Jump to content


Ivchin trenutni sistem


ivcha1976

Recommended Posts

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

19 sati ranije, ivcha1976 said:

Skoro je sve isto kao nekada, samo sliku da podelim. 

System DE.jpg

 

Jako lep system i ambijent. Baš mi se dopada kako je sve skupa uklopljeno.

Po ranijim slikama vidim da je system zarotiran i sada postavljen na uži zid, a parket daleko lepši. Ako je ipak laminat u pitanju, može li neko iskustvo sa tim u vezi, naravno u zvučnom smislu.

Takođe, (ako sam uopšte dobro zapazio) kako se rotacija na slušanje po dužoj osi osetila u zvučnoj slici i prezenciji dubine scene?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Oche ( Father) !

 

Hvala na lepim recima. 

Sistem je postavljen na uzi zid zbog zahteva prostorije i pozicije za slusanje - jednostavno oblik sobe diktira postavku. Napomena je da je sistem u posebnoj stambenoj jedinici koja je samo opredeljena za muziku :-)  i knjige ( o muzici).

Ono sto je najveca promena i daleko zvucno najoptimalnija je da je sada u sistemu Lyngdorf TDAI 2170 koji ima RoomPerfect (isti koji je Lyngdorf iznajmio McIntosh-u). On omogucava najbolje iskoriscavanje od prostora u kome se nalazi sistem ( nije samo prazna rec, ovo govorim iz iskustva - vredi!!!!!) 

U odnosu na sliku koja je postavljena, danas su zvucnici skroz nabijeni uz zadnji zid ( preporuka proizvodjaca je da imaju najmanje metar prostora sa svih strana zato sto je facinantna kretnja membrane od 15mm koju su M&D napravili) - sto je preporuka za RoomPerrfect kako bi se na najbolji moguci nacin neutralisao uticaj kutije i njenog nacinja sviranja u sobi. Naravno, kada se iskljuci opcija RoomPerfect, dobijes jedan muljavi zvuk koji je mikrofon u toku snimanja prepoznao i skrojio tako da je prakticno ostao ukrocen za zvuk koji dolazi iz bass refleksa.

Rezultati su fascinantni, jednak dobitak kao kada sam dodao na M&D ove dodatke na vrhu koji su otvorili scenu. 

Postoji jedan balansirani zvuk, prijatan za uvo, sa tako sirokom i lepom scenom da mozes da nacrtas instrumente ispred sebe, a zvucnici nestaju u prostoru kada pocnu da sviraju.

 

Ono sto je sporedni efekat RoomPerfect-a i njegove ekvalizacije je da je odsekao one subsonicne vibracije koje idu od gramofona zbog neravnine ploce ili kada se slucajno malo dodirne baza...

 

Sve u svemu, ja uzivam u muzici skroz, a ovaj Lyngdorf je preporuka  - za pristojne novce dobijes pojacalo sa dobrom snagom (2x170W na 8 oma), DAC ( ima u sebi AKM dac - odlicni), RoomPerfect, modularnost ( ja na njemu imam 4xHDMI ulaz na koji sam zakacio Google Chromcast pa sa telefona strimujem TIDAL - odlicno radi) itd...

 

Nadam se da sam uspeo da objasnim malo situaciju...

Veliki pozdrav za sve!

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, ivcha1976 said:

Sve u svemu, ja uzivam u muzici skroz, a ovaj Lyngdorf je preporuka  - za pristojne novce dobijes pojacalo sa dobrom snagom (2x170W na 8 oma), DAC ( ima u sebi AKM dac - odlicni), RoomPerfect, modularnost ( ja na njemu imam 4xHDMI ulaz na koji sam zakacio Google Chromcast pa sa telefona strimujem TIDAL - odlicno radi) itd...

Ipak ce biti 2x170W na 4 ohm i to ne RMS, vec na 1kHz (0.07% THD+N).

Na 8 ohm je "samo" 2x 85W.

 

Inace, zanimljiv sistem :thumbsup2

Steta sto nije veci prostor.

Link to comment
Share on other sites

@ivcha1976

Hvala na odgovoru. Baš sam pogledao malo poleđinu pojačala. Mislim da čoveku ništa vise i ne treba. Sjajna sprava.

Ako RoomPerfect uspeva da iskoriguje problematične pojave onda je to samo za uživanje, što ti i nadalje želim.

Ne bih da se namećem, ali bilo bi mi jako zanimljivo da čujem tako mali driver i kutiju kako radi. Nešto sam tokom devedesetih pravio za sebe, ali je uvek mali driver imao mali zvuk. Umeo je da kreira scenu i njenu dubinu, detalje i telo ali ne i dimenziju instrumenata ili prirodnu dinamiku. Ipak to nisu bili driver ove klase (neki Hitachi LOD...), a nije sada ni posebno važno to, već utisak koji kreiraju. To mi je najinteresantnije.

