Jump to content


Knosti Record Cleaner


ivcha1976

Recommended Posts

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo i ponude, nije baš 240 eur, ali je skoro 24000 din :)

Preciznije, 23731.18, kada se to podeli na 8 delova, doÄ‘emo do 2966,3975 din, koliko bi trebalo svako od nas da da. Kako ćemo da sakupljamo pare? Evo mog tekućeg 265-60077-02, Raiffeisen banka, ako ćete da mi prebacujete pare, a možemo i da se naÄ‘emo da mi date keÅ¡. Sad sam shvatio da je ovo malo Äudno :) treba na poverenje da mi date pare ali Å¡ta da se radi. UÄestvovao sam već na par grupnih kupovina ovde, znaju me ljudi, neću vas zeznuti, majke mi :)

 

 

post-16195-0-56779700-1424854232_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

RazmiÅ¡ljao sam malo kako ćemo da podelimo Tergitol i kakva nam ambalaža treba. PoÅ¡to je teži od vode, ne može da se meri na kuhinjskoj vagi, mora da se meri zapremina. Kupio sam velike Å¡priceve od 20 ml, videću da li postoje i veći (50ml?) pa da tako izvlaÄimo i punimo boÄice/teglice. Mislim da je najbolje da se naÄ‘u staklene ili plastiÄne teglice sa zatvaraÄem da bi mogao da se gurne Å¡pric i odmeri 2 ml kada se pravi rastvor.

 

http://www.miniplast.co.rs/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=208

 

Ovde sam naÅ¡ao neÅ¡to Å¡to bi moglo da proÄ‘e, ja bih npr uzeo onu teglicu od 125 ml za 10.32 din ili možda Äak da se isprsim za onu od 200 ml za 17.40 din :) Ne znam samo da li ovi rade sa fiziÄkim licima i da li imaju neku radnju u BGD (nalaze se u Staroj Pazovi). Ako imate ideje, javljajte.

Link to comment
Share on other sites

To su obiÄne plastiÄne boÄice koje nabavljaju apoteke za pravljenje razliÄitih ratvora/losiona.

Videću i ja da li mogu da nabavim, iako bi bilo najbolje da budu boÄice od stakla ili od specijalne inertne plastike koja ne reaguje sa sadržajem za ovaj koncentrat.

A za radni rastvor može i plastiÄna boca, poÅ¡to je on razblažen.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi otkinite od srca po 30din za po jednu flaÅ¡u "rose",a razmerite onom plastiÄnom posudom sa merama u ml koju ima svaka od vaÅ¡ih žena u kuhinji.Ne mož' da prodje ni tako jednostavna rabota bez filozofiranja...

E i ti sad gaÄ‘aÅ¡ u prazno. Ne misliÅ¡ valjda da je iko ovde žali 30 dinara? Ja bih recimo voleo da držim to Äudo u staklenoj flaÅ¡ici. Pipeta će svakako valjati. Doze za rastvor su malene, a ako se ide odokativnom metodom, nece potrajati koliko bi trebalo.

Link to comment
Share on other sites

...a razmerite onom plastiÄnom posudom sa merama u ml koju ima svaka od vaÅ¡ih žena u kuhinji.Ne mož' da prodje ni tako jednostavna rabota bez filozofiranja...

Te zenine posude za razmeravanje ulja, brasna i sl. su OK za pravljenje kolaca,

ali na zalost nisu dovoljno precizne kada 10 ljudi treba da podeli dragocenu tecnost tacno u mililitar.

Skale na njima su cesto neprecizno odstampane.

Mi smo onomad koristili laboratorijsku menzuru (preostalu iz moje stare foto laboratorije :) ),

tako da niko nije bio zakinut usled greske zbog nepreciznog razmeravanja. :)

Ako se ne budete snasli, mozemo organizovati presipanje sa mojom.  :thumbsup2

Laboratory_1000ml_Bororsilicate_3_3_Glas

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...