Jump to content


Najbolje poja�anje koje ste ikada imali


dvv

Recommended Posts

Većina

 

Ma nisam, kolega, ja ga tako doživljavam, to je sve. Pa kada na JBL kutijama (Ti 600) bas ispadne jektiÄan, k'o da ima lumbago, Å¡ta onda reći.

A samu firmu inaÄe jako poÅ¡tujem, oni su pravili dobre stvari i to im treba priznati.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pristalica sam denon pojaÄala to i većina zna na forumu ;) mjenjao sam od sansui-a ,pionera , yamahe i joÅ¡ poneka da nazovem niskobudzetna i opet se vratio na denon ... zaÅ¡to?

post-29243-0-75020800-1374005718_thumb.j

nije se denon bez razloga našao na listu favorizovanih iz 90-tih godina ( naravno stvar ukusa), model pma 860 po meni zaslužuje mesto ...

Link to comment
Share on other sites

ja sam imao maleckog 1090,i to je bila bas bombona... ;)

Ne znaš ti šta je malecki ...ja sam imao 1050. :-)

Nego momci kad je krenula tema ja reko sad će iz tame da se pojave hifi tajkuni sa nekim ferari ampovima pa ću da budem mali perica sa svojim oldtajmer 160 bumperom.Kad ono ispade bez starca nema udarca ,za velik broj uÄenika u temi...Mislio sam da sam usamljeniji u tom uverenju.Da li je preovladavajuce miÅ¡ljenje da su stara vremena bila bolja za hifu,pa i sprave ozbiljnije izrade i da nisi morao da daÅ¡ bubreg kao danas za dobar amp ako hoces da zaobidjes neki prazni poluamp sa gomilom integralaca unutra kojih smo se nekad ježili i u spravama od 300dm kad su se pojavili.Da li nam vreme donosi sve loÅ¡ije sprave ili su one samo sve nepristupacnije za nekog sa"normalnim" novcanikom.

Link to comment
Share on other sites

Ako je vec namjera da se mladi i neiskusni audiofili obrazuju o "najboljem pojacanju", cini mi se da je ovakva formulacija presiroka bez davanja koji bi to bili netipicni skandinavski pojacavaci koji rekreiraju zive pjevace na uvcetu. 

 

Iako je ovdje Primare prozvan nekoliko puta, moja najbolja amplifikacija je sadasnja: Primare Pre 30 i Primare  A 30.2. povezani balansiranim FTA kablom, i ne vjerujem da cemo se skoro rastajati. 

 

Samo da se razumijemo, nemam problem sto neko ne voli Primare, nego mislim da se stice pogresan utisak kada se ovako generalno ocjenjuje, sto je sa Electrocompaniet-om, na primjer?

Nemoj neko da mi dira EC!!!

Ovaj moj ide u penziju sa mnom :listen

Link to comment
Share on other sites

ja sam imao maleckog 1090,i to je bila bas bombona... ;)

Ne znaš ti šta je malecki ...ja sam imao 1050. :smile:

Nego momci kad je krenula tema ja reko sad će iz tame da se pojave hifi tajkuni sa nekim ferari ampovima pa ću da budem mali perica sa svojim oldtajmer 160 bumperom.Kad ono ispade bez starca nema udarca ,za velik broj uÄenika u temi...Mislio sam da sam usamljeniji u tom uverenju.Da li je preovladavajuce miÅ¡ljenje da su stara vremena bila bolja za hifu,pa i sprave ozbiljnije izrade i da nisi morao da daÅ¡ bubreg kao danas za dobar amp ako hoces da zaobidjes neki prazni poluamp sa gomilom integralaca unutra kojih smo se nekad ježili i u spravama od 300dm kad su se pojavili.Da li nam vreme donosi sve loÅ¡ije sprave ili su one samo sve nepristupacnije za nekog sa"normalnim" novcanikom.

Link to comment
Share on other sites

Маранци, Денони, СанÑуи и Електрокомпанијети.

 

Од Ñвих тих Ñам имао мада не Ñаме врхове али време је да Ñе и Ја мало похвалим.

 

Од Ñнагаша које добро памтим је био Крел КСÐ50, набављен полуиÑправан и након Ñређивања Ñлушан Ñа преампом Јамаха Ц50.

 

Добро је то Ñвирало али ме је  вентилатор у Крелу излуђиваo и убрзо нашао новог влаÑника.

