Jump to content


Dali Zensor 5 vs Dali Ikon 5 / preporuka za Floorstandere do 1.000 eura


dr Pavlovic

Recommended Posts

Pozdrav svima, 

 

razmisljam se da kupim na jesen Dali Zensor 5.  Prostorija za slusanje je oko 30 kvm. Za sada se slusa na Onkyo Risiveru, ali je u planu kupovina Onkyo Integra pojacala. 

 

pa sad nesto gledam i ove Dali Ikon 5. Jel imao neko od vas mogucnosti da slusa Dali Ikon 5 i kakva su misljenja ? Zensor 5 kostaju 450 eura, a Ikon 5 kostaju 1.100 eura. Pa me zanima da li je zvuk toliko bolji ? 

 

takodjer, ako neko ima jos preporuku za Floorstandere do 1.000 eura, voleo bih da cujem sta bi ste vi kupili ? 

 

od muzike slusam uglavnom Jazz, Ambijent, i pomalo rok. 

 

pozdrav i hvala unapred za savete :)

Link to comment
Share on other sites

Onkyo kazes? Ono sto znam da lepo zvuci uz Onkyo pojacala i risivere su Monitor Audio zvucnici a ako se prosetas do 4audio verovatno ces moci uzeti i RX8. Drugi predlog koji sam slusao i znam da ide uz Onkyo su Klipsch zvucnici.

Licno bih isao na RX8, eventualno RX6 ali poslusaj.

Link to comment
Share on other sites

Onkyo kazes? Ono sto znam da lepo zvuci uz Onkyo pojacala i risivere su Monitor Audio zvucnici a ako se prosetas do 4audio verovatno ces moci uzeti i RX8. Drugi predlog koji sam slusao i znam da ide uz Onkyo su Klipsch zvucnici.

Licno bih isao na RX8, eventualno RX6 ali poslusaj.

Klipsch bas trazi da mu se ugodi da bi prosvirao kako treba . Od spomenutih mislim da i Dali i Monitor Audio mogu biti bolje resenje.

Neki Bower Willkins mozda?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima, 

 

razmisljam se da kupim na jesen Dali Zensor 5.  Prostorija za slusanje je oko 30 kvm. Za sada se slusa na Onkyo Risiveru, ali je u planu kupovina Onkyo Integra pojacala. 

 

pa sad nesto gledam i ove Dali Ikon 5. Jel imao neko od vas mogucnosti da slusa Dali Ikon 5 i kakva su misljenja ? Zensor 5 kostaju 450 eura, a Ikon 5 kostaju 1.100 eura. Pa me zanima da li je zvuk toliko bolji ? 

 

takodjer, ako neko ima jos preporuku za Floorstandere do 1.000 eura, voleo bih da cujem sta bi ste vi kupili ? 

 

od muzike slusam uglavnom Jazz, Ambijent, i pomalo rok. 

 

pozdrav i hvala unapred za savete :)

 

Voleo bih da Äujem koji je Ambijent u pitanju... Eno, Budd ili neÅ¡to mlaÄ‘e :)

 

[inaÄe, ja bih kupio JMLab Chorus 807V (840Eur), nije podni, ali ima 7"(18cm) woofer... A trenutno sluÅ¡am  B&W DM570]

Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da Äujem koji je Ambijent u pitanju... Eno, Budd ili neÅ¡to mlaÄ‘e :)

 

[inaÄe, ja bih kupio JMLab Chorus 807V (840Eur), nije podni, ali ima 7"(18cm) woofer... A trenutno sluÅ¡am  B&W DM570]

 

kolja: muziku uglavnom slusam preko satelitskog risivera. ponekad ubacim i CD ...sto se tice ambijenta, da, slusao sam nekada Eno ..sada slusam neke nemacke ambient kanale, zaista ne znam ko su autori. 

btw, ne znam da li bi moju sobu mogli da napune basom ovi JM Lab ... pre bih verovao ovim tvojim bowersima :) ...kako si zadooljan sa njima, kada si ih kupio, itd 

pozdrav 

Link to comment
Share on other sites

Klipsch bas trazi da mu se ugodi da bi prosvirao kako treba . Od spomenutih mislim da i Dali i Monitor Audio mogu biti bolje resenje.

Neki Bower Willkins mozda?

 

da, moze i Bowers, no problem ..nego, nikada nisam imao Dali zvucnike, pa ajde malo za promenu da vidim kako rade. Sto se tice Klipsch-a ...da, lepo si rekao, i to citam i na stranim forumima ...ti zvucnici traze i pojacalo, i pozicioniranje. 

Link to comment
Share on other sites

Onkyo kazes? Ono sto znam da lepo zvuci uz Onkyo pojacala i risivere su Monitor Audio zvucnici a ako se prosetas do 4audio verovatno ces moci uzeti i RX8. Drugi predlog koji sam slusao i znam da ide uz Onkyo su Klipsch zvucnici.

Licno bih isao na RX8, eventualno RX6 ali poslusaj.

 

Vlado: gledao sam i ove RX6 .. i slusao ih jednom ... doduse na nekom Nad-u. Lepo rade, ali ..moracu ipak moj risiver u kola, pa da obidjem radnje i da poslusam kako to zvuci :) ... Klipsch, ne znam nikoga ko ih ima, ali citam po stranim forumima, lepo rade, samo im treba podesiti prostor i pojacalo. 

