Jump to content


Elektronska Lampa u predpoja�alu


Pirke

Recommended Posts

Od ponedeljka isprobavamo razliÄite elektronske lampe ECC88 koje rade u Å indrić Phono predpojaÄalu.

 

Naredjali smo Siemens, Ei, Telefunken, Tesla, Sylvania, Tungsram ... otvorili smo predpojaÄalo i onda menjali par po par!

 

Na istoj ploÄi smo presluÅ¡avali i ustanovili da postoje Äujne razlike u boji tona, dinamici, dubini zvuÄne slike ... toliko znaÄajne kao da smo promenili uredjaj!

 

Prvo presluÅ¡avanje je naginjalo ka uporedjenju drugih u odnosu na naÅ¡u Ei niÅ¡ku! U svakom smislu može da se poredi sa Siemens lampom koja nam se uÄinila najkozistentnija i najpreciznija! 

ZnaÄi za sada (naginjemo ka niÅ¡koj Ei!)

 

Ei ... pa Siemens ... pa Telefunken ... pa Sylvania ... pa Tungsram ... pa Tesla ...

 

Probaćemo još jedan krug ...

 

 

post-16191-0-79823000-1369825228_thumb.j

post-16191-0-32160500-1369825243_thumb.j

post-16191-0-15517900-1369825259_thumb.j

post-16191-0-72387900-1369825271_thumb.j

post-16191-0-84588800-1369825279_thumb.j

post-16191-0-02907800-1369825298_thumb.j

post-16191-0-75610700-1369825313_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Promena proizvoÄ‘aÄa lampe itekako ima uticaja na zvuk.To je jedna od prednosti cevnih pojaÄala, promeniÅ¡ lampu i "ponovio" si se pojaÄalo.Konkretno moje iskustvo, imao sam Siemens E88cc goldpin u preampu Audio Research LS2BmkII, analitiÄna i otvorena, ali u ovoj hibridnoj konfiguraciji izbacuje srednje u prvi plan i hoće nekada da se prodere, ali to je priliÄno specifiÄnost samog preampa i ostatka setapa.

 

 

Edit Chowek: obrisan off.

Link to comment
Share on other sites

u linijskom preampu imam 4 komada 88-ica.siemens gold pin-odlicne i skupe, cei-izgledaju i sviraju identicno kao siemens i ruske 6n23p(raketa logo)-izuzetne i jeftine.

moguce da su ove ruske meni dobro legle,ali dosta ih hvale.cak ih i proizvodjac mog preampa preporucuje kao upgrejd i zamenu fabrickih.rec je o sonic frontiersu(imam anthem pre.)

simens i cei detaljan,vazdusast zvuk,odlican 3d,

6n23p sve to sa malo manje topline,a vise energije i brzine.

probajte i rujke ako vam padnu pod ruku,moze da prijatno iznenadi i uho i dzep.

Link to comment
Share on other sites

kada pominjete niske lampe, trebalo bi da precizirate ako znate o kome se godistu ili seriji (nameni) lampe radi. one nazalost varijaju od fenomenalnih do ne tragicnih nego tragikomicnih, sto se posebno odnosi na serije iz poslednjih 10-tak godina proizvodnje.

Na kutiji iznutra odÅ¡tampano C 1o o29 oA. InaÄe je kutija sa peÄat oznakom ECC88.

 

Sutra stižu i "rujke". 

Link to comment
Share on other sites

Neznam sto se svi loze na ecc88(e88cc) kad je to VF lampa

ma budale!

na koju lampu predlazes da prepravim moj sonic frontiers preamp?

 

 

i posle se pitamo zasto je prso forum?

kolega nikolicu da li si mogao da procitas temu,ne slozis se s necim u njoj,napises nesto konstruktivno ili ne napises nista?

mislis li da ovu temu posle tvog komentara treba zakljucati i zabraniti da se pokrecu nove o uredjajima sa vf lampama?

Link to comment
Share on other sites

Neznam sto se svi loze na ecc88(e88cc) kad je to VF lampa

tvoj diy counterpoint projekat koji si ponosno predstavio kao svoj sistem i svojih ruku delo u "vasi sistemi" sa kojom ono bese lampom.sigurno nije neka VF lampa,jer znalci kao ti se ne loze na VF.

 

svako moze da se istovari gde god ga pritera.

Link to comment
Share on other sites

Ako sam radio projekat sa ecc88 nemora da znaci da sam odusevljen,naprotiv

Suva i bezdusna lampa u poredjenju sa 6n8s,6sn7,12ah7 pa cak i ecc85 koja je isto vf

Ako si raspolozen svrati da cujes navedene lampe pa sam zakljuci sta da metnes tj istovaris u tvoj SF

vidim da si znalac

Link to comment
Share on other sites

A šta ćemo da radimo sa gomilom Audio Research preampa,da je vadimo?