 

Затим Ñам набавио Граф 50/50 Ñнагаша Ñа припадајућим предпојачавачем. Ðаравно Ñнагаш је био неиÑправан.

 

Опет Ñређивање, подешавање и напокон Ñлушање.

 

Е то је већ био звук за реÑпект. ÐажалоÑÑ‚ у међувремену је и мачка ушла у мој Ñкроман дом тако да је врелина четири комада КТ 88 наговеÑтила брзи разлаз.

 

И један од најбољих, најлепших и најбоље звучаћиш појачавача је био СанÑуи ÐУ 20000.

 

Такође набављен неиÑправан и претрпео је многе измене.

 

Једна од измена је била и замена излазних транзиÑтора које Ñам тог тренутка имао а били Ñу Моторола у ТО 3 кућишту. Ðаравно и драјверÑки Ñу били замењени као и главни кондезатори у напајању.

 

Комплетан рифреш што би рекли. Добро је то Ñвирало док Ñе пуким Ñлучајем ниÑам домог'о оригиналних Санкен излазних транзиÑтора.

 

Е тек је тада раÑни СанÑуи заÑвирао како треба. Ðаравно мане је имао у виду крцкања Ñилних прекидача али Ñтварно појачавач за реÑпект.

 

Толико од мене.

 

Сад'Ñам прешао на неки Онкио ÐÐ’ риÑивер, криза шта да Ñе ради?!

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni gledao semu , ne znam zasto onda ljudi pricaju da su ti Pioneer - i iz te serije radjeni bez povratne  sprege. Nisam ih nikad imao i proveravao i bavio se sa njima , samo sam cuo tu pricu na par mesta. To je to

Šuki,verujem da ne posedujem više neznanja od tebe, pa se ne smatram kompetentnim da svugde i uvek komentarišem.

Olabavi malo druže :wave2

Link to comment
Share on other sites

ja sam imao maleckog 1090,i to je bila bas bombona... ;)

Ne znaš ti šta je malecki ...ja sam imao 1050. :smile:

Nego momci kad je krenula tema ja reko sad će iz tame da se pojave hifi tajkuni sa nekim ferari ampovima pa ću da budem mali perica sa svojim oldtajmer 160 bumperom.Kad ono ispade bez starca nema udarca ,za velik broj uÄenika u temi...Mislio sam da sam usamljeniji u tom uverenju.Da li je preovladavajuce miÅ¡ljenje da su stara vremena bila bolja za hifu,pa i sprave ozbiljnije izrade i da nisi morao da daÅ¡ bubreg kao danas za dobar amp ako hoces da zaobidjes neki prazni poluamp sa gomilom integralaca unutra kojih smo se nekad ježili i u spravama od 300dm kad su se pojavili.Da li nam vreme donosi sve loÅ¡ije sprave ili su one samo sve nepristupacnije za nekog sa"normalnim" novcanikom.

 

 

vidi,s moje strane sam rekao da sam stavio sebi limit od cca 2000 eura,odmah na pocetku..zasto bas 2 soma,pojma nemam,al neka psiholoska "ograda"..@Kuja bese napisao jednu vrlo interesantnu konstataciju u stilu,sto je vise ulagao (kupovao skuplja pojacala),bivao je sve nezadovoljniji..sta je razlog ovome,to bi vredelo analizirati..jedan od mogucih razloga je sto nismo spremni da prihvatimo promene (napredak?) u zvuku,i kakav je uticaj toga na muziku koju slusamo jos i danas..a verovatno smo zaglibili sa muzikom iz tog vremena,na nju smo navikli onomad,naucili smo se iz onog vremena kad/kako/koji sistemi su ti na kojima to dobro svira i nema makac napred,jer istu tu muziku,po tim novim sistemima (cast izuzecima,cenovno opet nevezano),dozivljavamo kao seckanja ziletom..meni sve vise i vise lebdi jedna recenica od valjda pre 20 godina pred ocima,koju je napisao jedan od (za ono vreme) renomiranijih britanskih recenzenata,a sustina te recenice je bila da "muzicki materijal koji slusamo,treba vezati za tehnologiju iz vremena kad je doticni snimak nastao"..covek se ocito druzio mnogo sa Nostradamusom :)

 

drugo,uzmimo tu 1090-ku iz '78,ona nimalo nije bila jeftina za ono vreme,mislim da je bio treci model od dole,pocetkom '79 platio sam je dobru mesecnu platu iz tog vremena,radeci u firmi koja je bila na glasu u ex YU da spada u 3 najbolje firme,gde vredi raditi :)..zaradjivao sam 2x vise no moja keva,sa 30 godina radnog staza,kao pocetnik....cifru konvertuj za danasnje vreme,uzmi si neki normalnu cifru iz neke firme,gde se radi normalno,plata normalna (mafijase preskoci),koja je to cifra danas?

