Jump to content


Wazzuu sistem


Wazzuu

Recommended Posts

Nazalost, po toj formuli bih sedeo u kuhinji :) Komplikovana je prostorija, kombinacija dnevna/trpezarija/kuhinja, sa jedne duze strane spusten plafon, po sirini na pola sobe izvucen zid jedno metar... Ovako je sad dobro, promene ce biti mozda ali cisto za po koji cm

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

U sistem stigao Neotech IC kabl iz Kanibala, kupljen jos davno sa drugom namenom pa je sada dopravljen i srecno povezan... Recimo da sa cincevima kosta 2-3000 dinara, znaci bas budzet... U odnosu na prosli, jos jedan pomeraj napred, muzika je sada detaljnija i uravnotezenija... Jos jednom zadovoljan :listen

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Probao sam i neke zice... Kimber PBJ kao IC, Audioquest Type 4 i VDH Clearwater kao zvucnicki... Svaki ponaosob unosi velike promene, a VDH i PBJ se pokazali kao dobra kombinacija, dok mi Audioqueast nije legao... Na kraju, odlucio sam se za VDH CS-122 zvucnicki, i trenutno sam u procesu slusanja, a prvi utisci su jako pozitivni, karakter slican Clearwateru...

 

Takodje je novost i kompjuter u sistemu, povezan na Harmana i na TV, kontrola wireless preko smartphone-a i tableta. Izvor je E-MU 0404 pci verzija i sto vise hi-res materijala, kabl Neotech.

 

Stigao i Pioneer 585a, ubacen firmware koji pusta SACD-R diskove, a i DVD-Audio ceka da se proba, mada pored kompa nece biti mnogo rezanja. Povezan je Oehlbach Ice Blue kablom na amp, koji u odnosu na vec prisutni Neotech ne pokazuje nikakav napredak, ili ga ja barem ne cujem... Takodje, Denon je na dobosu a Pioneer ostaje jer se pokazao kao adekvatna zamena....

Link to comment
Share on other sites

BaÅ¡ sam zainteresovan kako će ti se pokazati Vdh CS 122, imamo isto pojaÄalo i isti brand zvuÄnika. RazmiÅ¡ljao sam i ja o njemu, da zamenim trenutni Oehlbach twin-mix. A Å¡to se tiÄe Ice Blue, on je iz entry level serije, a ne znam koji Neotech imaÅ¡, tako da će ti on teÅ¡ko unaprediti zvuk. Neotech pravi dosta korektne kablove u nižem segmentu ponude.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pokazao se kao odlican, ja sam prezadovoljan! Separacija instrumenata i detalji su za sada glavni benefiti, a smirena je blaga napadnost na visokim za koju kazu da prati celu JBL Decade seriju. Ono sto bih zamerio je nedostatak "slam-a" na bubnju, sto sam primetio na par diskova, ali situacija se rapidno poboljsava kada se odvrne preko 9 sati, sto je OK. Ovo su prva iskustva samo, i sigurno da nisam sve skopcao jos, recimo RATM zvuci mnogo zivahnije i ne fali mu attacka ni najmanje, cak i kada se tiho slusa. Mozda da probas sa ovim ako ti odgovara duzina, jako su slicni ali je cs-122 bolji

 

Mozda da probas sa ovim, ako ti odgovara 2x1.5m duzine... Investicija je mala, a uvek mozes da ih prodas uz mali ili nikakav gubitak, ali ces otprilike imati predstavu kako ce cs-122 svirati

Link to comment
Share on other sites

Hehe..i istu muziku sluÅ¡amo. Moji su zvuÄnici malo ''bolji'', radi se o ''Ti'' seriji , ali pratiću tvoja sluÅ¡na iskustva. Zanima me da li će se ''slam'' vratiti, kad se uÅ¡i naviknu. Ovo parÄe mi je kratko, a i ne bih da idem ispod CS 122. Najradije bih da dobacim do vdH D 352, ali za sada će ostati na nivou želje. U svakom sluÄaju, javi joÅ¡ neke utiske posle ''usviravanja'' sistema i kablova.

 

RATM rules !

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Novine u sistemu su da sam ostao bez zvucnika... Odose kod kolege sa foruma, njemu se svideli a ja ih dao da bih uzeo nesto drugo. Daleko od toga da me je JBL razocarao, vec je naisla prilika za promenu pa rekoh da je iskoristim...

