Jump to content


Deoxit u Srbiji?


vitos

Recommended Posts

Evo ovako,

sa ovim sprejem za kocnice smo pristupili bukvalno pranju ploce. Dakle osmotrili smo kako ce se slivati visak spreja, i bukvalno prskali po ploci koju je oblepila prasina (uredjaj kupljen 78 kako pise na garanciji) ali nista nije menjano na njemu.

Sprej lepo krene da odmascuje i skida sve sa ploce i sliva se jedan talas prljavstine niz plocu (nakosili uredjaj). Zatim visak tecnosti brzo upijali ubrusima. I tako ponavljali postupak. Prano bukvalno sve sem transparentnih povrsina za koje smo mislili da mogu lose da odreaguju i "zamagle".

 

Nije skidala nista od natpisa i stampe sem na tranzistorima, ako su to tranzistori, koji su direktno prilepljeni na veliki hladnjak.Njima se skidala polako farba(tekst) i ovako jer je kao kreda neka, ali sem toga sve ok.

Nakon toga smo naneli kontakt sprej na cistu cetkicu pa sa njom presli sve sto se preci moglo.

Sacekali da se osusi i sve fercera kao novo!

 

 

Nego, kada sam vec kod hladnjaka, ako ne gresim, odozdo su na njega prisrafljena dva hladnjaka izmedju kojih je termalna pasta cini mi se.

Kako je uredjaju 35 godina kako radi, da li je potrebno mozda staviti novu termalnu pastu na taj spoj? Mislim ,radi li se uopste taj tip intervencije, jer je postalo jako zanimljivo da se restaurira ovaj uredjaj, merak je nekako, pa ne znam ima li za ovim potrebe?

 

KOnkretno mislim na ova dva elementa na ploci levo.  kr_4010_634189.jpg

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, to nisam uspeo da vidim, tj.video sam klasicno-iscurelo/istisnulo se montazom malo van zone elemenata i to sto sam video je cisto bele boje i drzi formu, nije se krunila, tako da ne znam...Ali nije delovalo istroseno.

Hladnjak je mlak pri radu (sto opet moze da znaci da nema kontaktne povrsine, ali da je tako verovatno bi vremenom prosvirali ti delovi od usijanja), tako da mislim da je tu sve ok.  :wave2

Link to comment
Share on other sites

ПроÑто, пипни прÑтом то бело ( маÑÑ‚) и ако оÑтане на прÑту и лако Ñе размазује добро је.  

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Molim za miÅ¡ljenje: postoje poklopci ureÄ‘aja koji su obuÄeni nekim materijaom, nazovimo tapet, koji imitira efekt "kora od pomarandže". Na prvi pogled deluje da je farba tako naneÅ¡ena, ali ipak se radi o tapetu. Kako bi taj materijal reagovao na Wurth odmašćivaÄ apliciranim u cilju skidanja fleka?   

Link to comment
Share on other sites

Moje skromno iskustvo je bilo da je njime oprano bukvalno sve, flush kao pod vodom, a tu je bilo raznih materijala, sve radi i sve je kao novo.

E sada, ono sto ne znam je kakve je prirode lepak te tapete i kako bi se ponasao ako bi dosao do njega, tj.da li bi je odlepio.

Druga stvar je da neki materijali imaju blago porozno svojstvo, pa npr. "upiju" fleku jednim delom pa i kada je odstranis ostanu tragovi.

Na pakovanju wurtha pise da se obavezno proba reagovanje sa razlicitim materijalima pre uptrebe, pa eventualno probaj na nekom malom parcetu te tapete koje nece biti vidljivo.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Pošto je tema praistorijska i u  prvim postovima se ne vide slova, i još ne radi link ka slici. Da li je ovo taj famozni Wurth sprej?

https://www.autosport.rs/catalog/wurth/sam-svoj-majstor/auto-tehnicki-sprejevi/ciscenje-kocnica/sprej-za-ciscenje-kocnica-500ml-2.html

Ili nešto odavde takođe valja? http://www.kelco.rs/katalog/komponente.php?IDgroupweb=8450

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
On 6/19/2013 at 10:10 PM, vitos said:

Evo ovako,

sa ovim sprejem za kocnice smo pristupili bukvalno pranju ploce. Dakle osmotrili smo kako ce se slivati visak spreja, i bukvalno prskali po ploci koju je oblepila prasina (uredjaj kupljen 78 kako pise na garanciji) ali nista nije menjano na njemu.

Sprej lepo krene da odmascuje i skida sve sa ploce i sliva se jedan talas prljavstine niz plocu (nakosili uredjaj). Zatim visak tecnosti brzo upijali ubrusima. I tako ponavljali postupak. Prano bukvalno sve sem transparentnih povrsina za koje smo mislili da mogu lose da odreaguju i "zamagle".

 

Nije skidala nista od natpisa i stampe sem na tranzistorima, ako su to tranzistori, koji su direktno prilepljeni na veliki hladnjak.Njima se skidala polako farba(tekst) i ovako jer je kao kreda neka, ali sem toga sve ok.

Nakon toga smo naneli kontakt sprej na cistu cetkicu pa sa njom presli sve sto se preci moglo.

Sacekali da se osusi i sve fercera kao novo!

 

 

Nego, kada sam vec kod hladnjaka, ako ne gresim, odozdo su na njega prisrafljena dva hladnjaka izmedju kojih je termalna pasta cini mi se.

Kako je uredjaju 35 godina kako radi, da li je potrebno mozda staviti novu termalnu pastu na taj spoj? Mislim ,radi li se uopste taj tip intervencije, jer je postalo jako zanimljivo da se restaurira ovaj uredjaj, merak je nekako, pa ne znam ima li za ovim potrebe?

 

KOnkretno mislim na ova dva elementa na ploci levo.  http://www.radiomuseum.org/images/radio/trio_kenwood/kr_4010_634189.jpg

Vitos,da li si jos neki put ,,oprao,, neko pojacalo ovim sprejom i kakva su iskustva vezano za taj nacin ciscenja?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...