Link to comment
Share on other sites

@Kameni

Eto vidiÅ¡, to je ono o Äemu priÄam. Dok su tako radili, svi ostali su imali problem da ih sustignu.

Oko zamene izlaza, moram jedan mali komentarÄić. I ja sam drugarima ispozamenjivao dosta tih TO-3 izlaza. Ne znam Å¡ta si ti stavio kao zamenu, ali moje iskustvo kaže da je najbolje postaviti MJ 21193/21194. Iako su na papiru maltene ista stvar kao i MJ 150xx, u prkasi to ipak nije tako, oni bolje zvuÄe od starije 150xx braće. To sam sluÄajno otkrio,ali sam posle proveravao i stvarno je tako. Nije neka razlika noć-dan, ali brate, Äuje se.

Link to comment
Share on other sites

A mozda smo I malo omatorili,pa nam je muka od noviteta.....(ovde ubrajam I sebe ) :wave2

I ja sam dosta razmišljao i razgovarao sa ljudima u vezi tog efekta.

TaÄno, Å¡to je Äovek stariji, to je iskusniji, i sve je teže i teže prodati mu maÄku u džaku, teže je ubediti ga da mu trena neÅ¡to "analitiÄno". Pa aman zaman, nismo mi neki laboratorijski tehniÄari koji se bave analitikom, mi smo obiÄni ljudi koji hoćemo muziku.

Promenila se filosofija, pod uticajem okolnosti, mode i sužavanja tržišta sterea u korist ekspanzije tržišta kućnog bioskopa. Danas stvarno kao da se trude da izvuku neke detalje po svaku cenu, a onda je važeća filosofija bila da treba predstaviti celinu kao nešto jedinstveno od vrha do dna. ipak, cećina nsa ne sluša bas gitaristu koji svira sa solo gitaristom, sa ritam gitaristom i sa bunjare, izgleda da nas se više dopada rok grupa kao celina.

Zatim pogledaj kvalitet same izrade. TipiÄan integralac danas, od recimo 60-70W po kanalu, teÅ¡ko da dostigne masu od 10 kila, a onda je to bilo ne ispod 15 kg. PodigneÅ¡ ga brate i imaÅ¡ osećaj mase, imaÅ¡ osećaj da je to ljudski napravljeno. Naravno da nije sve u kilaži, ali niko ne može poreći da je i ona Äinila svoje, onda se nije stisarilo sa trafoima kao danas, kao strpali smo torus, pa je manje i lakÅ¡e. Istina da je kompaktnije, ali i torusa ima od 200, ali i od 500 VA, stavite vi 500 VA unutra pa ste instant dobili recimo 1,5-2 kg mase - o isporuci struje da i ne govorim.

Kao starijima, naÅ¡a percepcija kvaliteta se menja, a već smo se nasluÅ¡ali pero lake kategorije koja baÅ¡ tako i zvuÄi, pero lako.

Link to comment
Share on other sites

@ dvv

 

Veliki sam fan i poštovalac firme harman/kardon i ponosni vlasnik jednog dobrog primerka HK 680. Zanima me, da li ste ga testirali u separate modu, tj. da ga uparite sa nekim preampom ili sa nekim snagašem ? Koja je po vama sekcija bolje odradjena na ovom integralcu i da li bi se nešto izvuklo tim uparivanjem ?

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Da li sam ga testirao? Ja? Testirao? :P

Jakako, nego Å¡ta nego sam ga testirao.

TehniÄki, sve ostalo manje-viÅ¡e, ali ono Å¡to mene impresionira je reÅ¡enje izbora izvora (selektor ulaza). To je, koliko je meni poznato, jedino reÅ¡enje koje apsolutno uspeÅ¡no koristi FETove kao prekidaÄke elemente, Naime, FET je po svojoj prirodu gotovo idealan prekidaÄ, ali ima jednu baÅ¡ nezodnu osobinu da prilikom okidanja usput proizvede i jedan nželjeni nuz-udar. E, Richard Miller i njegovi momci su toovde uspeli da u potpunosti izbegnu, a da ipak korioste FETove kao prekidaÄe, umesto tradicionalnog reÅ¡enja sa relejima. Nema tog releja koji može da se meri sa FETom.