 

Tako da je vreme da se bacim u novu potragu za zvucnicima, budzet je za sada maks do 550eura, pojacalo hk680, soba kao na slici, slusa se bluz, rok elektro dzez, pop, elektro, bas svasta

 

Soba_1_1_1.jpg

 

Zvuk koji mi se jako svideo na Harmanu daju Infinity Kappa 6, probao sam i 7 na njemu ali se vidi da fali tu kontrole, mada bih ziveo sa njima bez problema dok se ne skupi sa ozbiljniji amp... Iako ima kappa 6 na oglasu, polydome srednji koga ceka neizbezna zamena me odbija od te investicije, ali cisto da kazem sta mi se svidja... U sustini, sada se lomim izmedju bookshelfa i floorstandera, pa me zanima moze li npr. Dynaudio contour 1.3 da  zadovolji u ovakvoj prostoriji? Takodje je izvesno da cu se za 10-12 meseci seliti u manji stan..

 

Slusao sam Dyn Audience 62 u manjoj sobi, kutija je muzikalna za sve pare i svidja mi se, ali fali autoriteta u donjem spektru, sto me je odbilo... Zato pitam za Contour 1.3, da li bi u vecoj sobi to bolje izneo... Probao sam Dali Zensor 5 takodje, nije mi to to... Nekada davno me je odusevio neki mali Proac, pa razmisljam i na tu temu, na ebayu se nadje OK par... Ima na oglasu i Sonus Faber Concertino, ako neko zna nesto o njemu, kako bi se snasao sa prostorijom i izborom muzike? Voleo bih da uzmem noviju kutiju, koju cu relativno lako da prodam, mada merkam i vintage engleze sa 12" basom...

 

U sustini, vas sud u vezi velicine zvucnika u ovakvoj prostoriji je ono sto me zanima, a pucajte i ako imate konkretnu ideju... Iz bg-a sam i ne bih bas da obilazim srbiju trazeci odgovarajuce kutije, da ne bih budzet potrosio na gorivo umesto na zvucnike.

 

Svi predlozi su dobrodosli :)

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam da stavim odgovarajući smajli u prethodnom postu.

 

Pitanje je bilo ÄuÄ‘enje, jer mi se Äini da je cena dobro oÄuvanih Dyn C 1.3 (MkII) viÅ¡a od navedenog budžeta. 

 

InaÄe, kojih godina su se proizvodili C 1.3? Vidim da ih je Streophile testirao u avgustu 2000.

http://www.kupujemprodajem.com/Dynaudio-Contour-1-3-8584231-oglas.htm?filter_id=33413053

Link to comment
Share on other sites

Stigli AR-93... Kutije su u fenomenalnom stanju, nigde ogrebane, drajveri kao novi, gril savrsen, znacke na mestu, serijski brojevi jedan za drugim (mali fetis)... Nisam ih jos upakovao kod sebe, ovih dana ubacujem nove zv. terminale i kad sredim saljem slike i utiske...

 

20131108_203614.jpg

 

Na fotki su obrnute kutije, visoki i midbass napred, po dva basa 8" sa strane

Link to comment
Share on other sites

Stigli AR-93... Kutije su u fenomenalnom stanju, nigde ogrebane, drajveri kao novi, gril savrsen, znacke na mestu, serijski brojevi jedan za drugim (mali fetis)... Nisam ih jos upakovao kod sebe, ovih dana ubacujem nove zv. terminale i kad sredim saljem slike i utiske...

 

20131108_203614.jpg

 

Na fotki su obrnute kutije, visoki i midbass napred, po dva basa 8" sa strane

 

Svaka čast na kupovini.  :thumbsup2 Kao Å¡to je par kolega već pomenulo, obavezno proveri skretnice i sva veÅ¡anja. I počni polako da razmiÅ¡ljaÅ¡ o zameni pojačala. ;-)

 

 

 

HK + AR =   :facehearts

 

Koliko je meni poznato H/K i AR baÅ¡ i nisu na glasu kao dobar match. Kod mene se kombinacija H/K 825/870 + AR48b baÅ¡ i nije proslavila. Nije da je to loÅ¡e sviralo, naprotiv, ali kompresiona kutija traži čvrstu ruku u niskotonskom području a Harmani imaju običaj da tu malo muljaju. ÄŒak je i nejaki Accuphase E-203 osetno bolje radio sa ovim kutijama, Å¡to u visokom, Å¡to u bas spektru.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...