Jump to content


Jagermaister sistem


jager

Recommended Posts

Red je da i ja predstavim svoj skromni sistem pa ću krenuti od samog poÄetka kako je sve iÅ¡lo ... vremenom se skupljala lova dopunjavalo-krpilo ,provalo svega i svaÄega i trenutna postava je :

 

tuner    sony st sb 920 qs

mini disk  sony mds-jb 920 qs

cd player  sony cdp-x 222 es ( upgrade- zamjenjeni elektoriliti poboljÅ¡ano napajanje uz opa- lm4562 )

pojaÄalo denon pma 980 r

zvuÄnici  visaton  v- 17

kablovi mogami neutrik

zvuÄniÄki no name 2x 2.5 (trenutno)

 

slike postavljam redom od onoga sto sam uspio da slikam mada je tu bilo svega i svaÄega :)

post-29243-0-38779900-1369482200_thumb.j

post-29243-0-16480700-1369482255_thumb.j

post-29243-0-56812500-1369482273_thumb.j

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 351
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Red je da i ja predstavim svoj skromni sistem pa ću krenuti od samog poÄetka kako je sve iÅ¡lo ... vremenom se skupljala lova dopunjavalo-krpilo ,provalo svega i svaÄega i trenutna postava je :

 

tuner    sony st sb 920 qs

mini disk  sony mds-jb 920 qs

cd player  sony cdp-x 222 es ( upgrade- zamjenjeni elektoriliti poboljÅ¡ano napajanje uz opa- lm4562 )

pojaÄalo denon pma 980 r

zvuÄnici  visaton  v- 17

kablovi mogami neutrik

zvuÄniÄki no name 2x 2.5 (trenutno)

 

slike postavljam redom od onoga sto sam uspio da slikam mada je tu bilo svega i svaÄega :)

attachicon.gifDSC00335.JPG

attachicon.gifDSC00414.JPG

attachicon.gifDSC00435.JPG

Pored ovih komponenti sam provao joÅ¡ neke cd- playere denon, kenwood , marantz viÅ¡e sam i zaboravio Äega je tu sve bilo, a od pojaÄala je bilo yamaha 496 , pioneer (zaboravih model) pa nad snagaÅ¡ 2400 sa preampom rotel risiver i opet se vratih na denon jer sam naletio na model koji je bukvalno nov i gura lenje visatone bez problema...

Link to comment
Share on other sites

Sve ti je ovo bezveze.Pogotovo onaj mds jb 920, Offtopic: imam i ja isti pa znam ...

 

Zezam te, naravno.

 

Svidja mi se to Å¡to si hand made policu/kutije. Ja ne bi kupio gotovu policu pa makar nemao gde da stavim uredjaje.

Mds jb 920 je posebna priÄa.Zavoleo sam ovaj komad lima i plastike/elektronike kao da je kućni ljubimac.

 

Sve najbolje  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Sve ti je ovo bezveze.Pogotovo onaj mds jb 920, Offtopic: imam i ja isti pa znam ...

 

Zezam te, naravno.

 

Svidja mi se to Å¡to si hand made policu/kutije. Ja ne bi kupio gotovu policu pa makar nemao gde da stavim uredjaje.

Mds jb 920 je posebna priÄa.Zavoleo sam ovaj komad lima i plastike/elektronike kao da je kućni ljubimac.

 

Sve najbolje  :wave2

 

:order ha haaaaaa, da znas da sam ga i ja htio bacit na doboš pa sam odustao. stvarno je uredjaj sam za sebe i vredi svaku paru :thumbsup2 . Lep je kao Srem :lol:. Hvala za hand made ...

Link to comment
Share on other sites

Lepo se razvija sistemÄić. PlaniraÅ¡ li zamenu tog Denona sa nekim adekvatnim Sony-jem?

