Jump to content


CANTON drajveri - vasa misljenja


Sergej

Recommended Posts

Interesuju me misljenja iskusnijih kolega forumasa o Canton drajverima.

 

Naime, zamenio bih Ei Nis drajvere u svojim kutijama sa polovnim Canton drajverima pa me interesuje kakva su vasa iskustva sa njima posto ja ni jedne Canton kutije nisam slusao.

 

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Interesuju me misljenja iskusnijih kolega forumasa o Canton drajverima.

 

Naime, zamenio bih Ei Nis drajvere u svojim kutijama sa polovnim Canton drajverima pa me interesuje kakva su vasa iskustva sa njima posto ja ni jedne Canton kutije nisam slusao.

 

Hvala unapred.

 

Ð Ñкретница?

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Nema skretnice, imam bi-amp pojacalo koje sam napravio pre desetak godina, aktivne filtere cu da sredim, to nista nije problem...jedino je problem sto nikad nisam cuo Canton i ne znam kakvi su.

Takodje kutije nisu problem jer su svi stariji Canton basevi uglavnom za kompresione kutije, a ja takve imam.

 

Dakle samo bih voleo da cujem vasa misljenja o drajverima ovog proizvodjaca.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne može bilo koji driver u bilo koju kutiju. Kutije nisu odreÄ‘ene samo bas reflek vs kompresiona. Zapremina kutije/oblik kutije/driveri/skretnica/dampiranje su neÅ¡to Å¡to se mora prvo proraÄunati da se usaglasi, a onda i empirijski proveriti, te proba/promena/proba/promena metodom podesiti da svira kako treba. Staviti neke drivere u neku kutiju je siguran put ka zvuÄnoj zbrci.

 

To Å¡to fabriÄki uraÄ‘ena Canton kutija radi dobro, ne znaÄi da će neki drugi Kanton driveri svirati kako treba u nekoj trećoj, za druge drivere predviÄ‘enoj kutiji, koja nam se sluÄajno naÅ¡la pro ruci.

 

Sorry, but neozbiljno je oÄekivati koristan odgovor na pitanje: "Kako će neki (ne navedeno koji) driveri svirati u nekoj (ne navedeno kojoj) kutiji"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Koliko sam ja uspeo da vidim, to su zvucnici za auto, imaju plasticne korpe, 4 oma, pristojnu osetljivost i snagu, ne bih rekao da su ko zna kakvog kvaliteta, ali ako je par 30tak eura treba kupiti i probati, dal ce biti bolji od tih koje imate  nisam siguran.

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Canton W 28.25 ima odliÄno izlivenu pa plastificiranu aluminijumsku korpu i sve na njemu je vrhunski pedantno uraÄ‘eno.

Problem sa ovim zvuÄnkom je smeÅ¡tanje u kutiju, to je takozvani Free Air zvuÄnik predviÄ‘en za ugradnju na "ploÄu". 

Ovo su osnovni TS parametri.... Fs=51,01,    Vas=56,35,   Qts=0,59.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...