Jump to content


Najbolje poja�anje koje ste ikada imali


dvv

Recommended Posts

Dakle, ne koje ste Äuli, nego koje ste posedovali i koristili bar neko vreme, recimo najmanje 6 meseci.

Bilo bi dobro da nevedete ceo sistem u kome je radilo, koliko da mi ostali steknemo celovitiju sliku o okruženju.

U mom sluÄaju, najbolje Å¡to sam ikada imao i srećom joÅ¡ uvek imam je definitivno Karan Acoustics KA-i180 integralac. U poslednjih 10 godina, to je najbolji integralac koji sam ikada Äuo za bilo koje pare.

Naravno, ma koliko bio dobar, nije savrÅ¡en. Ima par stvari koje bih voleo da su malo drugaÄije, ali priznajem da je to sada već zakeranje.

Ubdeljivo najbolje je radio sa mojim kutijama, B&M Acoustics Monitor 1041, koji smo u svoje vreme Mirko Bevenja i ja razvijali na osnovu jedne moje ideje dobrih 6 meseci. MeÄ‘utim, ta kutija je najlakÅ¡e opterećenje za koje sam ja ikada makar i Äuo u kontekstu dinamiÄkih kutija. Nomialna impedansa 8 Oma, minimalna 6,5 Oma, najgori fazni obrt smeÅ¡nih -25 stepeni, efikasnost 92 dB/2,83V/1m. Njih može bez problema da pobuÄ‘uje i SET od 5W Äak i vrlo glasno.

OdliÄno je radio i sa supruginim JBL Ti 600 podnostojećim strogo komercijalnim kutijama, ali mu AR94 kod sina nije pao baÅ¡ najlepÅ¡e. Nisu baÅ¡ opako zle kutije, ali nisu lako opterećenje, sa njima se većina Japanaca muÄi.

Tu negde za dlaku ispod je kombinacija H/K Citation 19 preampa i Citation 24 snagaÅ¡a. Oni opet mogu da teraju i kutiju od cipela ako je proglasim za zuÄnik, ali nemaju onaj n-ti stepen rafiniranosti koju Karan ima, pomalo su grubi. Neverovatno jaki, ali malo grubi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da li uopste postoji savrseno pojacalo?
 
Raznim ljudima se mogu svidjajti dijametralno razlicite stvari
i prioriteti kod ocenjivanja mogu biti potpuno drugaciji.
 
 
Moj prioritet je tzv. "foot tapping" "boogie factor",
adrenalinsko uzbudjenje kakvo imamo kada se vozimo velikim roller coaster toboganom,
znaci kada ti se stvori knedla u grlu kada se naglo dignes pa se onda sjuris u bezdan pa onda ponovo,
kada te obuzmu zmarci i najeze dlake na ledjima i rukama,
kada pozelis da skocis iz fotelje za slusanje, skaces po sobi i sviras "air guitar" (ili "air drums").
 
Bitna mi je drama u zvuku i nekompresovana dinamika.
 
Svilene violine i mekani zaokrugljeni bas, "organski" zvuk, itd, itd, mi nisu toliko visoko na listi prioriteta. :)
 
 
Mali Cyrus One mi je to sve pruzao od 1990. do 2005. sa AR30BF i AR44BX kutijama (gramofon Thorens TD-126 +SME 3009 + razni Ortofoni, CD plejeri su se menjali).

2005. sam presao na vece i mnogo ozbiljnije AR 98LSI kutije,
a sada slusam AR-90.
 
 
Ove kutije su mnogo teze za pogon, tako da mi je trebalo nesto snaznije od maleckog Cyrus One-a.
 
Tu je krenula moja Odiseja. :)
 
 
u periodu od 2005. do 2011. sam u svom sistemu promenio nekoliko pojacala dok nisam naleteo na Cyrus TWO sa eksternim PSX napajanjem i to je bilo ponovo to!
 Isti zvuk koji sam voleo i slusao 15 godina, samo u jacem pojacalu koje moze da gura vece ktije.
 
 
 
Naravno Cyrus Two nije savrsen, zna da zazvuci bas neprijatno ostro kod losijih snimaka i ima malo suvlji zvuk, koji negde fino legne ali negde i ne bash.
 
 
Poslednjih mozda godinu dana, pokusavam da pronadjem pojacalo koje ce imati sve kvalitete koje ima i Cyrus, 
ali biti i malo tolerantnije prema losim snimcima i mozda malo punijeg zvuka.
 
