Jump to content


Elektronska Lampa u predpoja�alu


Pirke

Recommended Posts

tvoje drugi put ponovljene reci "sto se svi/ti lozis",su jedini razlog mog javljanja ovde.

te reci  su me naterale da potrazim tvoj sistem da znam kakvu referencu imam preko puta,i ocekivanja su se obistinila.

 

kad ja napisem da ne znam,ti razumes da ja nista ne znam,a kad ti napises ovakve postove nadas se da se divimo tvom znanju.

ne ide to tako momce.iza toga mora da stoji mnogo vise.

 

i ne podcenjujem ja tvoj sistem(takav kakav je,to ne bi bilo tesko),ne vredjam te,pokusavam da se zastitim od tvog uvredljivog i podcenjivackog tona u ovoj temi.ti to sve lepo izvrnes,kako ti odgovara i tako mozemo u nedogled,ali ne ...dosta je!

Tvoj sistem pa tvoj sistrc trc

Garantujem da je tvoj sistem veoma skup i extremno kvalitetan ali nemam pojma sta je u njemu i veruj uopste me nezanima jer verovatno je kupljen po onoj staroj narodnoj ``videla zaba da se konji kuju te i ona nogu digla``

I nesudim o ljudima zbog gomile zica koju poseduju

A sto se znanja tice treba ti jos bar 3 zivota

Sve najbolje i moram i ja da se branim

Link to comment
Share on other sites

Tvoj sistem pa tvoj sistrc trc

Garantujem da je tvoj sistem veoma skup i extremno kvalitetan ali nemam pojma sta je u njemu i veruj uopste me nezanima jer verovatno je kupljen po onoj staroj narodnoj ``videla zaba da se konji kuju te i ona nogu digla``

I nesudim o ljudima zbog gomile zica koju poseduju

A sto se znanja tice treba ti jos bar 3 zivota

Sve najbolje i moram i ja da se branim

ovo i tvoj komentar u temi "pioneer8500" koji glasi:

"Radi odlicno,bez vecih zamerki mada ja u svom sistemu nemogu da cujem stvari isto kao neki koji imaju

hiljade eur(seronje i neznalice)a frcu i bucu na svaki tracak bistrog uma

Dobar je cd,sigurno ima mnogo boljih od njega ali najbitnije ja sam zadovoljan jer slusam muziku a ne ona mene"

sve govori o tebi i tvom stavu prema ljubiteljima muzike i uredjaja,i uopste prema ljudima koji imaju vise od tebe(a to nikad nije bio moj kriterijum za vrednovanje ljudi ) to ocigledno tebe vrlo muci.tu ja podvlacim liniju,moje vaspitanje mi ne dozvoljava da pokazujem bilo sta,osim empatije.

 

nikad nikom nisam prebacivao stamparske i pravopisne greske(ni sam ovde ne koristim velika slova i sl)ali kad se udara na moje znanje,da te ne bi neko sacekao na sledecem sukobljavanju misljenja,mala pomoc-neznam,nezanima me,nesudim se pise odvojeno-vidis i od neznalice moze po nesto da se nauci.

Link to comment
Share on other sites

Lampa o kojoj priÄamo je sasvim u redu, u osnovi zvuÄni spektar daje direktno, precizno, ali razliÄite firme dodaju svoju boju. 

 

Po mom ukusu zvuk sa najviše kontrasta daje Siemens. To mogu najduže da slušam i ta reprodukcija najviše "vezuje" za slušanje!

Ali posmatrajući druge sluÅ¡aoce uoÄavam da to može i da im smeta!

Ostale malo priguÅ¡uju jedan deo spektra a drugi boje ili pojaÄavaju - može da bude veoma muzikalno i lepljivo, ali ...

 

Nadjoh danas oglas na KP na prodaju predpojaÄalo ECC88 NAT dok je živ oglas vredi pogledati http://www.kupujemprodajem.com/NAT-signature-ecc88-x-4-3770887-oglas.htm?filter_id=22129753

 

Ovo je tekst o uredjaju:

Preamp je bio baterijski, ali je preradjen na stabilno cevno  napajanje. Van der Hul ozicenje, papir u ulju, autenator. Prednja ploca bruseni aluminijum.   

Nije dual mono, ali to je  nepotrebno, jer se tako zapravo samo prodaje vise delova. Ima i rezervne lampe  . Telefunken (gold pin), 616P

 
A na drugom oglasu jedna nova Telefunken ECC88 je 150 evraaaa .... a Äetiri polovne su 100 evra.
 
Tražimo još neki brend osamdesetosmica sem onih koje smo pronašli do sada!
Link to comment
Share on other sites

Å to tolko za obiÄnu duo-triodu?
Ko od suva zlata da su je pravili.
E, da, Pirke, ako zafali kinte za lampe, PCC88 je suÅ¡tinski ista ali zahteva drukÄiji napon na grejaÄu lampe. Ako pojaÄalo dozvoljava Å¡telovanje dotiÄnog napona, možeÅ¡ i to naći, a verovatno je jeftinija jer je raÄ‘ena za serijski vezane grejaÄe u TV-u (umesto paralelno kao ECC88).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Za jednu od najboljih e88cc/6922 se smatra Telefunken sa zlatnim pinovima i dijamantskom oznakom u podnozju ( vraski skupa) kao i Siemens sa oznakom CCa. To se smatra vrhom. Negde sam citao i merenja Siemens i Telefunkena i ispostavilo se da Siemens CCa ima nesto manja izoblicenja od Telefunkena.

Tu svakako treba pridodati i Amperex (postoji citava filozofija razvijena oko ove lampe) kao i Mullard za one koji vole slatkasto-zanosni zvuk.

Sve one zvuce nesto drugacije, pri cemu mi se cini da je Siemens CCa mozda i najneutralnija. Ja licno medjutim preferiram Telefunken.

Ruska varijanta, koju je pomenuo Anubis je dobra opcija kada se ima u vidu i cena. Za samo deo cene Siemensa ili Telefunkena, dobije se dobar i prilicno uravnotezen i neutralan zvuk. Tako da ta ruska opcija svakako spada u one "razumne" varijante.

Medjutim od kako je Khomenko (BAT) uveo 6H30P, e88cc je pomalo zapala u drugi plan ... mada je i dalje veoma popularna ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Medjutim od kako je Khomenko (BAT) uveo 6H30P, e88cc je pomalo zapala u drugi plan ... mada je i dalje veoma popularna ...

 

Ima li ga neko da gi slušao BAT?

 

Izgleda suviÅ¡e ezoteriÄno da bi se ovako definisao: "REX Power doesn't blend into the crowd populated by many vacuum tube amplifiers that employ low current pentode vacuum tubes, or rely upon negative feedback to correct circuit imperfections and sonic anomalies, or use the more common push-pull approach to amplifier design - with predictable results. REX Power is unique, but not for uniqueness sake - it incorporates only those features and solutions that lead to one goal - superior sound."

 

U Zagrebu na nekom sajmu pre par godina sam Äuo na kratko ali se ne sećam Å¡ta je to taÄno bilo ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...