Jump to content


Wazzuu sistem


Wazzuu

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

'Fala na cestitkama, zaista potentan komad... A kad se setim muzike Oakley preampa suze mi krenu... Morao sam da stavim milje da muzika dobije vintage prizvuk :D Ma, od nogica ampa ostale fleke na komodi, pa sam podmetnuo prvo sto sam nasao u fioci a da nije srafciger, nece se zapaliti

 

Sistem do proleca drzim na duzem zidu, a cim prestane grejanje ide na kraci gde ce imati vise prostora, svoju policu... Jos uvek trazim pravi polozaj zvucnika, kada se slusa ce biti izbaceni kao na poslednjoj slici, samo je pitanje koliko...

 

post-9212-0-45351700-1385596975_thumb.jppost-9212-0-59202200-1385596977_thumb.jppost-9212-0-92497700-1385596979_thumb.jppost-9212-0-09488500-1385596982_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Hitachi i HK su zvanicno u penziji i cekaju bolje dane/vlasnike/zvucnike. Pazario sam Oakley Image S, lampaski preamp sa 2xECC83 i 1xECC82 u linijskom delu i 2xecc83 u phono sekciji, rad hrvatskog konstruktora Josipa Hrastica. Gramofon sam prodao, pa se phono sekcija za sada dosadjuje.

 

Pre kupovine sam za svaki slucaj slusao i Sedru Three i Saletov Aleph P 1.7 (Dragan i Sale su super momci, hvala im na poseti i druzenju). Oakley, ipak, svira po meni bolje sa Hitachijem. Mozda je ovaj dvojac bolji u detaljima i visokom spektru (Aleph posebno detaljan), ali tvrdja muzika mi vise lezi sa Oakley-em, dok ostalo sto slusam ne zaostaje mnogo, pa sam napravio kompromis kojim sam vrlo zadovoljan.

 

Kao slag na tortu, prodavac je imao i pripadajuceg Mosfet snagasa, Oakley Focus, pa kad sam ga probao umesto Hitachija resio sam da i njega uzmem -  bolje svira + gre'ota da ih razdvajam, a i covek mi je izasao u susret sa cenom.

 

Sprave su stare ali solidno ocuvane na prvi pogled, nosicu ih da ih proveri serviser i dotera/dotegne ako treba, ali jako lepo rade. Takodje cu videti da nadjem Ei lampe sa kojima je preamp originalno projektovan.

Link to comment
Share on other sites

@TurboM Hvala za savet, nazalost, naci Hrasticev Six u dobrom stanju nije nimalo lako. Bio je na Njuskalu.hr jedan sampanj za 340e ali ga vise nema. Da li je razlika u zvuku koju opisujes samo u phono sekciji ili je i linijski stepen zvucno unapredjen?

 

@ perodeformero Izgleda da ga niko nije cackao, sto je za Oakley-e jako retko koliko sam shvatio. Vec uzivam, ARi prozivljavaju novu mladost.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 years later...

Nestadose slike

20140913_110434.jpg20140913_110507.jpg

Medjutim, Oakley je nastavio svoj put, uzeo sam bio Kappe 7, pa mi je trebalo vece pojacalo. Najbolje i najjace za normalne novce nadjoh Yamahu P2201, to je dobro radilo. Posle Infinitija dodjose Dynaudio Focusi 140, i dac Marantz hd-dac1.

To sve trenutno vrlo lepo radi, zadovoljan sam, moze bolje, a kojim putem - videcemo. Bice i neka slika uskoro valjda.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Evo i kako sve to izgleda, sistemom zadovoljan. Kod mene se uglavnom slusa jako tiho a postojeca kombinacija je za to odlicna.

Izvor je laptop, hd-dac1 je i preamp i dac trenutno, Yamaha je ozbiljna sprava, neugledna ali iza nje je tezak studijski rad.

Ovaj Marantz cd network receiver je sjajna sprava, 30-tak vati u d klasi. Tu je privremeno, ide na ranc da pusta sve izvore.

20190119-143515.jpg 20190119-143614.jpg 20190119-143706.jpg

20190119-143749.jpg 20190119-160642.jpg 20190119-160653.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...