Jump to content


Jagermaister sistem


jager

Recommended Posts

Jedna stvar koju ni napisao oko zvuka mi je upala u oci:

3 sati ranije, jagermaister said:

Mislim , mogo bi da se naviknem al ovako mi je slika šira i pozicioniranje je tu otprilike na pola sobe.

Sta ti to znaci?

Da je zvucna "pozornica" ispred zvucnika, tj. izmedju tebe i zvucnika?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 351
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

5 minuta ranije, Delija said:

Jedna stvar koju ni napisao oko zvuka mi je upala u oci:

Sta ti to znaci?

Da je zvucna "pozornica" ispred zvucnika, tj. izmedju tebe i zvucnika?

Ocrtavanje istrumenata na to sam mislio .. nisu previse istureni , inače svira cijeli zid .

Link to comment
Share on other sites

Сондек, лепо! Није била ни моја критика већ похвала да си урадио праву ствар.

Управо оно што си рекао да звучници треба да имају чист простор између себе је јако битно.

Link to comment
Share on other sites

Cak i za taj stari sistem close to wall taj čistac se podrazumeva,mozda i vise smeta.Retko ćes zato videti uređaje između zvucnika kod engleza koji slusaju takve sisteme.Uređaji sa strane,između neki lep kamin,milina i za oči i uši.Sa zvucnicima koje se izvlace u prostor malo je lakse da uređaji budu u sredini.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
8 sati ranije, VU metar said:

Tvojih ruku delo ili kod majstora?

Sve osim prednje ploče tj upuštanje rupa koje je odradio Zlatko ( visaton ) hvala Zlajo . Unutrašnjost je premazana kobit -om ,na zadnju i gornju stranu za damping stavljen akustik filc a na bočne sonofil . Furnir je pvc imitacija drveta skinut sa panela koji se koristi za ugradnju na vrata ( odavno čučao u podrum ) pa reko da ga iskoristim i krenem u samogradnju . Drajveri , terminali , bas reflex tube , šarafi t nut su stigli iz Francuske , zavojnice i kondezatore cu uskoro poručit preko hificolective i to je to odprilike . Za ožičenje imam više varijanti od jantzen posrebrene , neotech monokristal i duelund pa ću vidjet šta najviše odgovara  . 😉

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, miletrosak said:

Koliko si potrosio kobita po kutiji.

Jedna kanta od kilograma za obadvije . Lakša varijanta i sasvim dovoljna da se umrtve bočne strane je samolepljiva bitumen ploča debljine 3-5 mm , al mi nije bila trenutno dostupna . 

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Nixie said:

To je dobar projekat, dobri driveri, dobra kutija ne može da omane. Ta imitacija furnira je isto sjajna.

Jeff je dobro upario drajvere i odlično uradio skretnicu ( balansirana ) vidjet ćemo dali je sve onako kako tvrde oni koji su već radili ovaj projekat . 

 

image.png.25fdeff8a6863ba4808941e6c7cd4fd7.png

Link to comment
Share on other sites

Driver-i sa polipropilenskim membranama imaju svoje prednosti i mane. Obično ne zvuče tako otvoreno kao papirni, ali nemaju ni problema za zvonjavom (breakup mode) kao oni sa tvrdim membranama (metal, kevlar, glassfiber, papir+carbon fiber) itd. Zato je za njih lakše uraditi skretnicu. Čućeš u ostalom uskoro, da ne prejudiciramo. Daj im prilku da se malo razrade pre finalnog zaključka 😁

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Nixie said:

Driver-i sa polipropilenskim membranama imaju svoje prednosti i mane. Obično ne zvuče tako otvoreno kao papirni, ali nemaju ni problema za zvonjavom (breakup mode) kao oni sa tvrdim membranama (metal, kevlar, glassfiber, papir+carbon fiber) itd. Zato je za njih lakše uraditi skretnicu. Čućeš u ostalom uskoro, da ne prejudiciramo. Daj im prilku da se malo razrade pre finalnog zaključka 😁

Maltretiranje im ne gine 😁

Link to comment
Share on other sites

https://sbacoustics.com/product/6in-sb17mfc35-8/

CCAW voice coil, budi oprezan to je Al žica presvučena bakrom, teško se nabavlja ako zatreba. Zvučnik je stvarno dobar, vrlo linearan. Ima izgleda ipak neki breakup mode 5-7k, ali ovako kako je prikazano ne deluje mnogo ozbiljno. Mineral filled PP, to je tvrđa membrana od čistog PP, to je slično onom što radi Dynaudio, zvuče otvorenije nego klasičan zvučnik sa PP membranom.

Slušao sam taj driver (ili neki sličan njemu) u nekim drugim kutijama, i odlično zvuči. Rezonanatna frekvencija je prilično niska za drajver te veličine, ima basa ali je zbog toga žrtvovana efikasnost. To je klasičan pristup, negde dobiješ a negde izgubiš.

Visokotonac je isto odličan, linearan i ima relativno nisku rezonantnu frekvenciju.

Link to comment
Share on other sites

49 minuta ranije, Nixie said:

https://sbacoustics.com/product/6in-sb17mfc35-8/

CCAW voice coil, budi oprezan to je Al žica presvučena bakrom, teško se nabavlja ako zatreba. Zvučnik je stvarno dobar, vrlo linearan. Ima izgleda ipak neki breakup mode 5-7k, ali ovako kako je prikazano ne deluje mnogo ozbiljno. Mineral filled PP, to je tvrđa membrana od čistog PP, to je slično onom što radi Dynaudio, zvuče otvorenije nego klasičan zvučnik sa PP membranom.

Slušao sam taj driver (ili neki sličan njemu) u nekim drugim kutijama, i odlično zvuči. Rezonanatna frekvencija je prilično niska za drajver te veličine, ima basa ali je zbog toga žrtvovana efikasnost. To je klasičan pristup, negde dobiješ a negde izgubiš.

Visokotonac je isto odličan, linearan i ima relativno nisku rezonantnu frekvenciju.

Da , čitao sam dosta o njima i uglavnom ih hvale . Vidjet ćemo 😉

Link to comment
Share on other sites

Pustio da rade bez skretnice , samo na mid bass , čisto da čujem karakter . Za sad su otvorene prilično , vjerujem da će to skretnica ispeglat . 🫡 Ono što me posebno zanimalo a radoznalost ubi 😁 je da je količina basa za nijansu veća od manjih din al veoma umjerena i kontrolisana . Osjeća se taj veći volumen i mekoća i da mogu blizu zadnjeg zida prilično blizu kako je tvrdio sam konstruktor što me posebno raduje .

 

20230429_204513.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...