Jump to content


Knosti Record Cleaner


ivcha1976

Recommended Posts

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 11.12.2019. at 13:44, sondek said:

Jel' neko probao Project-ovu masiinu za ciscenje,konacno se neko seto da napravi nesto nepreskupo.

Јесте. Има скоро годину дана како користим Pro-Ject VC-S MK2.

Писао сам о томе детаљније овде:

Од тада, прошло нешто више од 500 плоча у разноразним циклусима.

Испоставило се да је течност коју Pro-Ject продаје изванредна, чак и у дилуцији 1:20. Тек сам скоро потрошио бочицу течности која долази са машином (100мл). Насупрот тога, потрошио сам десетак литара дејонизоване воде, највише због циклуса испирања који сам сам себи поставио како обавезан.

Пробао сам MoFi течности - ова Pro-Ject-ова ради бар исто толико добро. За цену једног литра од ~65€, покријен сам за отприлике још ~4000 плоча. Ако се прерачуна и (1) цена дејонизоване воде, (2) цена струје (по локалном просеку), (3) цена допунских четки, на тај број плоча (4000), јединечно чишћење кошта ~0.022€, или нешто мање од 3 динара. По плочи, укључујући обе стране исте. (*)

(*) Ово, свакако, не укључује цену машине. Али, ако се рачуна сама машина негде око 400 (мада се може добити јефтиније), онда цена по плочи (за ~4500 плоча) долази отприлике ~0.11€, или нешто мање од 13 динара по плочи. И тако даље...

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, sondek said:

Po obicaju sazet odgovor.Sve jasno.Thanks :cheers

Нема на чему.

Око потрошних материјала, заборавио сам још и филцеве за усисну грану. На почетку сам мислио да их сам правим, али пар њих од Pro-Ject-а кошта ~3€, и још сам на оригиналном пару.

Када то додам у рачуну (~3€ на сваких 500 плоча), рачуница онда каже:

  • ~0.028€ по плочи ако се не рачуна цена машине;
  • ~0.116€ по плочи ако се рачуна цена машине.

Свакако, чак и ако се машина користи 8 сати сваки дан, потребно је бар 47 дана да би се очистила та количина плоча.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...