Jump to content


Sony cdp-x 33es


IdlerTire

Recommended Posts

Evo kupio ovog ljepotana u apsolutno mint stanju u titan varijanti(kasnije cu stavit slike titana).....

Vec sam zaboravio, jer dugo nisam imao nekog starijeg Sonya, na filigranski rad tih magnetnih mehanika....Imam tri plejera koji su u startu skuplji od 33es duplo i upravo je sramota kako sklopocu obzirom na cijenu i godine.

Moram priznati da i odlicno zvuci!

Nego pitanje je...vidim na nekim Japanskim sajtovima da neki 33 imaju dva transformatora, a neki jedan sa malim visokonaponskim tj. zavojnicom? Zorane ti imas taj plejer pa daj neki komentar!

post-29925-0-32190200-1367832813_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Evo kupio ovog ljepotana u apsolutno mint stanju u titan varijanti(kasnije cu stavit slike titana).....

Vec sam zaboravio, jer dugo nisam imao nekog starijeg Sonya, na filigranski rad tih magnetnih mehanika....Imam tri plejera koji su u startu skuplji od 33es duplo i upravo je sramota kako sklopocu obzirom na cijenu i godine.

Moram priznati da i odlicno zvuci!

Nego pitanje je...vidim na nekim Japanskim sajtovima da neki 33 imaju dva transformatora, a neki jedan sa malim visokonaponskim tj. zavojnicom? Zorane ti imas taj plejer pa daj neki komentar!attachicon.gifSONY_CDP_X33ES8959,800Y.11.5Kg.jpgattachicon.gifSONY_CDP_X33ES8959,800Y.11.5Kg.jpgattachicon.gifSONY_CDP_X33ES8959,800Y.11.5Kg.jpg

Čestitam ka kupovini.. i ja sam mjerkao ovaj model ali sam se istrošio, predpostavljam da je za njega laser nabavljiv, zanima me kako si zadovoljan sa zvukom vredi li te pare :)

Link to comment
Share on other sites

Čestitam ka kupovini.. i ja sam mjerkao ovaj model ali sam se istrošio, predpostavljam da je za njega laser nabavljiv, zanima me kako si zadovoljan sa zvukom vredi li te pare :)

Da ti budem iskren, nisam jos imao vremena da ga direktno usporedim, ali na prve taktove .nakon sto sam ga spojio odmah primjetim da nije igracka.....inace se jezim od Sonyevih losih plejera pa i u ES seriji, ali kad obecava, kuzim ga u prvih par taktova :-)....za par dana cu ga ozbiljnije poslusati.

ZoranBG ce mozda nesto napisati iz prve ruke, jer ga je vec koristio.....Prvo mi je bilo bitno kako je ocuvan i kako cita topao i hladan i moram reci da radi brzo i besprijekorno....dali je laser nabavljiv neznam....mislim da je unutra kss 173a, ali nisam siguran.

Link to comment
Share on other sites

Idler Äestitam na Soniju :thumbsup2 , neka te dobro služi a Å¡to se tiÄe lasera u DAC listi piÅ¡e pored KSS-270A i KSS-151A a on je nabavljiv jedino je cijena paprena. No moguÄe je taj laser naÄi i u drugim plejerima koji se mogu naÄi za razumnu cijenu.

 

 

http://www.ebay.com/itm/SONY-KSS-151A-KSS151A-Optical-Pick-ups-Laser-Head-Lens-/180946925803?pt=US_Amplifier_Parts_Components&hash=item2a2146f8eb

Link to comment
Share on other sites

ЧеÑтитке Идлер. Одличан звук по мом мишљењу а лаÑер док траје нек траје.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Da to pise, ali nisam siguran da su kompatibilni, ili su bile 2 verzije sa razlicitim laserima. Moj X55ES ima kss-270a, a imao sam i plejer sa kss-151a laserom i nisam proveravao kompatibilnost.

 

 

http://image.bagsbub.com/productd/14/1715196_1.jpg

 

vs

 

 

http://alltronic.biz/images/KSS151.jpg

 

Zavrsetak flet kabla nije identican.

