Jump to content


EKV izdanja na CD-u


HMrules

Recommended Posts

2 sati ranije, Bartholomew said:

Ako ne nadjem probacu u Mascomu.Ako mi se i ne svidi valjda necu propasti za 1k din. Doduse, Mascom nema sve albume na CD-u koliko sam primetio....mozda se neko u medjuvremenu javi ko ima ili zna gde ima.

 

Pa to su njihova izdanja (remasteri). Ostali albumi (Katarina II, Ekatarina Velika, S' Vetrom Uz Lice, i Live '86) Mascom nije izdao na CDu, a i pitanje je da li ce.

Link to comment
Share on other sites

Ok Garson.

Citam ranije napisano u temi i HMrules izgleda nije bas zadovoljan Mascomovim LP izdanjima tj moze i bolje.Tako sam ja razumeo njegovo pisanije...zato sam pitao za iskustva sa njihovim CD izdanjima.Takodje bih voleo da cujem ko ima/je imao ostale albume na CD-u i kaze koji su dobro snimljeni pa da i njih potrazim.Froggy rece da ostali albumi izdati od strane "KA production" vrede jos samo da vidim ima li ih dje...Takodje voleo bih da nadjem i "Angel's breath".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 12/18/2016 at 7:11 PM, surferlola said:

da li je neko slusao ova mascomova izdanja na cd-u?

hmrules nesto nije zadovoljan plocama, cini mi se da sam procitao pre par dana, nisam sasvim siguran, ispravi me ako gresim

Mascom izdanja su užasna, ako izuzmemo album "Dum dum", to je stvarno odrađeno kako treba. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2018 at 22:28, Bartholomew said:

Ok Garson.

Citam ranije napisano u temi i HMrules izgleda nije bas zadovoljan Mascomovim LP izdanjima tj moze i bolje.Tako sam ja razumeo njegovo pisanije...zato sam pitao za iskustva sa njihovim CD izdanjima.Takodje bih voleo da cujem ko ima/je imao ostale albume na CD-u i kaze koji su dobro snimljeni pa da i njih potrazim.Froggy rece da ostali albumi izdati od strane "KA production" vrede jos samo da vidim ima li ih dje...Takodje voleo bih da nadjem i "Angel's breath".

1. Album "Samo par godina za nas" uzeti isključivo na vinilu, prvo izdanje za PGP RTB. Nijedno drugo.

2. Album "Ljubav" možete uzeti i u izdanju EKV records-a na CD-u, originalni vinil je malo za****, ovi su to stvarno (ne znam kako) ispravili. Mascom je ovo izdanje, kao i "Par godina za nas" upropastio. Previše nagruvano, prepuno visokih, kao da sve pikuje... :-(

3. Album "Dum dum" možete uzeti u Mascom izdanju (nije bitno da li vinil ili CD), lepo su taj album sredili. Mada, uvek možete i da puknete 100e za vinil u izdanju PGP-a, mada, nema potrebe... 

4. Album "Neko nas posmatra" uzmite na CD-u koje je izdato od strane Master music-a. Ja imam prvo izdanje na disku. To nije skupo na Kupindu i to je taj zvuk koji treba da se čuje. Mascom je i oko ovog albuma nešto zeznuo, imam utisak kao da slušam audio kasetu. 

5. Sve albume koji su izdavani do 1987. godine, do albuma "Ljubav", možete kupiti na CD-u i izdanju KA Production. Zvuči solidno. Nije da padnete na du**, ali je ok, skroz korektno. Ta izdanja su na Kupindu po 1,000 dinara. Ploče su skupe. 

Nadam se da sam pomogao. Imam sve iz EKV kataloga i to je moje mišljenje za koje sam siguran da je ispravno. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...