Jump to content


Knosti Record Cleaner


ivcha1976

Recommended Posts

6 sati ranije, SUROKVL said:

Što je pomašio temu, čovek je samo lepo napisao šta se ponovio, na temi koja se bavi onim čime smo se ponovili

Nije rasglabao o Spin cleaneru na temi posvećenu Knostiju, što bi naravno neki mogli da smatraju kao flame

A da pročitaš opet naslov ove teme? Otkad se to ova tema bavi onim čime smo se ponovili?

To je prvo, drugo, ja sam to rekao u šali, jer je ova tema i otvorena tako što su pokretača "proterali" sa Spin Cleaner teme.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

5 sati ranije, Kuršum said:

A da pročitaš opet naslov ove teme? Otkad se to ova tema bavi onim čime smo se ponovili?

To je prvo, drugo, ja sam to rekao u šali, jer je ova tema i otvorena tako što su pokretača "proterali" sa Spin Cleaner teme.

Kada sam ja čitao bilo je u temi o tome šta se ko ponovio!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Hvala na brzom odgovoru, mislim da ga mnogi koriste i na druge raznorazne nacine, a u zavisnosti od nacina pranja menja se i sama formula recepta kojim se pere. Koliko sam uspeo da shvatim po komentarima sa neta jedina mana kod koriscenja ILFORD Ilfotol-a je sto je takav nacin pranja ploca ipak malo skuplji nego sa tergitolom, jer se on u  Ilfotol-u nalazi u razblazenom stanju pa ga je potrebno vise dodati pri nekoj od receptura.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, aaa zmaju! said:

ima kodak photo flo
https://www.kupindo.com/Oprema/50895177_Kodak-Photo-Flo-200-473ml

Послато са GT-I9300I уз помоћ Тапатока
 

Ima na linku gore koji sam postavio gde kazu

The US equivalent wetting product from Kodak, “Photo-flo” is specifically not recommended for cleaning records as it contains chemicals which remain as a coating on the surface, which will contaminate the stylus tip.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Project i sl. masine su za ozbiljne ljude. Ja koristim Knosti... to je ok za nas koji imamo max 300 vinila.

Ali nemam vise tecnosti jbg, a nema je vise po oglasima...

Ne znam da li bi bili isti rezultati (ili makar slicni) sa necim iz domace radinosti, odnosno sa necim

sto se moze kupiti kod nas...

Link to comment
Share on other sites

Realno kljucna razlika je u vakuumskom uvlacenju tecnosti nakon ciscenja,ali su mi cene za takav primitivan proizvod uvek bile debilne.Moz' misliti usisivac za vodu,samo nama audiofulima se prodaju takve gluposti za skupe novce... cene su do skoro bile stratosfera.Za vinil shop ,profesionalce ok,ali za kuci ....

Samo sam cekao da je neko unormali ili da to sam napravim,ima i gotovih delova na netu.Ovako za 300 funtica nekako da se prezivi...nije metar ploca

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, sondek said:

Realno kljucna razlika je u vakuumskom uvlacenju tecnosti nakon ciscenja,ali su mi cene za takav primitivan proizvod uvek bile debilne.Moz' misliti usisivac za vodu,samo nama audiofulima se prodaju takve gluposti za skupe novce... cene su do skoro bile stratosfera.Za vinil shop ,profesionalce ok,ali za kuci ....

Samo sam cekao da je neko unormali ili da to sam napravim,ima i gotovih delova na netu.Ovako za 300 funtica nekako da se prezivi...nije metar ploca

Shvatam to, ali mislio sam prvenstveno kakva je razlika u rezultatima izmedju original knosti tecnosti i neke druge tecnosti,

koja se moze laganica smuckati (bez tergitola i sl. tesko nabavljivih hemikalija)...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...