Jump to content


Knosti Record Cleaner


ivcha1976

Recommended Posts

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

KonaÄno sam kupio Knosty i imam par pitanja za iskusnije kolege. PoÅ¡to imam u planu da sve ploÄe operem(700 kom) a original teÄnost je popriliÄno skupa interesuje ima li zainteresovanih za nabavku Tergitola? Drugo Å¡to me interesuje kakvi bi rezultati bili ako bih koristio hidrogen umesto knosty teÄnosti?  Unapred hvala svima na pomoći!!!

Link to comment
Share on other sites

Ne.

Kodak Photo-Flo je samo jedan od sastojaka, tzv. "surfactant": http://en.wikipedia.org/wiki/Surfactant

...Kao Å¡to sam u prethodnom postu napisao: destilovana voda + alkohol + teÄni deterdžent (ili Kodak Photo-Flo).

 

 

 

ProÄitaj pažljivije pod "Other specialized chemistry and aids" (klik za veću sliku):

post-29281-0-86866200-1433199849.jpg

 

 

 

 

Slicna stvar Photo-Flo-u je ona teÄnost koja se dodaje u maÅ¡ine za pranje sudova, koja Äini da se sudovi lepÅ¡e osuÅ¡e i spreÄava stvaranje fleka na ÄaÅ¡ama.

 

Eksperimentisao sam sa svim ovim varijantama, može, ...ali Tergitol je zakon! :)

 

 

.

 

Link to comment
Share on other sites

Ko zna kad će se skupiti dovoljno ljudi da se ponovo nabavlja Tergitol pa ću isprobati ovo Å¡to preporuÄujete. Samo da nije odnos alkohola 50% i destilovane vode 50% i par kapi Kodakove teÄnosti preteran. Tu pre svega mislim na alkohol. Ako si ti tako koristio onda ok. Praviću koliÄinu od 2l za tri ture knostija,po formuli litar destilovane i alkohola i 10ml Kodakove teÄnosti. Da li je to ok razmer? Hvala na pomoći i strpljenju. Pozz

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...