Ja sam izneo svoje misljenje

ako vam se svidja njen zvuk slusajte je

ja je nevolim al sam isto tako bio u zabludi dok nisam napravio preamp sa lampama koje sam naveo

Moj counterpoint je univerzalac tj tako sam ga prepravio da prima ecc81-88,12bh,bx7 i najmanje je 88-ca bila u njemu

sad svira sa 12bh7 po meni najbolja od svih ``malih``trioda

Ipak to je samo moje iskustvo i nemojte ga uzimati zdravo za gotovo,probajte vise lampi i sve ce vam se samo kazati

Link to comment
Share on other sites

Ja sam izneo svoje misljenje

ako vam se svidja njen zvuk slusajte je

ja je nevolim al sam isto tako bio u zabludi dok nisam napravio preamp sa lampama koje sam naveo

Moj counterpoint je univerzalac tj tako sam ga prepravio da prima ecc81-88,12bh,bx7 i najmanje je 88-ca bila u njemu

sad svira sa 12bh7 po meni najbolja od svih ``malih``trioda

Ipak to je samo moje iskustvo i nemojte ga uzimati zdravo za gotovo,probajte vise lampi i sve ce vam se samo kazati

TakoÄ‘e i ja iznosim miÅ¡ljenje i uvažavam tuÄ‘e, nisam rekao ni da mi se neÅ¡to specijalno sviÄ‘a niti da mi se ne sviÄ‘a, niti je sluÅ¡am, ni nju ni jednu drugu, trenutno imam tranzistorski preamp.LiÄno mislim da je u HI-FI-ju generalizacija Å¡tetna stvar, taÄno svaka komponenta ima neku svoju prirodu, ali u zavisnosti od naÄina implementacije može da zvuk varira znaÄajno.Ista je priÄa sa OPampovima, kondenzatorima, DAC Äipovima itd.ÄŒim se neÅ¡to masovno koristi i opÅ¡te je prihvaćeno, a ecc88 je definitivno takva stvar, to samo po sebi nije loÅ¡e, nego razne izvedbe mogu biti loÅ¡ije ili bolje, a i stvar ukusa.Ali dobro to je neka druga tema, ova je priliÄno usko specijalizovana na razlike izmeÄ‘u samih ecc88 u raznim varijantama

Link to comment
Share on other sites

TakoÄ‘e i ja iznosim miÅ¡ljenje i uvažavam tuÄ‘e, nisam rekao ni da mi se neÅ¡to specijalno sviÄ‘a niti da mi se ne sviÄ‘a, niti je sluÅ¡am, ni nju ni jednu drugu, trenutno imam tranzistorski preamp.LiÄno mislim da je u HI-FI-ju generalizacija Å¡tetna stvar, taÄno svaka komponenta ima neku svoju prirodu, ali u zavisnosti od naÄina implementacije može da zvuk varira znaÄajno.Ista je priÄa sa OPampovima, kondenzatorima, DAC Äipovima itd.ÄŒim se neÅ¡to masovno koristi i opÅ¡te je prihvaćeno, a ecc88 je definitivno takva stvar, to samo po sebi nije loÅ¡e, nego razne izvedbe mogu biti loÅ¡ije ili bolje, a i stvar ukusa.Ali dobro to je neka druga tema, ova je priliÄno usko specijalizovana na razlike izmeÄ‘u samih ecc88 u raznim varijantama

RESPECT :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

 

Moj counterpoint je univerzalac tj tako sam ga prepravio da prima ecc81-88,12bh,bx7 i najmanje je 88-ca bila u njemu

sad svira sa 12bh7 po meni najbolja od svih ``malih``trioda

Nema to veze sa Counterpointom,bez uvrede,

ako nije ispostovan Caunterpoint,  ,kao u originalu,do poslednjeg lema...

 

:cheers

Link to comment
Share on other sites

razlozi zasto mnogi veliki proizvodjaci koriste ECC88 definitivno nisu zvuk na prvom mestu. bolji zvuk uz manje drkanja se moze dobiti upotrebom drugih lampi. zasto AR i ostali koriste ECC88, pitajte njih. isto vazi - u nesto manjoj meri - za ECC83 i tu familiju.

 

slazem se inace sa stonom, niska ECC88 je po meni *****, u rasponu od podnosljivo do tesko. naravno, ne iskljucujem da ce se nekome potrefiti da odradi posao u nekoj sinergiji ali u neutralnom sistemu nema mesta. 6N23P-EV svira bolje na prvu.

Link to comment
Share on other sites

Neznam sto se svi loze na ecc88(e88cc) kad je to VF lampa

 

Kompletan zvuk ovog uredjaja je za mene ipak prejak, preekspresivan!

 

Ono Å¡to sam dakle mogao da radim je da ispitujem lampe u okviru onog Å¡to imam. Dizajner je stavio Äak tri (?) ove lampe u uredjaj, tj. 2+1. ZaÅ¡to, nemam pojma! DoÅ¡lo je do promene - linearnost spektra kod telefunkena i ei nasuprot pojaÄanim delovima spektra viÅ¡i ili niži kod siemens nasuprot bledilu u gornjem spektru i slabom bas podruÄju kod tesle, itd ...

