Jump to content


Discogs ???


Balkan boy

Recommended Posts

Kupovao ja. Kao na KP, pratiš ocene, sve je ok, kupio desetak cd, mada su neki jeftiniji novi na Amazonu nego tu, ali neke raritete (za mene) sam našao jeftino. Dok nije bilo PayPala slao u koverti lovu sa sve poštarinom i ljudi pošalju cd. Jeste rizik, ali me niko zasad nije ispalio ...

 

Da, moraš da se registruješ, naravno ...

Link to comment
Share on other sites

Discogs.com 

 

Prvenstveno ogromna svetska muzicka baza, koja se izmedju ostalog bavi posredovanjem u razmeni i prodaju svih muzickih materijala i nosaca zvuka, izmedju clanova tog sajta. Pored razmene i prodaje, sajt daje mogucnost da sami clanovi krejiraju i dopunjuju vec ogromnu postojecu muzicku bazu podatcima kako starih, tako i novih muzickih izdanja. Naravno, da bilo sta od navedenih stvari zelis da radis (sem pretrage baze podataka o muzickim izdanjima) moras otvoriti svoj nalog i postati clan.Kupo-prodaja na ovom sajtu uglavnom ide preko PayPal-a, ali ima i drugih opcija za placanje!

Sajt pruza mogucnost da svaki clan napravi u okviru svog naloga listu muzicke kolekcije koju poseduj, tako da nesto od svojih izdanja moze da ponudi na prodaju, razmenu ili da napravi svoj wantlist onog sto trazi da nabavi.

Moje iskustvo od pre par meseci je bilo takvo, da me je kontaktirao jedan Kanadjanin, videvsi da sam jedan od cetvorice ljudi koji poseduju jedno jako raritetno Italo-Disco CD izdanje iz 1986 godine. Inace, Wantlist za tim CD-om je jako velika, cak njih dvadeset-petoro ga trazi da ga kupi!

Covek me je kontaktirao putem e-maila, a da pritom CD nije bio stavljen na prodaju, vec samo kao primerak koji posedujem, malo je bio uporan da ne kazem (dosadan).

Ponudio izuzetno dobru cenu od 600 US dolara! Vec sledeceg dana na moj devizni racun je uplaceno 600 US dolara, CD je prodat, spakovan i poslat za Kanadu.

 

Moram napomenuti da sam do tog CD-a sasvim slucajno dosao kupivsi ga na Kupindo za 600 dinara, pritom ne znajucu koliko je trazen i kolika je njegova prava vrednost!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest iroaw

sajt je super, zamalo da prodam neki cd za 10 e, sad treba da prodam nekom liku iz australije za 60e..mala li je razlika   :)

InaÄe, koja je procedura oko prodaje? PoÅ¡alje mi koji cd hoće, stigne mi za poÅ¡tarinu koliko treba da plati, ukucam i poÅ¡aljem..u marketplace-u mi stoji oreder i dole ima da se Äekira vezano za ploÄu, cenu i ispod toga kad Äekiram pojavi se opcija merge orders..jel zna neko Å¡ta treba da radim sa svim tim kad prodajem? Kako sajt uzima procenat od prodaje? pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Sajt ne uzima ništa. Ja sam slao pare u koverti (cash opcija) sa sve poštarinom i diskovi stignu.

Sad imaš PayPal tako da oni uzimaju koliko već uzimaju.

Za ostale naÄine plaćanja znam da su skuplji i komplikovaniji ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...