Jump to content


AV Receiver do 350 EUR a da je dobar u stereo modu


mvujad

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

preporucujes coveku tog sony-a navodno od clana foruma, samo si mu zaboravio reci jednu sitnicu: da je taj isti clan svercer polovnog hi-fi i to najstrasniji. a koliko sam shvatio, jos mu preporucujes da on pita tog istog clana (svercera) da li je taj sony dobar u stereo modu ne bi li dobio informacije iz prve ruke... :screwy ajde sad iskreno mi reci: sta mislis kakav ce info iz prve ruke da bude? :blink:

Niste shvatili.....informacija bi trebalo da pomogne oko pitanja ocuvanosti uredjaja I eventualne korekcije cene

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

 

Nisam neki poznavalac audio komponenti ali već duže vreme gledam mogućnost kupovine AV receivera koji nije skup a da ima dobar stereo mod. Znam da to nije lako a i da jeste ne razumem se.

 

UreÄ‘aj mi treba kako da gledam najnovije Bluray filmove tako i da sluÅ¡am od ranije snimljenu muziku na stereo nosaÄima zvuka.

 

Soba nije velika oko 25 m2

 

Molim za preporuke i miÅ¡ljenja Hvala unapred.

 

S poštovanjem,

Novi av risiveri do 350e su u klasi low-budged uredjaja, iako poseduju najnovije kodeke za DTS-HD Master audio,DTS-HD High resolution audio,Dolby true hd,upscaling dvd sadrzaja do 1080i ili p,velika vecina je ispod proseka u stereo modu.Preporuceni model je iz samog vrha ovog proizvodjaca (nije ES) mislim da je  iz 95-te godine

Link to comment
Share on other sites

Novi av risiveri do 350e su u klasi low-budged uredjaja, iako poseduju najnovije kodeke za DTS-HD Master audio,DTS-HD High resolution audio,Dolby true hd,upscaling dvd sadrzaja do 1080i ili p,velika vecina je ispod proseka u stereo modu.Preporuceni model je iz samog vrha ovog proizvodjaca (nije ES) mislim da je  iz 95-te godine

 

o fala bogu..najzad smo se slozili! :cheers najzad jedan iskren, smislen i konstruktivan post, sa kojim se u vecoj meri slazem! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

:blah

 

Imao sam Panasonic XR-55, koštao je nov 250 eura. Polovan košta duplo manje. Tog zvuka se ne bi postideo ni mnogo skuplji stereo amp.

 

E sad, funkcionalnost kao AV receivera mu se smanjuje upotrebom stereo moda + je neophodan biwire na zvuÄnicima, ali svejedno pobija tvoju pauÅ¡alnu tvrdnju o 1000e minimumu za dobar stereo iz receiver-a. 

Dobar predlog.  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

izvini druze, ali meni H/K stereo pojacala nisu ni u stereo modu dobra, a kamoli njihovi AVR-ovi. Slusao sam svojevremeno HK 980, to je za moj ukus dosta neubedljiv, svetao i transparentan zvuk...a vopi zemo... ;-)

 

Ok, postujem uvek tudje misljenje mada moram da priznam da je meni HK filozofija amplifikacije sve sem neubedljiva ;-)  :listen

 

Wolfson je rekao svoje. Svako ko misli drugacije - pojeo .....

 

Svidja mi se ovo - "Wolfson has spoken!" :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Novi av risiveri do 350e su u klasi low-budged uredjaja, iako poseduju najnovije kodeke za DTS-HD Master audio,DTS-HD High resolution audio,Dolby true hd,upscaling dvd sadrzaja do 1080i ili p,velika vecina je ispod proseka u stereo modu.Preporuceni model je iz samog vrha ovog proizvodjaca (nije ES) mislim da je  iz 95-te godine

 

Definisi 'prosek'...

Link to comment
Share on other sites

I sam sa u potrazi za AV risiverom koji je relativno dobar u stereo modu ali sa malo vecim budzetom, velike su to muke,razlicita su misljenja i iskustva, pitanje su  i kutije na kojima ce to svirati, ali trenutno po meni najbolji izbor Marantz Nr 1403 za 299 Eur  nov ,minus je sto nema prednji USB i bezicno povezivanje(ako je to nekome bitno).

Link to comment
Share on other sites

Risiver bi trebalo da ispuni neke norme:

-da je snaga za tvoju prostoriju od 50 do 65 W u stereo modu..

-da ima Å¡to viÅ¡e digitalnih ulaza ,optiÄkih i coaksijalnih,barem po jedan..

-da ima USB port i da podržava što više formata(mp3,Wma,itd.)

-da ima nekoliko analognih prikljuÄaka,min 3..

-da ima analogni izlaz -linijski za dek ili stereo pojaÄalo u budućnosti..

-Min 3 HDMI ulaza..

-da podržava 3D.ili da je spreman za isti

 

 

Ove uslove i za cenu do cca 350e ispunjavaju:

-Yamaha RX-V373

-Onkyo TX-SR 313..

-HK AVR 70

:thumbsup2  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Bilo je skoro neko snizenje u big bangu u uscu.Sada je kod njih na popustu harman kardon avr 355 i kosta 30 hiljada dinara ali ne znam da li prodat.Inace su do skoro drzali cenu od 84 hiljade dinara ali se niko nije upecao.Pa eto mozda mozes i ovaj model da uzmes u razmatranje.Nov je,jedino sto je dugo stajao u radnji izlozen.