Razvezivao sam pred- i pojaÄavaÄ snage i pravio unakrsne probe, kao pojaÄavaÄ snage ili kao predpojaÄavaÄ. Po mome miÅ¡ljenju, nema bitnih razlika u vrsti ("boji") zvuka sa jednog na drugo, ali po pitanju robusnosti, definitivno pojaÄavaÄ snage vodi. DuÅ¡u sam mu vadio, ali sem Å¡to se jako grejao (neizbežno kada ga gurnete u visoke režima rada), niÅ¡ta drugo se nije desilo.

Uspeva da zadrži osnovnu prirodu zvuka sve do iznad deklarisanih granica snage, odnosno tik pre nego što ode u prepobudu (overdrive). Na tim nivoima glasnosti, komšije su odavno već zvale policiju zbog remećenja javnog reda.

Dopada mi se i to Å¡to je "dual mono" reÅ¡enje lepo primenjeno, pa je presluÅ¡avanje kanala (L->D i D->L) jako malo, kako i treba da bude, ALI, ovo je velikoj meri zavisno od stanja elektrolita. Å to su stariji, ovo će sve viÅ¡e degradirati. U prevodu, ako već niste, onda ih nostine na osvežavanje, vrlo se isplati. Razlike nećete Äuti odmah, ali sednite malo na sluÅ¡anjac i primetićete neke detalje kojih se ne sećate od ranije.

Luxman C-03 se pokazao kao bolji predpojaÄavaÄ od ugraÄ‘enog, ali to baÅ¡ i nije neko Äudo kada se znaju dve stvari: prvo, taj preamp je koÅ¡tao u svoje vreme koliko i celo 680, i drugo, taj preamp je najveći hit proizvod koji je Luxman ikada imao, a smatra se i najprodavanijim predpojaÄavaÄem ikada napravljenim, trajao je kao aktuelan model na tržiÅ¡tu nekih gotovo 15 godina u raznim verzijama (Mk. ...).

Philips AH280 preamp je isto tako odliÄno legao u celu priÄu jer je dodao malo "mladalaÄe svežine" celom zvuku. On je naime pomalo svetao i voli da baca zvuk sluÅ¡aocu u lice, dok je H/H uzdržaniji; zajedno, pomalo viÅ¡e liÄe da danaÅ¡nje proizvode, malo je ton svetliji, Å¡to može biti dobro ako su recimo kutije malo tamnije.

Marantz 3250B preamp je najgore proÅ¡ao. To je preamp koji je po svojoj prirodi nekako povuÄen, kao da ne želi da se nameće, ali sa izlÄaznim delom H/K 680 dobija se jedan pomalo usporen zvuk, koji je isuviÅ¡e smiren za moj ukus.

Eto, nadam se da sam vam neÅ¡to malo pomogao. Moj savet vama obojici je da ga lepo osvežite, ali ne mislim da ga možete bitno unaprediti bez znaÄajanih ulaganja, a i onda rezultat nije izvestan, treba dosta eksperimentisanja.

Link to comment
Share on other sites

Redosled po kome bi ih svrstao po meni ide ovim redom.

1.Bedini Ba 803-snagas + VTA SP8-preamp

2.Dynaco ST 120 with VTA on driver board (sa KT88) PP 2x60 W

3.Quad 405

4.Denon POA 2800 + Denon DAP 2500A

5.Hitachi HMA-8500 Mkll i Hitachi HCA-8500 MKII

6.Pioneer A-717 MARKT II

7.Kenwood-ka990v

 

Nisam nazalost dovoljno dugo slusao Bedinija u odnosu na Dynaco ST 120 pa nisam bas  siguran u redosled sta je na br.1 a sta br 2. Neki drugari su bili odusevljeni kako Dynaco zvuci sa AR 90, meni se cini da da ipak bolje zvuce sa Bedinijem i to bez predpojacala. AR 90 nemaju nikakav problem sa nedovoljno izrazenim basovima.Zato sam i stavio ovaj redosled.Za redosled od 3. do 7.ne bih bio bas siguran da da je apsolutno takav. Moze biti i drugaciji ali meni su vazni oni iz gornjeg dela tabele.

