Jump to content


Treba mi pomoć,


Recommended Posts

naime, imam Pioneer A-443 pojaÄalo i Pioneer S-Z370 zvuÄnike. PojaÄalo je lepo, crno sa bruÅ¡enim aliminijumom napred (imate slike na netu pa gledajte, da ne detaljiÅ¡em). Veoma sam zadovoljan i pojaÄalom i zvuÄnicima, e sada, planiram da uzmem prvo neki tjuner a kasnije i plejer, pa me zanima koji tjuner da uzmem a da mi se već uklapa sa pojaÄalom? planirao sam F-443 (jer je to pretpostavljam ista serija?) ali sam naÅ¡ao ovde na forumu da baÅ¡ i ne valja, pa, Å¡ta mi vi preporuÄujete, da se uklapa sa pojaÄalom vizuelno ali i da bude moderno tj. ako je moguće da ima rds i daljinac ili ako baÅ¡ ne može onda i bez toga? hvala unapred...

Link to comment
Share on other sites

naime, imam Pioneer A-443 pojaÄalo i Pioneer S-Z370 zvuÄnike. PojaÄalo je lepo, crno sa bruÅ¡enim aliminijumom napred (imate slike na netu pa gledajte, da ne detaljiÅ¡em). Veoma sam zadovoljan i pojaÄalom i zvuÄnicima, e sada, planiram da uzmem prvo neki tjuner a kasnije i plejer, pa me zanima koji tjuner da uzmem a da mi se već uklapa sa pojaÄalom? planirao sam F-443 (jer je to pretpostavljam ista serija?) ali sam naÅ¡ao ovde na forumu da baÅ¡ i ne valja, pa, Å¡ta mi vi preporuÄujete, da se uklapa sa pojaÄalom vizuelno ali i da bude moderno tj. ako je moguće da ima rds i daljinac ili ako baÅ¡ ne može onda i bez toga? hvala unapred...

A sta ima tu bas i da ne valja!? Kupi ;-)  koji ti se svidja sve je isto.

Link to comment
Share on other sites

Pa budžet, nekih 40e :). Sviđa mi se taj ali koliko sam shvatio nema ni RDS ni daljinac?

Tjuner, mora da ima RDS, daljinski, mora da bude pioneer....

Taman sam hteo da preporucim strimer umesto tjunera, pioneer N50...kad videh budzet... Nadji neko prelazno resenje a onda prati kad se kao polovan pojavi N50.

Link to comment
Share on other sites

U tom sluÄaju nećeÅ¡ moći da koristiÅ¡ daljinac ,mada ne vidim razlog  zaÅ¡to ne uzmeÅ¡ tuner nekog drugog proizvoÄ‘aÄa koji je prostiji po pitanju daljinca ,recimo Sony .Postoji dosta tunera na oglasima sa opcijom RDS  a sa daljincima je malo Äupavo ,naroÄito kod starijih modela osim ako nemaÅ¡ odgovarajuće pojaÄalo sa tom mogućnošću .

Bilo bi lepo uklopiti Pioneer tuner sa pojaÄalom ali tvoje pojaÄalo  nema takvu mogućnost pa ti preostaje da uzmeÅ¡ tuner sa RDSom i opcijom za daljinski pa da u budućem periodu naÄ‘eÅ¡ odgovarajuće novije Pioneer  pojaÄalo i tako reÅ¡iÅ¡ problem .Jedini Pioneer za koji znam da ima svoj daljinac je FF-3 j  koji sam posedovao ali on daleko prevazilazi tvoj budžet .Možda će se joÅ¡ neko javiti na tvoju temu sa svojim iskustvima  , nadam se da sam neÅ¡to pomogao .

Link to comment
Share on other sites

Ma daj :screwy  100€ za tjuner, pa za te pare kupiÅ¡ odliÄan risiver koji ima i daljinac i RDS i pojaÄalo pride i ....Å¡ta ćeÅ¡ na kraju da sluÅ¡aÅ¡ preko radija - najgore izripovanu muziku u MP3 formatu. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

naime, imam Pioneer A-443 pojaÄalo i Pioneer S-Z370 zvuÄnike. PojaÄalo je lepo, crno sa bruÅ¡enim aliminijumom napred (imate slike na netu pa gledajte, da ne detaljiÅ¡em). Veoma sam zadovoljan i pojaÄalom i zvuÄnicima, e sada, planiram da uzmem prvo neki tjuner a kasnije i plejer, pa me zanima koji tjuner da uzmem a da mi se već uklapa sa pojaÄalom? planirao sam F-443 (jer je to pretpostavljam ista serija?) ali sam naÅ¡ao ovde na forumu da baÅ¡ i ne valja, pa, Å¡ta mi vi preporuÄujete, da se uklapa sa pojaÄalom vizuelno ali i da bude moderno tj. ako je moguće da ima rds i daljinac ili ako baÅ¡ ne može onda i bez toga? hvala unapred...

