Jump to content


Wazzuu sistem


Wazzuu

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Upravo o tome pričam. Radiće to solidno sa H/K, ali za malo više novca može da se dobije osetno bolji zvuk, pogotovo jer su za raliku od H/K i AR, Accuphase i AR poznati kao dobar match. Primera radi, Accuphase E-303 već duže vreme kod jednog drugara sjajno radi sa AR9LSi. No, ne mora to isključivo biti Accu. Drugi drugar je, opet, izuzetne rezultate postigao uparivanjem AR92 sa kombinacijom Denon POA-2400 + Marantz SC-6.

Link to comment
Share on other sites

Upravo o tome priÄam. Radiće to solidno sa H/K, ali za malo viÅ¡e novca može da se dobije osetno bolji zvuk, pogotovo jer su za raliku od H/K i AR, Accuphase i AR poznati kao dobar match. Primera radi, Accuphase E-303 već duže vreme kod jednog drugara sjajno radi sa AR9LSi. No, ne mora to iskljuÄivo biti Accu. Drugi drugar je, opet, izuzetne rezultate postigao uparivanjem AR92 sa kombinacijom Denon POA-2400 + Marantz SC-6.

Jedna mala ispravka - AR98LS ;):cheers

Link to comment
Share on other sites

Jedna mala ispravka - AR98LS ;):cheers

 

Hvala na ispravci, počeo sam da lapim. :smile:

 

 

Malo vise novaca? Velika HK pojacala gravitiraju oko 300-500 eur. Koliko kosta ta kombinacija Denon POA-2400 + Marantz SC-6?

 

Pozdrav do imenjaka Vladimira.  :wave2

 

Zavisi od koga kupuješ. ;-) Ja sam promenio dva Accu-a na gorepomenutim kutijama - E-203 i E-205. Ako se dobro sećam, E-203 sam platio 300 evra, a E-205 350 evra. I oba su nadsvirala 825/870 kombo za dva koplja. Nije sve u struji.

 

No, ne bih želeo da budem isključiv. Daleko od toga da sam imao priliku da čujem gomilu H/K pojačala sa AR kutijama. Stoga, uopšte nije isključeno da se neki od boljih Harmanovih modela dobro ukopi sa AR-ovima, ali se za taj novac verovatno već može pazariti neki jeftiniji Accuphase i samim tim igrati na sigurno. Po mogućstvu, ne bi bilo loše da se ide na model koji ima mogućnost da radi i kao predpojačalo (npr. 203), te da se kasnije i iskoristi u te svrhe u kombinaciji sa solidnim snagašem - 93-jke su, ipak, zahtevnije po pitanju snage od 48-ica.

Link to comment
Share on other sites

Dodao bih joÅ¡ da umesto kombinacije Denon POA-2400(1500,2200,2800) sa nekim preampom možeÅ¡ slobodno da zabodeÅ¡ Denon PMA-1520 koji je zaista odliÄan izbor za AR kutije a i dosta jeftinija varijanta. Ja sam sluÅ¡ao dosta PMA-920 koji je odliÄno gurao moje AR-98LS i u donjem i u visokom spektru, zvuk besprekoran, nije previÅ¡e topao i lampaÅ¡ki ali je topao taman audiofilski a o detaljima da i ne priÄam. Bas je brutalno moćan i kontrolisan. Nadam se da pomažem!  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala na predlozima :thumbsup2 Kutije su kod cika Stona na operaciji terminala i sistematskom pregledu.

 

Ево да јавим да Ñу кутије отишле од мене   :heat  Ñ…вала богу. 

Вешања Ñу замењена оригиналним и није Ñе ништа изгубило у звуку.

 

Скретнитнице Ñу рађене П2П ÑиÑтемом и по мени у неком догледном периоду треба заменити кондезаторе, ожичење итд.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

No pics, u sustini i nema zasto... Ston je zamenio terminale i prekontrolisao kutije, a vesanja je menjao Sinisa pre oko godinu dana kod prethodnog vlasnika... Morao sam da uzmem par dana odmora, da se na miru usviram. Prvi utisak je izuzetno jak, zvuk je potpuno drugaciji, posle JBL-a mi zvuci cudno, tamno ali opusteno i muzikalno... Kutija je detaljna, prenosi vise informacija (od jbl-a), pomalo netolerantna prema losim snimcima.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

AR su dobili novo drustvo, takoreci, palo je pojacanje sistema :)

 

P1000562.jpg P1000567.jpg P1000574.jpg
 

 

H/K 680 je za sada preamp i radi posao, ali moze to i dosta bolje... Slusao sam jedno pola sata Oakley tube preamp (ECC82 ako se ne varam) sa Hitachijem i AR-om, zvucalo je bogovski...Videcu jos sta nosi sledeca godina, neka Sedra Three mi je na pameti, makar za probati je, jer mi se Oakley zaista svideo...

 

Hitachi je mrcina, stegao je AR-e za mu9a, pa samo vriskaju :) Iako na papiru ne jaci od Harmana, u zvuku je razlika nebo i zemlja...

 

p.s. Molim moderaciju da promeni naziv teme u Wazzuu sistem

Link to comment
Share on other sites

Hitachi je mrcina, stegao je AR-e za mu9a, pa samo vriskaju  :) Iako na papiru ne jaci od Harmana, u zvuku je razlika nebo i zemlja...

 

 

Од кад' ја то говорим, Хитачи је Хитали!

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

ЧеÑтитке и Ñпремај ÐŸÐ¸Ð»Ñ ÐŸÐ»ÑƒÑ Ñ˜ÐµÑ€ ти Стон Ñигурно долази да милује Хитачија.  :cheers

Стон га је већ миловао Ñа Ñвих Ñтрана а и изнутра.   :banana 

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...