Jump to content


Oppo 103 Vs 105


Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da li je Oppo 105 bolji od 103? Pa naravno da jeste, pricamo o proizvodima iste firme, koliko, e taj odgovor je vec otvoren za debatu. Prvo mi kao vlasnici ne mozeo nikada biti subjektivni, pogotovo onaj, u ovom slucaju Ivan koji je dao duplo vise novca. Voleo bih, ali njega boli uvce, da Vukasin nesto napise, obzirom da smo se obojica pogledali na prve note 103 posle 105 i slozili da nema neke velike razlike, i da 103 jako slicno svira. Posle odslusanih par numera da, primecuje se razlika, ali ne tolika da ja sada ne mogu da se vratim na 103, kao sto mi se godinama desavalo kada su zvucnici u pitanju. Prosecan slusalac ne bi primetio nikakvu razliku, verujem da bi vise od pola foruma reklo da je razlika mala, kao sto i jeste. E sad, tu malu razliku neko tumaci kao nebo i zemlja, a neko kao zanemarljiva. Koji sam ja, pa negde izmedju, ustvari blizi onoj drugoj grupi. Obzirom da je duplo skuplji, a naravno ni blizu duplo bolji, vredi li tih 700+ u odnosu na 103. U nekom sistemu od 5000+e DA, u sistemu od 1500-2000e ni slucajno, po meni bolje je 700e uloziti u bolje zvucnike ili pojacalo, naravno pricam za ljude koji kupuju "firmirano" i ne bakcu se DIY varijantama, gde se za malo nova dobija "skup" zvuk!!!

Oba plejera daju isti komfor, jedina razlika koja je meni licno bitna se izlaz za slusalice koje je, kazu, na 105 odlican, a ja od skoro vlasnik AKG 712. Da li sam i dalje zadovoljan sa 103, PREZADOVOLJAN, da li bi uzeo 105, o da. :)

Link to comment
Share on other sites

Eto gospodine pantaNS kada treba jedna onakva neutralna postavka, oko koje vi i ja ukrstismo miÅ¡ljenja. Tu bi se jasno Äulo gde koji od playera vuÄe.

 

Pa i ako su oba playera Oppo bliskih oznaka, oni su zapravo potpuno razliÄite sprave:

 

BDP 105D

https://www.oppodigital.com/blu-ray-bdp-105/blu-ray-BDP-105-Images.aspx

 

BDP 103

https://www.oppodigital.com/blu-ray-bdp-103/blu-ray-BDP-103-Images.aspx

 

Nemam razloga da agitujem za 105, ali Å¡to se komentara Williama da proseÄan sluÅ¡alac ne bi Äuo razliku, nema nikakve veze sa onim Å¡to smo sva trojca Äuli i složili se tog utorka. Ne shavtam odakle sada takav komentar?

 

Ako se neko razmiÅ¡lja da kupi neki od ova 2 playera moja preporuka je 105D, ali ako mu nije važana vrhunska peprodukcija sa finesama koje nekima život znaÄe, onda je 103 zaista odliÄan izbor.

Link to comment
Share on other sites

Ivane,

ocigledno si potpuno pogresno razumeo sta sam hteo da kazem, tj. sta sam rekao, ali, izmedju ostalog, pod "prosecnim slusaocem" sam mislio bas to, prosecan, sto nismo ni ti a ni ja. Percepcija zvuka je jako subjektivna stvar, valjda je to do sada kristalno jasno. Ponovicu, ono sto je za tebe konkretno nebo i zemlja, za mene je ok, nesto bez cega mogu da zivim i uzivam u svom sistemu. Da imam novca sigurno bih kupio 105, jos "onomad", ali za 700e mogu da kupim odlican DAC sa izazom za slusalice npr. Sve je pitanje prioriteta i respodele budzeta. Nekome  je normalno da u sistem od 500e ubaci digitalni izvor od 1500e, meni nije. Ja sam to vrlo dobro u svojoj temi napisao, izneo misljenje na osnovu sopstevnog iskustva sa dosta opreme, pa ne bih da se ponavljam. Sve ovo kada pricas prosecnom slusaocu, bi te gledao polu zainteresovano, a kada bi mu rekao da si promenom strujnog kabla dobio "nebo i zemlja"razliku u sistemu gledao bi te kao vanzemaljca, tako da...

