Jump to content


Knosti Record Cleaner


ivcha1976

Recommended Posts

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kupili ste tergitol?

 

Da.

 

Ja onomad pitao jel' oce neko jos... ;)

 

 

 

Da najavim novi detalj: probacemo pranje u Knosti cleaneru sa upotrebom predlozenog Tergitol rastvora za pranje ploca. Pa javljam rezultate! Ocekujem puno, iskreno.

 

Citao sam na par mesta da je jako bitno ne preterati sa kolicinom, vec staviti tacno koliko je napisano u onom receptu.

Link to comment
Share on other sites

Evo prvog Srpskog izvestaja tretiranja ploca rastvorom Tergitola, po preporuci Kongresne biblioteke:

Koriscena je dejonizovana voda ( u mom slucaju dobijena kroz sistem za omeksavanje vode koji se koristi u biohemijskim laboratorijama). Alternativa je demi voda koju kupujemo u prodavnici za pegle.

U 2l dodatl je 1ml Tergitola ( odmeren biohemijskom pipetom)

Obzirom da je Tergitol vece gustine od vode, kod kontakta sa vodom on se pretvara u male pahuljice koje polako padaju kroz vodu da bi se u jednom trenu skroz otopile. Tako da se dobija bezbojni rastvor 0,05% Tergitola.

Sipan je u Knosti alat da pokrije cetke.

Imao sam 7 ploca za probu- taman koliko staje u Knosti stalak za susenje. Prvobitno stanje ploca - uglavnom prasnjave, sa vidljivom sitnom prasinom u brazdama ( pogledano kroz 60x mali mikroskop). Vidljivi tragovi od prstiju na plocama.

Tretirane po 10-ak krugova u Knostiju u jednom, pa drugo pravcu. Lagano penusa dok se okrece kroz Knosti cetke, nista znacajno.

Jako brzo se susi i "sklanja" sa ploce i ne ostavlja nikakve tragove.

Ploce su nakon ciscenja sjajne, sa duginim bojama ( naravno ako nisu slusane na poljoprivrednim masinama), bez prasine ( opet pregledane mikroskopom) i bez tragova prstiju.

Slusno - nema krckanja od prasine koje je ranije postojalo.

Sve u svemu- vrhunski preparat za ciscenje ploca. Preporuka.

Link to comment
Share on other sites

Ploce su nakon ciscenja sjajne, sa duginim bojama ( naravno ako nisu slusane na poljoprivrednim masinama), bez prasine ( opet pregledane mikroskopom) i bez tragova prstiju.

Slusno - nema krckanja od prasine koje je ranije postojalo.

Sve u svemu- vrhunski preparat za ciscenje ploca. Preporuka.

  :thumbsup2 Hvala!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

БезопаÑни, морам да Ñе убацим ... И каква је прича Ñад, пошто Ñам видео и неке поÑтове у вези чишћења плоча Ñ Ð»ÐµÐ¿ÐºÐ¾Ð¼. 
Које је твоје мишљење, шта боље чиÑти виниле, лепак, или овај Record cleaner ?

Link to comment
Share on other sites

Prednost lepka je Å¡to verovatno bolje Äisti ploÄu. Mana je spor postupak, mali rizik da lepak nije dobar te da ostavi neki trag iza sebe (mada se to može prvo na testnoj ploÄi utvrditi).

Ova maÅ¡ina je mnogo bolja za masovnije Äišćenje + to može da se ponavlja po potrebi, podjednako brzo i lako. Mana je inicijalno ulaganje od nekih 50e za maÅ¡inu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Bio u poseti kod Ivche, sluÅ¡ali mjuzu i oÄistili 10-ak ploÄa Knostijem, sa rastvorom tergitola.

Å ta reći... Razliku može da Äuje i gluvi deda, poÅ¡to je ogromna.

Ovo je apsolutno pouzdan i relativno jeftin metod Äišćenja ploÄa - inicijalno ulaganje uopÅ¡te nije veliko, za razliku od nekih mambo-džambo ÄistaÄa koji se i kod nas prodaju, a rezultati su fantastiÄni.

Å to se mene tiÄe jedan Knosti će sigurno da bude uzet, jedino ostaje pitanje nabavke tergitola.

 

Da li je neko raspoložen za nabavku?

 

@sondek

 

Tek da ÄujeÅ¡ kako sad sviraju Pretendersi... :banana

Link to comment
Share on other sites

Bio u poseti kod Ivche, sluÅ¡ali mjuzu i oÄistili 10-ak ploÄa Knostijem, sa rastvorom tergitola.

Å ta reći... Razliku može da Äuje i gluvi deda, poÅ¡to je ogromna.

Ovo je apsolutno pouzdan i relativno jeftin metod Äišćenja ploÄa - inicijalno ulaganje uopÅ¡te nije veliko, za razliku od nekih mambo-džambo ÄistaÄa koji se i kod nas prodaju, a rezultati su fantastiÄni.

Å to se mene tiÄe jedan Knosti će sigurno da bude uzet, jedino ostaje pitanje nabavke tergitola.

Da li je neko raspoložen za nabavku?

@sondek

Tek da ÄujeÅ¡ kako sad sviraju Pretendersi... :banana

Knosti imam, a za tergitol sam pitao ima li zainteresovanih nekoliko postova pre tvog. Tako da koliko vidim za sad nas je trojica. ;)

Link to comment
Share on other sites

Onda cu ja kod vas da nosim da cistite i moje ploce :cheers .

Ili kod Sonic-a Hammer-a, posto se on ponudio da se proba na jednoj lepoj spravici iz njegove kuhinje za ciscenje sa pomenutim Tergitol rastvorom. Rekao bih da se to zove poslovnost na pravi nacin!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...