Jump to content


Sony cdp-x 33es


IdlerTire

Recommended Posts

Eto kasnim puuuno, puuuno, ali bilo je znacajnijih promjena u sistemu pa......

Nakon prvobitnog misljenja da cu napisati opsirniji test i tekst, probat cu najkrace moguce...

33 es je prekrasan plejer, pogotovo u ovoj boji, ravne i ostre linije....meni osobno zadnja njihova serija izgledom kako meni pase. Transport tih, cita savrseno, prekrasan veliki ekran i mekane na dodir kontrole, i to je u usporedbi sa ostalim plejerima koji su mi u kuci sve o cemu mogu u superlativima...zvuk je druga prica.

Obzirom da nevolim toliko digitaliju, na prvo slusanje i usporedbu sa Teac VRDS 7 koji je klinika za moje pojmove zvuka, izgledalo mi je da Sony briljira...meksi je, dublje grize itd....ali....na brzinu sam izbacio sedmicu, jer mi se cinilo neprimjereno njih dvoje usporedjivati...niti su ista klasa, niti su zvukom slicni, ali u svakom slucaju VRDS nije plejer po mom ukusu...nevolim seciranje zvucnog materijala i toliko prenaglasenu prezentaciju, kliniku nevolim! Zadrzao sam se na dvodnevnom slusanju 33ojke gdje sam sve vise primjecivao nedostatke i ocigledno Sonyevo lose prebacivanje na jednobitne konvertere, ali takav je bio trend..., 228/338 su bili 18 bitne masine i svirali su sjajno, ali ovo je nesto drugo...;

Uglavnom...dosao mi tip na slusanje jednih kutija....slusamo na 33es i nakon pola sata pita me lik...koji je to Nad ispod? Ja kazem 5000, ali modificiran...takav dosao iz njemacke.

Da pustim na njega? Kaze on ajde....vadim disk i stavljam istu stvar na 5000 te se sokiramo!!! Razlika je toliko velika u korist Nada da je to uzas za Sony....pojavila se pozornica, detalji, 3d.....tada smo malo slusali jedan, malo drugi i shvatili da 33es stvarno prosjecno barata sa detaljima, a zvucna slika u usporedbi je vise mono nego stereo....

Ok, kupio sam slijedeci dan hvaljeni 920qs pa da ga cujem....slusao sam 720 i prilicno je dobro radio, ali 920 me zanimao, a pogotovo u usporedbi sa 33es.

Ta dva plejera kao da ne dolaze iz iste tvornice (vjerovatno i ne) 920qs je plejercina i po, a 33 es je nadsvirao u svim aspektima....u prvi mah bi se dobio dojam opet da 33es bolje odradjuje bas dionice, ali to je samo krivi utisak, jer u nedostatku ostalih detalja bas mu je jedino sto odradjuje solidno.

Da se nebi dobio krivi dojam...33es je prepun detalja, ali razbacanih i sirovih...jednostavno ne kontrolira materijal ni priblizno kao Nad 5000 koji za usporedbu ima tri puta siru pozornicu, prepun kontroliranih detalja, mekog sounda opcenito i meke dinamike....dok naprimjer VRDS 7 je pun DETALJA i DINAMIKE....napisao sam velikim slovima, jer on naglasava, sto meni osobno smeta....Nad stvarno ima taj fini i kompleksan tepih koji zvuci meko i plemenito...kao da te kao slusaoca respektira.

Tu su se ubacili i AMC CD6 i Micromega stage 1, ali nebi sad o njima, osim sto mogu reci da su " sjajni plejeri"!!! oni su karaktera isto kao i Nad...Teac bi trebao sustav koji bi ga malo smirio i ugladio, isto je odlican plejer, ali nije po mom ukusu...moddani Nad 5000 i sedmica su dva razlicita svijeta...na Nadu slusas pjesmu,, a na sedmici muzicki materijal!

33es mi je zvucno razocaranje....dobar je on za upariti nekakav konverter, ali on se jadan sam sa sobom izgubi u svemu...kao da mora odraditi na silu zadatak, a ne kao da voli svoj posao....neovisno o godinama to je tako, jer se sjecam starije serije koja je definitivno bolje radila.

Iznenadjenje je moj dugogodisnji vijerni Nad, a i 920qs koji je stvarno dobro izbalansiran plejer...Nad je mozda presladak isto kao i Micromega ili AMC, 33es nekako prljav...zrnat....ali 920qs je umjeren u svemu i prezentira korektno sve.