 

Idler Äestitam na Soniju :thumbsup2 , neka te dobro služi a Å¡to se tiÄe lasera u DAC listi piÅ¡e pored KSS-270A i KSS-151A a on je nabavljiv jedino je cijena paprena. No moguÄe je taj laser naÄi i u drugim plejerima koji se mogu naÄi za razumnu cijenu.

 

 

http://www.ebay.com/itm/SONY-KSS-151A-KSS151A-Optical-Pick-ups-Laser-Head-Lens-/180946925803?pt=US_Amplifier_Parts_Components&hash=item2a2146f8eb

Link to comment
Share on other sites

Hvala Retro na informaciji :-)

Nije me strah za laser, jer sam racunao da mozda nije nabavljiv, ali sam zato detaljno istestirao njegovo citanje, a radi ko svicarski sat :-)....ocigledno po ocuvanosti bas i nije koristen....Nisam nikad vidio tu staru gardu u titan varijanti i mogu reci nakon svih titan Yamaha i slicnoga da je Sony prekrasan...mislio sam sloziti titan komplet, ali znam da im je pojacala u toj varijanti skoro nemoguce naci....btw ko koristi modele sa tesko nabavljivim laserima strogo izbjegavajte i malo izgrebane diskove.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Retro na informaciji :smile:

Nije me strah za laser, jer sam racunao da mozda nije nabavljiv, ali sam zato detaljno istestirao njegovo citanje, a radi ko svicarski sat :smile:....ocigledno po ocuvanosti bas i nije koristen....Nisam nikad vidio tu staru gardu u titan varijanti i mogu reci nakon svih titan Yamaha i slicnoga da je Sony prekrasan...mislio sam sloziti titan komplet, ali znam da im je pojacala u toj varijanti skoro nemoguce naci....btw ko koristi modele sa tesko nabavljivim laserima strogo izbjegavajte i malo izgrebane diskove.

Uh bila je skoro cela linija u titan boji na oglasima. Taj plejer, K750ES dek, tjuner se nesecam koji je bio. A pojacala bude ponekad. 

Link to comment
Share on other sites

Idler,

sve vreme sam mislio da se obracas nekom drugom Zoranu, a to zato jer najblize sto sam imao 33ES je 333ES, sam 33ES nikada nisam posedovao. U principu bi oni trebalo da su prilicno slicni. U odnosu na seriju pet i sedam imaju razmazaniji bas i zamucenje u celoj slici, te manje detalja koji su i grublji ali mislim da se prepravkom tog plejera mogu dobiti veoma dobri rezultati... ko ima zivaca da se zeza.

 

Sve te Sony lasere sa linearnim motorom racunaj za nenabavljive. Oni dugo traju, ali hoce da crknu ako su puno korisceni (kao i sve drugo, zar ne?).

Link to comment
Share on other sites

Idler,

sve vreme sam mislio da se obracas nekom drugom Zoranu, a to zato jer najblize sto sam imao 33ES je 333ES, sam 33ES nikada nisam posedovao. U principu bi oni trebalo da su prilicno slicni. U odnosu na seriju pet i sedam imaju razmazaniji bas i zamucenje u celoj slici, te manje detalja koji su i grublji ali mislim da se prepravkom tog plejera mogu dobiti veoma dobri rezultati... ko ima zivaca da se zeza.

Sve te Sony lasere sa linearnim motorom racunaj za nenabavljive. Oni dugo traju, ali hoce da crknu ako su puno korisceni (kao i sve drugo, zar ne?).

