Jump to content


Knosti Record Cleaner


ivcha1976

Recommended Posts

Nisam prevideo...ZaÅ¡to se oÄekuje da destilovana opere obiÄnu vodu?

 

 

 

U cemu je razlika izmedju destilovane i obicne vode?

 

Obicna voda ima u malom procentu dodatne "necistoce", dok ih destilovana ima u znatno manjem ili ih uopste nema u zavisnosti od kvaliteta/vrste/stepena preciscavanja.

 

 

Kada plocu ocedimo od obicne vode, pa je isprskamo destilovanom, preostala obicna voda u brazdama biva razredjena i udeo tih "necistoca" se procentualno znacajno smanji.

 

Kada plocu vec natopljenu destilovanom vodom dodatno poptopimo u kadicu pa je proteramo izmedju cetkica,

destilovana voda iz kadice dodatno razredi i prakticno ukloni te preostale tragove obicne vode.

 

 

Razmisli: na ploci posle tusiranja mozda ostane par mililitara obicne vode.

 

To se visetruko razredi posle prskanja destilovanom vodom,

a posle potapanja u kadicu sa cetkama taj deo mililitra obicne vode dolazi u dodir i biva rastvoren sa vise od pola litra destilovane vode.

 

U kadicu staje oko 0.6l to jest 6000ml destilovane vode.

 

Ako pretpostavimo da je na ploci zaostalo oko 1ml obicne vode,

 

razredjenje tog 1ml obicne vode u 6000ml destilovane vode je 1:6000 (a u praksi je verovatno i vece, posto ce na ploci ostati i manje od 1ml).

 

 

Ako biram da li da mi na ploci u brazdama potencijalno zaostane Tergitol sa rastvorenim djubretom,

 

ili da mi ostane 1:6000 rastvor obicne vode u destilovanoj vodi, biram ovo drugo! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znaci razredjenje obicne vode u destilovanoj vodi je najmanje 1:6000, a verovatno je i vece.
Ergo, nešto manje od 2C... ;)
 
keyword: homeopathy...

 

Dilution usually continues well past the point where no molecules of the original substance remain.
;)
Link to comment
Share on other sites

Nisam prevideo...ZaÅ¡to se oÄekuje da destilovana opere obiÄnu vodu?

 

Žena radi u laboratoriji i laboratorijski sudovi se tako peru. Prvo normalno pranje, normalno ispiranje, pa onda ispiranje destilovanom vodom. Nakon ovog sa destilovanom i suÅ¡enja, na tim (staklenim) sudovima ne ostaju nikakvi tragovi kamenca. Ako se preskoÄi to ispiranje destilovanom, vidljiv kamenac ostane kao trag svake kapi koja se osuÅ¡ila.

Link to comment
Share on other sites

...
Kada plocu ocedimo od obicne vode, pa je isprskamo destilovanom, preostala obicna voda u brazdama biva razredjena i udeo tih "necistoca" se procentualno znacajno smanji.
...

Dobar elaborat, mada mi osećaj kaže da to ispiranje obiÄne destilovanom vodom na nivou brazde se ne odvija tako jednostavno kao na glatkoj povrÅ¡ini (lab. sudovi).

Kako god, da li je ta faza sa obiÄnom vodom neophodna? Je si ubeÄ‘en da druga kadica nedovoljno ispira tergitol?

Link to comment
Share on other sites

Oce l' neko da kupi moje dve flase originalne tecnosti?

 

Jedna je nova neotvorena, drugu sam samo probao. :):D

 

aaaaaa... oglas!!!  :D  :D  

 

da nemas slucajno neku pumpicu kojom izvlacis vodu cesmovacu pre prskanja destilovanom? Ne moze destilovana da ispere bas SVE, ostanu oni sitni, mikronski komadici necistoce koji kad igla preko njih prodje ubijaju mikro dinamiku i kvare raspored instrumenata u prostoru. Ne oseti se to toliko na jazz trio-u ali na sinfonijskom orkestru gubici su nenadoknadivi... 

Jesi probao da usisas tu vodu iz csme recimo Kirbi usisivacem?  :D

Link to comment
Share on other sites

Sonic, rodjace, ja kapiram da si pogodjen zato sto ne pisemo o Spinu, ali uzmi jednu kafu i kiselu (malu), ja castim!

Mozda te podigne malo, pa krenemo i sa Spinom u kombinaciji sa Knosti!

