Jump to content


Pangramofonsko Svetilište


Bujodrag

Recommended Posts

Evo, u svetlu tendencija ka sveopštoj toleranciji, jednog pangramofonskog Svetilišta, u kojem svako može da se klanja svom Bogu.

 

Molim vas da budete lepi, veseli, rumeni i PRISTOJNI.

Ako ne budete pristojni, baciću vam lošu karmu na bolju polovinu vinilne kolekcije.

 

Osana, osana, Technicsana!

 

Prva zapovest:

-Nemoj imati drugog Boga osim gramofona svog. Ako baÅ¡ i imaÅ¡ drugih Bogova, gledaj da budu medjusobno uskladjeni. Ako i nisu baÅ¡ uskladjeni, gledaj da se ne jediÅ¡ zbog toga. Ako se baÅ¡ i jediÅ¡, gledaj da se drugi ne jede  zbog toga.

 

Druga zapovest:

-

-

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dvadesetšesta zapovest:

Dokaži bližnjem svojem da je gramofon tvoj bolji od digitalnog uredjaja njegovog. Ako ne uspeš, odustani, dok se bolje ne pripremiš.

 

 

Osana, osana, Phonosana.

 

 

 

Dakle, budite lepi, rumeni, veseli i pristojni Dajte interesantne slike, pametne komentare, zajedljive opaske, smeÅ¡ne anegdote, ma, svaÅ¡ta neÅ¡to a sve klanjajući se Gramofonu i ljubeći ga svim srcem svojim i ljubeći bližnjeg svojeg (a naroÄito bližnju svoju) kao samog sebe.

Link to comment
Share on other sites

Malo mi sad ova nova tema odnosno njen naslov prilicno degutantno izgledaju u svetlu dogadjaja koji su predhodili... brisanje Milosevih postova, dubokoumne analize i odreddjivanje njegovog psiholoskog profila,  zakljucavanje Technics svetilista... Mislio sam da ste vi gramofondzije, Technicovci (pre svega) koji se sem sto delite ljubav prema istom gramofonu jos i privatno druzite, malo solidarniji i imate vise "sluha" jedan za drugog.

Ovo sad izgleda kao da se jedva docekalo da se jedno "svetiliste" ugasi da bi drugo zazivelo a sver po sistemu "Kralj je mrtav, ziveo Kralj!"

 

Moigli ste bar da sacekate 48h da se "pokojno" svetiliste ohladi u grobu u koji je prerano polozeno zaslugom onih koji su se latili posla kom nisu dorasli.

Link to comment
Share on other sites

Pa, ova tema je, izmedju ostalog, diskretna podrška Technics svetilištu, Milošu, kao i svim gramofondžijama dobre volje. Čudi me da to ne uvidjaš.

 

Sem toga, Technics SvetiliÅ¡te nije mrtvo, samo je u ilegali. 

 

U pravu si za naslov, promeniću ga.

Link to comment
Share on other sites

Potrudiću se da budem objektivan. Od gramofonskih setup-a koje sam slušao u poslednje vreme u sećanju su mi:

 

- EMT 930 sa EMT 929 sopstveni phono Benz Gold

- Pink Triangle sa SME IV i Koetsu Rosewood EAR Phono

- Technics SL-1000 Mk2 sa SME IV i Koetsu Rosewood EAR Phono

- Kuzma Stabi S sa bajadera sendvic tanjirom, guma-pluta matom, benz micro ACE SL glavom, cinemag 3440 trafoima i welborne labs compleat phono 2

 

Slušano na lapmama: 300B, 211, KT66, 10Y...

 

ZajedniÄko za sve postavke:

 

- evidentne mogućnosti za unapređenje ubacivanjem odgovarajućeg/boljeg phono preampa,

 

- visoka cena, Å¡to me ustvari i odbija od ulaska u vinil vode pored Äinjenice da sam jako zadovoljan svojim digitalnim setup-om. A za te novce mora biti ili/ili, ne može oboje.