Link to comment
Share on other sites

Bez obzira sto sam bio srece da kroz splet lepih okolnosti danas, eto, posedujem puno kvalitetniju amplifikaciju, moj glas ipak ide kombou Primare PRE-30 na pretpojacalu i Parasound Halo A-21 na izlazu.

 

Posedovao sam par u periodu 2005-2008, svirao je uz nekoliko SACD plejera srednje klase i gonio malu galeriju standmount zvucnika visoke klase. Kombo Primare/Parasound je tih godina svirao (sjajno) najvise s Dynaudio Confidence C1, ali je apsolutno briljirao tek s Focalima Utopia Micro Be, cija je ultimativna rezolucija sjajno sela s karakterom Halo pojacala, pre svega mesnatim srednjim pojasem i zvonkim visokima sa karakteristicnim "sustain"-om. Ne mogu locirati ulogu Primare PRE-30 u tom zvuku, ali par drugih isprobanih predpojacala slicne klase nisu bili niti blizu, recimo s Rotelom RC-1090 je sve to bilo primetno nervoznije i nekako tanje... Zao mi je samo sto zbog prodaje nisam stigao da Halo A-21 izlaz isprobam s njihovim najboljim preampom Halo JC-2, niti s Krellom Evo-222, koji su dosli (i otisli) nesto kasnije.

 

To je bio zvuk kakvom se danas i aktuelni kombo Krell Phantom uz par Evo-400e nece lako pribliziti, doduse, uz (u svim parametrima) puno inferiorniji zvucnik (B&W 805S), ali... Nije mi zao sto sam receni Primare/Parasound kombo prodao, jer je zavrsio u susedstvu, kod sjajnog momka, dugogodisnjeg prijatelja, gde zaista izvrsno radi s njegovim Jamo D-870.

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja da se malo umešam.

Od svega što mi je prošlo kroz ruke (ali se nažalost veoma malo toga sada zadržalo :( )

Kombinacija koja je bila ubedljivo najbolja je 

DiY Krell KSA-50 (onaj Å¡to se sada nalazi kod Marko S.) + Phase Linear 3000 Series Two

u kombinaciji sa raznim zvuÄnicima

Od bose 301 series I i mnogo toga još ako se prisetim šta je sve sviralo sa tom kombinacijom dopuniću listu.

Bilo je i nekih ruÄnih radova, B&W itd ....

Ali je to ubedljivo kombinacija koja je kod mene najbolje zvuÄala.

Link to comment
Share on other sites

Bez obzira sto sam bio srece da kroz splet lepih okolnosti danas, eto, posedujem puno kvalitetniju amplifikaciju, moj glas ipak ide kombou Primare PRE-30 na pretpojacalu i Parasound Halo A-21 na izlazu.

 

Posedovao sam par u periodu 2005-2008, svirao je uz nekoliko SACD plejera srednje klase i gonio malu galeriju standmount zvucnika visoke klase. Kombo Primare/Parasound je tih godina svirao (sjajno) najvise s Dynaudio Confidence C1, ali je apsolutno briljirao tek s Focalima Utopia Micro Be, cija je ultimativna rezolucija sjajno sela s karakterom Halo pojacala, pre svega mesnatim srednjim pojasem i zvonkim visokima sa karakteristicnim "sustain"-om. Ne mogu locirati ulogu Primare PRE-30 u tom zvuku, ali par drugih isprobanih predpojacala slicne klase nisu bili niti blizu, recimo s Rotelom RC-1090 je sve to bilo primetno nervoznije i nekako tanje... Zao mi je samo sto zbog prodaje nisam stigao da Halo A-21 izlaz isprobam s njihovim najboljim preampom Halo JC-2, niti s Krellom Evo-222, koji su dosli (i otisli) nesto kasnije.

 

To je bio zvuk kakvom se danas i aktuelni kombo Krell Phantom uz par Evo-400e nece lako pribliziti, doduse, uz (u svim parametrima) puno inferiorniji zvucnik (B&W 805S), ali... Nije mi zao sto sam receni Primare/Parasound kombo prodao, jer je zavrsio u susedstvu, kod sjajnog momka, dugogodisnjeg prijatelja, gde zaista izvrsno radi s njegovim Jamo D-870.

a sta bi sa C1 ?