 
Ovo je spisak pojacala koja sam slusao u svom sistemu,
 neka su bila moja i Cyrus Two (+PSX) ih je zamenio,
a neka su bila pozajmljena na probu kao potencijalni kandidati koji bi zamenili Cyrus-a.
 
 
Vintage teskasi od cca 30Kg:

Kenwood LA-1a : http://www.thevintageknob.org/kenwood-L-01A.html
 
Kenwood KA-907: http://www.thevintageknob.org/kenwood-KA-907.html
 
Sansui Au alpha 707DR: http://audio-database.com/SANSUI/amp/au-alpha707dr-e.html
 
 
Ostali:
 
Mission Cyrus 3 + PSX-R eksterno napajanje
 
Exposure 3010S2 (aktuelni model)
 
Exposure XXV (old school original by John Farlowe)
 
Forte Audio Model 1 by Nelson Pass, (full A klasa 2x 50W, doduse slusan samo jedno popodne)
 
Yamaha P3500S (profi pojacalo, 2x590W na 4 ohm)...
 
 
 
Neka od ovih pojacala su bila jako jako dobra, presudio je samo moj licni ukus,
a neka veliko razocarenje i iznenadjenje posle hvalospeva iz testova i sa interneta.
Sto se razocarenja i iznenadjenja tice, dobar deo naravno pripisujem i "sinergiji" sa mojim kutijama koje verovatno nisu lake za pogon.
 
Od svih nabrojanih pojacala, Cyrus Two se izdvojio tom nekom neuhvatljivom adrenalinskom magijom i uzbudjenjem koje stvara prilikom slusanja.
 
 
Ovo je odlican prikaz njegovog zvuka, koji potpisujem ne od reci do reci vec od slova do slova :thumbsup2 :
 

OLDE WORLDE - MISSION CYRUS TWO AMPLIFIER
MISSION POSITION

David Price spies one of the greatest second-hand amplifier bargains of all time - the Mission Cyrus Two.

When NAD's 3020 first appeared at the beginning of the eighties, it swept all other budget integrateds aside, along with countless amps selling for well over twice its price. For the next few years, the hi-fi market cried out for something with a similarly remarkable combination of price and performance, but at a higher level. Then in 1985 Mission finally gave the world what it was waiting for with the new Cyrus Two.

One of the Huntingdon company's greatest ever successes, here was a small (210x 90x 340mm) amplifier packing a far more powerful punch than it had a right to, at a far lower price than you'd expect.

 

As such, it was both the natural next step up from a NAD and a fantastic bridge to the high end.

 

Selling for most of its life at £299, the Two cost twice as much as its smaller Cyrus One brother.

Although visually identical - fascia legend aside - it was a heavily reworked version of its capable sibling. The 50W RMS per channel design boasted an extra 20W, along with double the output current driving capability. The disc stage was also extensively tweaked with far superior sounding circuitry and no less than 11dB of extra signal to noise ratio.

Like the Cyrus One, internal construction comprised a single printed circuit board and large toroidal mains transformer. Fast complementary power transistors were run in class A/B mode with direct coupled output. In NAD 3020 style, the rear connections were all RCA phonos facing upwards on a horizontal ledge - great for access but a ticking timebomb of a dust trap!

Two separate pairs of phono sockets were provided for MM and MC (a la Audiolab's 8000a), plus a toggle to switch between the two. Inputs were comprehensive by mid eighties standards, with no less than five available. The Two also brought an innovative new feature to the party - a socket for the £200 external PSX power supply which considerably improved the amplifier's sonics.

The big Cyrus is an extremely charismatic performer that's both obviously flawed and spectacularly gifted.

Essentially it takes any music you care to feed it and forcibly ejects it through your speakers like there's no tomorrow.

 

A fast and furious listen, it's a tremendously engaging performer that grabs rhythms and dynamics by the short and curlies, and grips like nothing this side of a Naim NAP250.

With smooth ancillaries it's a fantastically enjoyable listen that seems to turbocharge everything it touches, making it sound bigger, brighter, bolder and larger than life.

So great is its grip that even slow, unresponsive speakers are beaten into submission and start to boogie. Bass isn't fantastically strong, but is delightfully supple.

The downside is that it has a naturally bright, almost chrome plated sound that needs careful matching and tuning to assuage.

With a smooth vinyl source, for instance, its superb phono stage lets the amp's natural talents shine through with a fast, detailed and well balanced sound.

With a cheap CD player however, it's Paracetemols all round and an early bed.

The trick is to use good mains cable and smooth silver speaker wires and interconnects.