Sony je u tim zadnjim serijama napravio stvarno solidno zvucece uredjaje....920qs je kvalitetan uredjaj, ali nadsvirao je i 33es i prijateljev 3es...cista petica za njega!!! Onako usput nevezano...u prolazu mi je i 920qs pojacalo....koje daleko bolje i mekse radi od npr. 3es pojacala....Sony je taj svoj cijeli program promjenio nabolje i rade prilicno dobro makar nisam nikad bio Sony fan, mislim da zadnjih godina zvuce bolje nego ikada...uvjek su mi imali taj nekakav klinicki sirovi prizvuk, ali vise nije tako....To je kao da usporedimo 50es minidisc i 9xx qs seriju minidisc...sta mislite koji bolje zvuci? Koji je kvalitetniji necu ni pisati, jer 50es je najnekvalitetniji md uredjaj koji sam imao do sada i to nekoliko puta, ali ipak najljepsi :smile:

Idler ne bih da uticem na tvoj sud ali jako mi je tesko da poverujem da Nad 5000 svira bolje od Sony-ja,doduse neznam sta je modifikovano ali posto sam imao oba plejera moji utisci su sasvim suprotni....naravno u korist Sony-ja... :wave2

Link to comment
Share on other sites

Nekako sumnjam da si ih direktno usporedio, a tada Sony pada u ponor bio Nad moddan ili ne, jer spotaknuo se i na 920.... nije to bilo naslusavanje, nego u prvoj sekundi jasan zakljucak...ko zna mozda je 33es zreo za refresh! ali cisto sumnjam...ima sve, ali zvuka ne :-) Mozda ipak 55 radi kako je Zoran rekao puno bolje....nebitno....odlican je plejer, ali me izgledom nemoze toliko impresionirati da me uvjeri da dobro svira....zato sam odustao i od titan tunera i od deka, jer sam ocekivao ipak puno vise.

Godinama sam imao 338 i 33 stvarno losije svira!

Link to comment
Share on other sites

Nekako sumnjam da si ih direktno usporedio, a tada Sony pada u ponor bio Nad moddan ili ne, jer spotaknuo se i na 920.... nije to bilo naslusavanje, nego u prvoj sekundi jasan zakljucak...ko zna mozda je 33es zreo za refresh! ali cisto sumnjam...ima sve, ali zvuka ne :smile: Mozda ipak 55 radi kako je Zoran rekao puno bolje....nebitno....odlican je plejer, ali me izgledom nemoze toliko impresionirati da me uvjeri da dobro svira....zato sam odustao i od titan tunera i od deka, jer sam ocekivao ipak puno vise.

Godinama sam imao 338 i 33 stvarno losije svira!

 

Trebalo bi proveriti da ovo nije razlog losheg zvuka kod cdp-x33es:

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/24432-sony-cdp-x33es-misterijaproblem/

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/18187-sta-je-kvalitetan-kondenzator/#entry302161

 

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

A neznam...mozda.....prodao sam ga.

Nisam dizao stampe, ali sam bacio pogled unutra...vidio sam da kao da je stampa ciscena, ali nisam dublje ulazio, jer je funkcionirao savrseno.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 years later...

Od veceras sam ja vlasnik Sony cdp-x 33es

Prvi Utisci su

interesantno ovaj plejer cita cd-ove koji su jos pre dvadest godina otpisani koji nisu mogli ni u kompu,rezane cita koji su rezani brzinom 16 i nize,preko 16 ne cita, ocita meni diska al ne krece u reprodukciju

basevi puni pogotovo na nizim frekvencijama

srednji dobri 

mislim da nesto fali izmedju srednjih i visokih 3-4khz

al ok ja imam pojacalo marantz 64 mk2 i infinity kappa 6.1 nije to neki sistem gde bi mogao nesto detaljnije da zakljucujem

PRAVI SIROTINJSKI HI-FI

EVO posle jednog piva vec bolje radi sve

posle 3 piva ce raditi kao sony 707es

 

 

 

 

 

20170408_005958.jpg

20170408_010552.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

neko cudno ponasanje plejera

pri prelasku sa pesme na pesmu i ako se kontinuitet reprodukcije ne prekida

plejer obavezno zaustavlja i odbrojava 3sek u nazad i nastavlja

to ni na jednom plejeru nisam primetio a imam ih od 86g

nisam video da ima neko podesavanje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...