Projekat ce nositi ime S.M.A.R.A.S

SonicHammer'S

Machine

And

Records

Audio

System

Ti si vlasnik projekta ;-)

Link to comment
Share on other sites

Sonic, rodjace, ja kapiram da si pogodjen zato sto ne pisemo o Spinu, ali uzmi jednu kafu i kiselu (malu), ja castim!

Mozda te podigne malo, pa krenemo i sa Spinom u kombinaciji sa Knosti!

Projekat ce nositi ime S.M.A.R.A.S

SonicHammer'S

Machine

And

Records

Audio

System

Ti si vlasnik projekta ;-)

 

 

Ivcha pobratime, znm da je kisela "mala" kad ti castis. Nema mesta nervozi. ;)

 

Nije ovde pitanje Spina ili Knosty-a vec kolektivna psihoza da se u samponiranje vinila od 100din/kom ulozi vise para i truda nego sto vrede gramofoni na kojima se slusa a kolekcije broje petnaestak naslova sumnjivog kvaliteta... :D

Ovo se ne odnosi pre svega, a da licno poznajem, na Kuju a potom i na tebe (znam da si skoro dosao do pristojnog gramofona po pristupacnoj ceni) ali sam ubedjen da odredjeni broj ucesnika teme cak nema ni gramofon.

Samo cekam da nekome padne na pamet da predlozi uvlacenje u politicke strukture na nivou grada  pa kad zasedne u direktorsku fotelju beogradskog vodovoda iz cesme ima da curi samo dejonizujuca voda.

 

Ili mozda ovako da se borite protiv kamenca u brazdi ploce i spasite tonalitet treceg violiniste levo od vrata:

 

:lol:

post-9869-0-71175300-1403422722_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Ivcha pobratime, znm da je kisela "mala" kad ti castis. Nema mesta nervozi. ;)

 

Nije ovde pitanje Spina ili Knosty-a vec kolektivna psihoza da se u samponiranje vinila od 100din/kom ulozi vise para i truda nego sto vrede gramofoni na kojima se slusa a kolekcije broje petnaestak naslova sumnjivog kvaliteta... :D

Ovo se ne odnosi pre svega, a da licno poznajem, na Kuju a potom i na tebe (znam da si skoro dosao do pristojnog gramofona po pristupacnoj ceni) ali sam ubedjen da odredjeni broj ucesnika teme cak nema ni gramofon.

Samo cekam da nekome padne na pamet da predlozi uvlacenje u politicke strukture na nivou grada  pa kad zasedne u direktorsku fotelju beogradskog vodovoda iz cesme ima da curi samo dejonizujuca voda.

 

Ili mozda ovako da se borite protiv kamenca u brazdi ploce i spasite tonalitet treceg violiniste levo od vrata:

 

:lol:

 

 

Predlažem da se sutra svi uÄesnici ove teme pojave u AV Impulsu i tamo kupe:

 

-"Pravi gramofon" (Pro-Ject naravno)

-Spin Clean record washer

-50 novih ploÄa (minimum),

 

kako bi jelte ispunili uslove i mogli da uÄestvujemo u temi.

Link to comment
Share on other sites

+1

 

Neverovatan snobizam isijava iz Sonic-ovih postova.

 

Da sumiramo, uÄesnici teme according to SHammer:

 

a) kupuju "deterdžent" a nemaju gramofon,

b )oni koji ga imaju, nije dovoljno dobar ni skup,

c) Äak i da imate adekvatan gramofon, imate kolekciju jeftinih ploÄa (do 15 komada), koja nije vredna truda,

d) ako, kojim Äudom imate viÅ¡e od 15 ploÄa koje vrede viÅ¡e od 100 dinara po komadu, onda je jedino razumno reÅ¡enje Super-Disco-Bubble-Light-Woofer-Spin-Clean-Record-Cleaner-Original-Trademark sa magiÄnom teÄnošću koja vida rane i leÄi sidu.

Link to comment
Share on other sites

Jadno je to sto kad neko nema argumente onda pocne da grize ispod pojasa. Samo nek pazi da zube ne polomi jer dole mogu da ga sacekaju muda od celika.

Niti je spomenut Spinjclean sa moje strane niti Project. Kritika je bila na racun sipanja raketmnog goriva u Yugmo ali ako je neko toliko dokon i socijalno ugrozen da mu samponiranje ploca predstavlja jedinu zivotnu preokupaciju onda ja necu vise da ga krstim, neka slobodno i dalje prdi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...