Jump to content


EKV izdanja na CD-u


HMrules

Recommended Posts

Po mom nekom sećanju, prvi je bio "Neko nas posmatra", 1993. godine, u izdanju "Master Music/DE Production".

Ostali albumi originalno objavljeni za PGP (1987-1991) su na CD-u objavljeni tokom 1997/1998. godine, u izdanju "EKV Records"-a, a prvih 4 originalno objavljenih za RTV Ljubljanu (1984-1987) su na CD-u objavljeni tokom 2001/2002. godine, takođe u izdanju "EKV Records"-a.

Mala napomena: "EKV Records" CD verzije baÅ¡ i nisu neÅ¡to kvalitetno odraÄ‘ene, bar Å¡to se zvuka tiÄe.

Kao da su masteri rađeni sa loše snimljenih audio-kaseta...

Link to comment
Share on other sites

Vidiš, uopšte se tog CD izdanja ne sećam (a bio sam te i prethodnih godina redovan posetilac PGP-ove prodavnice u Makedonskoj).

Znam samo da sam u periodu '90/'91 od diskova koje su imale PGP-ov logo kupio kompilaciju "Money for Nothing" od Dire Straits, "The Best of the Art of Noise (12" Artworks)", "Mixed Up" od The Cure i "The Very Best of Joe Jackson", ali mi EKV disk uopÅ¡te nije pao u oÄi.

Jedino mi pada na pamet da ga je neki genijalni prodavac gurnuo među narodnjake, a njih sam zaobilazio u širokom luku...

Link to comment
Share on other sites

Postoji nešto i u izdanju One Records-a, izašlo pre možda godinu do dve dana, ali nije box set

Možeš pogledati na njihovom sajtu:

http://www.onerecords.rs/cd/view-all-products/Page-4-50.html

 

Katarina II - Katarina II

EKV - EKV

EKV - S Vetrom Uz Lice

EKV - LIVE 1986

EKV - Neko Nas Posmatra

 

Koliko mene sećanje služi bio je i Dum Dum na CD-u

Link to comment
Share on other sites

Postoji nešto i u izdanju One Records-a, izašlo pre možda godinu do dve dana, ali nije box set

Možeš pogledati na njihovom sajtu:

http://www.onerecords.rs/cd/view-all-products/Page-4-50.html

 

Katarina II - Katarina II

EKV - EKV

EKV - S Vetrom Uz Lice

EKV - LIVE 1986

EKV - Neko Nas Posmatra

 

Koliko mene sećanje služi bio je i Dum Dum na CD-u

Valjda su remasterizovani snimci, ceo album Par godina za nas u izdanju EKV recordsa ima neku distorziju u zvuku, najviše se primećuje u pesmi Sinhro.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam ih u rukama ali nisam stigao da preslušam

 

Slušao sam ta EKV records izdanja i znam kakva su bila.

 

I dalje sluÅ¡am svoj RIP sa ploÄa koje i dalje sve imam, nažalost nemam mnogo vremena da sluÅ¡am sa ploÄa jer mi nisu pri ruci zbog mesta i velike koliÄine.

 

Kada uhvatim vremena preslušaću diskove pa ću napisati utisak

Link to comment
Share on other sites

U vezi ovih EKV albuma sa "One Records" sajta (u izdanju "KA Production"), jedna mala (i relativno važna) napomena:

na CD-u "Live 1986" nedostaje pesma koja je originalno bila B1 na vinilu - "Kao da je bilo nekad".
Ako to ne predstavlja smetnju, onda ih vredi uzeti, jer su zvuÄno mnogo kvalitetniji od "EKV Records" izdanja...

Link to comment
Share on other sites

U vezi ovih EKV albuma sa "One Records" sajta (u izdanju "KA Production"), jedna mala (i relativno važna) napomena:

na CD-u "Live 1986" nedostaje pesma koja je originalno bila B1 na vinilu - "Kao da je bilo nekad".

Ako to ne predstavlja smetnju, onda ih vredi uzeti, jer su zvuÄno mnogo kvalitetniji od "EKV Records" izdanja...

 

Da li su remasterizovali ta izdanja?

Link to comment
Share on other sites

Da li su remasterizovali ta izdanja?

 

MisliÅ¡, da li su prÄkali po zvuku?

