Jump to content


Auris Audio


Arty

Recommended Posts

Cudno mi je da nemaju sajt,rekao bih po izgledu da je dosta ozbiljna sprava u pitanju.Jos cudnije je kako nije niko cuo za njih.
upravo to...ozbiljan uredjaj, bar ovako na prvi pogled, a nigde sajta, nikakve informacije, prvi put cujemo za ovako nesto...reklo bi se da je nasim konstruktorima prodaja nebitna stvar...
Link to comment
Share on other sites

Firma je iz Kruševca i bavi se proizvodnjom fiskalnih kasa (prenosim info sa drugog foruma).
he...pa su u trenucima dosade od sklapanja tipki za registar kase resili da malo prave lampase...ajd valjda ce bar neko to nekad negde da cuje i vidi uzivo...
Link to comment
Share on other sites

he...pa su u trenucima dosade od sklapanja tipki za registar kase resili da malo prave lampase...ajd valjda ce bar neko to nekad negde da cuje i vidi uzivo...

Nemam želju, Å¡to ne znaÄi da se ne radi o dobrom ureÄ‘aju. InaÄe, iznenadio bi se kojim se profesijama bave ljudi koji prave vrhunske ureÄ‘aje.

Link to comment
Share on other sites

Evo malo cinjenica da ne bismo lupetali nekakve gluposti i da ne bismo izgradili u startu pogresan imidz o ljudima za koje nismo ni culi niti upoznali

Posto sam imao priliku da slusam sistem sa fotografija a i da upoznam vlasnika firme a i glavnog konstruktora evo nekih detalja i licnih utisaka.

Jeste da covek ima firmu koja radi registar kase i da se time bavi ali nije angazovao lika koji skapa kase da konstruise lampase.... :plakanje

Lik (koji je sasvim prijatna osoba i nije naduvan kao pola foruma!!) zeli da se okusa i u ovom delu industrije i mozda da preko odkine neki deo kolaca....

Prvenstveno je uspeo da napravi gotov proizvod i ulozio dovoljno novca u proizvodnju + se pojavi na samom sajmu,

Drugo konstruktor je sasvim drugi lik (ne zelim da im navodim imena)

koji ima pojma u ovom delu audio industrije jer je samim tim dosao do gotovog proizvoda koji dobro zvuci i uspeo da ga izlozi za sad evropi.

Podatak koliko je sistem dobar ili ne... je jedna cinjenica da je vlasnik Lungdorfa Peter Lundgdorf sedeo citavih 45min.u njuhovom prostoru slusajuci taj sistem

ja cu biti neutralan......kutije su bile besne.....

 

Tehnicki deo :roll:

-Trafoi Trafomatic.... vec vidjeno

-Izabrane komponente kazu najkvalitetnije .....videcemo  :crno-na-belo

-Napravljen korak napred u delu grejanja lampi radi izbegavanja suma na 50hz tj. greju se na istom naponu ali na 38hz.coper it ot cemo da cujemo (cuo sam neke na 50hz koja su totalno mutava )

-Nema kondenzatora na putu signala   :facehearts

ono sto se ne vidi na slikama je da su druge komponente iz njihove ponude izradjene u kombinaciji drvo aliminijum (slicno koratu stara serija)

ovo na slikama je ``spitz klasse``

 

 

 A nije zaboravio da se predstavi nama  bice izlozbeni salon i u Beogradu pa cemo svi da idemo tamo da ih cimamo i da im solimo pamet kako bi moglo ovo ili ono za 100e ili manje.... 

 

 

E da cene za srpsko trziste su sasvim realne tako da mislim da ce ako se pokazu da valja bit ce  zestoka konkurencija domacim lampasima i to onim slavnim...... :banana

 

kao sto rekoh uzivajte u dobroj muzici..... 

post-10001-0-76138100-1368540569_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Evo malo cinjenica da ne bismo lupetali nekakve gluposti i da ne bismo izgradili u startu pogresan imidz o ljudima za koje nismo ni culi niti upoznali

Posto sam imao priliku da slusam sistem sa fotografija a i da upoznam vlasnika firme a i glavnog konstruktora evo nekih detalja i licnih utisaka.

Jeste da covek ima firmu koja radi registar kase i da se time bavi ali nije angazovao lika koji skapa kase da konstruise lampase.... :plakanje

Lik (koji je sasvim prijatna osoba i nije naduvan kao pola foruma!!) zeli da se okusa i u ovom delu industrije i mozda da preko odkine neki deo kolaca....

Prvenstveno je uspeo da napravi gotov proizvod i ulozio dovoljno novca u proizvodnju + se pojavi na samom sajmu,

Drugo konstruktor je sasvim drugi lik (ne zelim da im navodim imena)

koji ima pojma u ovom delu audio industrije jer je samim tim dosao do gotovog proizvoda koji dobro zvuci i uspeo da ga izlozi za sad evropi.

