Jump to content


dacmagic plus cambridge audio


Željko 64

Recommended Posts

imam pojaÄalo Audioanalyse pa-90,Focal onix zvuÄnike,Audioqest midnight 3 kablove,Cambridge Audio 540d azur dvd i živo me interesuje kako bi mu legao gore spomenuti dac.ako neko ima iskustva sa njim molim za pomoć.eventualno bi joÅ¡ kao transport mogao da posluži Arcam alfa 1 ili dvd88 diva,jer ih imam kući.generalno ako se odluÄim za plus isprobaću ga sa svima.pozz

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

cenima vaÅ¡u veliku želju da mi pomognete i mogu reći da sam se malo razoÄarao da niko nije naÅ¡ao za shodno da mi pomogne savetom.bilo kako bilo ja sam pomenuti dac pazario,uzeo sam i denon dcd 1450ar i zadovoljan sam kako to sad izgleda.spojio sam ga i sa lap top-om i zvuk je skroz ok.planiram da uzmem desk top komp i da ga spojim sa dac-om i interesuje me da li to mogu da obavim sa bilo kojom audio kartom ili moram da uzimam neku bolju sa pozlaćenim izlazima...naravno poželjna je preporuka koja audio karta,kojim kablovima je najbolje spojiti...hvala svakom unapred na dobronamernom savetu!!!

Link to comment
Share on other sites

Zeljko nije vam potrebno nista drugo do odgovarajuci usb kabal, kao sto rece Alexandar...pa kako ste povezali lap top, tako povezite i ovaj drugi racunar sa DAC-om. Imam vec duze vreme CA DAC Magic i to je itekako korisna stvar (kao verujem i drugi slicni DAC uredjaji) ukoliko PC koristite kao izvor. Meni i TV ide preko njega i to visestruko unapredi zvuk nego kad u direktnoj vezi preko njihovih audio izlaza povezujete na pojacalo. 

Dakle, odgovarajuci usb kabal i PC u DAC. Kazete da ste laptop povezali...pa to ako ste to uradili sa njim onda isto tako i sa desktop racunarom...

Link to comment
Share on other sites

Predložio sam ultimativno rešenje, a naravno može da spoji i integrušu...

Koliko ja znam taj DAC ima jedan usb ulaz , a spajanje dva PC-a preko usb u DAC iziskuje neki HUB, a to već verovatno povećava jitter itd.. nisam se liÄno sretao sa takvim reÅ¡enjem do sad. Mada, Äovek nigde nije spomenuo, kako je spojio laptop ?!

Pametnije je da iskoristi postojeće S/PDIF ulaze na DAC-u.

Link to comment
Share on other sites

Ne moze naravno i laptop i PC istovremeno jer taj DAC ima jedan usb ulaz i jos dva digitalna (spdif i opticki). U ta druga dva ulaza moze samo u jedan od ta dva ne u oba jer DAC tada ne radi. Ja ne vidim svrhu da i laptop i PC budu istevremeno ukljuceni u DAC. Valjda sa jednog harda slusa muziku... U krajnjem slucaju ako hoce da ih menja mora usb prosto da iskljuci iz PC i da ukljuci u laptop i obratno.To je bar jednostavno. Mislim da smo mu dali jasne instrukcije pa nek covek odluci sta ce. 

Link to comment
Share on other sites

hvala svima na odgovorima.sad trenutno koristim lap top i kabl koji sam pazario u mikroprincu za smeÅ¡ne pare.5 metara je dug a imam i dva od 1m klasiÄni kablovi da ne kažem jeftini.poÅ¡to me mrzi da razvlaÄim kablove po sobi od dac-a do ugaone hteo sam da pazarim komp i da ih spojim sa malo kvalitetnijim usb kablom a tv sa nekim boljim hdmi kablom.imam joÅ¡ jedno pitanje vezano za taj novi komp i spajanje na arcam avr 350.treba mi dva hdmi na kompu,jedan za tv a drugi za avr ili sa dva s/pdif izlaza...pogubim se sa svim tim kablovima...imam i philips bluray 3100 koji je zvuÄno bio kanta a uz dac ne mogu da primetim razliku izmeÄ‘u njega i denon-a 1450ar.pretpostavljam da bi sa kompom mogao da se reÅ¡im i blureja i cd-a ali uz audioanalyse pa 90 i jvc gramofona qla2 iz 78 to i zvuÄi i izgleda bezveze.pozzz

Link to comment
Share on other sites

promenio sam interkonekte izmeÄ‘u pojaÄala i dac-a i umesto xlo hp pro stavio cardas crosslink a umesto neotekovog digitalnog stavio AQ vsd5 i mogu reći da je to bio pun pogodak.joÅ¡ jedna molba ako neko ima arcam avr 350 koji ima dva hdmi in i jedan out jer kad spojim blurej i avr sa hdmi kablom a avr sa tv-om drugim hdmi kablom imam sliku na tv-u ali nemam ton na avr-u dok na tv-u imam.pokuÅ¡ao sam svaÅ¡ta u podeÅ¡avanjima ali neÅ¡to mi ne ide.pozzz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...