Jump to content


Knosti Record Cleaner


ivcha1976

Recommended Posts

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uvek si dobrodošao... :cheers

Nema potrebe da nosiÅ¡ kod Sonic-a i da mu rabiÅ¡ njegov ultra-mega-giga skupi ÄistaÄ ploÄa, kada ovo zavrÅ¡ava posao.

 

Spin Clean uopste nije ultra mega giga skup, kosta cca 100e i mnogo je bolji od Knosty. Probano i uporedjeno. 

Ti ne brini, necu da ti kradem novu simpatiju, Ivcha i ja smo samo odlicni drugari. Nista vise.

 

p.s.

naravno, za one koji samo hoce da "zavrse posao" uvek ima jeftinijih i prizemnijih resenja. Kome je kvalitet na prvom mestu, zna gde treba da se obrati; "i vuk sit i ovce na broju".

Link to comment
Share on other sites

I, veliki Sonic se prijavio!! :1038:

Druze moj, muka je sto je malo ovaca, a vuk se zapio negde u kafani :cheers

Idemo dalje, clash of cheap plastics for vinyl cleaning!

 

Trebali bi da realizujemo konacno verziju Spin Clean sa Tergitolom da vidimo sta kazu rezultati.

Link to comment
Share on other sites

Spin Clean uopste nije ultra mega giga skup, kosta cca 100e i mnogo je bolji od Knosty. Probano i uporedjeno.

Kada? Nije se pisalo ranije o tome a poredjenje je zanimljivo.

Radili ste direktno poredjenje head to head?

Koje ste tecnosti koristili? Svaki uredjaj sa svojom koja stize uz njega?

Bilo bi zanimljivo uporediti ih, ali sa istom tecnoscu tj. Tergitolom.

Idealno sa plocama identicne vrste/kolicine zaprljanosti, mozda neki dvostruki LP - prva ploca u Spin-u a druga u Knosti-ju...

Ja sam se odlucio za Knosti zato sto je skoro duplo jeftiniji, pa sam za cenu malo vecu od cene jednog Spin Clean-a kupio dva Knosti-ja.

U prvom Knosti-ju koristim Tergitol, a u drugom plocu propustim kroz destilovanu vodu.

Rezultati znaju da budu spektakularni.

Kolega sa foruma je bio prisutan kada smo ultra prljavi i zamazani (koka kola/pivo) first press (i to "Porky's prime cut") Positive Touch-a od Undertones-a

od maltene neslusljivog krÄanja iza koga se nazirala muzika pretvorili u near mint LP! :)

Vinil je postao toliko tih da u prvom trenutku nisam ni bio svestan da se igla vec spustila u uvodnu brazdu,

tako da sam se iznenadjen trgao kada je muzika naglo krenula iz tisine, a ja ocekivao da prvo cujem neko preostalo kakvo takvo krckanje.  :)

Kod Knostija mi se svidelo to sto ima ultra fine cetkice koje ulaze jako duboko u brazde.

Kada se ploca provuce na suvo, vidi se koliko su efikasne posto se sva prasina skoncentise u jednoj liniji na mestu gde je zaustavljena rotacija.

Sa tecnoscu se to naravno ne desava.

Dobija se i stitnik za etikete, kao i stalak za susenje ploca.  :thumbsup2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako neÅ¡to koÅ¡ta 2x manje ne znaÄi da je prizemno, nekvalitetno i da ne zavrÅ¡ava posao - probano, takoÄ‘e.

A koliko vidim Spin Clean nije niÅ¡ta specijalno u odnosu na Knosti, parÄe plastike, samo se neko setio da može malo viÅ¡e da zaradi.

 

To ti i pricam, ti "vidis" a ja probao. Ja znam a ti gledaj i dalje.

Link to comment
Share on other sites

Kolega sa foruma je bio prisutan kada smo ultra prljavi i zamazani (koka kola/pivo)first press (i to "Porky's prime cut") Positive Touch-a od Undertones-a

od maltene neslusljivog krÄanja iza koga se nazirala muzika pretvorili u near mint LP! :)

 

Jel ta ploca mozda na prodaju? :)

Link to comment
Share on other sites

Spin Clean uopste nije ultra mega giga skup, kosta cca 100e i mnogo je bolji od Knosty. Probano i uporedjeno. 

Ti ne brini, necu da ti kradem novu simpatiju, Ivcha i ja smo samo odlicni drugari. Nista vise.

 

p.s.

naravno, za one koji samo hoce da "zavrse posao" uvek ima jeftinijih i prizemnijih resenja. Kome je kvalitet na prvom mestu, zna gde treba da se obrati; "i vuk sit i ovce na broju".

Valjda će i one moje ploće konaÄno biti oprane i probane! ^_^

Link to comment
Share on other sites

mislim da je i nama po 250 ml sasvim dovoljno

Zavisi koliko ploca imas, ili planiras da imas. :)

250 ml Tergitola daje 500 litara tecnosti za ciscenje.

U Knosti staje nesto vise od pola litra.

Znaci sa tih cetvrt litre koncentrata mozes da napunis oko 850 Knostija.

U svakom od tih 800 i kusur punjenja mozes da operes najmanje 10-15 LP-ja.

Znaci sa tih 250 ml mozes da operes cca 10.000 LP-ja!  :D

Dovoljno za nekoliko zivota.  :thumbsup2 

.

Link to comment
Share on other sites

Drugari, po koliko ćemo za svakoga?

Jedna boca od 500 ml je oko 120 evrića, Ivcha i Kuja su tu jednu podelili po pola, mislim da je i nama po 250 ml sasvim dovoljno (osim ako neko hoće svih 500 ml).

Å to se tiÄe dosta je i 125ml. Po Kujinoj raÄunici to je 5000 opranih ploÄa. Sve i da imam toliko, kad da stignem da ih operem sve. :D

Link to comment
Share on other sites

Kod mene, na zalost moje zene :D , uglavnom nista nikada nije za prodaju!

 

U tom slucaju, morace da "padne" jedno poredjenje dva pressinga!  :)

 

Scorpio kupio si Knosti?

 

Ne jos uvek, ali bih svakako zeleo da nabavim Tergitol...

 

Drugari, po koliko ćemo za svakoga?

Jedna boca od 500 ml je oko 120 evrića, Ivcha i Kuja su tu jednu podelili po pola, mislim da je i nama po 250 ml sasvim dovoljno (osim ako neko hoće svih 500 ml).

 

Sto se mene tice, uzeo bih 125ml, ako je moguce?

 

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Vidim da je 125ml ipak realnija koliÄina, tako da se i ja pridružujem. :thumbsup2

Dakle, poÅ¡to nas je za sada petorica, bilo bi dobro da pored spiska svako napiÅ¡e koju koliÄinu želi, da bi znali koliko nam boca na kraju treba.

 

1. ringeraja - 125ml

2. Infidel -

3. Kuršum - 125ml

4. Scorpio(DDMF)! - 125ml

5. Austin -

 

Ako Infidel i Austin budu želeli 125ml trebaće nam još trojca za dve boce od po 500ml.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...