Jump to content


Jagermaister sistem


jager

Recommended Posts

  • Replies 351
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Promijena zvučničkog kabela sa novkabelovog na narandžasti nakon usviravanja me primorala da odradim neke promjene jer je razlika u kablovima bila očigledna  .Radi se o tome da je novkabel imao jači mid bas ( kick ) dok je narandžasti išao dublje i za nijansu imao ljepšu i ugladjeniju sredinu . Pošto mi je hvalilo mid bas-a kao kod novkabela zvučnike sam još  "utegnuo" sa bitumenom i na donju ploču umjesto sundjera stavio azmafon koji je malo umekšao bas . Sve ovo je dodatno zakuhao novi strujni kabel na pojačalu WM audio tornado 3 x 4mm2 sa bals šuko konektorom i wattgate 320 i iec-om . Uz malo testiranja s konektorima bals je završio na izvoru u kombinaciju sa beldenom gde je najbolje legao i dao zvuku totalno drugu dimenziju .Bas je dobio skroz drugačiju teksturu i mekoću koju nisam očekivao da ću da dobijem od dynaudija koji je po pitanju bas-a agresivan i tvrd . Uz ove promjene i interkonekt sa čistim srebrom HGC 2 x 0,5 mm je zamjenjen i na wireworld silver tube zalemljena jupiter žica u pamuku 3 žile u pletenici ( kombinacija srebro 4n i bakar 6n ). Malo muke oko setovanja ali je rezultat po mjeri ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

@jagermaister

Šta ti je sada od interkonekta i strujnih kablova u sistemu?

Koji strujni ulazi u Onkyo, nesretni lapp ili neki Belden koji si jednom pomenuo? Koji od onih silnih stujaša ti je sada na Rotelu? Kakvi su ti produžni kabl i letva do sistema? Koja ti je zidna utičnica i da li se sistem napaja samo sa jednog mesta ili dva pa postoji verovatnoća od petlja uzemljenja? Kako je izvedena terminacija trenutnog zvučničkog kabla? Da li si sa sigurnošću utvrdio strujnu faznu ispravnost konekcije uređaja na mrežu? Čime su uređaji odvojeni od staklenih polica? Preko čega je staklo oslonjeno na metalnu policu. Da li je staklo police kaljeno? Preko čega se polica oslanja na parket, točkići, šiljci ili uobičajni plastični čepovi?

To bi bilo samo par osnovnih mesta za potražiti uzroke isturene sredine, ili u nekim drugim slučajevima oštre visine, bumi basa ili nedovoljnog kika u midbasu koji može dosta da utiče na osećaj balansa i zvučne punoće.

Pozicija zvučnika je od početka tu gde je (levo i desno od staklene vitrine) zalepljeno za zid i u uglu što je verujem neizbežno, ali bi moglo imati presudnog uticaja na koloracije koje potencira prostorija u sadejstvu sa nameštajem ...

Ovo te pitam više sugerišući da preispitaš sve te pozicije još jednom i budeš iskren sa sobom, da li si zaista sve doveo do nivoa koji je adekvatan zvučnim očekivanjima ili nivou koji očekuješ.

Link to comment
Share on other sites

Narandzasti kabel je proban na jos par sistema višestruko skupljih od mojeg i problem je isti . Kad se kabel dobro usvira sredina je ta koja kvari ugodjaj . Što se tiče setovanja mog sistema mogu da kazem da sam skoro izvukao maksimum . Za eventualni boljitak bih morao da zavucem ruku dublje u dzep i pitanje bi bilo da li bi to uopšte bilo vrijedno napretka . 

Link to comment
Share on other sites

Nisu ni skupi sistemi imuni na loš balans, bez obzira na narandžastog.

Moja iskustva su drugačija. Upravo tamo gde je bilo napetosti unosili su mir i lakoću sa bolje odsviranim ekstenzijama, početcima i krajevima tona. Bogatije i slojevitije u prezentaciji.

Ruku na srce nije legao ni sa Naimom, kod violent femmes člana foruma se pokazao potpuno taman i zatvoren... 

Iskustva pokazuju različite utiske a fakat je da je sredina najteža za održati kontrolu i kvalitet od strane uređaja.

Kod mene je definitivno zaslužio poštovanje kao zvučnički.

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, Father said:

@jagermaister

Šta ti je sada od interkonekta i strujnih kablova u sistemu?

