Jump to content


Oppo 103 Vs 105


Recommended Posts

Vlasnik sam Oppo 103-ike vec par meseci i odusevljen sam plejrom. Zvuk i funkcionalnost neprevazidjena. Ali, naravno, kao sto ej to uvek slucaj sa nama bolesnicima, kopka me kako zvuci 105.

Promenio sam dosta komponenti u poslednje tri godine, razve AV risivere u kombinaciji sa integarlcima za frontove i to nije bilo to. Focal Utopije, Pineer LX Av risiver, Music Fidelity 1008 PRO cd plejer, sve top klasa i nista nije zvucalo kao sadasnji sistem. Sada mi je Oppo 103 univerzalni plejer i preamp, direktno je povezan na Korato Anniversary snagas koji gura Dynaudio S25 zvucnike, i ja sada za matene trecinu novca imam najbolji zvuk koji sam ikada imao u sistemu. Iz Oppo-a idem u jos jedan snagas, trenutno Nelson Pass F3, koji gura surround zvucnike Quad 11l. Sub direktno na Oppo, kao i PS3 koji korisitm preko Oppo HDMI ulaza. Sve u svemu prezadovoljan sam, posle godina trazenja sitema koji, sto se kaze, "svira za sve pare", samo bih ja dodao svira SVE za sve pare. Dakle kluc za mene je bio Oppo. Ali da se vratim na pocetak i razlog za ovu temu, ukoliko neko ima 105, interesuju me impresije o zvuku, posto citam samo hvalospeve na stranim forumima.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Understanding the Differences Between the BDP-103 and BDP-105

 

The OPPO BDP-103 and BDP-105 share the same primary components (including the mainboard, laser, and loader) for superb audio and video playback, and while the BDP-103 and BDP-105 are identical in performance when it comes to audio and video over HDMI, the BDP-105 offers a number of enhancements:
  1. The BDP-105 features improved sound quality from its analog audio outputs with its implementation of dual 32-bit ESS Technology digital-to-analog converters, a toroidal power supply, and two sets of dedicated stereo analog outputs (balanced XLR and unbalanced RCA) for 2-channel enthusiasts. Customers who do a great deal of critical music listening using a very high end, analog connected system will benefit most from these additions.
  2. The BDP-105 features a headphone amplifier for use with high-quality headphones.
  3. The BDP-105 features three additional digital audio inputs: optical, coaxial, and a 2-channel asynchronous USB DAC input.

Furthermore, the BDP-105 is graced with additional aesthetic and ergonomic enhancements that include a larger 4.8 inch tall chassis, sculpted aluminum front panel, touch sensitive front-panel playback controls, and the availability of an optional rack mount kit.

 

 

Nije ono sto si hteo ali toliko mogu.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Vlado, i da to nije ono sto sam hteo, vrlo dobro znam sve specifikacije oba plejera, koji su DAC-ovi u jednom koji u drugom, ali voleo bih da znam koji je to skok sa 103 na 105, pogotovo sto sam u poslednjih par godina malo razocaran sto se tice digitalnih izvora, strujni kablovi su mi pravili vece pomake u sistemu neko prelasci sa cd plejera od 1000 na 3000e....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Postao sam srećni vlasnik 105D modela od pre 4 dana i ne skida mi se osmeh sa lica.

 

Ako je za utehu, po pitanju informacija i kao prvi komentar zvuka sa ovog ureÄ‘aja, potpuno je oÄekivano bilo Äuti neÅ¡to najprirodnije Å¡to sam imao prilike da Äujem do sada. Originalni strujni kabal mu je na prvi pogled vrlo solidan, ali je zapravo neviÄ‘eno Ä‘ubre. ... Dakle zamenom strujnog kabla za ozbiljniji otvaraju se vrata apsolutnog užitka!

 

Koliko se ja razumem, DAC u njemu je poslednja reÄ tehnologije pod imenom "SABRE32 Reference Audio DAC" i Äini da curi voda na usta. Ako dodam da ih ima 2 komada, jedan za analogne 7.1 izlaze i drugi, za kako oni kažu "posvećeni" Audiofilski 2ch analogni izlaz preko XLR i RCA konektora.

TakoÄ‘e poseduje dugme na daljinskom za ukidanje napajanja za sve ostale potoÅ¡aÄe osim magistrale audio izlaza i dodajem da se Äuje razlika kada se stisne taj tasterÄić.

 

Ne bih dužio, već ću pomenutog novajliju malo propirati po muziÄkoj bibljoteci u naredne 2 nedelje pa se Äujemo sa utiscima.

Naravno da ne mogu da napravim poreÄ‘enje sa 103-jkom jer je nemam niti sam imao prilike ranije da je Äujem, ali ako se po jutru dan poznaje, prikazujemi se mnogo lepih dana dobrog zvuka ....

