Jump to content


Auris Audio


Arty

Recommended Posts

Brate mili upires i pravis neku teoriju zavere od nicega...koje bre kiselo grozđe.Niko ovde nije izneo nikakav negativan stav prema Auris.Nema nikakve potrebe da se buris.Niko se naucen nije rodio,iskoristis sopstvenu gresku i kazes,my bad, fala sto ste mi nesto objasnili.Imao sam takvih situacija i sam.Dobra ti je namera ali pogresan nastup kad ti neko ukaze na gresku.Odmazes time samo onim kojima si mislio da pomognes.

Mslm ,Objavis full balansiran i normalno da svi zamisle uredjaj sa balansiranim XLR izlazima pa je normalno da se ljudi pitaju gde su i ukazu na greku.Ja prvi koji imam balansirane ulaze na preampu sam pomislio e fala bogu da jos neko napravi pristupacan uredjaj u balansiranoj topologiji ,naravno sa balansiranim izlazom jer mi je zelja da imam sve veze u sistemu takve veze.Cak mi je ostao neposlat komentar na tboj prvi post "odlicno sto je full balansiran".

Nema ovde niko nista protiv Auris.Ljudi su Ok,nastupaju na nasim sajmovima, pristupacni su za razgovor na njima,lepo prezentuju sisteme ne ignorisu domace trziste iako verovatno cini zanemarljivu deo prodaje.To je za respect i srecno im bilo.Nekom se svidi to sto rade,nekom manje,nekom bas nikako ...najnormalnija stvar.Nebi bilo zanimljivo da nas sve "pali" ista droga,pardon sprave.

Forum je skup razlicitih misljenja.

Link to comment
Share on other sites

Imam utisak da je na ovom Aurisu ugradjen noviji 4,4mm TRS bal konektor kako se radi na novijim dakovima malog kucista. Za klasicni XLR, trebala bi daleko veca kutija.

Bas sam kod mene uporedio novi dac Topping D50S, sa starim Teac D-10, laksi je 20 puta a zapreminski manji 28.

https://www.ranecommercial.com/kb_article.php?article=2107

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, sondek said:

Brate mili upires i pravis neku teoriju zavere od nicega...koje bre kiselo grozđe.Niko ovde nije izneo nikakav negativan stav prema Auris.Nema nikakve potrebe da se buris.Niko se naucen nije rodio,iskoristis sopstvenu gresku i kazes,my bad, fala sto ste mi nesto objasnili.Imao sam takvih situacija i sam.Dobra ti je namera ali pogresan nastup kad ti neko ukaze na gresku.Odmazes time samo onim kojima si mislio da pomognes.

Mslm ,Objavis full balansiran i normalno da svi zamisle uredjaj sa balansiranim XLR izlazima pa je normalno da se ljudi pitaju gde su i ukazu na greku.Ja prvi koji imam balansirane ulaze na preampu sam pomislio e fala bogu da jos neko napravi pristupacan uredjaj u balansiranoj topologiji ,naravno sa balansiranim izlazom jer mi je zelja da imam sve veze u sistemu takve veze.Cak mi je ostao neposlat komentar na tboj prvi post "odlicno sto je full balansiran".

Nema ovde niko nista protiv Auris.Ljudi su Ok,nastupaju na nasim sajmovima, pristupacni su za razgovor na njima,lepo prezentuju sisteme ne ignorisu domace trziste iako verovatno cini zanemarljivu deo prodaje.To je za respect i srecno im bilo.Nekom se svidi to sto rade,nekom manje,nekom bas nikako ...najnormalnija stvar.Nebi bilo zanimljivo da nas sve "pali" ista droga,pardon sprave.

Forum je skup razlicitih misljenja.

Sa poslednjom rečenicom se apsolutno slažem i podržavam.

Poenta je da su ljudi skočili odmah bez da provere koje su opcije i šta i kako se povezuje. Nema šta da se zamišlja, nije samo XLR izlaz koji daje balansirani signal. Ali je važno da su jedva čekali da udare kontru, naravno bez dodanot argumenta zašto misle da nisam u pravu. Kao što rekoh, uređaj nije moj, ali smatram da nema razloga da se ne veruje u karakteristike uređaja koji je prikazan. Da li iskreno verujete da bi Miki stavio nešto što ne odgovara opisu???