 

http://www.whathifi.com/Review/Harman-Kardon-AVR-355/

Link to comment
Share on other sites

Bilo je skoro neko snizenje u big bangu u uscu.Sada je kod njih na popustu harman kardon avr 355 i kosta 30 hiljada dinara ali ne znam da li prodat.Inace su do skoro drzali cenu od 84 hiljade dinara ali se niko nije upecao.Pa eto mozda mozes i ovaj model da uzmes u razmatranje.Nov je,jedino sto je dugo stajao u radnji izlozen.

 

http://www.whathifi.com/Review/Harman-Kardon-AVR-355/

 

Prodato je. Dosla dva indijanca i nisu ni znali sta dobijaju za 30.000 :-)

Link to comment
Share on other sites

..ne znam sta bi ti na ovo odgovorio, osim..da ti cigledno imas problem sa sluhom. :sad:

A ti mićo imaÅ¡ problem sa ponaÅ¡anjem,obiÄno ne komentariÅ¡em ovakve stvari jer me nije briga,ali na svim forumima stranim i domaćim na kojima obitavam nikad nisam video tako odbojnu osobu.Over & out.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je za OP najkorisnije da se drzimo uslova koje je on postavio - 350e I da ne sirimo pricu i analitiku :-) znamo svi sta se u kojoj cenovnoj klasi dobija. Dobra stvar je sto su se avr dramaticno popravili u zadnje vreme. Sada zaista dobro zvuce u stereo modu. Plus, svako ima drugacije uvo i percipirani kvalitet dovoljan za zadovoljstvo se krece u velikom rasponu. Mom drugu je HK AVR 70 super i on je prezadovoljan. Meni moj AVR 265 zadovoljava sve kriterijume. Da, kazu mi prijatelji da sam "audiofil sa defektom" kad mogu da kacim HK avr na SF ali MENI je to vise nego dovoljno dobro :-) Dakle, ako ti je bitno da je nov risiver (sto bih ti ja savetovao prijateljski) onda je moja preporuka aforementioned AVR 70.

Link to comment
Share on other sites

A ti mićo imaÅ¡ problem sa ponaÅ¡anjem,obiÄno ne komentariÅ¡em ovakve stvari jer me nije briga,ali na svim forumima stranim i domaćim na kojima obitavam nikad nisam video tako odbojnu osobu.Over & out.

 

..cini ti se! to ti je verovatno zbog ne iskistva i manjka znanja, pa stoga moze da ti se cini sve ovo malo frustrirajuce!

Link to comment
Share on other sites

..ne znam sta bi ti na ovo odgovorio, osim..da ti cigledno imas problem sa sluhom. :sad:

 

Uzvarb veoma dobro zna o Äemu ti piÅ¡e, nema potrebe da ga nabadaÅ¡ sa sluÅ¡nim analizama. (Nemoj da se uvrediÅ¡, ovo je dobronamerno ...)

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je sto sam jednom prilikom napisao "ako tako vidis, kako li tek cujes" nakon cega je Chowek obrisao moj post, jer to okarakterisao kao vredjanje praceno javnom opomenom. Vise puta je bilo primedbi na ponasanje moderatora "kako im dune", a evo konkretnog primera. Smejurija

Link to comment
Share on other sites

Vrlo moguce da ja imam problem sa sluhom, mada redovno svake godine isti proveravam jer moram zbog posla. Al dobro wolfson zna bolje.

Drugo, taj sony je poznat bas po tome jer se otrgao iz gomile lose zvucecih risivera, gomile prezadovoljnih korisnika sirom planete to dokazuju. Sto bi mladi rekli proguglaj ako vec neces da poslusas.

A dokle god budes sudio o uredjaju po nadpisu na prednjoj ploci a ne po zvuku...

I ja iz dna duse mrzim engleske proizvodjace iz nekih razloga i opet znam da i medju njima ima bisera hi fi sveta.

Suditi da je pojacalo lose ili risiver jer je Sony u stvari dokazuje da si cuo 1 ili 2 uredjaja ove firme.

Naravno da imaju promasaja i hvala bogu da to nisu bili prvi uradjaji sa kojima sam se sreo ovog proizvodjaca.

Ja i dalje tvrdim da ga nisi cuo, jer u rangu cene koje on kosta svira osetno bolje.

I da ne mislim na str-db940, 1070, 1080... Nego iskljucivo na model STR-DB930QS, ako isti nisi cuo okani se pisanja. Ili napisi na cemu si slusao i gde.

Link to comment
Share on other sites

Uzvarb veoma dobro zna o Äemu ti piÅ¡e, nema potrebe da ga nabadaÅ¡ sa sluÅ¡nim analizama. (Nemoj da se uvrediÅ¡, ovo je dobronamerno ...)

 

i ja vrlo dobro znam o cemu ti (vam) pisem, i nema potrebe da me prozivas! ako imas nesto konkretno o tom soniju napisi... a i iskren da budem: ja sve one koji tvrde da su soni uredjaji vredni paznje ne shvatam ozbiljno.

Link to comment
Share on other sites

i ja vrlo dobro znam o cemu ti (vam) pisem, i nema potrebe da me prozivas! ako imas nesto konkretno o tom soniju napisi... a i iskren da budem: ja sve one koji tvrde da su soni uredjaji vredni paznje ne shvatam ozbiljno.

Ovim si definitivno pokazao da si samo provokator.

Svakog ko iskljucuje bilo koji brend ne shvatam ozbiljno. Ne bih vise da nasedam na provokacije i da se dalje uplicem u polemiku oko ovog. Dovoljno sam procitao, a i shvatio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...