Da mislio sam na tebe :-)

Znam kako oni zvuce na prve znakove koji mogu trajati jako dugo, ali ovaj ih fala bogu nema :-)

Brzinski sam napravio test sa Teac vrds 7 i Sony je zacudo....dali to ima veze sa koliko je sta koristeno neznam....odradio muski...nije ga bilo sram podijeliti par samara sedmici, makar bi ovaj trebao biti tri koplja iznad....ali pazi vraga....upalim svog vjernog starog i modificiranog Nada 5000 koji je generacija 33ojke i zada udarac u pleksus ovoj dvojici muzikalnoscu, stereo slikom i mekocom....no ukusi se razlikuju...netko ce prije vrds uzeti jer izgleda kako mladici vole, ali ni jedan ne radi ni slicno....kasnije cu probati napisati nesto vise o slusanju....

Btw brzinski sam nest trazio o kss 271a i vidim ga na dosta kineskih stranica....sta su ih kinezi poceli sklapati....neka bolja informacija?

Link to comment
Share on other sites

Je to je on....malo sam se poigrao i ide dalje....uzeo sam i 920 qs pa su zanimljivi testovi pali.

Nemam vremena sad detaljno pisati...neki drugi put....preslusavao sam ovih dana i usporedjivao Teac vrds7, Micromega stage 1, AMC CD6, NAD 5000(modan), Sony X33es i 920qs i rezultati su mi zanimljivi....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Eto kasnim puuuno, puuuno, ali bilo je znacajnijih promjena u sistemu pa......

Nakon prvobitnog misljenja da cu napisati opsirniji test i tekst, probat cu najkrace moguce...

33 es je prekrasan plejer, pogotovo u ovoj boji, ravne i ostre linije....meni osobno zadnja njihova serija izgledom kako meni pase. Transport tih, cita savrseno, prekrasan veliki ekran i mekane na dodir kontrole, i to je u usporedbi sa ostalim plejerima koji su mi u kuci sve o cemu mogu u superlativima...zvuk je druga prica.

Obzirom da nevolim toliko digitaliju, na prvo slusanje i usporedbu sa Teac VRDS 7 koji je klinika za moje pojmove zvuka, izgledalo mi je da Sony briljira...meksi je, dublje grize itd....ali....na brzinu sam izbacio sedmicu, jer mi se cinilo neprimjereno njih dvoje usporedjivati...niti su ista klasa, niti su zvukom slicni, ali u svakom slucaju VRDS nije plejer po mom ukusu...nevolim seciranje zvucnog materijala i toliko prenaglasenu prezentaciju, kliniku nevolim! Zadrzao sam se na dvodnevnom slusanju 33ojke gdje sam sve vise primjecivao nedostatke i ocigledno Sonyevo lose prebacivanje na jednobitne konvertere, ali takav je bio trend..., 228/338 su bili 18 bitne masine i svirali su sjajno, ali ovo je nesto drugo...;

Uglavnom...dosao mi tip na slusanje jednih kutija....slusamo na 33es i nakon pola sata pita me lik...koji je to Nad ispod? Ja kazem 5000, ali modificiran...takav dosao iz njemacke.

Da pustim na njega? Kaze on ajde....vadim disk i stavljam istu stvar na 5000 te se sokiramo!!! Razlika je toliko velika u korist Nada da je to uzas za Sony....pojavila se pozornica, detalji, 3d.....tada smo malo slusali jedan, malo drugi i shvatili da 33es stvarno prosjecno barata sa detaljima, a zvucna slika u usporedbi je vise mono nego stereo....

Ok, kupio sam slijedeci dan hvaljeni 920qs pa da ga cujem....slusao sam 720 i prilicno je dobro radio, ali 920 me zanimao, a pogotovo u usporedbi sa 33es.

Ta dva plejera kao da ne dolaze iz iste tvornice (vjerovatno i ne) 920qs je plejercina i po, a 33 es je nadsvirao u svim aspektima....u prvi mah bi se dobio dojam opet da 33es bolje odradjuje bas dionice, ali to je samo krivi utisak, jer u nedostatku ostalih detalja bas mu je jedino sto odradjuje solidno.