Match it to even handed loudspeakers (like Mission's own 752s) and it really sings.




U cemu je fora? Zasto mi Cyrus Two sa PSX-om daje to sto ova druga pojacala nisu mogla?

Ostatak sistema:

Gramofon: Thorens TD-126 + SME 3009 s2imp (srebrno litz Van den Hul ozicenje + VDH phono kabl) + Ortofon OM 40 (sa Fritz Gyger 70 iglom).

Digitalni deo: Mac Mini sa Audirvana Plus plejerom > aktivni USB kabl > HiFace TWO direktno uboden u Naim DAC uz pomoc BNC to BNC adaptera.

Zvucne kutije: Acoustic Research AR-90 (potpuno osvezene i restaurirane).


.

Link to comment
Share on other sites

U mom sluÄaju, najbolje Å¡to sam ikada imao i srećom joÅ¡ uvek imam je definitivno Karan Acoustics KA-i180 integralac. U poslednjih 10 godina, to je najbolji integralac koji sam ikada Äuo za bilo koje pare.

...ali mu AR94 kod sina nije pao baÅ¡ najlepÅ¡e. Nisu baÅ¡ opako zle kutije, ali nisu lako opterećenje, sa njima se većina Japanaca muÄi.

 

Cekaj tek sada sam skapirao sta sam procitao... :)

 

Karanu KA-i180, takvoj uslovno receno mrgi, nisu legli AR-94?

 

 

Kako bi onda radio sa mojim AR-90, koji su jos zahtevniji?

 

 

Sada se jos vise cudim sta to Cyrus Two + PSX imaju u sebi sto mi toliko odgovara u kombinaciji sa AR-om...

 

 

A mozda nam ocekivanja nisu ista i neki tvoji kriterijumi kod ocenjivanja su u odredjenim parametrima strozi.

 

 

Ja priznajem da ne smem da odvrnem maksimalno Cyrus-a sa AR-ovima, kao sto sam to cinio sa Kenwoodom KA-907.

 

Na Cyrus-u stoji pored zvucnickih terminala upozorenje "minimum 8 ohm speakers", a AR pada na 3 ohm-a.

 

Opet sumnjam da je to samo zbog toga sto deli isto kuciste sa Cyrus One pa su nalepnice iste,

 posto za Two u uputstvu Mission lepo navodi snagu za kutije od 4 ohm-a.

Link to comment
Share on other sites

koja pojacala su ti bila razocaranje, i zasto...

 

Ogradio sam se prilikom ove ocene, posto imam velike kutije koje su mozda pojedinim pojacalima bile teske za pogon.

 

Pojacala sam dobijao velikodusno na probu,

tako da ne bi bilo fer da neodgovorno pljujem po njima,

posto sam siguran da bi sa nekim drugim kutijama radila sasvim fino.

 

 

Uvek sam bio protiv sirenja rekla-kazala putem interneta, moje iskustvo se moze dijametralno razlikovati od tudjeg.

 

Zato sve manje verujem onome sto procitam na internetu ili u casopisima.

 

Ono sto je neko uzdizao u nebo, meni je bilo zivo sr@nj#, a verujem da vazi i obrnuto.

Ne mislim tu na ova pojacala, vec i na neke druge uredjaje, phono pretpojacala, gramofonske zvucnice, zvucne kutije, itd.

 

 

Zato, zbog korektnih ljudi koji su mi davali pojacala na probu,

ne zelim da moji komentari uticu na neciji sud o njima.

 

 

Kao kada bih vam ja govorio sa kojom zenom da se ozenite. :)

 

Sami morate traziti svoju srecu! 

 

 

PS

 

Mogu reci koja su bila najbolja (za moj ukus posle Cyrus-a naravno) - Sansui Au@707DR i Kenwood KA-907.

Link to comment
Share on other sites

Ogradio sam se prilikom ove ocene, posto imam velike kutije koje su mozda pojedinim pojacalima bile teske za pogon.

 

Pojacala sam dobijao velikodusno na probu,

tako da ne bi bilo fer da neodgovorno pljujem po njima,

posto sam siguran da bi sa nekim drugim kutijama radila sasvim fino.

 

 

Uvek sam bio protiv sirenja rekla-kazala putem interneta, moje iskustvo se moze dijametralno razlikovati od tudjeg.

 

Zato sve manje verujem onome sto procitam na internetu ili u casopisima.

 

Ono sto je neko uzdizao u nebo, meni je bilo zivo sr@nj#, a verujem da vazi i obrnuto.

