Jump to content


Poredjenje poja�ala


Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu,

 

imam predpojacalo Rotel RC06 i snagaš Rotel RB06, zanima me neko mišljenje o ovoj kombinaciji?

Želeo bih ovu kombinaciju da zamenim sa "Acoustic Advance Map 306", voleo bih da cujem i neka vaša mišljenja, na primer da li ću time dobiti kvalitetniji zvuk?

 

Hvala na svakom savetu i sugestiji.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ljudi hvala puno,zaista nisam slusao A.A.map 306, slazem se da najpre treba poslusati svaku komponentu per kupovine.

 

Hajde jos jedno pitanje. Imam malo cevno predpojacalo kroft micro, potenciometar je poodavno poceo da susti pa preporucite

servis gde bi to moglo da se zameni. Takodje imam i staro Sansui AU 317 integrisano pojacalo da li po vasem misljenju treba i ono da se

pretrese (zameni kondenzator, zamene cincevi na phono i cd ulazim).

Nameravam, ako ovo navedeno osposobim, da slusam malo i lampe.

 

Unapred hvala

Link to comment
Share on other sites

Ljudi hvala puno,zaista nisam slusao A.A.map 306, slazem se da najpre treba poslusati svaku komponentu per kupovine.

 

Hajde jos jedno pitanje. Imam malo cevno predpojacalo kroft micro, potenciometar je poodavno poceo da susti pa preporucite

servis gde bi to moglo da se zameni. Takodje imam i staro Sansui AU 317 integrisano pojacalo da li po vasem misljenju treba i ono da se

pretrese (zameni kondenzator, zamene cincevi na phono i cd ulazim).

Nameravam, ako ovo navedeno osposobim, da slusam malo i lampe.

 

Unapred hvala

 

Imas na forumu SERVIS pa postavi pitanje, neko od servisera ce ti sigurno odgovoriti:

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/forum/35-servis/

Link to comment
Share on other sites

Sansui ima bolju phono sekciju. (navodno) Roteli su novije generacije, pa se sve svodi na priÄu "posluÅ¡aj pa kaj ti se viÅ¡e svidi" . Ne bih htio ogrijeÅ¡iti duÅ¡u, ali mislim da AA nema kaj tražiti protiv ni jedne ove kombinacije, pod uvjetom da je Sansui poÅ¡teno "osvježen", Eto toliko od mene. sluÅ¡ao sam ih sve , ali svako u svoje vrijeme i sa razliÄitim zvuÄmicima pa ti govorim osobne impresije- koje ne moraju nužno biti mjerilo.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hvala svima na pomoci i savetima

 

Poslusao sam vase savete i Sansiui AU 317 sam na osvezavanje nosio kod ston_Cold-a. Poslusao sam savete i prihvatio predloyeno oko

osvezavanja pojacala.  Mali sansui sada svira slusam muziku. Salzem se sa bleck coffi da sansui ima bolju phono sekciju od novog rotela (ako ja to mogu da cujem sa starom glavom na gramofonu ali je zvuk meksi i prirodniji. 

 

Moja iskrena preporuka svima koji imaju bilo koji problem sa hi fi komponentama je stoN_Cold

 

Hvala ti na svemu uradjenom
 

Dusan Simic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...