Jump to content


Truba za devojku


djolodjolo

Recommended Posts

Ne znam da li se zezate s covekom, ali sviranje trube ne opterecuje pluca jer se svira iz dijafragme\stomaka. Takodje nije opterecenje ni za obraze jer se ne "naduvava" iz usta, vec kako sam rekao iz dijafragme. Ne postoji muski i zenski instrument. Truba moze i da se posudi, ali nausnik mora da bude sopstven i po meri sviraca.

Niko nije suvise star da pocne da svira trubu. Jedino mozes da budes premlad zbog neformiranih misica usana i oko usana. Treba dosta napora i vezbe da bi se postigao zdrav ton i treba dosta strpljenja. Da bi se uspostavila dobra impostacija usana ili tzv. ambazura, potrebna je strucna pomoc tako da je dobro da nadjete ucitelja. Ja nisam bio djak beogradske skole, tako da na zalost i ne poznajem nikoga ko bi mogao da pomogne. Sto se mene tice, treba da joj das punu podrsku u nameri da uci trubu. Zar je bitno kako ce da se zavrsi cela prica?   Go ahead!!

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

KonaÄno glas razuma... :thumbsup2

Mogu samo da potvrdim sve ono Å¡to je Mrmot rekao. Usnik (pisak) mora da se kupi, on se ne pozajmljuje, a najbolje je da u kupovinu poÄ‘e neko struÄan, kako bi uzeli adekvatan.

Da li ćete pozajmiti ili kupiti trubu manje je važno, bitno je da tu bude dobar uÄitelj kako bi od starta nauÄila pravila.

I samo napred...

Link to comment
Share on other sites

Kada sam rekao da ''nije naivan'' instrument nisam imao nameru da bilo koga demotivisem, naprotiv... Odredjeni misici se vise razvijaju (usne i obrazi), svira se ''iz stomaka'' ali trubu je tesko svirati ukoliko su pluca problematicna itd.... Jako je vazno da se truba svira PRAVILNO, u suprotnom moze da ostavi ozbiljne posledice...

Pisak svakako mora da ima svoj (trubaci imaju po nekoliko...), ali ne treba da ga kupuje napamet...

Ako hoces pitacu ortaka za casove, s tim sto znam da ide u London na kratko, gde izmedju ostalog svira jazz.

Inace od pocetnicima drzi besplatne casove i to mu je princip jer je on naucio da svira trubu na besplatnim casovima i to smatra za neku vrstu misije...postoje jos uvek i takvi ljudi...

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima. Sto se tice besplatnih casova to bi bilo idealno ako postoji bilo kakva varijanta tek da proba da li joj uopste ide sa trubom i da li je to to sto ona zeli. Ako se pak odluci da svira onda mi vec ne bi bilo zao da joj kupim trubu i placam dalje usavrsavanje.

Link to comment
Share on other sites

Na Å¡etalistu izmeÄ‘u Igala i H.Novog videh pre par dana jednu djevojku koja sasvim dobro svira na trubi bez pratnje "My happy Valentine" ,bas je prijalo,dohvati se i ti nekog instrumenta i eto resenja za sledece letovanje,a ovi Å¡to bacaju klipove u toÄkove ubacice po euro i sve oproÅ¡teno.Jedan moj drugar je odlucio da nauci da svira flautu posle svoje 45.,i kaže da ide sasvim solidno,tako da nikad nije kasno.Srbija je puna bednika koji Äekaju da im devojka plati piće i joÅ¡ gorih od njih Å¡to ih tretiraju kao niza bica i vlasniÅ¡tvo.Kupi joj bolji instrument nego Å¡to oÄekuje obavezno.

Edit: zbog pokretanja ove teme stavljam te medj forumske prijatelje.Cheers!

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima. Sto se tice besplatnih casova to bi bilo idealno ako postoji bilo kakva varijanta tek da proba da li joj uopste ide sa trubom i da li je to to sto ona zeli. Ako se pak odluci da svira onda mi vec ne bi bilo zao da joj kupim trubu i placam dalje usavrsavanje.

 

Javicu ti u septembru kad se moj ortak vrati iz Londona. Javicu ti i kad bude imao svirku, pa mozes da dodjes sa devojkom da cujes njegov kvartet...

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

I ovde da se zahvalim Aleksandru koji je zaista prosledio kontakt svog prijatelja Vlade koji je super lik, izuzetno prijatan i normalan covek. Jeste malo potrajalo dok smo se nasli, mojom krivicom najvise, ali smo i to izvrsili i lagano uvodimo moju devojku u te vode. Vlada je ispao smeker i pozajmio joj jedan od svojih usnika kako bi mogla da vezba to neko "duvanje" dok ne nabavimo i njoj trubu, takodje je rekao da mu se javimo ako bude ikakvih problema. Hvala Aleksandre mnogo i pozdrav za Vladu iako ne verujem da cita ovo! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...