Jump to content


Oppo 103 Vs 105


Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evo ja upgradeovah Oppo-ov napojni kabal sa IEC konektorom Wattgate 350i, po preporuci kolege impuls-a!

 

Osim blagog krvarenja na novÄaniku, moram da primetim izvanredna lekovita svojstva na uÅ¡i!  :wub:

 

Prethodni konektor nije vredan pomena, tako da možete samo zamisliti "mirisnu" notu proÄišćenja.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pravio sam test kako radi oppo vezan direktno na snagas, kako radi kada je spojen na preamp, ali sa maximalno otvorenim potom i na kraju pot u normalnom polozaju a oppo na 100% Vol.

Prva varijanta prebasovito ali definisano, ali manje transparentno nego sa preampom, rekao bih malo naduvano?! Preterano grandiozno oppo na 70% vol.

Druga varijanta pot max, oppo na nekih 35-40%, dosta transparentnije ali preostro za prirodni dozivljaj. Gubi se iznijansiranost detalja i stalozenost.

Na kraju uobicajna postavka oppo na 100% pot na nivou koji komsiluk ne ljubi.... naj izbalansitanije, bas utegnut i brz a izrazito dubok, masivno, naj plemenitije prepuno finih nijansi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Naravno, uvek!    Neumorno srljam u progres ...  :roll:

 

Nabavio sam novi Alpsov pot za preamp koji budžim već neko vreme u pažljivim koracima. Otvorio sam svojevremeno temu po tom pitanju i prezentovao do nekle http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27083-modifikacija-predpojaÄala-nad-1130/?p=535693

 

Å to se samog Oppo-a tiÄe radi kao zmaj, a posebno sam se oduÅ¡evio reprodukcijom Vinil rip-a. DoduÅ¡e odsluÅ¡ao sam samo jednu ali neverovatno dobro uraÄ‘enu Djelo Dugme - Mramor kamen i Željezo, koncertni album. Prvo skidam kapu Äoveku koji ima tako naÅ¡telovan gram i zvuÄnicu i oÄuvan LP. Medalja u svakom smislu za Äoveka!  :klanjanje

 

A Oppo, to su Å¡okovi koliko je to zaista zvuÄalo anologno i gramofondžiski toplo . .... Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Naravno, uvek!    Neumorno srljam u progres ...  :roll:

 

Nabavio sam novi Alpsov pot za preamp koji budžim već neko vreme u pažljivim koracima. Otvorio sam svojevremeno temu po tom pitanju i prezentovao do nekle http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27083-modifikacija-predpojaÄala-nad-1130/?p=535693

 

Å to se samog Oppo-a tiÄe radi kao zmaj, a posebno sam se oduÅ¡evio reprodukcijom Vinil rip-a. DoduÅ¡e odsluÅ¡ao sam samo jednu ali neverovatno dobro uraÄ‘enu Djelo Dugme - Mramor kamen i Željezo, koncertni album. Prvo skidam kapu Äoveku koji ima tako naÅ¡telovan gram i zvuÄnicu i oÄuvan LP. Medalja u svakom smislu za Äoveka!  :klanjanje

 

A Oppo, to su Å¡okovi koliko je to zaista zvuÄalo anologno i gramofondžiski toplo . .... Pozdrav!

Gde nadje taj Vinyl rip ???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Samo da se ispravim po pitanju prethodne konstatacije da je bolje zvuÄao Oppo kroz preamp nego na direktnoj vezi sa snagaÅ¡em.

 

U prehodnom momentu sam sluÅ¡ao zamensko pojaÄalo snage NAD 2155 u kombinaciji sa NAD 1130 preampom, tako da je preskakanje preampa i direktna veza Oppo-a na snagaÅ¡ pokvarila zvuk. Kako mi je ovih dana stigla Hiraga sa apgrejda i kako sam NAD preamp ukljuÄio i sluÅ¡ao par dana poÄela je oÅ¡trina da se intenzivira praćenja gubitkom basa. U jednom momentu sluÅ¡anja sa kolegom sa foruma povezao sam Oppo direktno na Hiragu i gle Äuda "razlike drastiÄne" na bolje. Pojavio se bas mnogo prisutnije i masnije, sva napetost u visini i glasu pevaÄa je nestala ....

 

Da skratim priÄu, boljitak je neuporediv, palÄevi gore za direktnu vezu i izlazni stepen na Oppo-u 105D. ZakljuÄak bi bio da i Oppo zahteva kvalitetano pojaÄalo snage, jer u protivnom loÅ¡e pojaÄanje može samo da devalvira izuzetnu reprodukciju ovog ureÄ‘aja. Napomenuću takoÄ‘e da je atenuacija na izlazu besprekorna i ne stvara gubitke u detaljima ili informaciji ako se ureÄ‘aj sluÅ¡a utiÅ¡an. Meni je raspon glasnog sluÅ¡anja od 80% (TBM) - 90% (XRCD) pa do 100% (Chesky) npr.

 

Pozdrav  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Da skratim priÄu, boljitak je neuporediv, palÄevi gore za direktnu vezu i izlazni stepen na Oppo-u 105D..

 

Тај иÑти излаз је радио и кроз преамп..

Пре бих рекао, бар за Ñада, палчеви доле за преамп..

Коначан Ñуд о 105-ци донећеш када је упоредиш Ñа нечим другим..

