Jump to content


Pojačala "D" klase?


Å¡ale

Recommended Posts

1 sat ranije, siroma said:

Ušao i tube buffer u lanac. Ona klinička čistoća, izražena dinamika i oštrina se malo zaoblile. Prostor porastao. Naročito u visinu.

Ja još nisam načisto da li je bolje sa lampama ili bez tako da u zavisnosti od raspoloženja koristim ili  lampaški ili digitalni preamp.

Vjerovatno bi kupovinom boljeg tube preampa riješio ovu dilemu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 sat ranije, Trouble said:

Ja još nisam načisto da li je bolje sa lampama ili bez tako da u zavisnosti od raspoloženja koristim ili  lampaški ili digitalni preamp.

Vjerovatno bi kupovinom boljeg tube preampa riješio ovu dilemu.

Zato i jesmo ludaci sa pešes setupa pa samo menjamo po nešto.

Za rockačinu jedno za classiku drugo, ... 

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, siroma said:

Ma ni to nije rešenje. Imaš jedan ali vredan ama kako će se igraš, menjaš komponente, uporedjuješ, rolaš (OPA, lampe, šta već)? Dosadno

Moze igrarija, ali zasto ne kroz upgrade postojeceg sistema. Vidis sta je bolje, sta ti vise lezi, prodas staro-doplatis za novo i teraj bato.

Link to comment
Share on other sites

Definitivno zvuk sa tube bufferom drastično drugačiji.

Klot IcePower klinički čist, detaljan do tog nivoa da neke stvari ne prepoznajem koliko drugačije zvuče (toliko novih detalja), holografski precizan u prostoru, sa neverovatnom mikrodinamikom, i timberom instrumenata. Live nastupi su posebna priča . Sve vrlo prisutno u prostoriji.

Sa lampom  se dobija masniji zvuk, ublaženiji, nema oštrine. šira je slika mada nije više onako izražen pinpoint raspored  .

Igranje tek predstoji

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Evo jedan Diyer koji kao i ja voli Peachtree Audio objasnio kako napravio kutiju za D Class pojačalo po ugledu na Peachtree.

https://mysku.ru/blog/diy/69750.html

Baš mu hvala. Mada mi nije jasno kako je ručnom brusilicom izveo onako lepu krivinu ivice. Ja kontao treba neko specijalno glodalo pa radni sto sa linearnim vodjenjem, pa svašta nešto kad on iz ruke. Sumnjivo mi to.

37ac0f.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Danas testiranje IcePowera na malo boljijem sistemu.

Ukratko, Ice je osvetlao obraz (skromna ocena). Realna ocena - briljirao je.:eek

 

Čak se izvanredno pokazao sa gramafonom.  Obilje snage i vernost reprodukcije  su pokazali svoje lice i digli vinil na  digitaliji nedostižan nivo. ( sad da li je realno porediti vinil setup od 5 k€ i digitaliju od 1500€?)

Ja moram da priznam da se vinil čuje do 00.    :loveface

Malo me deli od toga  da postanem konvertit . ( sa digotale na vinil):unsure:

A da. Ako nisam rekao, prezadovoljan IcePowerom. :bananaOvo mi je najboljija našvajsotina do sad. Mada vrlo verovatno da ću ostanem bez nje. Ko je čuje odma je oće.

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, siroma said:

 ( sad da li je realno porediti vinil setup od 5 k€ i digitaliju od 1500€?)

Ja moram da priznam da se vinil čuje do 00. Malo dali da postanem konvertit . ( sa digotale na vinil)

 

Naravno da nije realno. 5k u gramofon set-upu je bas dosta,ali skup je to hobi...po pravilu to prati i dva tri ili X puta toliko u plocama.I tri puta jeftiniji gramofon od tih 5k moze da nadsvira dac od 1500.Treba mnogo bolji digitalni setup da pobedi gram od 5k.

Ljudi uglavnom cuju osrednji gramofon,kazu da romantican i nostalgican zvuk,ustvari kilav i losiji od bilo kakve krstene digitalije i zaborave na gramofon kao realnog takmaca digitaliji istog momenta.Kad cuju dobar onda reaguju kao i ti.Odkad sam na forumu pisem da su razlike medju gramofonima mnogo vece.Kolega kupio solidnog lp12,pocetni model,pa ne moze da se nacudi da je zvuk bolji od vrlo solidnog linn streamera u all linn modernom sistemu.Ne romanticniji,ne nostalgicniji,ne ritualniji odnos i sta vec ljudi piskaraju o gramofonima...vec Bolji zvucno sa velikim B.