Ne mislim tu na ova pojacala, vec i na neke druge uredjaje, phono pretpojacala, gramofonske zvucnice, zvucne kutije, itd.

 

 

Zato, zbog korektnih ljudi koji su mi davali pojacala na probu,

ne zelim da moji komentari uticu na neciji sud o njima.

 

 

Kao kada bih vam ja govorio sa kojom zenom da se ozenite. :)

 

Sami morate traziti svoju srecu! 

Eee vidis Kuja, postovanje prema broju tvojih postova, ali zbog ovakvih odgovora ovaj forum polako umire...

ne bih stvarno u velike rasprave, to pitanje je bilo dobronamerno, vise namenjeno mladjim kolegama sa foruma i pocetnicima koji bi hteli da znaju sta ipak treba zaobici, a na sta obratiti paznju, jer ukoliko smo se mi ili neko drugi nama blizak zeznuo u uparivanju- zar je fer to objaviti na forum i neiskomentarisati isto, sve dok se negde los uredjaj ne udomi ...Ovde bi trebali ipak jedni drugima pomagati savetima. Cisto radi pojasnjenja, mene licno ovo ne dodruje jer sam u zadnje vreme vise u diy vodama.

Link to comment
Share on other sites

Eee vidis Kuja, postovanje prema broju tvojih postova, ali zbog ovakvih odgovora ovaj forum polako umire...

ne bih stvarno u velike rasprave, to pitanje je bilo dobronamerno, vise namenjeno mladjim kolegama sa foruma i pocetnicima koji bi hteli da znaju sta ipak treba zaobici, a na sta obratiti paznju, jer ukoliko smo se mi ili neko drugi nama blizak zeznuo u uparivanju- zar je fer to objaviti na forum i neiskomentarisati isto, sve dok se negde los uredjaj ne udomi ...Ovde bi trebali ipak jedni drugima pomagati savetima. Cisto radi pojasnjenja, mene licno ovo ne dodruje jer sam u zadnje vreme vise u diy vodama.

 

 

 

ps               jbga Kujo sam si se namestio Milovanu

 

Ja sam mislio da sam bio dovoljno jasan.

 

Bas ti mladi i neiskusni clanovi foruma mogu POGRESNO smatrati svaku izgovrenu rec od strane "iskusnijih" kao DEFINITIVNU ISTINU.

 

 

Ja sam tako mlad i zelen, verujuci drugima, platio skupe greske.

 

Kupovao sam na licnu preporuku uredjaje i gubio na kasnijoj prodaji veliki novac.

 

 

Moj jedini savet mladim i neiskusnim clanovima je da ne veruju nikome!

 

A ako to kazem, to znaci da ne treba da veruju ni meni. :)

 

 

 

Na ovom forumu je prisutno za moj ukus vec previse licnih interesa.

Pise se afirmativno o uredjajima koji se nalaze ili ce se naci na oglasima negde drugde, u programu su distributera sa kojima smo drugari, sami smo distributeri, itd, itd.

Cak sam se jedno vreme i aktivnije borio protiv toga, ali se na kraju zapitah za cije babe zdravlje?

 

Niko od tih mladih i zelenih nije rekao hvala, samo sam bio optuzen da napadam u stvari fine ljude i bas dobre drugare.

Mozda stvarno i jesam, neke sam i licno upoznao i stvarno su fini ljudi.

Zato gledam da u tu zamku, koliko mogu, vise ne upadam.

 

 

 

Tema je koje je najbolje pojacalo koje ste imali, a ne najgore koje ste culi.

 

 

 

Ako ja kazem da me je neko pojacalo usled velikih ocekivanja potaknutih tudjim iskustvima razocaralo (napomenuh sa mojim kutijama), da li znaci da je ono stvarno lose?

 

Da li ce mozda kod nekoga drugog, sa njegovim kutijama i razlicitim muzickim ukusom, svirati odlicno?

 

 

 

Neki uredjaji koje sam slusao u salonu distributera ili na sajmu, nisu ostavili utisak kakav sam kasnije imao u svom sistemu.

 

 

 

Neki legendarni i kultni proizvodi, kao sto je recimo Shure V15 V xmr zvucnica, su meni u mom sistemu svirali odvratno.

 

Sa druge strane, u tu zvucnicu se kunu legije vinildzija.

 

 

Kome onda verovati?

 

 

 

Meni je za relativno male pare (300-400 eur polovno) najbolje pojacalo Mission Cyrus Two sa PSX-om.

 

Idi na Pinkfish forum i tamo ces procitati da je to najgore pojacalo, odvratno, agresivno, nesofisticirano, itd.

