Jump to content


ekvilaizer zašto NE?


dulehifi

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nisam nikad imao ekvilajzer niti slusao.Kupiti ekvilajzer mislim da su bacene pare.Bolje uloziti pare u komponentu koja je usko grlo.Da slucajno imam ekvilajzer ,naravno da bih ga koristio za popravljanje mana u zvuku,kao sto koristim bas i  treble.Sad ce neko reci,ako to koristis znaci da nesto fali pojacalu ili zvucnicima,izvoru...pa naravno, 100 posto su u pravu  pa zato i koristim!!! Mala soba,veci zvucnici,stare komponente,nemam dac a nemam ni para...pa onda je dobar i onaj ekvilajzer u aimpu :order Srecom imam balans dugme pa dok ovo pisem ja ga zaorenem jer mi je jedan zvucnik na pola,a drugi na 1.5 m od uveta."Dobro" da nemam neko pojacalo koje nema balans dugme.

Da zakljucim:Blago onom kome je zadovoljan zvukom svog sistema pa ne mora koristiti razna sranja da poboljsava zvuk,al koliko je nas takvih na ovom forumu?

Link to comment
Share on other sites

Niko od kolega sa foruma Äije sam sisteme imao priliku da posluÅ¡am ne koristi takva pomagala.

Pa ne koristim ni ja,a da imam ekvilajzer koristio bih ga bar dok ne skupim pare za dac za bolje kablove ,bolje zvucnike ,bolje pojacalo ,vecu sobu,da nabrajam dalje? :wave2

Link to comment
Share on other sites

A zasto ne? EQ popravlja i sobu a ne samo HiFi lanac

Sto rece Rod Eliot: "You can not correct time with amplitude".

 

Msm tesko da tu ima konacnog jedinstvenog odgovora. Kome prija nek koristi, kome ne treba nece. Ako ima lep analizator spektra, moze biti koristan za ambijent....

 

Ja ga (kenwood GE-7030) ponekad koristim na malim glasnocama, sa prepoznatljivom loudness krivom, nekad cak i sa vecim pojacanjem na 40Hz. Recimo sad dok kucam -12:04,  volume je piknut tek koliko da se cuje. Bez eq zvuk je ko sa calipso tranzistora :)

Link to comment
Share on other sites

Pa ne koristim ni ja,a da imam ekvilajzer koristio bih ga bar dok ne skupim pare za dac za bolje kablove ,bolje zvucnike ,bolje pojacalo ,vecu sobu,da nabrajam dalje? :wave2

Za poÄetak potrudi se da srediÅ¡ akustiku prostorije, to uglavnom ne koÅ¡ta mnogo ali nije jednostavno. Zatim poradi na pozicioniranju zvuÄnika.   :wave2

Link to comment
Share on other sites

Krajem osamdesetih rotel je izbacio na tržište reverberator (ili kako već) koji je imao ugradjen mikrofon i snimao akustiku prostorije i u saradnji sa ekvilajzerom ispravljao krive drine. Meni je tada kao klincu bio zanimljiviji zbog efekata koje je mogao da pravi, zvuk talasa, kiše, oluje...

Tih godina su me zaposleni u rotelovom predstavništvu u Skoplju posmatrali kao inventar.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...