Podatak koliko je sistem dobar ili ne... je jedna cinjenica da je vlasnik Lungdorfa Peter Lundgdorf sedeo citavih 45min.u njuhovom prostoru slusajuci taj sistem

ja cu biti neutralan......kutije su bile besne.....

 

Tehnicki deo 

-Trafoi Trafomatic.... vec vidjeno

-Izabrane komponente kazu najkvalitetnije .....videcemo  

-Napravljen korak napred u delu grejanja lampi radi izbegavanja suma na 50hz tj. greju se na istom naponu ali na 38hz.coper it ot cemo da cujemo (cuo sam neke na 50hz koja su totalno mutava )

-Nema kondenzatora na putu signala   

ono sto se ne vidi na slikama je da su druge komponente iz njihove ponude izradjene u kombinaciji drvo aliminijum (slicno koratu stara serija)

ovo na slikama je ``spitz klasse``

 

 

 A nije zaboravio da se predstavi nama  bice izlozbeni salon i u Beogradu pa cemo svi da idemo tamo da ih cimamo i da im solimo pamet kako bi moglo ovo ili ono za 100e ili manje.... 

 

 

E da cene za srpsko trziste su sasvim realne tako da mislim da ce ako se pokazu da valja bit ce  zestoka konkurencija domacim lampasima i to onim slavnim...... :banana

 

kao sto rekoh uzivajte u dobroj muzici..... 

E svaka cast na cinjenicama i da konacno da neko ne lupa.Saznali smo da je vlasnik Lik,a da je konstruktor sasvim neki drugi Lik.a onda si nas oborio sa nogu i tehnickim detaljima, 

 

Tehnicki deo  :roll:

 

-Trafoi Trafomatic.... vec vidjeno

-Izabrane komponente kazu najkvalitetnije .....videcemo   :crno-na-belo

-Napravljen korak napred u delu grejanja lampi radi izbegavanja suma na 50hz tj. greju se na istom naponu ali na 38hz.coper it ot cemo da cujemo (cuo sam neke na 50hz koja su totalno mutava )

-Nema kondenzatora na putu signala    :facehearts

 

 

 

Jel moze jednom vec da se neko koncentrise pre nego ispali u tastaturu gomilu besmislica i okiti to sa gomilom smajlija,pritom jos usputno okrpi forum,pa ovaj forum postaje gori od velikog brata i fejsbook stranice nekog osnovca zajedno.

Edit:Kakva ironija,post mi nije bio prihvacen zbog velikog viska emotikona(nijedan moj) pa sam ih jos pobrisao par

Link to comment
Share on other sites

E svaka cast na cinjenicama i da konacno da neko ne lupa.Saznali smo da je vlasnik Lik,a da je konstruktor sasvim neki drugi Lik.a onda si nas oborio sa nogu i tehnickim detaljima, 

 

Tehnicki deo  :roll:

 

-Trafoi Trafomatic.... vec vidjeno

-Izabrane komponente kazu najkvalitetnije .....videcemo   :crno-na-belo

-Napravljen korak napred u delu grejanja lampi radi izbegavanja suma na 50hz tj. greju se na istom naponu ali na 38hz.coper it ot cemo da cujemo (cuo sam neke na 50hz koja su totalno mutava )

-Nema kondenzatora na putu signala    :facehearts

 

 

 

Jel moze jednom vec da se neko koncentrise pre nego ispali u tastaturu gomilu besmislica i okiti to sa gomilom smajlija,pritom jos usputno okrpi forum,pa ovaj forum postaje gori od velikog brata i fejsbook stranice nekog osnovca zajedno.

Edit:Kakva ironija,post mi nije bio prihvacen zbog velikog viska emotikona(nijedan moj) pa sam ih jos pobrisao par

Dobro vece svima.

Evo malo novosti o nama sa raznih strana.......

ah da, a i sajt koji je NEDOVRSEN jer smo ime izabrali pred sajam .... zaokupljeni obavezama da isti spremimo i nastupimo..... www.aurisaudio.rs

 

http://www.6moons.com/industryfeatures/munich2013/3.html

 

 

http://www.dtown.co.il/articles/2798.html

 

http://www.enjoythemusic.com/high_end_2013/friday/

 

http://www.soundstageglobal.com/index.php/shows-events/high-end-2013-munich-germany/136-high-end-2013-photos/386-product-coverage-gallery-2

 

http://www.diyaudio.rs/topic/6097-munich-high-end-show/

 

 

Malo strpljenja samo, ne stizemo sve i odmah :)

Link to comment
Share on other sites

Dobro dosli na forum! Sve najbolje u radu,da dobijemo kao audiofilska zajednica jos jednog high end predtavnika poput,Karan Acoustic,Raal,Korato,Solaja,BFA...Javite obavezno gde i kad ce biti prezentacija,najavljujem prisustvo! 