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, sondek said:

Naravno da nije realno. 5k u gramofon set-upu je bas dosta,ali skup je to hobi...po pravilu to prati i dva tri ili X puta toliko u plocama.I tri puta jeftiniji gramofon od tih 5k moze da nadsvira dac od 1500.Treba mnogo bolji digitalni setup da pobedi gram od 5k.

Ljudi uglavnom cuju osrednji gramofon,kazu da romantican i nostalgican zvuk,ustvari kilav i losiji od bilo kakve krstene digitalije i zaborave na gramofon kao realnog takmaca digitaliji istog momenta.Kad cuju dobar onda reaguju kao i ti.Odkad sam na forumu pisem da su razlike medju gramofonima mnogo vece.Kolega kupio solidnog lp12,pocetni model,pa ne moze da se nacudi da je zvuk bolji od vrlo solidnog linn streamera u all linn modernom sistemu.Ne romanticniji,ne nostalgicniji,ne ritualniji odnos i sta vec ljudi piskaraju o gramofonima...vec Bolji zvucno sa velikim B.

A kad bih ti reko da je gram LinnSondek sa AT MC glavom i Audio Note preampom. Step up sam zaboravio da uračunam.

Samo znaš u čemu je problem sa digitalijom? Digitalija od 5K€ nije proporcijalno bolja od 1,5k€ digitalije koliko je gramofon bolji sa istim rasponom razlike u ceni. Oću reći da je napredak u kvalitetu digitalije teže (skuplje) dostižan.

 

Još da pojasnim. Slušali smo ploče a onda i isti taj materijal na Tidalu. Čisto da se zna.

I da dodam da me još dve stvari oduševile kod IcePowera.

Prava je da je bas kontrolisao fenomenalno. nema beganje i muljanje. I da je to bilo i zavisno od preampa.Jedan preamp je bio malo autoritativniji a drugi malo ugladjeniji i finiji. Ali oba odlična.

Druga da je svirao i muljave snimke korektno. Prikazao šta je na snimku, nije ulepšavao ali ni upropašćavao reprodukciju.

Link to comment
Share on other sites

Hehe..pozdravi mi imenjaka.:D

Upravo sam na to mislio kad sam rekao da su razlike medju gramofonima mnogo vece nego medju digitalijom.Gramofoni jesu poskupeli ali moze za solidne nofce da se kupi odlican.Evo Pink triangle plus Zeta rucka na pfm za 1100funti,super kombo..to brise pod sa dac-om od 1500evra.Sondek sa odlicnom S Alphason ruckom 950... e sad sto ljudi misle da za 200-300evra moze da se kupi vrhunski gramofon pa ni ne sanjaju sta se dobije kad se doda malo para i ulozu u gluposti bez da su resili osnovu sistema to je druga stvar,...ali ne mora ni bubreg da se proda.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, siroma said:

A kad bih ti reko da je gram LinnSondek sa AT MC glavom i Audio Note preampom. Step up sam zaboravio da uračunam.

Samo znaš u čemu je problem sa digitalijom? Digitalija od 5K€ nije proporcijalno bolja od 1,5k€ digitalije koliko je gramofon bolji sa istim rasponom razlike u ceni. Oću reći da je napredak u kvalitetu digitalije teže (skuplje) dostižan-

Da se nadovežem - po mom mišljenju postoji još jedan veliki problem sa digitalijama svih vrsta. To je niska "rezidualna" vrednost nakon relativno kratkog vremena korišćenja. Drugim rečima, izrazito je neisplativo dati novac za digitaliju, kada veoma brzo postaje zastarela i obezvređena. Kod analognih uređaja nije tako. 

 

Link to comment
Share on other sites

@NL. Pa sad ne znam kolika je rezidualna vrednost HiFe , analogije  ,...- Za koliko može da se proda vinil setup od 5 soma €? Za dva soma i sve petama u donji deo ledja da udaraš od sreće?