Btw... za ekipu koja smatra da sam loš PR.. niti sam nečiji PR niti promovišem i reklamiram uređaje. Smatram samo da je Miki Trošić uložio dosta truda, znanja i vremena za izradu i dizajn, i da uređaji zavređuju veliku pažnju.

U svakom slučaju drago mi je da smo razjasnili misteriju i nadam se skoroj probi i utiscima, pa ćemo videti šta uređaj može i šta nudi.

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, Dragan Penev said:

Poenta je da su ljudi skočili odmah bez da provere koje su opcije i šta i kako se povezuje.

ljudi ne bi "skočili" da si znao značenje izraza koje upotrebljavaš: ovo je forum koji čitaju i početnici i prvenstveno su moderatori pozvani da isprave tvoj nonsens parafraziram - na SE izlazu je sve izbalansirano.. posipanje pepelom nije nužno, ali pokrivanje ušima bi bilo poželjno

Link to comment
Share on other sites

Свака част.

Не познајем господина Трошића, али опет, свака част човеку који дизајнира (1) цевне појачиваче и претпојачиваче, (2) преносну и десктоп дигиталију, (3) грамофоне (мада без грамофонских ручица), (4) звучнике, а од скора како видим и (5) магнетофоне (RtR). Сигурно сам нешто и заборавио.

Мали, незнатан предлог са моје стране ка конструктивности - како би у будућности избегли макар и најаву драма па да се људи морају објашњавати, зашто не скренути пажњу господину Трошићу на ову тему, па да неко од Аурис-а (то ми делује као да је велика фирма по причама, ваљда имају маркетинг сектор) фино лепо подели са нама новости и појашњавања?

Ако су уређаји толико добри, сигуран сам да би већина овде хтела знати више - што због националног поноса, што због директног интересовања за у своје системе.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, SUROKVL said:

Što jes' jes', mada realno ti si jedan od najjače kiptećih :D

Vidiš druže, drago mi je što tako misliš, pa makar to bilo i ironično, da ne kažem sarkastično. Preveliki je vaš ego ovde na forumu da bi sebi dozvolili da neko sa strane proba da nešto prokomentariše, doda, prikaže...pa makar to bilo i pogrešno. 

Jer na moj komentar da izlazi novi uređaj sa fully balanced izlazom, komentar članova je bio "nema tu ni B od balansiranog". Na kraju priče, ipak videsmo da i te kako ima.

Sad možete nastaviti da "slušate" kablove, kako zvučničke, tako i strujne. Ali usput ipak proverite da li možda umesto XLR ima i neki drugi standard da je fully balanced. 

Sportski pozdrav! 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Aurelijano Buendija said:

na SE izlazu je sve izbalansirano..

Moguce je jedino u slucaju kada upotrebi interstage transformator. Koji od SE posle aktivnog izlaznog stepena "napravi" balansirani signal koji ide na XLR konektor.

Tako su uglavnom dizajnorani uradjaji ranije. (Na primer neki modeli Revox CD-playera, pro Philips playeri i drugi uredjaji...) Neki uredjaji uglavnom cevni, su imali opciju i balansiranog ulaza... Na taj nacin su povezivani uradjaji balansiranim kablovima a bili su Single Ended topologije.

Full balansiran (izraz) uglavnom moze da znaci da je uredjaj izveden u balansiranoj tehnologiji, takoreci duplo po kanalu, medjutim takvi uredjaji ne mogu funkcionisati u potpunosti sa SE uredjima. AKo nemaju prilagodni transformator... U principu je jeftinije napraviti uredja bez transformatora zato sto je cena svih upotrebljenih delova za fullbalansirani uredjaj znacajno manja od cene 4 superkvalitetna interstage transformatora...

(Marketira se suprotno, da je bolje bez trafoa, medjutim skriveni razlog je ipak cena.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...