Jump to content


Jagermaister sistem


jager

Recommended Posts

Kazite kolegi da javi Marantzu da njihova servisna dokumentacija nije dobra i da je isprave jer ce im crkavati laseri. Pisete dezinformacije bez argumenta i onda to ostane kao pogresan trag za buduca citanja. najbolje bi bilo da moderacija pobrise postove gde ste to napisali jer neko u buducnosti nece procitati do moje ispravke vec samo post  kome se spominje crkavanje lasera. A oni kojima su crkli laseri su verovatno dotrajali. Ovakav nacin zakljucivanja me podseca na ono: muvo skoci! muva bez nogu i krila je gluva.

attachicon.gifMarantz.JPG

 

Ja nisam serviser pa nemogu da tvrdim da li je njegova konstatacija taÄna a i ne želim da izigravam advokata ni u kom sluÄaju , uvažavam vaÅ¡e miÅ¡ljenje o ovom " problemu" kojeg trenutno nema , ali je moguć i rijeÅ¡iv na ovaj ili onaj naÄin.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 351
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na slici je servisna dokumentacija od Marantza za ispravak ove greske sa serisjkim brojevima od kog broja je to vec fabricki uradjeno. Samo treba to procitati. Prihvatam sto niste serviser ali je ovaj problme vec nekoliko puta spomenut na forumu, naravno bez dokaza pa evo sad imate i dokaz iz 2003 godine. inace ovaj probelm ima i u servisnoj dokumentaciji iz 2000 godine ali nisu navedeni svi mdeli sa serijskim brojevima do kog broja treba uraditi ispravan. Sto se tice lasera, moze da ih osteti samo prevelika struja a posto se kond nalazi u izlazu TDA1302 i sluzi samo za uoblicavanje signala, da cetvrtka od nule i jedinice bude pravilnija, ne moze da utice na mlaz lasera jer se korekcija lasera radi u okviru TDA a ne posle njega. Pravilniji signal iz TDA utice na servo kontrolu a to znaci i bolje pracenje mlaza lasera po disku i tako se dobijeda cd bolje cita.

Link to comment
Share on other sites

Na slici je servisna dokumentacija od Marantza za ispravak ove greske sa serisjkim brojevima od kog broja je to vec fabricki uradjeno. Samo treba to procitati. Prihvatam sto niste serviser ali je ovaj problme vec nekoliko puta spomenut na forumu, naravno bez dokaza pa evo sad imate i dokaz iz 2003 godine. inace ovaj probelm ima i u servisnoj dokumentaciji iz 2000 godine ali nisu navedeni svi mdeli sa serijskim brojevima do kog broja treba uraditi ispravan. Sto se tice lasera, moze da ih osteti samo prevelika struja a posto se kond nalazi u izlazu TDA1302 i sluzi samo za uoblicavanje signala, da cetvrtka od nule i jedinice bude pravilnija, ne moze da utice na mlaz lasera jer se korekcija lasera radi u okviru TDA a ne posle njega. Pravilniji signal iz TDA utice na servo kontrolu a to znaci i bolje pracenje mlaza lasera po disku i tako se dobijeda cd bolje cita.

 

Hvala na info, biće od koristi :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Na slici je servisna dokumentacija od Marantza za ispravak ove greske sa serisjkim brojevima od kog broja je to vec fabricki uradjeno. Samo treba to procitati. Prihvatam sto niste serviser ali je ovaj problme vec nekoliko puta spomenut na forumu, naravno bez dokaza pa evo sad imate i dokaz iz 2003 godine. inace ovaj probelm ima i u servisnoj dokumentaciji iz 2000 godine ali nisu navedeni svi mdeli sa serijskim brojevima do kog broja treba uraditi ispravan. Sto se tice lasera, moze da ih osteti samo prevelika struja a posto se kond nalazi u izlazu TDA1302 i sluzi samo za uoblicavanje signala, da cetvrtka od nule i jedinice bude pravilnija, ne moze da utice na mlaz lasera jer se korekcija lasera radi u okviru TDA a ne posle njega. Pravilniji signal iz TDA utice na servo kontrolu a to znaci i bolje pracenje mlaza lasera po disku i tako se dobijeda cd bolje cita.

 

Kakav odlican argument za sve koji gledaju crno-belo na digitalni svet.

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe za prepucavanjem. Pomenuti kond u Marantzu nije nikakva mudrost, uoblicavanje signala se koristi na mnogo mesta kada je digitalija u pitanju. Samo par primera, u sondi osciloskopa na opsegu x10 imate mali trimer kojim uoblicavate signal da bi informacija bila sto upotrebljivija. Na digitalnom izlazu iz cd transporta imate zavojnicu na kojoj mozete korigovati oblik izlaznog signala da bi se smanjilo oscilovanje uzrokovano impedansom kabla i sledeceg stepena. Uoblicavanje signala se koristi i u analognoj elektronici samo sto to tako niko ne zove vec stavimo bajpas blok preko elektrolita da ga ubrzamo a u stvari smo popravili njegovu karakteristiku na visokim frekvencijama a time dobili i bolji oblik signala. U analognom delu je ovo tesko primetiti pa se uglavnom rade testiranja: ovo mi bolje zvuci a ovo losije. Kod digitalnog signala oblik koji se posmatra je u obliku cirilicnog slova П pa se na osciloskopu lako primeti bilo kakva njegova deformacija, dok kod analognih signal i ako pustite sinus tesko cete okom primetiti njegovo odstupanje na osciloskopu.