 

Usko grlo je bila letva umjesto koje je došla multipl sa diy 3x 4mm2 dužine 2 m i hifi tuning konektorom malim . ( nije gold )

Interkonekt je ww sliver tube sa mundorf silver -gold ( lemljen istim tinolom 4 %)  zvučno odlična kontrola , dinamika , otvorenost i boja

Strujni kabel WM audio 3 x 4 mm2 bals šuko , watgate iec .. kabel je  bez holesterola :P zvučno pun dinamike i čist kao suza

Za izvor strujni kabel belden sa bals šuko stari model  , zvučno je ravan i bogat bez naglašavanja ijednog dijela spektra

Kod mene u mom sistemu ničeg ne fali niti ičeg ima viška . Uslovi u kojima su zvučnici su me primorali da sam setovanju sistema sigurno posvetio više pažnje nego ostali jer je ovakvo okruženje osjetljivije na bilo koje promjene i ne prašta greške .

 

Link to comment
Share on other sites

Napravljen još jedan sa žicom u pamuku ovaj put sa duplim širmom u pletenici . Šuko austriski niklovani jako sličan bals terminaciji keramičkog tijela , prima max 4 mm2 veoma zanimljiv zvucno . Poručen viborg vf 501 pure copper da mu pravi društvo ,pa ćemo vidjet šta kaže ..;)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, jagermaister said:

Napravljen još jedan sa žicom u pamuku ovaj put sa duplim širmom u pletenici . Šuko austriski niklovani jako sličan bals terminaciji keramičkog tijela , prima max 4 mm2 veoma zanimljiv zvucno . Poručen viborg vf 501 pure copper da mu pravi društvo ,pa ćemo vidjet šta kaže ..;)

Gde si njega stavio na Rotel ili Onkyo? Taj Viborg bakarni bi mogao da bude zanimljiv kako će uticati na zvuk.

Ne slažem se sa toliko različitih konektora i kablova. Tu je jako teško uhvatiti šta vuče na koju stranu. Moguće je, ali teško, da si kombinacijom podesio balans.

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, Father said:

Gde si njega stavio na Rotel ili Onkyo? Taj Viborg bakarni bi mogao da bude zanimljiv kako će uticati na zvuk.

Ne slažem se sa toliko različitih konektora i kablova. Tu je jako teško uhvatiti šta vuče na koju stranu. Moguće je, ali teško, da si kombinacijom podesio balans.

Belden sa balsom je provjerena kombinacija i izvor se ne dira više . Wm sa bals i watgate je takoodje dobra kombinacija koja ide na pojačalo i on mi je reper . Ako uspijem njega zvucno da nadmašim to će biti veliki uspijeh . Ovdje se vec radi o nijansama i boji koju ova zica u pamuku ima . Kod mene recimo ne prolazi gold šuko ni na jednom mijestu u sistemu jer se gubi na cistoci i brzini basa . Viborg pure copper je neutralan koliko sam citao i bice mi zanimljivo da ga uporedim sa wattgate gold iec .

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, ab said:

Bals и Oyaide се појављује као добитна комбинација?

To ne znam , nisam čitao iskreno . Citao sam da ide najbolje uz belden i nekom svojom logikom sam ga spojio sa gold wattgate da bi nakon toga našao na netu da je i ta kombinacija ok . Bals ima pun zvuk , kod njega nema lazi nema prevare :D . Davno sam čitao da su ga okarakterisali kao pomalo suv , medjutim u kombinaciji sa gold i sl je druga priča . Dovoljno je reci da je jedan od favorita Russ Andrewsu za njegove strujaše .

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, ab said:

Bals schuko and Oyaide 004 IEC

 

 

 

Vrlo je moguce , treba probati . Kad bih znao ja bi stao :lol: . Za iec bih ipak neki gold da ga mrvu oboji da ne bude sredina škakljiva ^_^  Nisam slušao origigi 004 pa ti nemogu bit od pomoci jbg .

Link to comment
Share on other sites

Мени голд некако преувеличава оно шта се дешава на стејџу, тако буду неприродно велики инструменти и глас...

Што се тиче 004 многи тврде да пружа невероватну природност, а ја га нажалост нисам чуо. Имам 037 и 046 али сам начуо да је 004 још бољи.