Link to comment
Share on other sites

Na mogu da kazem da mi je kroz sistem proslo mnogo toga kao nekima ali evo onoga sto jeste i ovo poslednje je zaista nesto najbolje sto sam imao mada se nadam da ce biti nekog unapredjenja po pitanju preampa:

Onkyo AVR875 (ako se ovo racuna uopste) mada je solidna zvucao u Stereo varijanti

F3 (diy) + Myth preamp

ARC vsi55 i trenutno pojacanje

ARC VS110 + LS2B mkII

Poz.,

G.

P.S. uzasno mi je drago sto se dvv vratio jer ponovo ima da se procita stosta zanimljivo

Link to comment
Share on other sites

Nikada nisam promenio pojaÄalo i cd. Revox B251 i Sony CDP555esd. Prvi sam i jedini vlasnik već oko 25godina. Kupljeni novi Menjao sam samo tjunere, probao sve i svaÅ¡ta.Na kraju sam se zadržao na tjuneru Scott 570T (izvanredan analogni tjuner sa odliÄno ožiÄenim varijabilnim izlazom). Sve to sluÅ¡am na Boston Acustic A150. Sve veze su mi Oehlbach, kablovi za zvuÄnike 2x2.5mm type1225 silver steam-dužina 15m. Ovaj sistem je ,kroz vreme, dobro podneo promene mog interesovanja za vrstu muzike (meni je sada blizu 60 godina)sa roka na džez, klasiku i etno, klinac sluÅ¡a rep (2Pac....). Promena stanova tri puta, razliÄite prostorije, temperaturni uslovi...Usvim uslovima se Revox B251 i Sony CDP555esd odliÄno uklapaju i posle toliko godina nema Å¡umova, promena tempa, sve na njima perfektno radi. Uzimao sam na probu mnogo Å¡toÅ¡ta, Sansui, luxman,Marantz ali Revoxovom zvuku nijedan ne može prići!

Link to comment
Share on other sites

Filipe, prijatelju... penzija je daleko (na srecu, valjda), ali zar ti nisi ono bio poslao neku prethodnicu u AR tabor..?? ;-)

Ma ECI-3 ide u penziju ali samo kao amp koji želim da ostavim klincu koji bi ga jednog dana slušao i uživao makar upola kao ja.

Trenutno kopam uzduž i popreko za pojaÄalom koje će se Å¡to bolje upariti sa novim zvuÄnicima.

Å to se tiÄe ARC tabora moram da priznam da sam viÅ¡e nego prijatno iznenaÄ‘en njihovim integralcem DSi 200, već sam pisao u drugoj temi.

Shodno ovoj temi, nisam ga imao dugo u sistemu ali sasvim dovoljno dugo da spoznam izuzetne domete ovog sjajnog ampa. 

Ali ono Å¡to ne stižem da napiÅ¡em su utisci posle sluÅ¡anja u svom sistemu dva rasna pojaÄala (svako na svoj naÄin) - snagaÅ¡ Plinius SA-103 (prikaÄen direktno na cd plejer Resolution Audio Cantata), kao i famozni i jedno vreme dosta pominjani BFA Tulip ali u poslednoj unapreÄ‘enoj varijanti sa sviÄerskim napajanjem bez kondezatora i naravno trafoa. Naravno, ostlai su i dalje one ogromne tegle od elektrolita koji sa svojih 188.000 µF daju Tulipu moćni sving i lakoću i fluidnost zvuka.

TakoÄ‘e sa Tulipom sam na testiranje dobio i BFA Tube DAC da vidim gde se kotira moja Cantata kao standalone DAC, ali o tome kad stignem da napiÅ¡em koju reÄ u temi "vaÅ¡i sistemi"  :type

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@Fale

Kablovi 2x15m? Užas, a ja sam mislio da sam u bedaku zbog 2x6 m.

Kolega, presekt tvojih žica ja tragiÄno mali za tu dužinu kabla. Na 2x6m je već potreban presek od 6 kvadrdata, tvoj je dovoljan za, ako se dobro sećam, 2x2m. Pa i da su 2x7,5m, opet ti treba mnogo veći presek.

Ne zato da bi ruknuo 10 ampera struje ka zvuÄnicima, već zbog LRC osobina kabla, ovako imaÅ¡ modifikovanu prenosnu funkciju.

Moram da prepišem onu tabelu koju je naveo Ben Duncan u njegovoj knjizi i da je postavim ovde, izgleda da je potrebna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...