Jump to content


Protraktor? (tema o podešavanju zvučnica gramofona)


Bato - hi - fi

Recommended Posts

Stavis je na plutajucu povrsinu od parceta daske, stiropora... na vodenu povrsinu u kadi, lavabou, vecoj serpi.. Dodjes posle pola sata i ne dises. Ako u trenutku kad udjes u prostoriju gde je instalacija nije bili zemljotresa trebalo bi da je mehur na sredini..

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, trotter said:

Stavis je na plutajucu povrsinu od parceta daske, stiropora... na vodenu povrsinu u kadi, lavabou, vecoj serpi.. Dodjes posle pola sata i ne dises. Ako u trenutku kad udjes u prostoriju gde je instalacija nije bili zemljotresa trebalo bi da je mehur na sredini..

Ovo sa rotiranjem je višestruko jednostavnije. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

Bubble Level je odlicna app.

Prvo treba calibrisati app. Stavi se na pravu libelu koja se prethodno dobro iznivelise u dva pravca, zatim se postavi telefon na libelu i klikne na callibrate dugme i na taj nacin app ukapira nultu poziciju. :)

Vrlo precizno pomagalo za nivelisanje tanjira gramofona u svim pravcima.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Ja sam sinoc koristio bubble koji se dobije uz Benz, kao mini libela i klasicnu libelu koju sam dosad koristio, ispostavilo se da ne pokazuju isto....  ta klasicna zidarska libela, pogledam vidim kineska, pa sam je otkacio ali nije mi jasno da tako jednostavan "mehanizam" kao libela moze biti netacan.   Drugar ima libelu pravljenu pre 40 godina za gramofone, koristio je njegov Otac sa Micro Seiki-jem pa cu proveriti i sa njom.

Video sam providnu kocku sa tunelima i kuglom, trodimenzionalnu, kakvu su napravili braca Garrot, neverovatno dobar nacin za odredjivanje horizontalnosti umesto libele.... cim negde nisi u pravoj horizontali kugla odmah krene...  ima negde na YT video snimak.

Link to comment
Share on other sites

Negde sam već pis'o, kako običnu libelu proveriti da li je tačna?

Stavite je na neku približno ravnu površinu (ne mora biti 100% ravna, ali ni da je pod 45°, može kuhinjska ploča npr.). Pogledate i zapamtite šta pokazuje. Okrenete libelu za 180° (oko vertikalne ose) i postavite je na isto mesto. Mora da pokazuje isto, tj. ako je površina na kojoj libela stoji i malo kriva, libela mora pokazivati istu "nagnutost" površine na kojoj stoji, bez obzora kako ste libelu okrenuli.

Libela koja pokazuje različitu nagnutost kada je okrenete na jednu i na drugu stranu, može u kantu za đubre.

Iznenadio sam se koliko jeftiih kineskih libela u Uradi sam radnji, nije prošlo ovaj test. One skuplje su prošle.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
40 minuta ranije, Marko Pele said:

Cao, imam hitachi 355 gramofon, na koliko grama da postavim gaznu silu i antiscating ja sam stavio na 2 oba, ne mogu da nadjem na internetu uputstvo za taj gramofon... Hvala

Не тражиш на правом месту. Оригинална глава је VFS-261 што је у ствари Аудио Техника.

Untitled.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...