Link to comment
Share on other sites

Svakako palÄevi dole za preamp. Neka mu je veÄna stara slava!  :order

 

Занимљива тема у којој Ñу Ñе дохватили Ñвега и Ñвачега, обичај и на Ñтраним форумима..

При крају управо прича о томе да ли је потребан преамп или није, може бити занимљиво..

http://www.diyaudio.com/forums/analog-line-level/280255-why-2-1vrms.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

odgovor na drugo pitanje je .... Naravno da ima. U mom slučaju sam probao odvojene failove, ali nisam probao img fail. Za img ili iso ne mogu da tvrdim, jer nisam probao.

Probne failove sam za test skinuo sa Oppo-vog saita na sledećem linku Demo Tracks by DSD Pioneer Musician David Elias.

Sa originalnog diska je poseban doživljaj i može da se odabere koji layer se želi slušati DSD ili PCM 44.1.

A što se tiče internet mogućnosti, to sam najmanje istraživao jer me mnogo ni ne zanima. Youtube radi perfektno i ima history pregleda, evo ovde šta ima, pa ako nađeš šta te zanima super. Mislim da je 90% za američku populaciju.

The OPPO BDP-105D entertains with a variety of media options.

In addition to Netflix, VUDU, CinemaNow, Pandora and Rhapsody, the BDP-105D provides access to popular entertainment network services from Digital Concert Hall, Film Fresh, YouTube Leanback and Picasa.

Additional disc and file formats, such as DVD, audio CD, HDCD, Kodak Picture CD, AVCHD, MP4, AVI, MKV and other audio/video/picture files on recorded discs or USB drives can be played back on the BDP-105D. The BDP-105D fully supports high-resolution lossless WAV and FLAC audio formats.

Full Roku streaming experience with an optional Roku Streaming Stick plugged in to the MHL Input; Up to 1080p HD; 750+ entertainment channels; Dual-band, extended-range wireless; Compatible with Roku Game Remote.

The OPPO BDP-105D "official site"

Link to comment
Share on other sites

Browsing failova zavisi i od brzine tableta i njegovog setovanja vezanog za Wifi. Moj pokojni tablet, i jeste pokojni, jer sam ga nokautirao baš zbog te tromosti prema wifi-u i stalne potrebe da se raskačinje sa mreže nekih 10 sec. posle gašenja ekrana na dugme. Ovaj novi je Quadqore Hauwei sa u međuvremenu update-ovanom Oppo aplikacijom kliza kroz foldere i menije prilično lagano. Ne kažem da nema bagova, ali su svakako retki.

Na temu DAC-a, ne znam šta da kažem a da to može da ima težinu. Ja njegov DAC koristim zapravo kao sabirni centar sve digitalije i on to hendluje odlično. Zvučno, ne mogu da kažem da sam ozbiljnije testirao niti se udubljivao. Trenutno mi je na "Coaxial In" povezan SBB D3 a na "USB in" povezan PC kućni bioskop sa koga koristim samo stereo, jer sam bio lenj da povežem back L/R na drugo pojačalo za zadnje zvučnike. Moj glavni sistem je stereo koncepcije sa dodatna 2 zvučnika pozadi koji su  povezani na dodatno stereo pojačalo...

Na PC-u sam instalirao Oppo muzički driver da bi se koristio Oppo-v USB DAC. Radi perfektno što se funkcionalnosti tiče, zvučno nisam testirao.

SBB D3 povezan preko Coaxialnog kabla, radi na keca, ali opet nisam testirao ni upoređivao sam ulaz DAC-a kao takav.

Optički ulaz u DAC mi je još uvek slobodan i nikada korišćen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nađoh ovo danas i mislim da je ovde možda sve rečeno u vezi sa 105-icom.

"... In fact this machine should be regarded as a high-end player for both optical discs of all persuasions and audio/video files. Consider these highlights: video up-scaling to 4K i.e. 3840 x 2160 (particularly useful with 3D films using half of the full available resolution); 2D-to-3D video conversion; dual HDMI inputs for external sources (can play the role of a digital center for an audio/video system); 24/192 asynchronous USB (at the time of publication there was no driver for Windows 8 so I was limited to 24/96); 24/192 coaxial and optical digital inputs to act as legacy D/A converter; playback of CD, HDCD (including decoding), SACD (dual-layer and multi-channel), DVD-A (the same), 2D and 3D Blu-ray as well as video and audio files; audio playback up to 24/192 WAV and FLAC; built-in headphone amplifier; rigid intricate chassis; high-end video components such as the Qdeo/Marvell Kyoto-G2H video decoding chip; source-direct mode for video signal; pure-audio mode for audio signal; separate PCBs for audio circuits with multi-channel and stereo outputs; RCA and XLR audio outputs; separate power supplies for the stereo audio section with a toroidal transformer and two secondary windings for the digital and analog sections; and finally the audiophile pearl, two excellent ESS Tech Sabre32 Reference ES9018 chips for the stereo and multichannel outputs respectively as commonly used in the most advanced DACs and SACD and CD players. But there's far more to this machine still. I merely scratched the surface of this incredibly complex creation. To wrap my head around it, I used it mainly as audio player and only occasionally checked how it fared on video discs and files. ..."

Cela priča, na donjem linku.

6moons.com  Prezentuje Oppo BDP 105 EU

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...