Meni se Äini da nisu (osim nekih neophodnih filtracija koje su morali da izvrÅ¡e pri transferu sa analogne trake u digitalni oblik - trake su, ipak, 25-30 godina stare).

Znam samo da su "KA Production" izdanja objavljena po licenci "RTV Slovenija" (bivÅ¡a "RTV Ljubljana"), pa su sigurno koristili originalne master trake pri transferu (za razliku od "EKV Records" izdanja, koja zvuÄe kao da su raÄ‘ena sa loÅ¡ih audio kaseta).

Ako želiÅ¡, mogu "aploudovati" neÅ¡to sa tih diskova, pa sâm izvuci zakljuÄak, samo mi do kraja radnog dana javi Å¡ta...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ZaÅ¡to ÄuÄ‘enje, o KemiÅ¡u se kao narodnjaku može govoriti sve najgore, ali je Äovek doktorirao na klasiÄnoj muzici, i pored svog (loÅ¡eg) izbora muzike od koje živi, on je bez pogovora izuzetni poznavac muzike kao takve. Imao sam odavno priliku da ga sluÅ¡am gde je svirajući Bacha prosto oduvao sve prisutne. InaÄe, KemiÅ¡ je tokom 90' bio muziÄki urednik PGP, pa je izmeÄ‘u ranoraznih pevaljki farbanih u crveno, uspevao da odobri i dobar deo tadaÅ¡nje postave izvoÄ‘aÄa nekih drugaÄijih vrsta muzike.

Link to comment
Share on other sites

ZaÅ¡to ÄuÄ‘enje, o KemiÅ¡u se kao narodnjaku može govoriti sve najgore, ali je Äovek doktorirao na klasiÄnoj muzici, i pored svog (loÅ¡eg) izbora muzike od koje živi, on je bez pogovora izuzetni poznavac muzike kao takve. Imao sam odavno priliku da ga sluÅ¡am gde je svirajući Bacha prosto oduvao sve prisutne. InaÄe, KemiÅ¡ je tokom 90' bio muziÄki urednik PGP, pa je izmeÄ‘u ranoraznih pevaljki farbanih u crveno, uspevao da odobri i dobar deo tadaÅ¡nje postave izvoÄ‘aÄa nekih drugaÄijih vrsta muzike.

 

Da budem iskren, nisam imao pojma... Zacudio sam se jer mi je jednostavno delovalo nespojivo da na CD-u EKV stoji po bilo kom osnovu ime Kemis.

Link to comment
Share on other sites

Za prva Äetri albuma je najbolje uzeti CD izdanja Založbe kaset in ploÅ¡Ä RTV Slovenija, pogledajte na njihovoj stranici, ako ne naÄ‘ete neku dobru ploću (LP), koja je ohranjena.

 

Ja imam jedan problem. Tražim Angel's breath, da li se mi može javiti ko na privat, ako ga ima dosta i ga neÄe viÅ¡e sluÅ¡ati.. :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Da ne otvaram novu temu, u pretprodaji su poslednja 4 albuma EKV-a u izdanju Mascom recordsa na CD-u i vinilu, Ljubav, Samo par godina za nas i Neko nas posmatra, za diskove ne znam kakvo je stanje ali za vinile znam da će izaći u decembru pošto se još uvek štampaju u inostranstvu.
Ja sam naručio komplet od 4 LP-a tako da jedva čekam decembar, nadam se da su remasterizovali snimke sa originalnih master traka.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 9/6/2016 at 0:02, HMrules said:

Ja sam naručio komplet od 4 LP-a tako da jedva čekam decembar, nadam se da su remasterizovali snimke sa originalnih master traka.

da li je neko slusao ova mascomova izdanja na cd-u?

hmrules nesto nije zadovoljan plocama, cini mi se da sam procitao pre par dana, nisam sasvim siguran, ispravi me ako gresim

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče vinila mislio sam da će biti bolje pošto je zvuk 'nagruvan', uglavnom kupio sam sva 4 albuma zbog Dum Dum i Neko nas posmatra pošto i sami znate da su originalna izdanja skupa, šteta što nisu snimci sa master traka, mada masteri su u PGP-u tako da možda nisu hteli da ih daju Mascomu, uglavnom to su samo neke moje pretpostavke.

CD izdanja nisam slušao ali mislim da će biti isti slučaj i sa njima.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...