Jump to content


Knosti Record Cleaner


ivcha1976

Recommended Posts

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...

Sta bi jos moglo da se smucka, sto bi bilo delotvorno slicno kao tergitol i knosti? a da moze da se nabavi po razumnoj ceni i da potraje duze...

 

Knosti mi je definitivno neisplatljiv jer ne mogu da operem toliko ploca odjednom.. pa onda mnogo otpadne na presipanje... Tergitol... kad bude bila opet nabavka...

Prelistavao sam ove teme o ciscenju i vidim da su alternative medicinski benzin i kodak Photo-Flo 200, medicinski benzin kontam da ne bi bio pozeljan za knosti kadicu posto benzin ne moze da se razblazuje sa nicim? A recopis za Kodak neki kazu da se mesa sa alkoholom i deminerilizovanom vodom samo bih voleo da saznam u kom odnosu, da vidim koliko bi bilo isplatljivo...

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Da znas da hocu :) Nego sam bas narucio Kodak Photo-Flo 200, hocu da probam i taj recept... S obzirom da se mesa 1:200 trebalo bi da potraje...

Imam tu neke ploce koje vise ni sam ne znam gde sam nabavio, dosta su prljave, nisu izgrebane, ali se dubinski uvuklo smece u njih, treba mi neka da kazem jaca supstanca. Za sad sam bio sa Knostijem zadovoljan kako ih ocisti kao da se zavuce u svaku poru, lepak takodje bio jednako delotvoran.. Sa Fairy-jem imam vec miksovana iskustva, on stvarno ocisti plocu da sija, medjutim u porama ipak ostane nesto... Negde sam citao trazeci recepte da Knosti isto u sebi ima Kodak Photo-Flo 200 u nekoj meri... Pa sad videcu sta cu na kraju da dobijem...

 

Link to comment
Share on other sites

Recept sa demineralizovanom vodom i medicinskim alkoholom? Zvao sam na Novom Beogradu apoteke i nisu imali a lik koji prodaje  Kodak Photo-Flo 200  mi poklonio neku drugu tečnost da isprobam jer su ga svi zvali zbog pranja ploča a on lično koristi taj koji je duplo jeftiniji. A ko se neko pridruži nabavljamo ako ne onda idem na Kodak. Pozz

Link to comment
Share on other sites

Kodak Photo-Flo, Ilford Ilfotol, itd. su tzv. surfactant-i kroz koje se provlace fotografski filmovi posle ispiranja, kako na njima posle susenja ne bi ostale fleke od kamenca.

Najdostupniji i lako nabavljivi surfactant-i u cistoj formi mogu biti razne tecnosti za finalno ispiranje u masinama za pranje sudova.

Imaju istu funkciju kao Photo-Flo - omogucavaju da se sva voda preostala od ispiranja u potpunosti slije sa sudova, tako da na njima ne ostaju fleke od krecnjaka.

Ja sam u Merkatoru davno kupovao nemacki Domax. Za razliku od Fairiy-a i ostalih deterdzenata za sudove, u pitanju je cist surfactant - rastvor 5-15% nejonskih tensida, bez dodataka deterdzenta, boje, mirisa, itd.







 

Link to comment
Share on other sites

ko ima ozbiljne količine ploča i voli jakuzzi,staklenu kadu,ne voli da riba pločice i staklenu tiš kabinu, menja bojlere i slavine na par godina,postoji resenje da se kamenac reši za celu kuću pa ne mora da kupuje demi vodu.Oko 3000e,cijena prava sitnica.Za utehu je da se kamenac manje stvara na nizoj temperaturi,pa smanjite bojler na 60 stepeni,produziće te mu trajanje za koju godinu i uštedećete na el energiji.

sorry za mali off

Link to comment
Share on other sites

Demi voda se podrazumeva, u maksiju 49.99 din 2L sto je super cena :).

Jedno samo pitanje da li moze da se koristi obicna destilovana/redestilovana voda ? negde sam citao da ona bas dobra kao demi? da li se zna tacna razlika ?

Ovaj recept koji ja hocu da probam je 50-50 demi i izopropil alcohol i 1:200 kodak photo flo.

@Željko 64 da bas taj recept plus kodak.

Imam bas dosta ploca za eksperimentisanje... zelim da ih napravim slusljivim, ali ako ne uspem ili ako ih unistim nece biti tolika steta jer i onako nisu u perfektnom stanju...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
10 sati ranije, Kuršum said:

Samo si promašio temu,

Što je pomašio temu, čovek je samo lepo napisao šta se ponovio, na temi koja se bavi onim čime smo se ponovili

Nije rasglabao o Spin cleaneru na temi posvećenu Knostiju, što bi naravno neki mogli da smatraju kao flame

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...