Jump to content


Strujna letva?


durd

Recommended Posts

Da li zna neko gde moze da se kupi Pointe strujna letva ili nesto slicno..

Struja mi je uzas ovih dana.....  romi:) su unistili trafo stanicu u kraju  u potrazi za bakrom ili necim vec... 

Verujem da ce EDB popraviti to vec za godinu dve heheh

U zavisnosti od opterecenja velike razlike u zvuku a i  baguje mi dac izgleda da je najosetljiviji....

Link to comment
Share on other sites

Majstor Bane valja neke turbo cudesne strujne letve kod nas u Leili,

mislim da su bas te Pointe, daje i klocne besplatno, zovi ga na nase telefone,

obicno je tamo ranije (od 10 do 14 npr.).

Link to comment
Share on other sites

Nije mi do zezanja uopse exposure dac mi se "resetuje" 10setak puta na sat.... 

dok tuner i gramofon rade ok a i komp...

jednom mi se resetovalo sve ukljucujuci i tv i frizider...

mozda vama to deluje zabavno ali meni nikako nije....

slucajno sam cuo radnike na koji su dosli na uvidjaj , nije im jasno  kako neko nije zaginuo sekli su sve pod naponom...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi prvo trebalo da izmeriš šta se dešava sa naponom pre nego što pristupiš kupovini jer je pitanje koja vrsta uređaja ti je potrebna. Bojim se da kod tebe postoje dugotrajniji padovi napona koje ne može da reši ni jedan kondicioner bez UPS-a ili AC-DC-AC konvertera u sebi.

Link to comment
Share on other sites

Organizuj se s komsijama pa spopadaj EDB da ce da vam pocrkavaju skupoceni uredjaji i da rese problem,premeri napon da im kazes na cemu ti se uredjaji muce.Ovo za vezu ti nisam bzvz rekao.I ostale ti  kolege rekose da letva ne moze da ti resi problem i sta moze ako hoces licno da ga resis,ako ti je lakse da poverujes u "klocne" i letve samo napred.Tibor Sindric je konstruktor tj proizvodjac Pointe letvi.Suca sa naseg foruma ima kondicioner,pa ako ga poznajes probaj da ga zamolis da proveris da li je od pomoci,verujem da ce biti.Mozda neko moze da ti napravi tako nesto u DIY-erskoj varijanti,jer to nisu jeftine sprave.

Link to comment
Share on other sites

 

samo da napomenem ovo se nije desavalo do napada na trafo stanicu ....

a gde se kupuju klocne?

i ko je tibor?

sonic ti i ako imas problem sa marzama koje ima vox samo da te obavestim uzeo sam polovne zvucnike...

 

:banana

 

 

Tibor je Sindric, proizvodjac i vlasnik a boga mi i konstruktor Pointe Audio. Mislio sam da znas.

Gde se kupuju klocne ne bih znao.

 

Nemam ja nikakav problem ni sa marzama a jos manje sa Vox-om. Odakle ti ideja i kako si to povezao sa problemom oko struje?

 

Sto se tice zvucnika, cestitam na kupovini. Obzirom da si se odlucio za Dynaudio, vise bih voleo da si ih kupio kod Mladje, cisto iz kolegijalnosti prema njemu. Princip "da komsiji crkne krava" nije mi blizak.

 

 

@edit

Sto se DAC-a tice oni jesu osetljiviji na strujne oscilacije od ostalih uredjaja, moje iskustvo. Da li zbog toga mogu da pretrpe trajno otecenje, ne znam.

Anubis je, recimo, svojevremeno imao problem sa DAC-om zbog cupanja i ubacivanja kablova u isti "na zivo". DAC je "trokirao". Kad je pre promene kablova poceo da ga gasi, problem je nestao.

Link to comment
Share on other sites

znaci kondicicioner sa AC-DC-AC konvertera u sebi im da se kupi gde?

 

 

Novi a pristojni kostaju preko 1.000e a da je znam. PS Audio je skoro pa "pionir" u toj oblasti. Taj Sucin je prva stepenica (nov).

Ima jedan polovan, PS Audio PowerPlant starije generacije... prodaje se. Cena je , rekao bih pristojna; ako se dobro secam 500-600e. Ako te zanima da ti pustim info na PP, zovi, pitaj pa ako nije prodat dogovori se sa covekom.

Link to comment
Share on other sites

Jedan moj drugar prodaje DEZOREL-a (valjda se tako piÅ¡e). Mislim da je mnogo, mnogo manje od tih 1000 €. Kontaktirajte me na PP, daću Vam kontakt. Samo pazite, u nekim sistemima ti "filteri" mnogo poprave zvuk, a u nekim ga potpuno ubiju. Mom kumu (Zoran Zu je bio prisutan tad Äini mi se ), totalno zvuk postao beživotan, sa ubijenom dinamikom. Opet kod mene, znaÄajno popravilo stvar. Da napomenem  isti filter bio u pitanju. Dezorela nisam probao kod sebe, nemam pojma kako bi ti radio, na koncu ako Vam bude trebao, daću Vam kontakt drugara.koji ga prodaje.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Dezorel je koliko znam pasivni filter, njemu opet kako kapiram treba aktivni kondicioner. To nije isto. Zato sam i spominjao ni malo naivnu cifru za takav uredjaj.

