Jump to content


Jagermaister sistem


jager

Recommended Posts

2 minuta ranije, Dacho said:

Ne znam kakvi su bas/srednjotonci jer V20 ima W130 i W200 drivere u odvojenim komorama ali g25FFL je fenomenalan visokotonac i moze jako puno dati ako je skretnica dobra.

Generalno nisu loši , imaju  " života " , prija im srebrnina definitivno ... visokotonac je stvarno dobar , još kad sam mu dao jantzen od 1.3 mm2 skroz je poludio  :D .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 351
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Skoro sam ih slušao kod drugara i negde prokomentarisao kako me razočarao zvuk canton fonum 701 , bili spojeni na novi onkyo risiver ( ne upamtih model ) zvuk tanak , od bas-a ni traga :huh: , ma reko daj ti meni da ih ja malo protresem sa rotelom da vidim šta se tu dešava ;)  Slušam ih par dana , malo tvrđi zvuk u početku , reko ovo je canton valja se navići na ovakav karakter . Evo nakon 5-6 dana prodisale :D, bas postao ubitačno precizan i konkretan , sredina i visoki umjereni , ne napadni što bi u prevodu rekli odlično izbalansirane . Definitivno se nemože komentarisati nijedna zvučna kutija dok je ne čuješ u svom okruženju . Uzeh da ih maltretiram i ostadoše u sistemu ...

CAM00902.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Rastavih ma br2 u djeliće i krenuh da se igram da vidim šta se može izvuč iz ovih kutijica . Krenuo sam od unutrašnjosti same kutije i premazao gušćim body-em u 2 sloja ( ode cijela kanta ) :) a na skretnice sam skinuo fabričke žice i zalemio monokristal neotech od 1.3 mm2 , sklopio i za sad se usviravaju :rolleyes: Na prvu zvuk je smireniji i ugodniji što sam i očekivao od upocc a dalje će vidimo ... U toku je i izrada stalaka :P

 

CAM01091.jpg

CAM01092.jpg

CAM01088.jpg

Link to comment
Share on other sites

Stalci su gotovi , čekam da mi stignu spajkovi za gornju ploču ( trenutno je poluokrugla matica .. prilično klizava ... ) . Donja ploča je radjena od profila debljine 8 mm a gornja od 6 mm .Vezuje ih dvije cijevi promjera 78 mm i 42 mm , visine 60 cm ,obadvije punjene pjeskom . Premazani efekt lakom tetke zorke ;) x 2 i to bi bilo to što se tiče stalaka ... Zvuk ovih kutija na stalke je postao puniji i detaljniji , posebno me iznenadila količina bas-a tako da mislim da uopšte neću zažaliti za podnostojećim :D

 

CAM01100.jpg

CAM01101.jpg

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, surferlola said:

da li si napravio dole otvor da mozes da dodajes i oduzimas pesak?

bitno je, jer pesak moze da ti zezne zvuk

Nisam ostavljao otvor , isao sam na to da budu sto tezi .. pored ovih stalaka imam jos jedne obicne pa uporedjujem zvuk , razlike ima u kontroli basa u korist novih.

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, TurboMaximus said:

Količinu peska treba dozirati. Zato se rupa ostavlja gore i sipa po malo, uz slušanje.

Slazem se , vjerovatno tu ima istine . Nije problem napravit rupu i eksperimentisat mada sam prezadovoljan dobijenim . Ovaj premaz s body-em 2 ruke je utegao bas i uz neotech upocc dao kutiji odlican zvucni efekat .

Link to comment
Share on other sites

Nista mi vise nije jasno kad je u pitanju uparivanje zvucnika i pojacala ali kombinacija ovih budzet ma i rotela je ispala toliko dobra da nemogu da dodjem sebi koliko ovo dobro radi . Koliko sam citao ma zvucnici su svjetlijeg karaktera kao i rotel (valjda) a kod mene ovo vuce na topliju stranu , otvoreno prilicno i toliko prijatno za duze slusanje da sam prosto iznenadjen. U zvucnike sam ostavio neotech samo na mid bas , vjerovatno cu probat na visoke i jantzen posrebrenu iz radoznalosti mada je i ovako extra . 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, TurboMaximus said:

Obično malo šupalj, ispran zvuk, bledog basa. Višak peska zamuti zvuk i ubije atmosferu i dinamiku. Naravno, zavisi od stalka. Koliko vidim, zid cevi na tvojim stalcima nije debeo. Pretpostavljam da ih ne treba puniti do kraja.

Hvala kolega, probat ću i tu varijantu kad uhvatim vremena :thumbsup2 .

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre 5-6 godina imao na probi BR-2 u sobi jedno 7 dana. Ne mogu tacno da se setim da li sam tada imao Yamaha AX-550 ili Nad 306... ne znam tacno.
Uglavnom, nije mi se svidelo, mnogo bilo oštro, nekako napadno.
Posle sam probao Tannoy 605 i to sam slusao nekoliko godina, za mene bolji zvuk, uravnotezeniji. Zanimljivo i Tannoy je imao alumijijumski tweeter ali je zvucalo sve smirenije i lakse, plus je imao bass reflex sa zadnje strane. BR-2 je pucao te basove spreda ali nekako agresivno i kao sa ciljem da impresionira da prostis moj francuski.
Moguce da se kod tebe uklopio taj MA, mozda su i žičurde, ko ce ga znati?


Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, trotter said:

Ja sam pre 5-6 godina imao na probi BR-2 u sobi jedno 7 dana. Ne mogu tacno da se setim da li sam tada imao Yamaha AX-550 ili Nad 306... ne znam tacno.
Uglavnom, nije mi se svidelo, mnogo bilo oštro, nekako napadno.
Posle sam probao Tannoy 605 i to sam slusao nekoliko godina, za mene bolji zvuk, uravnotezeniji. Zanimljivo i Tannoy je imao alumijijumski tweeter ali je zvucalo sve smirenije i lakse, plus je imao bass reflex sa zadnje strane. BR-2 je pucao te basove spreda ali nekako agresivno i kao sa ciljem da impresionira da prostis moj francuski.
Moguce da se kod tebe uklopio taj MA, mozda su i žičurde, ko ce ga znati?

 

Kad sam ih prvi put slusao sredina je ponekad znala da iritira , slicni komentari su bili i na testu , medjutim to je nestalo poslije ovih par zahvata . Na zadnju stranicu sam dodao nesto sonofila da ne cepa po drvetu , vjerovatno je sve ukupno dalo ovakav rezultat .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...