Link to comment
Share on other sites

Možda si u pravu? Ljudi svaÅ¡ta umeju da Äuju!

 

Polaćeni bakar IEGO umeju da Äuju da loÅ¡ije radi od FURUTECH pozlaćenog bakra. SvaÅ¡ta se tu deÅ¡ava, a ne sme ni da se pomene proseÄnom Äoveku ... :ruganje

Samo je kinta koÄnica koja nas održava normalnim, verovatno?

 

Potpuno mi je jasno! :screwy Hobi smo izabrali za mendalju! Al Å¡ta je tu je.

Link to comment
Share on other sites

Bas tako, a i moramo biti svesni da u ovom hobiju nismo svi isti, ni po pitanju pristupa ni po pitanju "slusnog aparata". Ja uvek polazim od toga da ove strane citaju ljudi kojima  je potreban savet, i zato sve sto napisem pokusavam da se poprilicno ogradim i pridocim situaciju iz koje nesto pisem. Ako neko ima ograniceni budzet, a vecina nas ima, moramo se staviti u njihovu poziciju ukoliko vec delimo savete. Konretno, iz mog iskustva, razlike koje u sistem unose zvucnici i pojacala umeju da budu ogromne za novac razlike 103 i 105. Ja sam licno u nekom trenutku za tu razliku oko 800e presao sa jednog para zvucnika na drugi i doziveo "nebo i zemlju", i zato ne mogu sada opisivati razliku izmedju 103 i 105 kao neko otkrovenje. U svakom slucaju, Oppo pravi zaista odlicne uredjaje, 105 moze da se nadje u bilo kom sistemu, preko ga stavljaju bez problema u sisteme do 50+k evra i niko im se zbog toga ne smeje, kao sto bi ovde bio slucaj. Mene sada jako interesuje ono njihovo novo portabl baterijsko pojacalo za slusalice. :)

Link to comment
Share on other sites

Ajde, nemoj k'o curica da dižeš nos na sve što se kaže. Nije provokacija nego konstatacija.

MuziÄar, sluhista, a koji nije audiofil, prvo Å¡to kaže kad Äuje rezolutan i dobar sistem je " u jbt-e, možeÅ¡ svaki ton svakog instrumenta lako da skineÅ¡..."

PoÅ¡to Äesto koristiÅ¡ izraz "prosjeÄan korisnik" trebalo bi da pokuÅ¡aÅ¡ da definiÅ¡eÅ¡ prosjeÄnog korisnika da bi nam približio na Å¡ta misliÅ¡.

Za mene je prosjeÄan korisnik onaj koji sluÅ¡a melodiju, a finese ga ne dotiÄu kao ni mnoge druge stvari u sluÅ¡anju muziÄkog djela, a Å¡to audiofila po difoltu odvaja od prosjeÄnog, jer je upravo poenta na sveobuhvatnom doživljaju ukljuÄujući i finese.

Kad bi u kilometarskim pistovima više pažnje obratio na finese, da nam što slikovitije preneseš atmosferu, a manje pisao o pravdi i krivdi, lakše bi bilo svima i sa mnogo manje nedoumica.

NHF!

Link to comment
Share on other sites

Ne dizem nos, NHD, nego mi smesno :), a "prost" recnik samozvanih audifila i jeste ono sto najvise buni i plasi ljude. I zaista ne vidim kako ce to poetsko opisivanje sopstvenog dozivljaja zvuka pomoci prosecnom ;) korisniku podforuma "kucni bioskop", sem da mu stvori sliku koja nema veze sa stvarnoscu i onim kako bi on doziveo taj zvuk, sistem. Kao sto rekoh, NLO...