Cheers

Sondek 

Link to comment
Share on other sites

E svaka cast na cinjenicama i da konacno da neko ne lupa.Saznali smo da je vlasnik Lik,a da je konstruktor sasvim neki drugi Lik.a onda si nas oborio sa nogu i tehnickim detaljima, 

 

Tehnicki deo  

 

-Trafoi Trafomatic.... vec vidjeno

-Izabrane komponente kazu najkvalitetnije .....videcemo   

-Napravljen korak napred u delu grejanja lampi radi izbegavanja suma na 50hz tj. greju se na istom naponu ali na 38hz.coper it ot cemo da cujemo (cuo sam neke na 50hz koja su totalno mutava )

-Nema kondenzatora na putu signala    

 

 

 

Jel moze jednom vec da se neko koncentrise pre nego ispali u tastaturu gomilu besmislica i okiti to sa gomilom smajlija,pritom jos usputno okrpi forum,pa ovaj forum postaje gori od velikog brata i fejsbook stranice nekog osnovca zajedno.

Edit:Kakva ironija,post mi nije bio prihvacen zbog velikog viska emotikona(nijedan moj) pa sam ih jos pobrisao par

 

Mr.Sondek zao mi je sto vas je moje `lupetanje` nateralo da se osetite prozvanim ili ne..

da niste mozda ocekivali da vam od `LIKA` dam puno ime i prezime sa mob.telefonom pa ga licno nazovete.... ili da mu skoknete kuci na kaficu

Kao sto vidite i sami, jedan od dva lika iz Aurisa se pojavilo ovde na forumu pa ih mozete licno vi ili neko drugi upitati za blize podatke.

 

Sto se tice tehnickih podataka `likovi` vam mogu reci nesto vise,

ja kad sam sa njima razgovarao pre neki dan nisam nosio blok i olovku da zabelezim sve teh.karakteristike

vec sam im prisao da ih pozdravim i da cujem sta su izlozili.napisao sam samo ono sto sam od njih cuo a to mogu i oni da potvrde ili da svima nama daju jos vise informacija.

Jos jednom napominjem zalosno je da nekoga krstimo a da neznamo ni koje ni sta je a kamoli da povezujemo registar kase i audio sistem koji uspeli da naprave i dizajniraju.

Ujedno su pokazali Evropi da se i u ovoj usr..oj Srbiji nesto dasava sto vredi.

zbog toga im skidam kapu i zelim sve njabolje.

ne bih vise da lupam po tastaturi :type     :cheers

:wave2  :wave2  

Link to comment
Share on other sites

 

ne bih vise da lupam po tastaturi :type     :cheers

:wave2  :wave2  

 Ccedo samo lupaj! I slobodno joÅ¡ koju fotografiju okaÄi.

 

Meni se jako dopada, tj. ostvlja utisak na prvu, mada su osjećanja pomalo zbrkana. Izgleda nevjerovato, potpuno svježe i neobiÄno, ali, kad te monoblokove zamislim kod mene, hm. Morao bih kompletan namjeÅ¡taj da prilagodim njima, he, he.

 

NaroÄito mi se dopada logo. To A je priliÄno upeÄatljivo i nezaboravlja se.

 

Auris Audio Äestitke i pozdravi!

 

Edit: imam već sliÄne stoliće, tako da...

Link to comment
Share on other sites

Ja opet o izgledu.

Ovako zapravo treba da izgleda hi-end, van ustaljenih Å¡ablona, neobiÄno i prepoznatljivo, gdje sam izgled asocira na neÅ¡to posebno i nesvakidaÅ¡nje.

Isti takav treba da bude i logo. A ovaj me neodoljivo podsjeća na violinski kljuÄ, Å¡to mu daje dodatni Å¡arm.

Link to comment
Share on other sites

C

NaroÄito mi se dopada logo. To A je priliÄno upeÄatljivo i nezaboravlja se.

 

Logo nije logo nego je veliko slovo A iz fonta Bickham Script Pro, koji se džabe dobija uz Adobe programe:

 

C_BIPQ-10011000.GIF

 

Trivia: font Bickham je meÄ‘u grafiÄkim dizajnerima poznat kao "font za (pozivnice za) svadbe". Ovakav "logo" ne može biti registrovan ili zaÅ¡tićen, pa preporuÄujem Aurisu da angažuju nekog dizajnera da im skocka pravi, jedinstveni, prepoznatljivi logo. Onako lepa pojaÄala zaslužuju i lepu grafiku  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Logo nije logo nego je veliko slovo A iz fonta Bickham Script Pro, koji se džabe dobija uz Adobe programe:

 

C_BIPQ-10011000.GIF

 

Trivia: font Bickham je meÄ‘u grafiÄkim dizajnerima poznat kao "font za (pozivnice za) svadbe". Ovakav "logo" ne može biti registrovan ili zaÅ¡tićen, pa preporuÄujem Aurisu da angažuju nekog dizajnera da im skocka pravi, jedinstveni, prepoznatljivi logo. Onako lepa pojaÄala zaslužuju i lepu grafiku  :thumbsup2

Na srecu nije taj font :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...