 

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

У здравље да Ñе Ñлужиш! Било би лепо навеÑти оÑтатак ÑиÑтема и неку фотку убаци ако можеш.

 

Куповина 103 и додатног дака Ñе баш и не иÑплати када Ñе упореди Ñа ценом 105, за који Ñе могу прочитати разна иÑкуÑтва како је надÑвирао приÑтојне уређаје.

Link to comment
Share on other sites

WiFi radi bez ikakvih glavobolja, ubodeÅ¡ i u meniju podesiÅ¡ WiFi internet i to radi ... jedino Å¡to mu je WiFi mnogo loÅ¡iji od HiFi.

 

Å ta želim reći, AVCHD i montirani materijali koji su 1080p sa 50 sliÄica/sec. seckaju i ne rade dobro, tako da sam ga ipak prikljuÄio na LAN kabal i tek tada sve teÄe.

Link to comment
Share on other sites

Meni radi,

 

u smislu da ima sliku, zvuk i radi navigacija kroz menije.

 

YouTube 100%

Berlin philharmoniker (nisam stigao da se prijavim i ukucam neki kod za registraciju uređaja, tako da je gledanje po izboru još uvek ?) Valda ne treba ništa da se plaća da bi se koristio?

BBC News 100%

 

Ostalo je uglavnom ograniÄeno na US region. Nisam to mnogo istraživao, osim Å¡to sam malo proleteo kroz te opcije.

 

InaÄe navigacija preko telefona ili tableta radi u realnom vremenu i dobra je zamena za daljinac osim kod DVD-A jer nema go to opciju za muvanje izmeÄ‘u viÅ¡e snimljenih albuma, možda je ja samo nisam joÅ¡ naÅ¡ao?

 

Napravio sam mu novi moćni strujni kabal :bounce  i u zoni je usviravanja, tako da se joÅ¡ uvek uzdržavam od detaljnijih komentara zvuka i slike. Sakupljam utiske!  :listen

 

Pozz...  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Meni radi,

 

u smislu da ima sliku, zvuk i radi navigacija kroz menije.

 

YouTube 100%

Berlin philharmoniker (nisam stigao da se prijavim i ukucam neki kod za registraciju uređaja, tako da je gledanje po izboru još uvek ?) Valda ne treba ništa da se plaća da bi se koristio?

BBC News 100%

 

Ostalo je uglavnom ograniÄeno na US region. Nisam to mnogo istraživao, osim Å¡to sam malo proleteo kroz te opcije.

 

InaÄe navigacija preko telefona ili tableta radi u realnom vremenu i dobra je zamena za daljinac osim kod DVD-A jer nema go to opciju za muvanje izmeÄ‘u viÅ¡e snimljenih albuma, možda je ja samo nisam joÅ¡ naÅ¡ao?

 

Napravio sam mu novi moćni strujni kabal :bounce  i u zoni je usviravanja, tako da se joÅ¡ uvek uzdržavam od detaljnijih komentara zvuka i slike. Sakupljam utiske!  :listen

 

Pozz...  :thumbsup2

 

 A da li iz njega rade Vtuner, TuneIn radio, Linn radio i sliÄni servisi? Da li mogu da mu se linkuju ove naÅ¡e radio stanice tipa B92?!?

Link to comment
Share on other sites

Pre Oppo-a sam sluÅ¡ao odliÄnu budževinu - modifikaciju dvd playera Xwave koja ima iznenaÄ‘ujuće dobar HD 24/96 DAC ali popriliÄno loÅ¡ izlazni pojaÄivaÄ, tako da sam u jednom momentu morao da priznam sebi da je previÅ¡e da ulazim i u modifikaciju izlaznog dela, a paralelno sam pratio razvoj Oppo modeal i nekako se ukrstile potrebe sa onim Å¡to je Oppo imao da ponudi sa 105d modelom. Xwave mi je pružao podrÅ¡ku za DVD-A i priliÄno dobro radio posao HD izvora, ali izvesne modifikacije u ostatku sistema su ga prepoznale kao problem, tako da je budućnost Äekala da se desi.  :order

 

ZvuÄno za 105 ne mogu da kažem da je bolji od ovoga ili onoga, ali zvuÄno je uneo biljitak u moj dom. Bass je ozbiljno moćniji i dinamiÄniji sa dodatnim detaljima i konturama ..., sredina je mirnija i pitomija tj. uravnotežena (svakako da je pomenuti pojaÄivaÄ xwave-a tu brljao) scenska ubedljivost i prirodnost se tek iskristalisala promenom strujnog kabla, pre toga je bilo dosta mutno. Visina je dobila dodatne detalje i Äistoću pri extremnijim pikovima i naravno sva distorzija je nestala na mestima kojima je xwave padao na ispitu.