 

Inace o Dezorelu nisam cuo mnogo lepih stvari. Kada sam hteo da ga probam u svom sistemu i sigao do proizvodjaca (Dezorel je domaci proizvod) te ga e-mailom kontaktirao, dobio sam odgovor da je proizvod namenjen prodaji van granica Srbije, da je za nase uslove skup te da nemaju ni jedan "demo" primerak koji bi mi ustupili na probu. Kada sam zbog uslova kupovine odustao od te ideje proizvodjac me je pitao da li kad kupujem frizider ili sporet prodavci dozvoljavaju probu??? Sampionsko pitanje koje nisam zeleo da udostojim svog odgovora.

 

Inace, ima dva Dezorela odnosno bila je to jedna firma ali se podelila na dve frakcije i obe polazu (su polagale) pravo na ime "Dezorel"... Sve se to desavalo pre cca desetak godina. Ko je danas opstao na trzistu, ko jos radi a ko ne, nemam pojma. Odavno nisam o tome nista cuo.

 

@edit

evo ovde malo diskusije na tu temu 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/1042-dezorel-u-beogradu/

Link to comment
Share on other sites

Dezorel je koliko znam pasivni filter, njemu opet kako kapiram treba aktivni kondicioner. To nije isto. Zato sam i spominjao ni malo naivnu cifru za takav uredjaj.

 

Inace o Dezorelu nisam cuo mnogo lepih stvari. Kada sam hteo da ga probam u svom sistemu i sigao do proizvodjaca (Dezorel je domaci proizvod) te ga e-mailom kontaktirao, dobio sam odgovor da je proizvod namenjen prodaji van granica Srbije, da je za nase uslove skup te da nemaju ni jedan "demo" primerak koji bi mi ustupili na probu. Kada sam zbog uslova kupovine odustao od te ideje proizvodjac me je pitao da li kad kupujem frizider ili sporet prodavci dozvoljavaju probu??? Sampionsko pitanje koje nisam zeleo da udostojim svog odgovora.

 

Inace, ima dva Dezorela odnosno bila je to jedna firma ali se podelila na dve frakcije i obe polazu (su polagale) pravo na ime "Dezorel"... Sve se to desavalo pre cca desetak godina. Ko je danas opstao na trzistu, ko jos radi a ko ne, nemam pojma. Odavno nisam o tome nista cuo.

 

@edit

evo ovde malo diskusije na tu temu 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/1042-dezorel-u-beogradu/

JBG SoniÄe, Ja sam samo glupi uljar.Od ETF-a imam samo KST.  Nisam znao da je pasivan (mada i da je aktivan, nemam pojma koja je razlika u filtraciji.). Hteo samo da budem  koristan.

Pozdrav :wave2

Link to comment
Share on other sites

Situacija se primirila , sada je problem samo od 2 do 5 u toku dana po neki put sa dacom i , retko uvece , nije vise toliko ucestalo ali i dalje izizuetno nervira 

 

za ponte sam pitao jer sam procitao ovo 

"Pointe strujnu letvu, koja ima filtraciju samo na jednoj utiÄnici namenjenoj digitalnim izvorima "

pa sam se ponadao da bi tako nesto mozda pomoglo.....

Mada je UPS najbolje resenje..... 

videcu jos

hvala na savetima...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Da ne otvaram novu temu, isao search, i mislim da imam isti odnosno slican problem. Struja u kuci mi je godinama jako slaba, dok nisam pre 5-6god stavio Seasonic napajanje na kompjuteru dva napajanja su mi crkla i unistila pola komponenti. Sa hi-fi nisam imao tih problema na srecu, takodje ni bilo kakve anomaliju u radu, e sad kako se ta struja manifestuje i da li utice na zvuk ne znam jer je uvek maltene ista. 

Ima li smisla uzimati neku strujnu letvu u ovom slucaju? Ili mozda neka druga opcija?

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Reborn said:

Da ne otvaram novu temu, isao search, i mislim da imam isti odnosno slican problem. Struja u kuci mi je godinama jako slaba, dok nisam pre 5-6god stavio Seasonic napajanje na kompjuteru dva napajanja su mi crkla i unistila pola komponenti. Sa hi-fi nisam imao tih problema na srecu, takodje ni bilo kakve anomaliju u radu, e sad kako se ta struja manifestuje i da li utice na zvuk ne znam jer je uvek maltene ista. 

Ima li smisla uzimati neku strujnu letvu u ovom slucaju? Ili mozda neka druga opcija?

Ja sam uzeo za sebe, pre par dana "APC PMF83VT-GR Performance SurgeArrest", za 35€ nov. Mogu da kažem da je napravljen solidno kvalitetno. Kada se optereti i ispadne mu osigurač, ne mora da se otvara i menja, nego samo vrati na dugme. Osim struje ima zaštitu za telefonski i koksionik kabal (tv i internet). Može da se kači na sto. 

 

 

APC_PMF83VT_05.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...