Jump to content


Audio research + Sonus Faber


Mtata

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cestitke jos jednom na izboru,slike su odlicne -cekamo SF pozere.Sto se finisa apsolutno sam za drvo.Cak i najveci mrzitelji SF moraju da skunu kapu italijanskom dizajnu i kako to drvo izgleda sjajno,narocito u kombinaciji dva prirodna materijala koza drvo kako sam to na nekim SF ranije video.Odmah mi je to palo napamet ali nisam hteo da budem zakeralo jer o ukusima inace ne treba raspravljati, moj izbor bi otisao na drvo verovatno u skladu sa enterijerom.

Link to comment
Share on other sites

PoÅ¡to je to bilo tokom mesec dana, sa kojim si joÅ¡ pojaÄalima probao taj Sonus model?

Moram da napomenem nesto sto sam vec ranije rekao, ja sebe ne smatram audiofilom ili kako god. Ne znam da li je neki bass puniji ili nije, visoki ovakvi ili onakvi. Meni se to svidja ili mi se ne svidja, tj. malo vise ili malo manje

 

Slusao sam sa ex-demo njihovim Accu E-450, i DP 500. I to je zvucalo dobro.

Vise mi se svideo ARVSI60 i CD5

 

E sad slusao sam SF Amati Futuru sa ovim Accuom (E450 i DP500) i to je zvucalo savrseno.

Posle smo promenili Accu sa Audio researchom pre LS17SE i amp DS450 (crne boje :) ) i to meni nije tako dobro zvucalo kao sa Accuom. (ne znam zasto).  Zvucnicki kablovi su bili Cardas Clear. 

Malo sam bio u tripu da li sada da menjam AR sa ACCU, ali ipak ne, posto ni u ludilu sada ne bih dao 20k eur za zvucnike.

 

Mada iskreno da priznam - Futura - stvarno dobar zvucnik.

 

VSI 60 slusao jos sa venerama 2.5, i OK je zvucalo, nista specijalno.

 

To je to

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Nisi pogresio AR i SF su definitivno match !!!

E sad da li javor ili grafit to je pitanje. Sto bi rekli neki neuro astro mikro elekto fizicari: grafit je inertniji al javor bolje dampira, pa poslusaj da li vise volis suvlji ili topliji zvuk, da li ti je bitnija dinamika ili analitika.... :)

U svakom slucaju SVE CESTITKE !!!

Link to comment
Share on other sites

Nisi pogresio AR i SF su definitivno match !!!

E sad da li javor ili grafit to je pitanje. Sto bi rekli neki neuro astro mikro elekto fizicari: grafit je inertniji al javor bolje dampira, pa poslusaj da li vise volis suvlji ili topliji zvuk, da li ti je bitnija dinamika ili analitika.... :)

U svakom slucaju SVE CESTITKE !!!

 

Auh, plasim se da si otisao daleko sada :). Meni je to sve isto. Mislim ipak da ce biti grafit jer ce mi se pre uklopiti u neki buduci namestaj. U svakom slucaju hvala puno na odgovoru

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...