 

Mislim da je kod jagermeistera najveci problem moja izjava da Harman 6950r sa JBL L80mk2 ne radi dobro jer je JBL tezak za teranje sa dosta basa a Harman takodje sa dosta mekog basa. Obicno se procita jedna informacija i na osnovu toga se stvori slika. Na drugom mestu sam naveo da je Harman 6950r savrseno svirao sa Canton Ergo koji su bili tanji u basu i malo ispraznog zvuka. Savrseni srednji i visoki na Harmanu su otvorili Canton a Visak basa Harmana je nadoknadio nedostatak Cantona. Na osnovu samo jedne od ovih informacije stvorite pogresnu sliku o nekom uredjaju. Posto je jagermeister cuo Harmana sa jos jednim nemackim kutijama, verovatno se iznenadio zvukom a moj opis harmana sa JBL bez citanja Harman Canton, ispao smesan.

 

Zato ne volim forume jer ne uspeva da se sagleda cela slika i svakom iz pisanja u mozgu ostane samo informacija koja njemu izgleda interesantna i onda pocnu prepirke kao sto je ova.

 

Ja kad opisujem nesto obicno navodim sve mane da bi se videlo gde je lose a dobre stvari se podrazumevaju. Trgovci uredjajima ce reci sve lepe stvari a lose precutati. Kad sam prodavao auto pre 3 godine dosao mi je kupac, ja izneo spisak sa 20 stavki i poceo da citam sta sve ne valja i poceo da pokazujem. On me negde na pola zaustavio i pitao jel ista valja na autu. Ja reko, auto je savrsen, sedite, palite i vozite, necete imati nikakvih problema, samo navodim sta sve ne valja da bude savrsen a uglavnom su to estetski problemi, ne radi svetlo u kabini, desna brava obijana pa ne moze kljuc... kupac je kupio i bio prezadovoljan. Kriterijumi su razliciti a moji su u audio svetu postali jako visoki i trenutno mi je problem sto nijedan uredjaj ne svira dovoljno dobro da bih bio zadovoljan

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je kod jagermeistera najveci problem moja izjava da Harman 6950r sa JBL L80mk2 ne radi dobro jer je JBL tezak za teranje sa dosta basa a Harman takodje sa dosta mekog basa. Obicno se procita jedna informacija i na osnovu toga se stvori slika. Na drugom mestu sam naveo da je Harman 6950r savrseno svirao sa Canton Ergo koji su bili tanji u basu i malo ispraznog zvuka. Savrseni srednji i visoki na Harmanu su otvorili Canton a Visak basa Harmana je nadoknadio nedostatak Cantona. Na osnovu samo jedne od ovih informacije stvorite pogresnu sliku o nekom uredjaju. Posto je jagermeister cuo Harmana sa jos jednim nemackim kutijama, verovatno se iznenadio zvukom a moj opis harmana sa JBL bez citanja Harman Canton, ispao smesan.

 

Ja tu zaista ne vidim nikakav problem :) Komentarisao sam ga ali nisam tvrdio neÅ¡to Å¡to nisam Äuo i to s namjerom da se izabere prava solucija . Harman je odliÄan nema tu Å¡ta da se ni doda ni oduzme .

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je kod jagermeistera najveci problem moja izjava da Harman 6950r sa JBL L80mk2 ne radi dobro jer je JBL tezak za teranje sa dosta basa a Harman takodje sa dosta mekog basa. Obicno se procita jedna informacija i na osnovu toga se stvori slika. Na drugom mestu sam naveo da je Harman 6950r savrseno svirao sa Canton Ergo koji su bili tanji u basu i malo ispraznog zvuka. Savrseni srednji i visoki na Harmanu su otvorili Canton a Visak basa Harmana je nadoknadio nedostatak Cantona. Na osnovu samo jedne od ovih informacije stvorite pogresnu sliku o nekom uredjaju. Posto je jagermeister cuo Harmana sa jos jednim nemackim kutijama, verovatno se iznenadio zvukom a moj opis harmana sa JBL bez citanja Harman Canton, ispao smesan.

Ja tu zaista ne vidim nikakav problem  :) Komentarisao sam ga ali nisam tvrdio neÅ¡to Å¡to nisam Äuo i to s namjerom da se izabere prava solucija . Harman je odliÄan nema tu Å¡ta da se ni doda ni oduzme .

;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...