Jump to content


Najbolje poja�anje koje ste ikada imali


dvv

Recommended Posts

Posto je u pitanju period duzi od 6 meseci smatrao bih porazavajucom cinjenicom po sebe da mi najbolje pojacalo nije ono koje trenutno slusam i to vec duziiiiiiiii period a to je pojacalo snage 

Air Tight ATM 1.

Sldece pojacalo ce sigurno biti od iste firme, Mnogo toga sam slusao za preko 30 godina i kod nas a narocito u inostranstvu, dosta toga dobrog i posedovao ali Air Tight firma je stvarno nesto posebno. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Iskreno nisam neÅ¡to pretjerano puno imao pojaÄanja koja su uspijela da mi navuku osmijeh na lice ali ovaj risiver sony str-db 1070 je to uspio definitivno. Do prije mjesec dana nisam ni pomiÅ¡ljao da u sistemu ubacim neÅ¡to tipa risiver , mislim Å¡ta će mi 5.1 i sl. ali sad definitivno mogu da kažem da je ovaj sony  " LUDA SPRAVA "  jednostavno svira za sve pare . toliko detaljan i kontrolisan zvuk ima da mislim da će teÅ¡ko da ga nadsvira bilo koji model u njegovom cijenovnom rangu  :facehearts

post-29243-0-22560300-1393790271_thumb.j

 

PS : još pokušavam da mu nadjem manu i razlog da predjem na nešto bolje ali mi za sada ne uspijeva ...

Link to comment
Share on other sites

Tesko je napisati koji je bio najbolji, ako stalno mjenjate sustav...

Mogu napisati ono sto mi je ostalo u ugodnom sjecanju i sto sam zbog kvalitete zvuka najduze zadrzao;

1: Musical Fideliti XA 200

2: Luxman L530

3: Marantz SC/SM 6

Najvece iznenadjenje;

1: HH Scott 222D cjevas

2: Sony TAF 808es

3: Musical Fidelity A1

Link to comment
Share on other sites

Ja sam naÅ¡ao kupovno pojaÄalo moga života - Harman/Kardon Citation 24. To je do sada najneutralniji pojaÄavaÄ snage koga sam ikada Äuo za bilo koje pare. Mislim da je za dlaku bolji Äak i od Karana, koji je bitno skuplji. Taman je i dovoljno jak da se gotovo savrÅ¡eno uklapa u celinu. Prema tome, ne pada mi ni na pamet da ga menjam. Taman je lepo sreÄ‘en, osvežen, tip-top, radi kao pesmica.

Å to se predpojaÄavaÄa tiÄe, tu imam mrtvu trku izmeÄ‘u H/K Citation i Luxman C-03, pa ću za svaki sluÄaj zadržati oba.

Moje kutije, B&M Acoustics 1041, mogu da odu od mene samo ako sam mrtav i nikako drugaÄije.

Link to comment
Share on other sites

A kakav je Citation 25 u poređenju sa tim 24?

 

 

p.s. pardon sad videh da je Citation 25 preamp. Da li je on serija koja ide uz taj snagas, vidim da ima i neke video ulaze itd?

Oni su nudili dva preampa, modele 21 i 25. U osnovi, to je isti uređaj, 25 ima dodate neke funkcije i ima daljinac, 21 nema. Ali, suštinska kola koja obrađuju zvuk su ista.

Isto kao što je model 22 potpuno iste konstrukcije kao i moj 24, ali umesto dva para izlaznih tranzistora, veći ima 4 para i u vatima duplo veću snagu (200 prema mojih 100 W), i naravno jako nabiflano napajanje. Taj veći model nisam slušao, pa ne znam kakav je.

Za ova dva koje imam, predpojaÄavaÄ 21 i pojaÄavaÄ 24, mogu samo da kažem da su izuzetno neutralni po zvuku, kako pri malim, tako i pri velikim snagama. "Neutralno" znaÄi da su vrhunski ispeglani, niÅ¡ta ne zaostaje niÅ¡ta ne vuÄe, sve je baÅ¡ kako i treba da bude. I za razliku od redovne serije, ovi nemaju neki svoj stav, oni naprosto rade i imaju tendenciju da nestanu iz slike, njih nigde, samo muzika. Mene to jako privlaÄi.

Obzirom na relativnu efikasnost mojih kutija, ne nedostaje mi ni snage, iako ona nije nominalno impresivna. Daleko je bitnije to Å¡to pojaÄavaÄ drži snagu i na AR kutijama, koje nisu ni malo nežne, to je baÅ¡ pravi H/K.

Sve zajedno, raÄunam da mi je sa njima pala sekira u med. Divno su se uklopili sa reVox B 760 tjunerom, koji je jako siÄan, izrazito neutralan, a Äist kao suza. Moj novi NAD C 565 BEE je možda za dlaku svetliji od idealnog, ali priznajem da je ovo već onako baÅ¡ traženje dlake u jajetu. Za malo svetliji zvuk, Philips AH180 tjuner bi taman toliko dodao, veoma je živahan, ali nije toliko neutralan kao reVox, ima laganu tendenciju ka svetlijem, iako je milina sluÅ¡ati ga.

Link to comment
Share on other sites

od svih pojacala do sad sto sam imo  Yamaha dsp a 1 mi najlepse svira,koliko puta sam na ovom forumu procito.....nikad risiver nemoze da svira ko pojacalo,

 

al  cvrc milojka eto cuda nemogu da opisem recima koliko sam odusevljen sa ovim uredjajem a plus ima dobar dak ,plus saraund koji kida

 

trenutno mi yamaha radi ko preamp i  dak u sistemu   post-29040-0-60596200-1394327907_thumb.j

 

svaka cast ljudima iz yamahe sta su napravili 1997

 

od yamahe sam imo dspa 2070...dspa 5  koji je igracka al je radio posao..dspa 2 i na kraju dspa 1

 

a sve je ovo zapocelo slucajno sa yamahom dsp 2

Link to comment
Share on other sites

Stevane, malo malo pa mi krivo sto sam prodao dsp-a2 jednom dobrom liku iz zemuna  :grin:  ..... da te ispravim, nije dsp-a2 risiver, bio bi da ima tjuner u sebi 

 

ma znao sam to i pre tebe :P   :wave2    to je amp  procesor,nikad nije kasno povrati je

 

a ako da bog srece i zdravlja za koju godinu kad joj padne  cenapost-29040-0-14092300-1394398806_thumb.j ova makina ce  se druziti sa mojim mono blokovima

Link to comment
Share on other sites

Najbolje pojaÄalo koje sam ikada imao - ovo koje trenutno imam: Sugden A48 III.

Imam malo više od 28, ali sam siguran da ću imati i bolje od ovoga.

A Å¡to se tiÄe foruma on je već odavno ispod nivoa koji ga je krasio kada sam se ja uÄlanio (zato sam se i uÄlanio)... Pedro i kompanija je uÄinila svoje + veliki broj ljudi koji su davali ton i Å¡mek viÅ¡e nisu ovde...

Link to comment
Share on other sites

Najbolje pojaÄalo koje sam ikada imao - ovo koje trenutno imam: Sugden A48 III.

Pošto sam, upravo, uneo u sobu Sugden P.51 možemo da pravimo fan-club vintage Sugden...

Imam dvostruko koliko Vi, možda sam, kao trećepozivac, prestareo... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...