Link to comment
Share on other sites

Obzirom da je dobrim delom tema posvećena kablovsko/konektorskom tvikeraju imam jedan dobar predlog.Nabavi par istih ali po metar duzih zvucnickih kablova. Kad nema u kući onog ko brani audiofilsko pozicioniranje zvucnika izvuci zvucnike metar napred pa da vidis sta je pravi maltene magični uticaj kablova,hajend for free :D

P.S.Ja to tako svako veče

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, sondek said:

Obzirom da je dobrim delom tema posvećena kablovsko/konektorskom tvikeraju imam jedan dobar predlog.Nabavi par istih ali po metar duzih zvucnickih kablova. Kad nema u kući onog ko brani audiofilsko pozicioniranje zvucnika izvuci zvucnike metar napred pa da vidis sta je pravi maltene magični uticaj kablova,hajend for free :D

P.S.Ja to tako svako veče

Probao naravno , više puta .. Ta postavka je zanimljiva i prelazi u neki nearfield . Mislim , mogo bi da se naviknem al ovako mi je slika šira i pozicioniranje je tu otprilike na pola sobe .;)

Link to comment
Share on other sites

Сондек, и то стоји, апсолутно. Али зар ти ниси годинама проповедао по Наим мантри да звучници (наравно компресиони) треба да стоје уз зид, да им он обезбеђује сцену до неба, итд.

Видиш да није све како Наим заповеда, постаћеш одпадник секте још мало. И дак си Наимов превазишао чувши кумов :D

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jagermaister said:

Probao naravno , više puta .. Ta postavka je zanimljiva i prelazi u neki nearfield . Mislim , mogo bi da se naviknem al ovako mi je slika šira i pozicioniranje je tu otprilike na pola sobe .;)

Sondekov predlog je dobar. Kada tako postaviš zvučnike zvučna scena bi trebala da bude dalje iza zvučnika a zvučnici potpuno da nestanu. Ako pronađeš pravi položaj zvučnika slika bi trebala da dobije veoma dobar karakter trodimenzionalne slike. 

1. Publika-prostor-mikrofoni-prostor-izvođači, onda to preneseš u svoj prostor

2. Slušaoci-prostor-zvučnici-prostor-izvođači

:) :listen

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ab said:

Сондек, и то стоји, апсолутно. Али зар ти ниси годинама проповедао по Наим мантри да звучници (наравно компресиони) треба да стоје уз зид, да им он обезбеђује сцену до неба, итд.

Видиш да није све како Наим заповеда, постаћеш одпадник секте још мало. И дак си Наимов превазишао чувши кумов :D

 

To su close to wall zvucnici,dizajnirani da rade uza zid na 5cm.Tako su mereni, podesavani,dizajnirani...nemaju dosta basa pomere li se.Nije to generalni stav za svaku kompresiju.Nema tu nikakve mantre,niti naima previse,jednostavno tip zvucnika koji se proizvodio godinama pre nego je naim uopste proizveo zvucnike.To za scenu do neba si...ajd da kazem izmislio.

Da se vratim na temu,zvucnik koji nema vazduha oko sebe i međusobno se zvucnici "ne vide" ne mogu imati pravilnu zvucnu sliku.I sam sam imao to iskustvo pretrpavanja prostora između zvucnika zbog zivotnih uslova,zvuk je otisao u majčinu.Napomenuo sam ovu sugestiju jes su zvucnici mali i sa stalcima se lako premestaju.Pozicioniranje donosi jako mnogo,odredi se pravo mesto i obelezi diskretno na parketu da ne razmisljas previse svaki put o tome.

Dobronamerna sugestija da se besplatno(duzim kablom) dođe do benefita,nije kritika.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, džonibigud said:

Sondekov predlog je dobar. Kada tako postaviš zvučnike zvučna scena bi trebala da bude dalje iza zvučnika a zvučnici potpuno da nestanu. Ako pronađeš pravi položaj zvučnika slika bi trebala da dobije veoma dobar karakter trodimenzionalne slike. 

1. Publika-prostor-mikrofoni-prostor-izvođači, onda to preneseš u svoj prostor

2. Slušaoci-prostor-zvučnici-prostor-izvođači

:) :listen

Ovo su u potpunosti i moja zapažanja. Čak bih dodao da je u mom slučaju znatno smanjena saturacija sredine pri glasnijem slušanju koju zidovi (betonski) u mom slučaju amplifikuju ili prosto tako rasipaju/usmeravaju prema slušaocu.

Dobio sam najbolji rezultat pomeranjem dobrih 80cm prema slušaocu uz širenje među_razmaka za dodatnih 120cm. Kada sam ih samo izvukao napred na oko 2/3 po dubini slika se smanjila i postavila strogo između zvučnika. Kada sam ih razdvojio za dodatnih 60cm oba prema bočnim zidovima dobio sam zvučnu sliku koja prevazilazi dimenzije prostorije, znatno oslobođena loših uticaja sobne akustike.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...