Za pojacalo ne znam, mislim da je ok, ali zvucnici su koliko vidim od midi linije. Sto znaci da su sranjkasti. Preporucio bih ti da prvo kupis bolje zvucnike, pa tek onda da juris tjuner, mada moze i jedno i drugo ako imas novca. Inace mislim da stvarno nema smisla da das vise od 30-40 evra sa rds tjuner sa opcijom daljinskog

Link to comment
Share on other sites

Ma daj :screwy  100€ za tjuner, pa za te pare kupiÅ¡ odliÄan risiver koji ima i daljinac i RDS i pojaÄalo pride i ....Å¡ta ćeÅ¡ na kraju da sluÅ¡aÅ¡ preko radija - najgore izripovanu muziku u MP3 formatu. :wacko:

Malo ste smorili i preterali sa blacenjem radio mp3 zvuka, pa kao da pustaju sa pijacarskog kasetofona. Ja bas uzivam u slusanju tjunera i preporucio bih svakom kupovinu istog, da se malo opusti

Link to comment
Share on other sites

Malo ste smorili i preterali sa blacenjem radio mp3 zvuka, pa kao da pustaju sa pijacarskog kasetofona. Ja bas uzivam u slusanju tjunera i preporucio bih svakom kupovinu istog, da se malo opusti

 

Nije problem samo mp3, to su najcesce fajlovi sa neta, svima dostupni. Problem su kompresori/limiteri, a vrlo cesto je problem i dotur modulacije - visestruke konverzije i rekompresije..

 

Mislim da su najveci problem prokleti napucani kompresori, ne znam samo ko je ljudima sa radio stanica rekao da je to tako lepo.. Zanimljivo je da isti trend postoji i na internet stanicama. Ne znam, sto smo se naslusali muzike sa radija u 80s, naslusali smo se...

 

 Po meni imamo samo RTSove programe koji koliko toliko lice na nesto sa tehnicke strane, mada i tu puno zavisi od predajnika tj dotura. Recimo bolji je kvalitet sa Iriskog venca nego sa Avale...

Link to comment
Share on other sites

OdliÄni su mi, ali koje bolje bi mi preporuÄili? P.S. Ove sam platio 60e, jel to mnogo? InaÄe, trosistemci, sa gumenim veÅ¡anjem na basu i snage po 120W.

Jbg, za sebe bih i mogao da izaberem zvucnike, ali za tebe nikako :) 60e je mnogo u poredjenju sa onim sto moze da se uzme za te pare (npr. naleteo sam na http://www.limundo.com/kupovina/Grundig-Box-650/12026597), ali problem je sto puno ljudi u Srbiji misle da Pioneer prave najbolje zvucnike za kola na svetu, pa otuda i takve cene praznih Pioneer kutija sa kaobajagi skretnicama

 

P.S. 120W je zapravo granica koju mogu na kratko da prime, dok ne vrisnu skroz. Brojevi mogu da pomognu pri izboru, ali se nemoj nikako slepo drzati njih

Link to comment
Share on other sites

Nije problem samo mp3, to su najcesce fajlovi sa neta, svima dostupni. Problem su kompresori/limiteri, a vrlo cesto je problem i dotur modulacije - visestruke konverzije i rekompresije..

 

Mislim da su najveci problem prokleti napucani kompresori, ne znam samo ko je ljudima sa radio stanica rekao da je to tako lepo.. Zanimljivo je da isti trend postoji i na internet stanicama. Ne znam, sto smo se naslusali muzike sa radija u 80s, naslusali smo se...

 

 Po meni imamo samo RTSove programe koji koliko toliko lice na nesto sa tehnicke strane, mada i tu puno zavisi od predajnika tj dotura. Recimo bolji je kvalitet sa Iriskog venca nego sa Avale...

Da neko drugi pusta muziku za mene, a pritom u potpunosti zadovolji moj muzicki ukus = neprocenjivo i nezamenljivo. A tjuner zvuci dovoljno dobro da se ne opterecujem tehnickom stranom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...