 

Nisam ga joÅ¡ poredio sa nekim boljim izvorima jer sam ih uglavnom sluÅ¡ao na tuÄ‘im sistemima i to nije moguće porediti tako, ali ono Å¡to je bilo kod mene je EC cd UP1 i slobodno mogu reći da je sigurno u rangu sa njim ako ne i ozbiljno bolji. Imaću prilike to da proverim u nekom momentu (ne tako uskoro) pa možda i napiÅ¡em neÅ¡to na tu temu. Naravno ako se taj EC player smratna nekom referencom. Meni se liÄno dopadalo kako radi, ali sam uvek bio miÅ¡ljenja da je ozbiljno precenjen!?

Link to comment
Share on other sites

Koji kabl si mu napravio?

Ako moze malo detalja.

Hvala.

 

Nešto malo inspirisan "Tozinom Kuhinjom" a nešto malo moji lonci i tiganji!?

U suÅ¡tini koristim isti koncept i za interkonekte samo Å¡to je kod njih kritiÄno da se uzemljenje veže za masu koja ima kontakt sa masom na ploÄici ureÄ‘aja i oba kraja moraju biti uhvaćena za masu! u protivnom dolazi do prskanja visokih (onako banalno reÄeno).

 

Kod strujnog možete a i ne morate da vezujete uzemljenje za euro konektor. LiÄno meni bolje svira kada nije vezana masa za ureÄ‘aj, već samo kraj koji ide u utikaÄ.

 

post-29491-0-83179900-1425987188_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kod strujnog možete a i ne morate da vezujete uzemljenje za euro konektor. Lično meni bolje svira kada nije vezana masa za uređaj, već samo kraj koji ide u utikač.

 

 Ako uredjaj nema unutra izvedeno uzemljene sve jedno je. Ako uredjaj ima uzemljenje, a ti se odlucis da ga ne vezes onda pre nego sto ga pipnes zamisli zelju. :) 

 

 Bez zezanja, uzemljenje uredjaja nije nesto sto je "opciono". 

Link to comment
Share on other sites

Sve je pravljeno ili modifikovano!

 

Ukratko...

Odvojni Trafo 220V-220V 1000W, na njega zakaÄena Custom Made HIRAGA 60W domaće proizvodnje. TakoÄ‘e u isti odvojni trafo ukljuÄen na red drugi odvojni trafo 220V-220V 100W, pa u njega Oppo 105D i modifikovani Preamp NAD 1130 ( http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27083-modifikacija-predpojaÄala-nad-1130/?p=535693 )

Interkonekcija je gore pomenuta, kućna radinost.

ZvuÄniÄka interkonecija Biwire Bass SolidCore 16mm sa Å¡irmom i uzemljenjem a visoki i srednji neÅ¡to sliÄno Tozinoj kuhinji. Svakako meÄ‘usobno Å¡irmovana i uzemljena kompletna interkonekcija izmeÄ‘u svih ureÄ‘aja i bez veze sa mrežnim uzemljenjem (u zidu).

ZvuÄnici takoÄ‘e pravljeni, "moja fiks ideja" ( http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/26334-otvaranje-pio-ruskh-kondenzatora/?p=508438 ) nakon snimanja odziva dodata je joÅ¡ jedna maska okolo 2 bass drivera radi proÅ¡irenja prednje ploÄe, jer se radi o konceptu zvuÄnika bez kutija.

 

Zaboravih da ubacim i novotaiju odskoro ( http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27414-od-Ćopava-magarca-do-konja-za-trku-omnitronic-bd-1550/?p=549455 ) + SUPEX SD 900 Super

 

Trenutno sam u modifikacijama pomenutog Å¡irmovanja svih interkonekta celog sistema pa kada to sve pozavrÅ¡avam i islikam, planiram da predstavim sistem tamo gde je i Bog zapovedio!  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Hola!

 

Hvala kolega Father na odgovoru. EC player 1up sam slusao, i to je jako dobra masina.

E sad, da je skup jeste! Veliki plus za Oppo, tri puta je jeftiniji, a moze da se nosi sa EC.

Vrlo si me zainteresovao za 105, zapravo jos pokretac ove teme Williamwallace, kada je

opisivao zvuk 103. Ja do tad, te univerzalne playere, nisam hteo ni da pogledam!

 

Drago mi je, da uzivas u novom playeru. Ako budes imao, jos neku informaciju, podeli je sa

nama.

 

Pozdrav! 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta da mislim na temu uzemljenja?

Sa povezanim uzeljenjem na strani uredjaja, dakle u euro konektoru, zvuk gubi dinamiku, visina je bljutava a prostor ambijenta se nekako sabije u "kutije", cudno posebno kada znam da moji zvucnici nisu u kutiji. U svakom pogledu zvuk je losiji.

 

Imajuci to u vidu, necu ni da ga pipam, tu je daljinac, telefon ili tablet za navigaciju, gde svaki od pomenutih uredjaja ozbiljno dobro diriguje filharmonijama i dzez svirkama!

:wave2  :bounce 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...