Jump to content


Jagermaister sistem


jager

Recommended Posts

  • Replies 351
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hvala trouble.. eto nije ništa spektakularno ali mi je jedna smjernica po pitanju sinergije i tu moram da se zahvalim prije svega uzvarb-u rokijani i zoranbg naravno na savjetima i preporukama..

ko hoće još uvijek može dobiti dobar savjet na forumu.

Link to comment
Share on other sites

Ha ha... eto nisam do sada imao mos -fet nema druge ispoštovat se mora kako god ;)

 

Vidi ovde, priÄa se o tome

 

http://www.audiokarma.org/forums/showpost.php?p=4929081&postcount=7

 

Vrlo lepo pojaÄalo si pazario :thumbsup2 , ja bi prvo probao sa osnovnim refreshom (ako zvuk odgovara) pre nego tražio odmah jaÄu verziju. Daj mu vremena.

Link to comment
Share on other sites

Vidi ovde, priÄa se o tome

 

http://www.audiokarma.org/forums/showpost.php?p=4929081&postcount=7

 

Vrlo lepo pojaÄalo si pazario :thumbsup2 , ja bi prvo probao sa osnovnim refreshom (ako zvuk odgovara) pre nego tražio odmah jaÄu verziju. Daj mu vremena.

Hvala trotter, kontaktirao sam druga koji je jako dobar majstor iz pg-a , predlog je da se prelemi cijela Å¡tampa itd...Å to kažeÅ¡ dat ću mu malo vremena da vidim kako se ponaÅ¡a...Nisam bio siguran u to da će zvuk u potpunosti da odgovara pa iz tog razloga nisam ni htio odmah da se otvorim za jaÄi model ..Ima vremena sad je na redu sluÅ¡anje sve je ovo ipak sviježe :)

Link to comment
Share on other sites

Super, drago mi je da si zadovoljan Sony-em. Ovo za zagrevanje me ne cudi. Dok sam imao Arcam snagasa isto se moralo cekati i do sat vremena da se probudi. Toga nema na DA9000ES, cim skljocne rele izlazi magija iz zvucnika.

Mislim da je sasvim normalno da je pojacalu potrebno neko vreme da se razigra. Sto inace zavisi i od principa rada samog pojacala. Lose bi bilo da radi dobro hladan, a da posle promeni karakter u nesto sto ti ne odgovara, a ovaj scenario uopste nije nemoguc.

Inace FA serija je toliko lepa, da nikakav problem nije da se malo uziva u pogledu dok se on ne razbudi...

Uzivaj u novoj spravici.

Link to comment
Share on other sites

Super, drago mi je da si zadovoljan Sony-em. Ovo za zagrevanje me ne cudi. Dok sam imao Arcam snagasa isto se moralo cekati i do sat vremena da se probudi. Toga nema na DA9000ES, cim skljocne rele izlazi magija iz zvucnika.

Mislim da je sasvim normalno da je pojacalu potrebno neko vreme da se razigra. Sto inace zavisi i od principa rada samog pojacala. Lose bi bilo da radi dobro hladan, a da posle promeni karakter u nesto sto ti ne odgovara, a ovaj scenario uopste nije nemoguc.

Inace FA serija je toliko lepa, da nikakav problem nije da se malo uziva u pogledu dok se on ne razbudi...

Uzivaj u novoj spravici.

:thumbsup2:cheers

Link to comment
Share on other sites

Kad ugrabiÅ¡, piÅ¡i malo o zvuku, u odnosu na denona, Å¡ta, kako. Da li se sad Äuju razlike s promjenom žica?

Šta bi sa interkonektom od kabla od osciloskopa? Imam namjeru i to da probam, al nikako da nadjem džabe.

PoÅ¡to sam u relativno kratkom roku promjenio i interkonekt kablove i zvuÄniÄke sa rattle snake nisam im ostavio dovoljno prostora da se "usviraju" kad budem imao vremena ću da mjenjam da ako Äujem kakvu razliku ali vjeruj mi meni je to sve isto, najveća je promjena definitivno sony pojaÄalce sasvim pristojan zvuk. Iskreno meni denon zaista dobro zvuÄi malo je masniji u basu vjerovatno i snaga koja je 2 x 90 na 8 oma.Ko god ima loÅ¡e miÅ¡ljenje o denonu moram da naglasim da je ovo pojaÄalo u kompletnoj dual mono konfiguraciji , 2 greca , 4 elektrolita po 6800 uf , 8 sanken tranzistora oklopljeni trafo i ima snage da pokrene bilo koje kutije ( pristojno napravljeno i tako i zvuÄi ) Dajem malu prednost sony-u zbog boljeg srednjeg spektra ( male nijanse su u pitanju) eto taman koliko je trebalo. Mislim da ako budem imao prilike da dodjem do ta-fa 5 ili 50 es da bi to sve ukupno bilo joÅ¡ bolje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Napokon stiglo pojaÄalo sa osveženja i radi kao novo :) Ono Å¡to me bunilo a komentarisao sam u poÄetku je bilo grijanje na koje nisam toliko obraćao pažnju  ( reko prvo sony pojaÄalo valjda mu je to radna temperatura ) ali se na kraju ispostavilo da se grijao viÅ¡e nego Å¡to treba i to je pruzrokovalo kvar na tranzistorima jednog kanala , fetovi su izgubili karakteristike i morali su da se mjenjaju. PoruÄeni su drugi , mjenjana je pasta ispod fetova na obadva kanala preletovana cijela Å¡tampa uz zamjenu nekih sitnih djelova Å telovana mirna struja ,provjeren kapacitet elna kondezatora koji su joÅ¡ uvjek u punoj formi tako da mogu reći da se isplatila kupovina jer sad pojaÄalo u samom startu daje zvuk koji sam prije dobijao nakon nekih pola sata zagrijevanja . Forsirao sam ga sat vremena i ladan je kao Å¡pricer ;) i Å¡to kaže kolega uzvarb pri prvom paljenju nakon ukljuÄenja releja odmah nastupa magija :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...