Link to comment
Share on other sites

E pa što ćeš :D

Zabolje "prosjeÄnog korisnika" za sisteme i zvuÄnike od 50k€ kao iz oppo i 103 i 105 gdje su isti implementirani. Njega boli mini linija koja podriguje i Å¡tuca ili cd plejer 30 godina star koji ćune na ciganjski i takve i tome sliÄne stvari.

Kome se zapravo obraćaÅ¡ kad se obraćaÅ¡ prosjeÄnom korisniku kad opisujeÅ¡ skupe zvuÄnike i audio sprave sa imenom i prezimenom za koje taj prosjeÄni nije ni Äuo?

Ili se ipak obraćaÅ¡ samom sebi? Å to nije ni Äudno jer te svaki komentar i ne daj Bože kritika liÄno dotiÄu.

Link to comment
Share on other sites

Heh, pa mene interesuje jer sam nadprosjeÄan :D

To me zanima, Äeznem i mrem da saznam baÅ¡ zato Å¡to ih nemam i nisam imao priliku da ih uporedim. Ih ka'ki si! Odozgo na sirotinju :D

Otpozdrav, dragi i mili i nikad prežaljeni, muÄki i na prevaru zarobljeni, izvadjenih džigerica i raÅ¡ÄereÄeni Wilijame Wolasu!

Link to comment
Share on other sites

Da se uozbiljimo i vratimo u normalne tokove...

Naravno da me zanima i da mi je interesantno tvoje mišljenje kako o raznim spravama koje su prošle kroz tvoj sistem, tako i uporedjenje oppo 103 i 105.

Ono Å¡to me buni, a Å¡to sam i odmah rekao je tvoje obraćanje prosjeÄnom korisniku, pa bih te opet zamolio, ako hoćeÅ¡ naravno, da malo preciznije definiÅ¡eÅ¡ tu ciljnu grupu.

Å to se tiÄe nadprosjeÄne osjetljivosti na komentare, malo mi neobiÄno od odraslog beogradskog momka, al' dobro, Å¡ta da se radi.

U svakom sluÄaju, nisam mislio da uvlaÄim ni tebe ni sebe u ovakvu vrstu besmislenog dijaloga, već da na osnovu vaÅ¡ih doživljaja (tvog i father-ovog) stvorim sliku o ovim meni vrlo zanimljivim uredjajima.

Tolko, povlaÄim se

Link to comment
Share on other sites

Tozo!

 

DoÄ‘i da ÄujeÅ¡ iz prve ruke, biće mi velika Äast da te ugostim. Možda usput i da poneseÅ¡ jedan tvoj power kabl da i njemu uzmemo meru, ako nije mnogo težak za noÅ¡enje, pa da obogatimo utiske ove teme sa joÅ¡ jednim parom uÅ¡iju!

 

Spremni Äekaju ovi moji krugovi!

 

Pozdrav,  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Toooo, uraaa!!!

Kleš od žicaaaa, a dje me nadje... :)

Ih, radosti i veselja...

Nastranu Å¡alu na stranu (Žiko praÅ¡taj, al' mlogu ubavo si go sroÄil), eto mene i mojijeh žica...

Naravno, biće mi Äast da se oprobam sa onim ko je upućen i verziran. Rado, Äim obaveze dozvole, da utolim želju pustu i da se liÄno uvjerim kakve zamjerke ima what hi fi na oppo-a. Do sad, jedan od najkontradiktornijih multi plejera kog jedni hvale, a drugi su ravnoduÅ¡ni.

Poštovanje i pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Negde sam i ja naleteo na ozbiljnu ekipu koja radi modifikaciju kloka i Å¡ta god joÅ¡, Äak su precizno naveli broj koliko elemenata menjaju. Ima Äak i utisaka onih kojima je modifikacija uraÄ‘ena ....

 

Mislim da su neki iz Australije.?? PiÅ¡e da se padalo u nesvest, na prve tonove nakon modifikacije! 

 

Pa mislim, koliko to može bolje i dokle viÅ¡e?  :blink:  :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...