 

?!?

 

 

Kako vreme prolazi, shvatio sam da ne zelim da pisem na taj nacin i da sebi dajem znacaj nekoga ko zna mnogo i o svemu ima svoj definitivni sud.

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Moj jedini savet mladim i neiskusnim clanovima je da ne veruju nikome!

 

 

 

 

Kome onda verovati?

 

 

Apsolutno taÄno!

 

 

Šucinom inženjeru? :D

 

Bez Å¡ale (ovo za Å ucu je Å¡ala) ovo boldovano je ispravno i taÄno reÄeno. Internet je dobar dokle god se ne shvati ozbiljno.

 

U vezi teme, najbolje pojaÄalo koje sam Äuo (a imam ga duže od 6 meseci) je ovo koje sad sluÅ¡am HK620). Donji deo sredine osrednje komercijale ali to je najbolje Å¡to sam imao. Posle njega, za nijansicu ispod je Nad 306, mada bi po specifikacijama trebalo da je drugaÄije. Å ta da se radi, takav je sluÄaj.

ÄŒuo sam i Quada 303 kod kolege sa posla i to je najbolje Å¡to sam Äuo ali sam ga sluÅ¡ao samo kod njega, sveukupno manje od 6 meseci. Mislim da svi treba da budemo zadovoljni sa onim Å¡to imamo dok ne nabavimo neÅ¡to bolje, deluje jednostavno reÄeno ali sujeta je Äudna stvar i zima dolazi i tako to...

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Kunem se da sam proÄitao ovaj naslov teme: "Najbolje peÄenje koje ste ikada jeli".

 

Offtopic: ИÑти Ñлучај и није ми јаÑно о чему Ñе овде ради?!

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

E pa Kuja, sad meni kao mladom i neiskusnom Älanu nesto nije jasno. Kako si mogao po tom principu da opljujes ovako jadnu Shurku a pojaÄala koja su ti pozajmljivali tvoji drugari-dobri ljudi tu neces da se deklarises.Uz sve to spominjes tvoju borbu protiv licnih interesa. ZnaÄi, Shure je shit, pojaÄala tvojih drugara sa foruma su super za javnost a ustvari su i ona shit, samo ti ne bi da se zameras nikome jer se boris protiv licnih interesa na forumu, a Cyrus je najbolji. Jel sam sve shvatio?

Ja sam mislio da sam bio dovoljno jasan.
 
Bas ti mladi i neiskusni clanovi foruma mogu POGRESNO smatrati svaku izgovrenu rec od strane "iskusnijih" kao DEFINITIVNU ISTINU.
 
 
Ja sam tako mlad i zelen, verujuci drugima, platio skupe greske.
 
Kupovao sam na licnu preporuku uredjaje i gubio na kasnijoj prodaji veliki novac.
 
 
Moj jedini savet mladim i neiskusnim clanovima je da ne veruju nikome!
 
A ako to kazem, to znaci da ne treba da veruju ni meni. :)
 
 
 
Na ovom forumu je prisutno za moj ukus vec previse licnih interesa.
Pise se afirmativno o uredjajima koji se nalaze ili ce se naci na oglasima negde drugde, u programu su distributera sa kojima smo drugari, sami smo distributeri, itd, itd.
Cak sam se jedno vreme i aktivnije borio protiv toga, ali se na kraju zapitah za cije babe zdravlje?
 
Niko od tih mladih i zelenih nije rekao hvala, samo sam bio optuzen da napadam u stvari fine ljude i bas dobre drugare.
Mozda stvarno i jesam, neke sam i licno upoznao i stvarno su fini ljudi.
Zato gledam da u tu zamku, koliko mogu, vise ne upadam.
 
 
 
Tema je koje je najbolje pojacalo koje ste imali, a ne najgore koje ste culi.
 
 
 
Ako ja kazem da me je neko pojacalo usled velikih ocekivanja potaknutih tudjim iskustvima razocaralo (napomenuh sa mojim kutijama), da li znaci da je ono stvarno lose?
 
Da li ce mozda kod nekoga drugog, sa njegovim kutijama i razlicitim muzickim ukusom, svirati odlicno?
 
 
 
Neki uredjaji koje sam slusao u salonu distributera ili na sajmu, nisu ostavili utisak kakav sam kasnije imao u svom sistemu.
 
 
 
Neki legendarni i kultni proizvodi, kao sto je recimo Shure V15 V xmr zvucnica, su meni u mom sistemu svirali odvratno.
 