 

Hand made deo mu daje poseban Å¡mek

Iskreno razmiÅ¡ljam o tome mada mi se ne menja ovaj model denona tek tako jer sam provao priliÄno pojaÄala i definitivno nisam pametan Å¡ta bih izabrao bolje . Svidjaju mi se es pojaÄala naroÄito 770 707 neÅ¡to iz te serije ali Äitajući komentare onih koji su ih posjedovali naroÄito kolege zoranbg koji tvrdi da su tanki u donjem spektru Å¡to mi se nimalo ne svidja (ako je istina)... najradije bih prvo provao da se uvjerim pa tek onda trgovao. Na kraju i ne treba da bude sve sony jednostavno se tako potrefilo možda naleti i neki masniji harman ili neÅ¡to sliÄno jednostavno nisam pametan tj nemam priliku da Äujem niÅ¡ta od tih modela jer u herceg novom i nemam neki veliki izbor jedino da se kockam :)

Link to comment
Share on other sites

Jedno vreme sam posjedovao sansui au-x 501, zaista predivan model i jako kvalitetno napravljen ali sam se razoÄarao u zvuk pojaÄala jer sam oÄekivao da ću od njega dobiti bas sliÄan denon-u pma 860 koji je takodje jedno vreme bio u sistemu. Sansui sam prodao iskreno zao mi je, provao sam ga na model zvuÄnika v 20 i gurao ih je bez problema ali na ovaj manji model jednostavno nije legao.

Link to comment
Share on other sites

Å to se tiÄe playera moram da priznam da sam bio skeptiÄan po pitanju upgrade-a. Ovi niskobudžetni su mi svi zvuÄali isto dok se nisam poigrao i sam promenio operacione i osjetio malu razliku, nakon Äega sam se odluÄio na osvežavanje i poslao ga pravom majstoru koji je odradio ono Å¡to se moglo na sony-a i dobio sam ono Å¡to sam želio. Srednji spektar i visoki su doÅ¡li do izražaja bas je dobio na definiciji , zvuk je postao mirniji i prijatniji za sluÅ¡anje tako da savjetujem sve one koji su razmiÅ¡ljali ili imaju namjeru sigurno i definitivno se isplati svaki uloženi novac u upgrade

post-29243-0-23727800-1369652432_thumb.j

post-29243-0-13522900-1369652450_thumb.j

post-29243-0-13507900-1369652466_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Vrlo lepo. Sony...one and only!

Njihove integralce TA-F7XXES bez probe ni slucajno ne kupuj.

Pogtovo ne na Visaton. Medjutim serija TA-FA je potpuno druga prica. Totalno razlicta zvucna prezentacija. Ali ono sto je bitno je da verovatno postoje sistemi i zvucnici gde pase ili jedno ili drugo.

Naravno i zvucni ukus moze da varira, tako i treba da bude.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

post-29243-0-73051800-1377719083_thumb.j

Danas su stigli blok kondezatori mundorf mkp po 2 komada za svaku skretnicu i uspio sam da promjenim u jednu kutiju al se poÅ¡teno namuÄih zbog skidanja i skretnice i kratkih kablova .... Kablove nisam dirao jer su neki germany s dobrom izolaciom ( fur audio) Å¡to se kaže :order .Namjerno sam ostavio jedan zvuÄnik za sutra ne bih li Äuo razliku u zvuku, i gle Äuda.... ja ne Äujem ama baÅ¡ niÅ¡ta ili moje uvo nije sinergija sa mudorfima.. DoduÅ¡e nisam sluÅ¡ao jako , obiÄno do 9 h mi je level i nemogu niÅ¡ta konkretno joÅ¡ da zakljuÄim al mi se Äini da je sve ovo isti ... :) Da se izrazim audiofilski .

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je krajnje vrijeme da denona poÅ¡aljeÅ¡ u penziju. Ako neÄujeÅ¡ razliku izmedju mundorfa i "onih" kondenzatora, to je samo zbog denona.