35 minuta ranije, ivcha1976 said:

Ono sto je sporedni efekat RoomPerfect-a i njegove ekvalizacije je da je odsekao one subsonicne vibracije koje idu od gramofona zbog neravnine ploce ili kada se slucajno malo dodirne baza...

Što kažeš sporedni efekat. Verujem da misliš pozitivno na ovu temu. To njihanje membrana imam i ja u svom sitemu kada pustim gramofon i nije samo od izbočine na vinilu nego se vidi i tačan takt rezonantne freq. zvučnice. u mom slučaju Super OM40 ima konstantano podrhtavanje na 6.7Hz a Super OM10 na 9.8Hz. Poredio sam sa generisanim tonovima i poklapa se pokret freq. reprodukovane sa Playera. Mislim na freq 6Hz i 10Hz. Postavljao sam i video na tu temu i došao do zaključka da samo subsonic filter to može da smiri.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Father said:

@ivcha1976

 

Ne bih da se namećem, ali bilo bi mi jako zanimljivo da čujem tako mali driver i kutiju kako radi. Nešto sam tokom devedesetih pravio za sebe, ali je uvek mali driver imao mali zvuk. Umeo je da kreira scenu i njenu dubinu, detalje i telo ali ne i dimenziju instrumenata ili prirodnu dinamiku. Ipak to nisu bili driver ove klase (neki Hitachi LOD...), a nije sada ni posebno važno to, već utisak koji kreiraju. To mi je najinteresantnije.

 

Mozda najbolji bookshelf zvucnik koji sam ikad cuo, ogroman hod drivera i bas koji je neverovatan cak i za ozbiljne 10" drivere. Motion (modifikacija Heila) driver je prica za sebe. Taj par kod ivche je bio moj:P

 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, pollux said:

Mozda najbolji bookshelf zvucnik koji sam ikad cuo, ogroman hod drivera i bas koji je neverovatan cak i za ozbiljne 10" drivere. Motion (modifikacija Heila) driver je prica za sebe. Taj par kod ivche je bio moj:P

 

Sad treba da se cuje sa RoomPerfect - to je bassina, ne bass... Definisana, utegnuta, tu gde i koliko treba. 

Trebao sam da ti maznem i one Maximuse....

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ivcha1976 said:

@Father

 

Thanks - nametao se ili ne, slobodan si da svratis kad god te put nanese u Nemacku, Kassel. Vrlo rado, pa na kraju zato je i napravljen prostor.

 

A sto se tice sporednog - naravno da je dobro, samo nisam racunao na njega :-) 

 

Cheers!

Kassel kažeš. :D pa to mi je odmah iza ugla kada krenem niz Ustaničku. :P

Obzirom da će mi biti usput nikad, zamisliću ih baš kako si ih opisao. :cheers

Pozz

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Delija said:

Ipak ce biti 2x170W na 4 ohm i to ne RMS, vec na 1kHz (0.07% THD+N).

Na 8 ohm je "samo" 2x 85W.

 

Inace, zanimljiv sistem :thumbsup2

Steta sto nije veci prostor.

Moguce, iz glave sam pisao.

Obzirom da sa nakacenim  super tweeterom na glavi ide oko 2 ohm, snage ima super dovoljno a Lyngdorf se nosi sa time kao zmaj.

Za sad ja ne bih tu nista diro, samo se slusa muzikica.

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, ivcha1976 said:

Ima jos jedan par  BG, ali ne Ruby, mozda se ponudi da pozove na slusanje kad mu zena nije tu :-) I ako cita ovo

 

https://6moons.com/audioreviews/markdaniel3/ruby.html

Mislim da će ih pre doneti kod mene nego da pozove u goste. ^_^

Ne pecka me toliko znatiželja, mislio sam zbog onog starog parketa da je sistem u Srbiji, ali ko bi rekao da i švabe ugrađuju lamelni šajs. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nemamo temu za Lyngdorf, a ovde je najvise pisano o njemu.

 

TDAI-3400 se ozbiljno obrukao :rolleyes:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-lyngdorf-tdai-3400-amp-eq-part-1.6738/

Ne znam kakva je situacija sa TDAI-2170, ali globalna topologija je ista, tako da...

 

S druge strane - RP ocekivano radi posao, ali ni bolje ni losije od Dirac-a, ARC-a... Akcenat je, naravno, ispod Srederove frekvencije.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-lyngdorf-roomperfect-eq.6799/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...