 

Dakle, sa moje strane preporuka za gore pobrojane postavke, ko ima mogućnosti naravno. :wave2 

Link to comment
Share on other sites

Pa, ova tema je, izmedju ostalog, diskretna podrška Technics svetilištu, Milošu, kao i svim gramofondžijama dobre volje. Čudi me da to ne uvidjaš.

 

Sem toga, Technics SvetiliÅ¡te nije mrtvo, samo je u ilegali. 

 

Onda znaci Kralj nije mrtav?

Ako je tako onda se iskreno izvinjavam zelim vaskrs starom svetilistu i dug zivot ovom njegovom "detetu".

Ziveli zato i Kralj i Kraljevic! :)

 

Za Technics svetiliste, Milosa, najbolji DJ gramofon svih vremena Tech 1210 i sve gramofondzije dobre volje, ziveli! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Onda znaci Kralj nije mrtav?

Ako je tako onda se iskreno izvinjavam zelim vaskrs starom svetilistu i dug zivot ovom njegovom "detetu".

Ziveli zato i Kralj i Kraljevic! :)

 

Za Technics svetiliste, Milosa, najbolji DJ gramofon svih vremena Tech 1210 i sve gramofondzije dobre volje, ziveli! :cheers

Ma Kralj je živ, samo nije bio dorastao prestolu, pa je pokupio blago i pobegao u London! Istorija se ponavlja ! ^_^

Link to comment
Share on other sites

Jednom sam cuo od caleta da je u vreme kad je police izbacio reggatta de blanc bilo ljudi koji su izgovarali prvu pesmu kao "mesecina bato" :roll:

Jel to usamljen slucaj?

NIJE , BIO JE TO MINIMAX , KOJI JE NAJAVLJIVAO KAO "MESECINA - BATO ! "

Link to comment
Share on other sites

Cestitke za otvaranje teme i zal za gasemjem Technics svetilista.  Znaci kao i uvek u zivotu  ,, Jedna lepa i jedna ruzna vest ,,

 

Prpi je gore napisao jedan veoma zanimljiv tekst a ja cu izvuci nesto iz njega i postaviti jedno pitanje i dati svoj mali doprinos temi. 

 

Moje pitanje je zasto svi koji imaju Kuzmine gramofone koriste skoro svi po defaultu Benc glave koje sam cuo na drugim gramofonima i sviraju malo ostro dok to nije slucaj sa Kuzmom. Provlaci mi se nesto da je Kuzma mozda malo previse  zvucno taman gramofon. To sam cuo od par iskusnih vinyldzija kojima mogu da verujem a koji su imali Kuzme. Kazu da je to gramofon koji se mnogima ne bi dopao jer nema muzikalnost i vrcavost u zvuku , jednostavno previse je hladan. Paja je brzo pobegao od Kuzme  i uvek sam se pitao  ,, zasto,, ali on nikada nije dao pravi odgovor iako su ga mnogi ovde na forumu  to pitali 

Link to comment
Share on other sites

Jednom davno, kad sam bio mlad, i pod nekim upgradetis virusom prodam vrh vrhova, Opus3 Continuo/Cantus i krenem u besomucno i dugotrajno lutanje po mraku. Na putu sam se okliznuo na DD-bananu i ta jednostavna upotreba legendarnog 1210 Mk2 me zaslijepila i ocarala, ali zvuk pobjedi i natjera me dalje. Prvo sa pinpovanjem istog, pa prodaja pa jos par ostalih renomiranih vrtilica ... i na kraju, zatvorim krug na istom mjestu gdje sam i krenuo.

Siromasniji materijalno ali bogatiji iskustvom... najveci gubitak je vrijeme. Prvi Opus sam kupio puno jeftnije od DD vrtilice a ovaj zadnji skuplje, ali je nov. Dozivotna garancija i suport, ziv normalan covjek, cesto dostupan telefonom, uvijek ljubazan i rad za pomoci. Moje greske je ispravljao vecinom bez nadoknade, cak ni za postarinu nije uzimao. Njegov nasljednik nastavlja posao na isti nacin.