Sa druge strane, u tu zvucnicu se kunu legije vinildzija.
 
 
Kome onda verovati?
 
 
 
Meni je za relativno male pare (300-400 eur polovno) najbolje pojacalo Mission Cyrus Two sa PSX-om.
 
Idi na Pinkfish forum i tamo ces procitati da je to najgore pojacalo, odvratno, agresivno, nesofisticirano, itd.
 
?!?
 
 
Kako vreme prolazi, shvatio sam da ne zelim da pisem na taj nacin i da sebi dajem znacaj nekoga ko zna mnogo i o svemu ima svoj definitivni sud.
 
 
 
.
Link to comment
Share on other sites

Uz svo uvažavanje, kolega Fu, mislim da nisi shvatio kolega Kujin post. Evo kako sam ga ja shvatio. Naslov teme (i prvi post pokretaÄa koji dodatno objaÅ¡njava naslov) je: najbolje pojaÄalo koje ste ikada imali, a ne najbolje pojaÄalo ikada. Dakle, ako smo ga imali (imamo) onda smo ga sluÅ¡ali (sluÅ¡amo) i nama se najviÅ¡e sviÄ‘a. Zato ga i imamo. Najbolje pojaÄalo ikada ne postoji jer je to nemoguće utvrditi makar glasalo troje ljudi a ne milioni sujetnih audiofila i ostalih hobista sa sliÄnim nakanama.

 

Kuja je dobro poentirao u vezi interneta jer baÅ¡ u njegovoj konstataciji da mladi i neiskusni Älanovi ne treba bezpogovorno da veruju starijim i iskusnijim leži srž, a to je da mladi i neiskusni treba da Äitaju ali ne i da bubaju nego da prate i uÄe sa razumevanjem, Å¡to bi rekla moja uÄiteljica iz osnovne Å¡kole.

Link to comment
Share on other sites

Suco, bas me zanima tvoj komentar o 405-ci, buduci da sam isti slusao gotovo 20g, i jos je ziv, i bez kvara. Mogu slobodno priznati da se i sada pitam sto mu nisam umesto nabavke drugog pojacala odradio refresh i upgrade (quad mk 3 ), gledajuci preko sta se u njega stavlja, i citajuci jako pozitivne komentare, tako uradjen je definitivno visa liga od vecine boranije koja se ovde valja...

Uz to, ostale bi mi pare, vreme i iskustvo da se napravi nesto stvarno dobro

Link to comment
Share on other sites



E pa Kuja, sad meni kao mladom i neiskusnom Älanu nesto nije jasno. Kako si mogao po tom principu da opljujes ovako jadnu Shurku a pojaÄala koja su ti pozajmljivali tvoji drugari-dobri ljudi tu neces da se deklarises.Uz sve to spominjes tvoju borbu protiv licnih interesa. ZnaÄi, Shure je shit, pojaÄala tvojih drugara sa foruma su super za javnost a ustvari su i ona shit, samo ti ne bi da se zameras nikome jer se boris protiv licnih interesa na forumu, a Cyrus je najbolji. Jel sam sve shvatio?


Nisi.

Procitaj sve ponovo, ali pooolako. :)

Neki legendarni i kultni proizvodi, kao sto je recimo Shure V15 V xmr zvucnica, su meni u mom sistemu svirali odvratno.



Sa druge strane, u tu zvucnicu se kunu legije vinildzija.





Kome onda verovati?


Da li znas od cega sve moze zavisiti zvuk zvucnice? Kolika je preporucena kapacitativnost za "Shurku", itd?

Da li je moj tadasnji phono preamp omogucavao ispravan rad? Nije mu bila navedena interna kapacitativnost, tako da ne znam.

Totalno si promasio poentu.

Poenta je da ako ja kazem da mi je nesto sviralo odvratno, mozda i zbog mog neznanja, da li mi treba verovati?




Nisam pominjao ni drugare ni dobre ljude.

Neka pojacala sam cak kupio u radnji za pun iznos,
pa sam posle trazio povracaj novca posto na to, do 7 dana, imam pravo po novom zakonu o potrosacima.
Naravno uz prethodno objasnjenje i pristanak prodavaca (Mitros Music).




Ako ti stvarno verujes u sve to sto si napisao,
da se sve iskljucivo deli ili na shit, ili na super i najbolje,

bez obzira na okruzenje i licni ukus,

na zalost neku smislenu diskusiju sa tobom ne mogu da vodim.