Da se nebi dobio krivi dojam...33es je prepun detalja, ali razbacanih i sirovih...jednostavno ne kontrolira materijal ni priblizno kao Nad 5000 koji za usporedbu ima tri puta siru pozornicu, prepun kontroliranih detalja, mekog sounda opcenito i meke dinamike....dok naprimjer VRDS 7 je pun DETALJA i DINAMIKE....napisao sam velikim slovima, jer on naglasava, sto meni osobno smeta....Nad stvarno ima taj fini i kompleksan tepih koji zvuci meko i plemenito...kao da te kao slusaoca respektira.

Tu su se ubacili i AMC CD6 i Micromega stage 1, ali nebi sad o njima, osim sto mogu reci da su " sjajni plejeri"!!! oni su karaktera isto kao i Nad...Teac bi trebao sustav koji bi ga malo smirio i ugladio, isto je odlican plejer, ali nije po mom ukusu...moddani Nad 5000 i sedmica su dva razlicita svijeta...na Nadu slusas pjesmu,, a na sedmici muzicki materijal!

33es mi je zvucno razocaranje....dobar je on za upariti nekakav konverter, ali on se jadan sam sa sobom izgubi u svemu...kao da mora odraditi na silu zadatak, a ne kao da voli svoj posao....neovisno o godinama to je tako, jer se sjecam starije serije koja je definitivno bolje radila.

Iznenadjenje je moj dugogodisnji vijerni Nad, a i 920qs koji je stvarno dobro izbalansiran plejer...Nad je mozda presladak isto kao i Micromega ili AMC, 33es nekako prljav...zrnat....ali 920qs je umjeren u svemu i prezentira korektno sve.

Sony je u tim zadnjim serijama napravio stvarno solidno zvucece uredjaje....920qs je kvalitetan uredjaj, ali nadsvirao je i 33es i prijateljev 3es...cista petica za njega!!! Onako usput nevezano...u prolazu mi je i 920qs pojacalo....koje daleko bolje i mekse radi od npr. 3es pojacala....Sony je taj svoj cijeli program promjenio nabolje i rade prilicno dobro makar nisam nikad bio Sony fan, mislim da zadnjih godina zvuce bolje nego ikada...uvjek su mi imali taj nekakav klinicki sirovi prizvuk, ali vise nije tako....To je kao da usporedimo 50es minidisc i 9xx qs seriju minidisc...sta mislite koji bolje zvuci? Koji je kvalitetniji necu ni pisati, jer 50es je najnekvalitetniji md uredjaj koji sam imao do sada i to nekoliko puta, ali ipak najljepsi :-)

Link to comment
Share on other sites

Eto kasnim puuuno, puuuno, ali bilo je znacajnijih promjena u sistemu pa......

Nakon prvobitnog misljenja da cu napisati opsirniji test i tekst, probat cu najkrace moguce...

33 es je prekrasan plejer, pogotovo u ovoj boji, ravne i ostre linije....meni osobno zadnja njihova serija izgledom kako meni pase. Transport tih, cita savrseno, prekrasan veliki ekran i mekane na dodir kontrole, i to je u usporedbi sa ostalim plejerima koji su mi u kuci sve o cemu mogu u superlativima...zvuk je druga prica.

Obzirom da nevolim toliko digitaliju, na prvo slusanje i usporedbu sa Teac VRDS 7 koji je klinika za moje pojmove zvuka, izgledalo mi je da Sony briljira...meksi je, dublje grize itd....ali....na brzinu sam izbacio sedmicu, jer mi se cinilo neprimjereno njih dvoje usporedjivati...niti su ista klasa, niti su zvukom slicni, ali u svakom slucaju VRDS nije plejer po mom ukusu...nevolim seciranje zvucnog materijala i toliko prenaglasenu prezentaciju, kliniku nevolim! Zadrzao sam se na dvodnevnom slusanju 33ojke gdje sam sve vise primjecivao nedostatke i ocigledno Sonyevo lose prebacivanje na jednobitne konvertere, ali takav je bio trend..., 228/338 su bili 18 bitne masine i svirali su sjajno, ali ovo je nesto drugo...;

Uglavnom...dosao mi tip na slusanje jednih kutija....slusamo na 33es i nakon pola sata pita me lik...koji je to Nad ispod? Ja kazem 5000, ali modificiran...takav dosao iz njemacke.