@sondek Jeste, za dobar vinil setup mora da se izapneš dosta para. Ajde neka je i polovan ali opet je to dosta para. Započinjati tu avanturu bez medijuma (ploča) je malo neracionalno. Kad se uzme u obzir komfor, lakoća korišćenja striming servisa , prostor za skladišćenje,  dostupnost digitalnih formata,   teško da ću se stvarno prebaciti na vinil.

Jedan kuriozitet. Ovde iz priče otpada dilema analogna ili digitalna muzika. Jeste gram analogan ali je (odlično) svirao kroz digitalno pojačalo. Ne smem ni da razmišljam o DeVialetu gde je na ulazu konverzija u digitalu, obrada, pojačanje i na kraju slušanje.

Znači nije digitalija inferiorna nego nam (još) nije komercijalno dostupna digitalija koja će (možda) nadsvirati ploče.

( teorija zavere. Čuvaju negde u fioci ultimativnu digitaliju i čekaju trenutak da je puste na tržište):unsure:

Link to comment
Share on other sites

verovatno si u pravu što se tiče cene... ali sam hteo da kažem da je digitalija veoma pogođena problemom zastarevanja, mnogo više nego analogna tehnika (koja je odavno već zastarela i nema više kud :D ) Ne samo da digitaliji posle kratkog vremena padne cena, već niko ni ne želi uređaj sa starim čipom, kad postoji uređaj sa novim čipom, koji je "baba roga" za taj stari...

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, siroma said:

@NL. Pa sad ne znam kolika je rezidualna vrednost HiFe , analogije  ,...- Za koliko može da se proda vinil setup od 5 soma €? Za dva soma i sve petama u donji deo ledja da udaraš od sreće?

@sondek Jeste, za dobar vinil setup mora da se izapneš dosta para. Ajde neka je i polovan ali opet je to dosta para. Započinjati tu avanturu bez medijuma (ploča) je malo neracionalno. Kad se uzme u obzir komfor, lakoća korišćenja striming servisa , prostor za skladišćenje,  dostupnost digitalnih formata,   teško da ću se stvarno prebaciti na vinil.

Jedan kuriozitet. Ovde iz priče otpada dilema analogna ili digitalna muzika. Jeste gram analogan ali je (odlično) svirao kroz digitalno pojačalo. Ne smem ni da razmišljam o DeVialetu gde je na ulazu konverzija u digitalu, obrada, pojačanje i na kraju slušanje.

Znači nije digitalija inferiorna nego nam (još) nije komercijalno dostupna digitalija koja će (možda) nadsvirati ploče.

( teorija zavere. Čuvaju negde u fioci ultimativnu digitaliju i čekaju trenutak da je puste na tržište):unsure:

D klasa nije digitalno pojačalo, više puta pomenuto na ovoj temi...

Link to comment
Share on other sites

Siroma dostupno je u digitaliji,ali zasad kosta mnogo.Ja kad sam slusao Linn klimax dsm i bukvalno nisam mogao da verujem da zvuci ko perfektan gramofon,ja kao navuceni gramofonski narkos bi totalno izgubio zelju za gramofonom.Al to kosta ko djavo,cak i polovno.I devilajet kosta mnogo,dobar je ali nije mi ni blizu linn po toj tecnosti muzike kao da je ziva.Tu nisam imao utisak zvuka gramofona vec sam jasno cuo (jako dobru) digitaliju i ne bih se zeznuo da su mi zivi neozvuceni instrumenti u sobi.Odlicna je i Nagra,ima toga sigurno,samo cena zasad u stratosferi.

Inace slazem se da je bez kolekcije jako tesko krenuti sa gramofonom.Ali ko ju je sacuvao sad mu vredi nar duplo od pre 10-15g.Ploce inace mogu da budu velik biznis i odlicno ulaganje.Gramofoni takodje.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

[mention=43807]NL.[/mention]

Jedan kuriozitet. Ovde iz priče otpada dilema analogna ili digitalna muzika. Jeste gram analogan ali je (odlično) svirao kroz digitalno pojačalo. Ne smem ni da razmišljam o DeVialetu gde je na ulazu konverzija u digitalu, obrada, pojačanje i na kraju slušanje.

 

 

To sto si slusao je analogni setup.

 

Za digitalni domen kao kod Devialeta potrebna je A/D konverzija i to uopste nije isti princip rada.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...