 

Javiću rezultat sa ruskim proizvodima ...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam izneo svoje misljenje

ako vam se svidja njen zvuk slusajte je

ja je nevolim al sam isto tako bio u zabludi dok nisam napravio preamp sa lampama koje sam naveo

Moj counterpoint je univerzalac tj tako sam ga prepravio da prima ecc81-88,12bh,bx7 i najmanje je 88-ca bila u njemu

sad svira sa 12bh7 po meni najbolja od svih ``malih``trioda

Ipak to je samo moje iskustvo i nemojte ga uzimati zdravo za gotovo,probajte vise lampi i sve ce vam se samo kazati

tako se to i napise,slusao sam tu nije mi se svidelo,bolje mi je radilo sa tim i tim.

a tvoj kaunterpoint sam siguran da bolje radi od originala,a jos vise sam siguran da je u tvom sistemu potpuno svejedno koja lampa je u preampu.slusanje bih preskocio,ali hvala na pozivu.

 

p.s.tvoje zadnje reci"probajte vise lampi"je upravo ono sto je covek i uradio i jos uvek radi i na pristojan nacin to deli sa nama.

Link to comment
Share on other sites

surokvl, potpuno se slažem. Nije samo vrsta tehnike u pitanju, već i naÄin primene.
Isto kao i kaiÅ¡ni vs direkt vs gumeni toÄak pogon na gramofonu. Svaki može da bude odliÄan, ako je dobro primenjen.

Link to comment
Share on other sites

surokvl, potpuno se slažem. Nije samo vrsta tehnike u pitanju, već i naÄin primene.

Isto kao i kaiÅ¡ni vs direkt vs gumeni toÄak pogon na gramofonu. Svaki može da bude odliÄan, ako je dobro primenjen.

potpuno tacno.i u tome se ogledaju veliki majstori konstruktori,od osrednjih delova naprave vrhunski zvuk,a opet mnogi uredjaji na papiru i otvoreni zaustavljaju dah,ali zvucno corak.koncepcija,topologija je od presudnog znacaja.

 

ne znam koje su lampe ili tranzistori za koju primenu,ali znam sta meni dobro,a sta lose zvuci i nisam gadljiv i iskljuciv za bilo koju koncepciju.

Link to comment
Share on other sites

tako se to i napise,slusao sam tu nije mi se svidelo,bolje mi je radilo sa tim i tim.

a tvoj kaunterpoint sam siguran da bolje radi od originala,a jos vise sam siguran da je u tvom sistemu potpuno svejedno koja lampa je u preampu.slusanje bih preskocio,ali hvala na pozivu.

 

p.s.tvoje zadnje reci"probajte vise lampi"je upravo ono sto je covek i uradio i jos uvek radi i na pristojan nacin to deli sa nama.

Vise lampi u smislu vise vrsta lampi a ne vise 88-ca

Sto se ti tako lozis,da poznajes materiju nebi padao u vatru bezveze vec bi razmotrio ono sto sam rekao i citao malo izmedju redova

ali ne zameram ti.

Neznanje nije razlog za vredjanje i podcenjivanje

Link to comment
Share on other sites

Nema to veze sa Counterpointom,bez uvrede,

ako nije ispostovan Caunterpoint,  ,kao u originalu,do poslednjeg lema...

 

:cheers

Pa nemoj tako za moj ``counterpoint`` ipak sam ja tu dosta truda ulozio a bezao sa casova koji nisu imali veze sa AC/DC kretanjem elektrona,

sad ispada da su tamo neki  dizajneri i konstruktori bolji od nas Srba

Vidis kako lepo pljujemo jedni po drugima i niskim lampama.

Treba jos jednom da nas neko dobro izbombarduje

Link to comment
Share on other sites

Vise lampi u smislu vise vrsta lampi a ne vise 88-ca

Sto se ti tako lozis,da poznajes materiju nebi padao u vatru bezveze vec bi razmotrio ono sto sam rekao i citao malo izmedju redova

ali ne zameram ti.

Neznanje nije razlog za vredjanje i podcenjivanje

 

tvoje drugi put ponovljene reci "sto se svi/ti lozis",su jedini razlog mog javljanja ovde.

te reci  su me naterale da potrazim tvoj sistem da znam kakvu referencu imam preko puta,i ocekivanja su se obistinila.

 

kad ja napisem da ne znam,ti razumes da ja nista ne znam,a kad ti napises ovakve postove nadas se da se divimo tvom znanju.

ne ide to tako momce.iza toga mora da stoji mnogo vise.

 

i ne podcenjujem ja tvoj sistem(takav kakav je,to ne bi bilo tesko),ne vredjam te,pokusavam da se zastitim od tvog uvredljivog i podcenjivackog tona u ovoj temi.ti to sve lepo izvrnes,kako ti odgovara i tako mozemo u nedogled,ali ne ...dosta je!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...