Sve sto u mom postu pise je da mi se Cyrus sa mojim kutijama svideo vise od nabrojanih pojacala,
a pitanje, najvise upuceno dvv-u,
je sta je to sto je toliko posebno u njegovoj konstrukciji,
sto ga razlikuje od drugih navedenih pojacala
i omogucuje da dobro svira i sa jako zahtevnim kuttijama?

.
Link to comment
Share on other sites

Uz svo uvažavanje, kolega Fu, mislim da nisi shvatio kolega Kujin post. Evo kako sam ga ja shvatio. Naslov teme (i prvi post pokretaÄa koji dodatno objaÅ¡njava naslov) je: najbolje pojaÄalo koje ste ikada imali, a ne najbolje pojaÄalo ikada. Dakle, ako smo ga imali (imamo) onda smo ga sluÅ¡ali (sluÅ¡amo) i nama se najviÅ¡e sviÄ‘a. Zato ga i imamo. Najbolje pojaÄalo ikada ne postoji jer je to nemoguće utvrditi makar glasalo troje ljudi a ne milioni sujetnih audiofila i ostalih hobista sa sliÄnim nakanama.

 

Kuja je dobro poentirao u vezi interneta jer baÅ¡ u njegovoj konstataciji da mladi i neiskusni Älanovi ne treba bezpogovorno da veruju starijim i iskusnijim leži srž, a to je da mladi i neiskusni treba da Äitaju ali ne i da bubaju nego da prate i uÄe sa razumevanjem, Å¡to bi rekla moja uÄiteljica iz osnovne Å¡kole.

Tako sam i ja razumeo pokretaca teme.

Moje najbolje pojacalo je kupljeno u Londonu 1980.g. u second hand radnji ,TRIO KA-9100 za 150 funti(novo je kostalo 500 funti) .Tesko 25kg,2x90wrms,sa VU metrima stvarno je delovalo mocno,a sviralo je u sistemu: Thorens td126II/SME3009III/Shure v15IV + AR 11.

Link to comment
Share on other sites

 

Cekaj tek sada sam skapirao sta sam procitao... :)

 

Karanu KA-i180, takvoj uslovno receno mrgi, nisu legli AR-94?

 

 

Kako bi onda radio sa mojim AR-90, koji su jos zahtevniji?

 

 

Sada se jos vise cudim sta to Cyrus Two + PSX imaju u sebi sto mi toliko odgovara u kombinaciji sa AR-om...

 

 

A mozda nam ocekivanja nisu ista i neki tvoji kriterijumi kod ocenjivanja su u odredjenim parametrima strozi.

 

 

Ja priznajem da ne smem da odvrnem maksimalno Cyrus-a sa AR-ovima, kao sto sam to cinio sa Kenwoodom KA-907.

 

Na Cyrus-u stoji pored zvucnickih terminala upozorenje "minimum 8 ohm speakers", a AR pada na 3 ohm-a.

 

Opet sumnjam da je to samo zbog toga sto deli isto kuciste sa Cyrus One pa su nalepnice iste,

 posto za Two u uputstvu Mission lepo navodi snagu za kutije od 4 ohm-a.

Pa, recimo da mu oni ne bi bili idealno opterećenje. Istina, u odnosu na moje, ni jedna druga kutija mu neće biti jednako laka, ali sa druge strane, on ima toliko mnogo snage da treba da ga poznaješ da bi osetio da mu nešto nije baš idealno leglo.

To Å¡to AR pada na 3 Oma neće prijati ni jednom pojaÄavaÄu pravljenom za normalne ljude i kućno sluÅ¡anje. Nije to samo na koliko pada, nego i da li na tom istom mestu usput joÅ¡ malo i zavrne fazu u minus (a to Äesto rade); primera radi, ako zavrne fazu u -40 stepeni, Å¡to nije niÅ¡ta specijalno mnogo, ekvivalentna impedansa koju će pojaÄavaÄ videti će biti 2,12 Oma. Ne daj Bože da to bude -60 stepeni, onda će ekvivaletna impedansa biti samo 1,5 Oma.

To će već malo koji pojaÄavaÄ moći da potera.

Šta ću, druže, kada imaš notorno teške za pogon kutije.

Link to comment
Share on other sites

 

Uz svo uvažavanje, kolega Fu, mislim da nisi shvatio kolega Kujin post. Evo kako sam ga ja shvatio. Naslov teme (i prvi post pokretaÄa koji dodatno objaÅ¡njava naslov) je: najbolje pojaÄalo koje ste ikada imali, a ne najbolje pojaÄalo ikada. Dakle, ako smo ga imali (imamo) onda smo ga sluÅ¡ali (sluÅ¡amo) i nama se najviÅ¡e sviÄ‘a. Zato ga i imamo. Najbolje pojaÄalo ikada ne postoji jer je to nemoguće utvrditi makar glasalo troje ljudi a ne milioni sujetnih audiofila i ostalih hobista sa sliÄnim nakanama.

