Jump to content


Marantz PM-7200 ili Nad 355BEE


NeoKey

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

imam malu dilemu oko pojaÄala pa bih molio za pomoć i VaÅ¡a iskustva ili miÅ¡ljenja povodom istog.

 

Želim da sastavim jedan skroman audio stereo sistem, pri Äemu već imam zvuÄnike Tannoy 605 i Sony CDP 229es, znaÄi potrebno mi je samo pojaÄalo.

 

Zbog ograniÄenih finansija izbor mi se sveo na ova dva koja sam naÅ¡ao u KP oglasima: Marantz PM-7200, polovan (ali kaže prodavac oÄuvan) i NAD C355BEE skoro nov (samo otpakovan radi testiranja).

 

Marantz navodno do prvih 25w radi u A klasi, tako da to primamljivo zvuÄi, a sa druge strane NAD je noviji i nekako sigurnija kupovina...

 

Å ta bi po vama bio bolji izbor, tj. bolja kupovina od ova dva?

 

Hvala unapred na savetima i mišljenjima...

 

 

Link to comment
Share on other sites

... pri Äemu već imam zvuÄnike Tannoy 605 i Sony CDP 229es, znaÄi potrebno mi je samo pojaÄalo.

 

Jednostavno Marantz i Tannoy se slazu, a i taj Marantz je malo bolji model od tog NAD pojacala.

Kasnije obavezno, ako volis cd playere, nabavi i Marantz cd player i neces se pokajati.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na savetima i miÅ¡ljenjima, odprilike poklapaju se sa onim Å¡to je i meni u glavi - znam da se Marantz i Tannoy slažu, a sa druge strane NAD je noviji i sigurnija kupovina... Å to se cene tiÄe piÅ¡e u oglasu na KP da je 280e...

 

InaÄe nisam "uradi sam" tip, ne volim i ne umem da prÄkam po ureÄ‘ajima, tako da sam sigurniji u NAD kupovinu, ali ako je razlika u zvuku i kvalitetu pojaÄala toliko na strani Marantza onda bih reskirao sa njim - eto, to je ukratko moja dilema i celo pitanje bih mogao da sažmem u tu jednu reÄenicu - da li je kvalitativna razlika u zvuku toliko na strani Marantza da vredi reskirati polovno zarad novog uredjaja?

Link to comment
Share on other sites

Nijedan tu nije nov, hoces nov NAD... pravac 4audio. Koji god da uzmes sa oglasa, bio star i jedan dan, obavezno preslusaj, proveri da li nesto cvrci, cvili, skripi a idealno bi bilo da se neko iskisniji zavuce pod haubu pojacala i baci pogled. Kupovina sa oglasa, uvek posle provere ispravnosti uredjaja.

Slusao sam C355 i PM8200, znam karakter zvuka obe firme i moj glas ide (uslovno da su oba ispravna) a uz te zvucnike, bas Marantzu.

Link to comment
Share on other sites

MArantz sam imao 2 nedelje.Nakon prvih sat vremena slusanja,znao sam da ce leteti napolje.Muljav,prljav,nedefinisan.ukratko su epiteti koji ga krase.Ako si u mogucnosti da nadjes od Marantza vijaj pm 64mk2,pm 84,pm 84mk2.otprilike su u tom cenovnom rangu,zvucno sjajna pojacala.Ovaj model NAD-a koji je u opciji nisam slusao,ali sam dosta drugih posedovao,ako svira priblizno kao i ostali,moj glas ide njemu.

Link to comment
Share on other sites

Da, baš tako - Marantz, NAD, Marantz, NAD - jedan glas vamo jedan tamo :)

 

Å alim se, hvala svima joÅ¡ jednom na iskustvima i miÅ¡ljenjima, u svakom sluÄaju posluÅ¡aću savet da pre kupovine oba Äujem pa tek onda da odluÄim koji da uzmem...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...