Da pustim na njega? Kaze on ajde....vadim disk i stavljam istu stvar na 5000 te se sokiramo!!! Razlika je toliko velika u korist Nada da je to uzas za Sony....pojavila se pozornica, detalji, 3d.....tada smo malo slusali jedan, malo drugi i shvatili da 33es stvarno prosjecno barata sa detaljima, a zvucna slika u usporedbi je vise mono nego stereo....

Ok, kupio sam slijedeci dan hvaljeni 920qs pa da ga cujem....slusao sam 720 i prilicno je dobro radio, ali 920 me zanimao, a pogotovo u usporedbi sa 33es.

Ta dva plejera kao da ne dolaze iz iste tvornice (vjerovatno i ne) 920qs je plejercina i po, a 33 es je nadsvirao u svim aspektima....u prvi mah bi se dobio dojam opet da 33es bolje odradjuje bas dionice, ali to je samo krivi utisak, jer u nedostatku ostalih detalja bas mu je jedino sto odradjuje solidno.

Da se nebi dobio krivi dojam...33es je prepun detalja, ali razbacanih i sirovih...jednostavno ne kontrolira materijal ni priblizno kao Nad 5000 koji za usporedbu ima tri puta siru pozornicu, prepun kontroliranih detalja, mekog sounda opcenito i meke dinamike....dok naprimjer VRDS 7 je pun DETALJA i DINAMIKE....napisao sam velikim slovima, jer on naglasava, sto meni osobno smeta....Nad stvarno ima taj fini i kompleksan tepih koji zvuci meko i plemenito...kao da te kao slusaoca respektira.

Tu su se ubacili i AMC CD6 i Micromega stage 1, ali nebi sad o njima, osim sto mogu reci da su " sjajni plejeri"!!! oni su karaktera isto kao i Nad...Teac bi trebao sustav koji bi ga malo smirio i ugladio, isto je odlican plejer, ali nije po mom ukusu...moddani Nad 5000 i sedmica su dva razlicita svijeta...na Nadu slusas pjesmu,, a na sedmici muzicki materijal!

33es mi je zvucno razocaranje....dobar je on za upariti nekakav konverter, ali on se jadan sam sa sobom izgubi u svemu...kao da mora odraditi na silu zadatak, a ne kao da voli svoj posao....neovisno o godinama to je tako, jer se sjecam starije serije koja je definitivno bolje radila.

Iznenadjenje je moj dugogodisnji vijerni Nad, a i 920qs koji je stvarno dobro izbalansiran plejer...Nad je mozda presladak isto kao i Micromega ili AMC, 33es nekako prljav...zrnat....ali 920qs je umjeren u svemu i prezentira korektno sve.

Sony je u tim zadnjim serijama napravio stvarno solidno zvucece uredjaje....920qs je kvalitetan uredjaj, ali nadsvirao je i 33es i prijateljev 3es...cista petica za njega!!! Onako usput nevezano...u prolazu mi je i 920qs pojacalo....koje daleko bolje i mekse radi od npr. 3es pojacala....Sony je taj svoj cijeli program promjenio nabolje i rade prilicno dobro makar nisam nikad bio Sony fan, mislim da zadnjih godina zvuce bolje nego ikada...uvjek su mi imali taj nekakav klinicki sirovi prizvuk, ali vise nije tako....To je kao da usporedimo 50es minidisc i 9xx qs seriju minidisc...sta mislite koji bolje zvuci? Koji je kvalitetniji necu ni pisati, jer 50es je najnekvalitetniji md uredjaj koji sam imao do sada i to nekoliko puta, ali ipak najljepsi :smile:

I meni se neÅ¡to dopala serija sony-a 920 qs, pojaÄalo nisam sluÅ¡ao i živo me zanima ,md imam a cd sam sluÅ¡ao i jaÄa mu je dinamika od es serije ali zvuk pitanje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...