Jump to content


Korato Anniversary-novi model


milje

Recommended Posts

Imao sam tu privilegiju da ovog vikenda testiram novi Korato Anniversary snagas.Kao bivsi vlasnik prethodnog Anniversary snagasa u sustini sam znao sta mogu da ocekujem.Veliki napredak u samom dizajnu,odnosno izgledu je ocigledan.Nova Anniversary serija sastoji se i od preampa koji je takodje novi model,i od sada ima daljinsku kontrolu za VOLUME.Sto se tice snagasa,jutro posle donosenja i pozicioniranja,imao sam velike probleme sa kicmom...Naime ova mrcina od tacno 40 kg je veoma nezahvalna za nosenje.Kao i sama tezina uredjaja,porasla je i jacina.Sada je snagas snazan 200 W na 8 ohma,i nekih 50W u cistoj A klasi.Ukljucio sam ga da se malo zagreje i testiranje je moglo da pocne.U razgovoru sa samim konstruktorom Kostom,receno mi je da je osim sto je poradjeno na spoljnem izgledu,isto tako poradjeno i na ugradjivanju jos kvalitetnijih delova u odnosu na proslu Anniversary seriju.Prvo sto sam pustio je album od gitariste Robin Trower-a iz 1974 godine.Zvucna slika je veoma prirodna i uskladjena.Nista ne iskace i nista ne fali.Odjednom se pojave duboke frekvencije koje vas prosto iznenade.Visoki tonovi kao i srednji su veoma sofisticirani i prijatni za slusanje,kao da je snagas lampas,a ne tranzistorac.Posle toga redjali su se razni muzicki zanrovi....Yello,Fourplay,Iron Maiden,The Cure,Alice in Chains,Miles Davis,Eric Clapton,itd....Mogu slobodno reci jedno univerzalno pojacalo za sve muzicke zanrove.Posle par minuta slusanja pojacalo je veoma toplo,ali to je normalna pojava za pojacala u A klasi.Sa svojih 200 w ovaj Korato je i te kako drzao pod kontrolom moje Nautiluse 801 koji traze snagu i struju u izobilju.Zvuk je veoma pun,bez suvisne koloracije i ono sto je veoma bitno je i da na veoma malim snagama zvuci puno i ima udarac.Naravno sto ga vise pojacavate dobijate samo snagu i moc iz zvucnika bez prisutnosti bilo kakve distorzije.Jedina mana je ta sto ovaj snagas ne moze zbog svojih dimenzija da udje u policu,ali ga je i mnogo lepo videti potpuno ne sakrivenog i uzivati u njegovom izgledu.Razlika izmedju proslog modela u odnosu na ovaj je veoma primetna.Ono sto sam odmah primetio kao glavnu razliku je snaga i dinamika.Na drugom mestu razlika je u samom karakteru zvuka.Ovaj model radi malo otvorenije u odnosu na prosli model.Naravno to ne znaci da je ostar,cak nasuprot tome,visoki tonovi su veoma prijatni.Nisam puno eksperimentisao sa kablovima jer nisam hteo da gubim vreme,ali i tu se moze napraviti zvuk priblizniji vasem uvetu i vasim zahtevima.Dakle novi model Korato Anniversary snagasa je zaista perfektan za moj ukus.Zvuk snazan, nenaporan,pun, i prirodan.Imam utisak da bih mogao da ga slusam 7 dana bez prestanka i da se uopste ne zamorim.I na kraju testa iznenadjenje....taman kada sam pomislio da mu se prekidac za ON/OFF pokvario,setio sam se da Korato snagasi i stede struju jer mogu da isporucuju zvuk i jos jedno minut nakon iskljucivanja....U svakom slucaju pojacalo za svaku preporuku.Sto se tice cene necu nista pisati,jer je najbolje kontaktirati direktno Korato i pitati za cenu....Evo par slika.

post-11236-0-25283800-1370280736_thumb.j

post-11236-0-51330700-1370280754_thumb.j

post-11236-0-63442200-1370280773_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Предња плоча Ñтварно врхунÑка по изгледу а и по изради. :thumbsup2

 

УнутрашњоÑÑ‚ је Ñтандардна "Корато" оÑим што Ñу транÑформатори друкчије раÑпоређени.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Предња плоча Ñтварно врхунÑка по изгледу а и по изради. :thumbsup2

 

УнутрашњоÑÑ‚ је Ñтандардна "Корато" оÑим што Ñу транÑформатори друкчије раÑпоређени.

 

:wave2

 

Kad kazes unutrasnjost standardna  jel to znaci da unutra konstrukcijski nema nista novo. Otp . . .isti poajacivaci samo u lepsim kucistima . Malo mi je cudno kad vidim  tranzistore istogoblika   sa sesiricima  koji se isto nalaze i u mom Sansuiju iz 70 - te  godine. Jel se posle 40 godina toliko toga malo promenilo  osim sto sad na trzistu imaju da se nabave puno linearniji tranzistori

Link to comment
Share on other sites

Kad kazes unutrasnjost standardna  jel to znaci da unutra konstrukcijski nema nista novo. Otp . . .isti poajacivaci samo u lepsim kucistima . Malo mi je cudno kad vidim  tranzistore istogoblika   sa sesiricima  koji se isto nalaze i u mom Sansuiju iz 70 - te  godine. Jel se posle 40 godina toliko toga malo promenilo  osim sto sad na trzistu imaju da se nabave puno linearniji tranzistori

Погледај на Ñајту Ñтарији модел па упореди. Кол'ко Ја видим Ñве је иÑто Ñамо што штампане плоче излазних Ñтепена имају штоп лак.

Изгледа да је КоÑти оÑтало на лагеру транзиÑтора.

Колеги ÐлекÑандру Ñам Ñкоро Ñређивао Ñтарију генерацију додавши и плочу Ñа заштитом и ÑофтÑтарт колом.

Ðаравно да у данашње време поÑтоје бољи и бржи транзиÑтори.

 

Ипак бих Ñе базирао Ñамо на Ñпољашњи изглед појачавача, Ñвиђа ми Ñе и то врло. :facehearts

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...