 

Kuja je dobro poentirao u vezi interneta jer baÅ¡ u njegovoj konstataciji da mladi i neiskusni Älanovi ne treba bezpogovorno da veruju starijim i iskusnijim leži srž, a to je da mladi i neiskusni treba da Äitaju ali ne i da bubaju nego da prate i uÄe sa razumevanjem, Å¡to bi rekla moja uÄiteljica iz osnovne Å¡kole.

 

Prvi pasus potpuno objašnjava sve - baš je tako kako je Trotter napisao.

IMALI a ne Äuli. Razlog je jednostavan - meni treba bar 14 dana sluÅ¡anja bilo Äega da oformim jasan stav, sve ostalo su impresije.

Otići kod nekoga i Äuti neÅ¡to Å¡to zvuÄi fenomenalno naprosto znaÄi da je taj neko pogodio sinergiju sistema u živac. Ali, kada biste sada to fenomenalno pojaÄalo doneli kući kod vas, lako bi se moglo desiti da ono "fenomenalno" postane sasvim obiÄno, jer radi u drugoj sobu, drugom sistemu i drugoj akustici. Pa nije mi se jednom to desilo.

Å to se mladih kolega tiÄe, oni treba da zapamte samo jedno sveto pravilo:

ne verujte nikome sem sopstvenim ušima.

Sve ostalo je magla, mit i crna magija.

Link to comment
Share on other sites

 

Quad 405 i oni pre njega  - zvucno odlicno pojacanje a  za vrlo malo para , ne mislim  pri tom i najbolje vec odnos ulozeno dobijeno a napisacu kasnije i zasto je to tako  :wave2

 

 

 

ps               jbga Kujo sam si se namestio Milovanu

 

MožeÅ¡ ako hoćeÅ¡, ali ni ne moraÅ¡. Tebi se to dopalo i tu je kraj priÄe, nema Å¡ta ni da se doda, ni da se oduzme.

Tvoj izbor.

Link to comment
Share on other sites

FuManchu

ZnaÅ¡ kako, bilo ko, bilo kada, u vezi bilo Äega slepo prihvati bilo Äije miÅ¡ljenje bez zdrave doze rezerve i zaslužuje sve Å¡to mu se desi.

Razumeo sam ja tebe, ne brini, i ja sam se sretao sa samozvanim "guruiam" koji su znali sve sem gde su šuplji; tužno je koliko štete samo jedan takav lik može da napravi.

Po meni, ono što treba reći svakom mladom auiofilu su samo tri stvari:

1. ne postoje dva ista sistema sastavljena od razliÄitih delova,

2. ne postoje dve istovetne akustike prostora u kome se sluša, i

3. ne postoje dva istovetna sluha.

Prema tome, nema im druge nego da otvore uši i sami poslušaju.

Da se ne lažemo, davne 1972. godine, i ja sam poslušao iskusnijeg drugara i kupio AR5 kutije. Imao sam sreće onoliko jer su se pokazale kao stvarno izuzetno dobre kutije - a moglo je biti i sasvim obrnuto. Opet treći drugar nije poslušao savet i kupio je neke Jensen kutije; neću da kažem da su bile loše, ali jesu bile bar dve klase ispod AR-a, doduše bile su i jeftinije od AR-a.

Ta skaska me je u životu nauÄila da pre nego Å¡to iÅ¡ta kupim, bar pokuÅ¡am da naÄ‘em nekoga ko to ima, da makar kod njega to posluÅ¡am. To pravilo me nikada nije izdalo.

Verujte samo svojim ušima.

Link to comment
Share on other sites

Najbolji amp koji sam imao je naim nap 160 uz preamp 72.Jednostavno on me je potpuno odvojio od boljke zvane hifitis i slusao sam ga skoro 20g. bez i jedne promene u sistemu.nisam cak ni hifi casopis kupio bar 10g.Ã odkad sam ga prodao ne prodje dan da ga ne pozelim nazad iako sam kupio jaci model.Da bi dobio ono sto sam vec imao od mojih prioriteta u zvuku sad cu kupovati i bolji preamp i kojekakve apgrejd gluposti.smaranje nevidjeno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...