Link to comment
Share on other sites

kolja: muziku uglavnom slusam preko satelitskog risivera. ponekad ubacim i CD ...sto se tice ambijenta, da, slusao sam nekada Eno ..sada slusam neke nemacke ambient kanale, zaista ne znam ko su autori. 

btw, ne znam da li bi moju sobu mogli da napune basom ovi JM Lab ... pre bih verovao ovim tvojim bowersima :) ...kako si zadooljan sa njima, kada si ih kupio, itd 

pozdrav 

 

Slušao Eno-a pa više ne slušaš... Šteta... :plakanje

 

Moji su B&W stari 20+ godina (prvi sam vlasnik), nego su teško modifikovani pa sam vrlo zadovoljan. Drajveri su kvalitetni, a i ja ne slušam glasno, pa traju dugo. (Mislim na veliki magnet, livenu korpu, "papirnu" membranu... Skinut je dust cap, promenjena skretnica, teža kutija, promenjen sunđer, premazane membrane grafitom, probušen magnet visokotonca koji je u posebnoj kutiji...) Imao sam dosta godina na raspolaganju za eksperimente... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Vlado: gledao sam i ove RX6 .. i slusao ih jednom ... doduse na nekom Nad-u. Lepo rade, ali ..moracu ipak moj risiver u kola, pa da obidjem radnje i da poslusam kako to zvuci :) ... Klipsch, ne znam nikoga ko ih ima, ali citam po stranim forumima, lepo rade, samo im treba podesiti prostor i pojacalo. 

 

RX seriji Monitor Audio zvucnika treba dosta da prosviraju, 100-ak sati... ali onda neverovatno dobro zvuce. Uverio se kod mene, uverili se i drugi kod sebe... ako ti se dopadnu u pocetku odusevices se jos vise kasnije.

Inace, 30kvm nije za bookshelf zvucnike. Uz RX2 koristim i REL sw.

Link to comment
Share on other sites

Kada se prica o monitor audiu: imam rx-8 u sobi slicne velicine. Sto se tice "punjenja basom" - ne verujem da im ima ravnih za te pare (ako pricamo o novim zvucnicima). Kada sam ih kupovao u obzir je ulazio i neki jbl (nemam pojma sta sam tacno gledao), b&w 683 i dali ikon 7 - koliko se ja secam. Monitor audio ih je (u velikoj prostoriji) oduvao. Ipak ako kupite rx-8 - ukoliko zelite precizan bas - morate ga odmaci podosta od zida. Inace je bas poprilicno bumi. Rx-6 sam takodje slusao, uravnotezeniji je - nema toliko basa (meni se zato vise svideo rx-8).

Link to comment
Share on other sites

RX seriji Monitor Audio zvucnika treba dosta da prosviraju, 100-ak sati... ali onda neverovatno dobro zvuce. Uverio se kod mene, uverili se i drugi kod sebe... ako ti se dopadnu u pocetku odusevices se jos vise kasnije.

Inace, 30kvm nije za bookshelf zvucnike. Uz RX2 koristim i REL sw.

 

Da li se ovo odnosi i na BX seriju ?

Link to comment
Share on other sites

Meni se taj Q700 nikako nije dopao...

Bicu mozda dosadan ali predlozicu po ko zna koji put Epos Epic5

Neverovatno mi je da bas niko nema nikakav komentar na te Zvucnike. Dal je moguce da ih niko sem mene nije imao makar zelju da cuje? Zvucnici su Za te novce stvarnno jako dobri.

Link to comment
Share on other sites

Meni se taj Q700 nikako nije dopao...

Bicu mozda dosadan ali predlozicu po ko zna koji put Epos Epic5

Neverovatno mi je da bas niko nema nikakav komentar na te Zvucnike. Dal je moguce da ih niko sem mene nije imao makar zelju da cuje? Zvucnici su Za te novce stvarnno jako dobri.

 

Ne toliko koliko Monitor Audio RX serija. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dr Pavlovic bi za pocetak mogao da promeni naslov ili prvi deo ili drugi ;)

 

I da ode da poslusa po salonima za somica sve sto ima da se cuje.

 

A ne da jos jedna tema ode u propast  !

 

Cheers :grin:

 

Naravno da sam razmisljao pre nego sam postavio naslov. Prevashodno mi je namera da kupim Dali zvucnike. Obzirom da se zvucnici ne kupuju svaki dan, zanimalo me da li Ikon 5 zvucnici zvuce duplo bolje od Zensora, jer vise nego duplo kostaju. Namerno nisam stavio topic "koji floorstanderi do 1.000 eura"  Vec me zanima ako je neko slusao Ikon 5 da li vrede te pare, i direktno poredjenje sa njima nekih drugih zvucnika. 

Dobio sam preporuku za Ma RX8, Epic itd. sto je mnogo bitno. naravno da cu staviti risiver u auto, i obici salone, ali mi mnogo znaci misljenje nekoga ko vec ima te zvucnike 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja sam sluÅ¡ao ikon kutije i to je extra nećeÅ¡ pogreÅ¡iti pogotovo ako uzimaÅ¡ integralno pojaÄalo 

 

zensor je dupllo jeftiiniji ali i duplo lošiji imaju malu težinu jeste da lepo izgledaju ali mislim da bi i one dobro svirale na tvom risiveru ali na integralcu bolje ikon

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...