Jump to content


Najkvalitetnije i najoriginalnije naše grupe


Balkan boy

Recommended Posts

Leb i Sol, uglavnom do Kao kakao ( citaj do Djuricica)

 

ÄuriÄić je svirao u Leb i Sol od albuma "Sledovanje" (1982), "Kalabalak" (83' ) i "Tangenta" (84' ), kao i na live albumima "AkustiÄna trauma" i "Live in New York". U meÄ‘uvremenu se u grupu viÅ¡e puta vraćao originalni bubnjar Garabet Tavitjan koji svira na "Kao kakao".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

BREJKERSI!!!
Njih se niko nije setio, a? :D
Partibrejkers je moj omiljeni bend, i to sa dobrim razlogom. Jedinstveni spoj bluza i panka. Anton se doslovno igra sa rifovima kroz celu njihovu muziku.
I, naravno, Cane. O njemu ne moram ništa reći.

Dalje kvalitetne grupe:
Disciplina: tako samo Koja svira i niko više.
EKV: OdliÄni, muziÄki i tekstualno, unikatni, ali meni suviÅ¡e depresivna grupa za Äesto sluÅ¡anje.
Azra: Urbani rok na naÅ¡ naÄin, izgleda da i to može. Tekstovi fenomenalni.
Šarlo Akrobata: Jedinstveni spoj suprotnosti, suviše dobar da bi mogao da traje.
Idoli: Ovde su zbog albuma "Odbrana i poslednji dani"
Videosex: Sintisajzer i Anja Rupel. Više ne moram reći.
Smak: Divan prog, jako kompleksna muzika.
Leb i sol: Staviš nežnu, složenu rok muziku i makedonsku narodnu u mikser. Ovo izađe.

I nešto novije:
Oružjem Protivu OtmiÄara: Vesele pesme o ozbiljnim temama. Imaju najveseliju pesmu o samoubistvu koju sam ikada Äuo.
Familija: Rekli su dosta stvari kad je trebalo i znali su kako da to urade.
Virvel: Najnežnija stvar na svetu.



To mi sada pada na pamet. Ima još jedna, ganc nova grupa, oni su doslovno flešbek. Kad sam ih video na sceni, reko sam: "Ovi slušaju Šarla Akrobatu u slobodno vreme." Zovu se Centralna Aktivnost.
http://www.youtube.com/watch?v=Y2st3NAlgvc

 

Tekst je ispod videa. Prosto fantastiÄno.

Link to comment
Share on other sites

Svaka Äast, imaÅ¡ skoro potpuni isti muziÄki ukus Å¡to se tiÄe domaće muzike :)
Za mene liÄno EKV je najbolji bend, muzika i tekstovi su Äisto savrÅ¡enstvo, naravno obožavam i ove ostale bendove koje si naveo ali EKV mi je number 1 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 years later...
On 7/14/2013 at 17:19, ivcha1976 said:

Den za den

Oddelek 8

September, samo prvi album

Tihomir Pop Asanovic

Time I album

Josipa Lisac

Leb i Sol, uglavnom do Kao kakao ( citaj do Djuricica)

DUSKO GOJKOVIC

Dragoljub Djuricic je sa Leb i sol uradio albume: "Sledovanje", "Kalabalak", "Tangenta" i live album iz USA, na kome se nalazi jedna studijska pesma "Uci me majko". Na albumu "Kao kakao" je povratnik Garabet Tavitjan, koji je nastavio saradnju i na sledecem albumu "Putujemo". Djuricic je ostavio svoj snazan pecat na rad grupe, jer je izuzetan muzicar i bubnjar.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 4/25/2016 at 13:56, vbraca said:

Dragoljub Djuricic je sa Leb i sol uradio albume: "Sledovanje", "Kalabalak", "Tangenta" i live album iz USA, na kome se nalazi jedna studijska pesma "Uci me majko". Na albumu "Kao kakao" je povratnik Garabet Tavitjan, koji je nastavio saradnju i na sledecem albumu "Putujemo". Djuricic je ostavio svoj snazan pecat na rad grupe, jer je izuzetan muzicar i bubnjar.

Itakanataka veoma andrestmejtovan album grupe Leb i Sol.
Izuzetno ostvarenje na kojem se pod imenom grupe prvi put ne pojavljuje ime koje se najvise vezuje za njega. :)
 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • Willi Studer changed the title to Najkvalitetnije i najoriginalnije naše grupe

Trideset devet godina postojanja i samo dva "prava" albuma. Gomila snimaka za Radio Sarajevo od kojih se mnogi nisu našli ni na jednom nosaču zvuka.

Isto tako i gomila kompilacija sa u glavnom "cinci-linci" muzikom, po kojim ih većina ljudi poznaje. Istina na tim kompilacijama se uvek nađe mesta za vanvremensku Plimu, i ređe za Pogledom ugasila je plamen. Pesme sa vinilnog maksi singla. Inače plima je snimljena 1969. godine a tri godine je "bila na ledu".

IMG_1322.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...