Jedan je kralj a ime mu je Continuo sa Cantus krunom!

http://www.continuo.se

Link to comment
Share on other sites

Mozda zato sto je Benz jedna od vrhunskih zvucnica, sam Kuzma koristi ZYX kao i ovaj moj idol :-)

Paja je odgovor dao par puta na razlicitim mjestima, cak ni prevod ne treba da se ima, samo se treba osloboditi predrasuda i slusati usima (naravno svojim).

Link to comment
Share on other sites

@ Sujetodrag

 

Jbt, 15 minuta poÅ¡to je zakljuÄano SvetiliÅ¡te, otvorio si istu takvu temu, ali sa svojim imenom; "Bujodragovo svetiliÅ¡te"  :screwy

 

Uf brate. A nema tri dana kako smo sedeli u kafani - dao sam ti preamp, i matove, i klempić, a u znak zahvalnosti popio sam nož u leđa.

 

Vesela ti fake tema bila   :wave2

Link to comment
Share on other sites

Jel smem ja da virnem ovde? Samo da kažem: opustite se braćo drugovi prijatelji, nemam gramofon, ali volem vas koji imate, doduÅ¡e, samo onda kad se ne ujedate meÄ‘usobno kao Äopor besnih... maÄaka.

Link to comment
Share on other sites

Mož biti, ne znam. Seda brada me nauÄila da su ljudi (dokazano) ti koji umeju da oproste (za maÄke nije dokazano). Pritom, siguran sam da ako ja koji volim gramofondžije zato Å¡to su fini ljudi, a to sam zakljuÄio preko interneta jer ne poznajem ni jednog odkrviimesa gramofondžiju, onda valjda mogu i gramofondžije da budu fini makar na internetu. Peace and love, jutro je pametnije, om svit om, salam salam kobasica mortadela, green pis, junajted vi ar, i tako to :facehearts .

Link to comment
Share on other sites

Mož biti, ne znam. Seda brada me nauÄila da su ljudi (dokazano) ti koji umeju da oproste (za maÄke nije dokazano). Pritom, siguran sam da ako ja koji volim gramofondžije zato Å¡to su fini ljudi, a to sam zakljuÄio preko interneta jer ne poznajem ni jednog odkrviimesa gramofondžiju, onda valjda mogu i gramofondžije da budu fini makar na internetu. Peace and love, jutro je pametnije, om svit om, salam salam kobasica mortadela, green pis, junajted vi ar, i tako to :facehearts .

 

Trotter, tnxs za words of wisdom, u tvoju Äast i za laku noć puÅ¡tam Burning Spear (A)live: talk to me people, talk to me   :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Od kada je njegovo veliÄanstvo gramofon uÅ¡ao u moj skromni sistem, ne upalih digitalnog mu roÄ‘aka viÅ¡e od 2x. I to samo radi kojekakvog testiranja.

Virus se zapatio.

 

VeliÄasni Bujodrag može da posvedoÄi da sam proÅ¡ao kurs "Gramofon for dummies" te da sada ubrzano jurim za novim plastiÄnim primercima, na dnevnom nivou.

Link to comment
Share on other sites

Trotter, tnxs za words of wisdom, u tvoju Äast i za laku noć puÅ¡tam Burning Spear (A)live: talk to me people, talk to me   :klanjanje

 

Jah bless, Miloše and Ceco, to je shaman, taj Spear, a takvi znaju ono što mi samo slutimo kad smo najsvesniji :cheers . Meni nekad takvo šta blesne posle 5 piva ali ne uvek.

Od kada je njegovo veliÄanstvo gramofon uÅ¡ao u moj skromni sistem, ne upalih digitalnog mu roÄ‘aka viÅ¡e od 2x. I to samo radi kojekakvog testiranja.

Virus se zapatio.

 

VeliÄasni Bujodrag može da posvedoÄi da sam proÅ¡ao kurs "Gramofon for dummies" te da sada ubrzano jurim za novim plastiÄnim primercima, na dnevnom nivou.

 

Živi bili analogni drugari, samo napred, ja nikad nisam smogao snage :wave2 .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...