Pozz

Ta konstatacija mi je malo nelogiÄna :) pojaÄalce je u odliÄnoj formi i priliÄno sam zadovoljan sa njime.. ne kažem da treba provat bolje ali jednostavno nemam nekog izbora

Link to comment
Share on other sites

Pa nemogu stalno da tupim o žicama!

No name zvuÄniÄki i oÄekujeÅ¡ da ÄujeÅ¡ neÅ¡to, bilo Å¡ta? Nekažem da mora biti neki hajendaÅ¡ki extra skupi, ali probaj, pozajmi neke normalne kablove pa onda posluÅ¡aj.

 

Kod mene je sliÄan sistem, tako da osim denona sve ostalo je vrlo sliÄno, osim žica he, he...

Link to comment
Share on other sites

Pa nemogu stalno da tupim o žicama!

No name zvuÄniÄki i oÄekujeÅ¡ da ÄujeÅ¡ neÅ¡to, bilo Å¡ta? Nekažem da mora biti neki hajendaÅ¡ki extra skupi, ali probaj, pozajmi neke normalne kablove pa onda posluÅ¡aj.

 

Kod mene je sliÄan sistem, tako da osim denona sve ostalo je vrlo sliÄno, osim žica he, he...

Od prevelikog naprezanja da se Äuje neÅ¡to covijek bi mogao da zavrÅ¡i u cw :) , kategorija ovih blok kondezatora je u rangu sa visatonovim i ne oÄekujem previÅ¡e... koliko para toliko muzike Å to se tiÄe denona ovaj model i primjerak teÅ¡ko da će skoro napustiti policu osim ako se pojavi baÅ¡ neka aždaja, sasvim sam zadovoljan za sada, a provao sam ih podosta ;)

Link to comment
Share on other sites

U pravu si, netreba se naprezati da se bilo Å¡ta Äuje, ako se Äuje Äuje se, ako ne nikom niÅ¡ta. Mirna BaÄka. Nemislim da je denon toliko loÅ¡, ali je Äinjenica da neki sony es pravi jako finu kombinaciju sa visatonima. U svakom sluÄaju tvoj tjuner je za klasu bolji od mog, sa mds-om smo isti, ali je cd tvoj mnooogo kvalitetniji od mog. ZvuÄnici su Ä‘ene, Ä‘ene.

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Evo spojih i drugi zvuÄnik i sad mogu da kažem da nakon 2 sata sluÅ¡anja zaista ima razlike i to u dubini i Å¡irini slike... Hodajući lijevo desno po sobi zakljuÄih da nemoram da sjedim fiksno na sredinu da bih Äuo obadva ;) ovo je na prvu ruku joÅ¡ uvijek pa ćemo da vidimo dalje Å¡ta kažu test cd-ovi ( stigli od kolege zorana iz apatina -stvarno odliÄni snimci)

Link to comment
Share on other sites

treba ovde neki bolji amp  :order   lep sistem kolega

Nema bolje od denona :) ha ha bolji amp svakako ali sam stvarno zadovoljan sa mojim radi bez greÅ¡ke nema manu za sada... kad se budem odluÄio i ako se pojavi dolazi u obzir samo sony ta-fa serija ( mada imam namjeru da cepnem u denon-a mundorfe u napajanju s pojaÄanim kapacitetom ) igri nikad kraja ;)

Link to comment
Share on other sites

U pravu si, netreba se naprezati da se bilo Å¡ta Äuje, ako se Äuje Äuje se, ako ne nikom niÅ¡ta. Mirna BaÄka. Nemislim da je denon toliko loÅ¡, ali je Äinjenica da neki sony es pravi jako finu kombinaciju sa visatonima. U svakom sluÄaju tvoj tjuner je za klasu bolji od mog, sa mds-om smo isti, ali je cd tvoj mnooogo kvalitetniji od mog. ZvuÄnici su Ä‘ene, Ä‘ene.

 

Pozz

Slušao sam modele kao tvoje a moja je preporuka da poslušaš ovaj moj model ako imas prilike.. prijatno ćes da se iznenadiš vjeruj mi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...